Reklama

čtvrtek 23. července 2015

USA mají s IS úspěch

23. 7. 2015 Sputnik
Nejvýznamnějším výsledkem americké „vůdcovské" je vznik teroristické organizace Islámský stát na území Iráku, Sýrie, Libye a Jemenu. Myslí si to předseda Výboru Státní dumy RF pro mezinárodní záležitosti .

„IS už působí v Iráku, Sýrii, Libyi a v Jemenu. Jedná se o nejnázornější projev výsledků amerického „vůdcovství" a největší „Obamův úspěch", napsal Puškov na své oficiální stránce na Twitteru.

Rozsáhlá expanze IS, který obsadil značně velká území v Iráku a Sýrie, se stala jedním z hlavních světových problémů roku 2014. Uskupení, které podle informací CIA čítá přibližně 30.000 ozbrojenců, vyhlásilo na obsazených územích „chalífát" a snaží se o další územní expansi.

3 komentáře :

 1. No bodejť by ne - vždyť si je vyzbrojili, vycvičili, a předplatili. Nikdo už nevěří těm blábolům, že "IS" nějak záhadně "vznikl" asi ze dne na den. Holt státy vznikají a zanikají dle příkazů USA. Dobrý stát -moc dobrý.Kdo by to byl řekl, že se potomstvo světových přivandrovalců stmelí a sjednotí ve stát, který bude rozkazovat celému světu - jak si to páni pistolníci, falešní hráči, desperáti a vykradači vlaků představovali.

  OdpovědětSmazat
 2. IS již napadá na hranicích turecké vojáky.Myslím, že do pár týdnů, či měsíců bude přímá konfrontace s Tureckem,a postup IS do Evropy nikdo nezastaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 22:56
   Nebude konfrontace s Tureckem,ten atentát byl záměr,aby Turecko povolilo používat USA vojenskou základnu,odkud budou útočit ne na Islamisti,ale jim jde o to porazit Assada.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.