Reklama

pátek 10. července 2015

Američané vyzkoušeli novou atomovou bombu, jako vzkaz Moskvě Stíhačka F-15E vypustila bombu10.7.2015   První zprávy
Spojené státy provedly test dvanácté modifikace atomové bomby B61, uvedla na svých webových stránkách Národní správa pro jadernou bezpečnost USA.Stíhačka F-15E vypustila bombu na testovacím území Tonopah v Nevadě. Test byl označen za úspěch, odborníci obdrželi telemetrie, sledování dat a videa.

Je očividné, že za současné napjaté mezinárodní situace, kdy je svět na kraji nové studené války mezi Západem a Ruskou federací, jde o varovný vzkaz do Moskvy.

Jednaalo se o první ze tří pokusů potřebných pro dokončení nové bomby v roce 2015, a jsou naplánovány další dva.

Generál Pavel se zapojil do hrozeb Rusku jaderným úderem

Bomba B61 bomba byla vyvinuta v roce 1963 a výroba B61-12 by měla začít až od roku 2020. Munice pak nahradí předchozí verze 3, 4, 7 a 10.

Jako první na světě vyzkoušely jadernou zbraň USA 16.července 1945. V poušti pod Alamogordo (Nové Mexiko), byla odpálena Trinity - předchůdce bomb Little Boy a Fat Man, které byly později shozeny na Hirošimu a Nagasaki. 29.srpna 1949 vyzkoušel Sovětský svaz svou první bombu v oblasti Semipalatinsk v Kazachstánu.

Testy jaderných bomb již provedly také Velká Británie, Francie, Čína, Severní Korea, Indie a Pákistán. Nejsilnější sovětská bomba byla testována na souostroví Nová země 30.října 1961. Síla výbuchu byla 57-58,6 megatun TNT.

V roce 1996 byla přijata „smlouva o úplném zákazu jaderných zkoušek", ale nikdy se nerealizovala, protože ne všechny státy ji ratifikovaly.

Jiří Kouda, První zprávy

18 komentářů :

 1. Současné hladiny radioaktivního stroncia 90(včetně toho ve vašich kostech) pocházejí z jaderných pokusných výbuchů v 60. létech. Vliv Fukušimy nebo Černobylu je (mimo nejbližší okolí) zanedbatelný. To se týká i izopotů cesia.

  OdpovědětSmazat
 2. Přitvrzení výroků ze strany Západu, včetně lokajského generála Pavla, má svůj důvod.
  Západ si totiž s úlekem uvědomil, zcela nedávno, jak nápadně Rusko zanedbává rozvoj konveční výzbroje. Lze z toho usoudit, že Moskva si uvědomila, že bojovat konvenční válku pro ni nemá valný význam a smířila se s myšlenkou na jadernou válku. Přitom by nejspíš mohla zasadit preventivně pouze omezený, taktický jaderný úder na území některého vnitrozemského nového člena NATO (nejspíš ČR, Slovensko či Maďarsko). Tím by rozbila NATO, protože by se ukázalo v plné nahotě, že USA nejsou ochotny vstoupit do plnokrevné jaderné války kvůli ČR či Maďarsku. NATO by tak pozbylo půvab pro malé a střední státy.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to faktický projev zoufalství. Jako když představíte novou modifikaci luku v čase nástupu střelných zbraní. Američané totiž nemají nosič, schopný překonat ruskou PRO a naopak Rusové, kteří se věnují novým raketovým motorům, v čemž mají razantní náskok, mají rakety letící tak vysokou rychlostí a zároveň kličkující, že je není schopna zastavit americká PRO. A pokud je skutečně pravda, co se nedávno objevilo na Parlamentních listech:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusko-se-mozna-bude-moct-smat-USA-Vase-zbrane-vam-proste-vypneme-383116
  Američané zaspali i ve vývoji konvenčních zbraní. Mají ich víc, ale s prošlou lhůtou. Peníze investovali do vývoje blbostí, které spolykaly hromady miliard a přinesly překomplikovaná nespolehlivá monstra. Dobrým příkladem může být i ten slavný Raptor.
  Americké výdaje na obranu můžou vypadat desivě, než si člověk uvědomí jejich strukturu. Kolik z toho poputuje na byrokracii, obsluhu zahraničních základen a projekty, které nedopadli nijak.
  Naopak Rusové vědí co dělají. Náskokem vývoje raket a systému PRO si zabezpečili čas na faktické přezbrojení celé konvenční armády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas experta, takhle to je!

   Smazat
  2. Souhlas laika. O zoufalství při představování nové modifikace luku vím své.

   Smazat
  3. Američané uzbrojily Sovětský svaz a nyní Rusko přihlíží, jak Američané uzbrojili sami sebe.

   Smazat
 4. Normálně uvažujícího člověka vůbec nemůže těšit, že se zase davají obrovské prostředky na zbrojení. a zase zuří válka o to, kdo koho přebije. Jenže pravda je taková, že to není Rusko, kdo si s tím pořád začíná. Ale je také pravda, že kdyby nemělo Rusko účinnou hrozbu odvety, tak už dnes svět vypadá pravděpodobně jinak. Bylo období, relativně nedávno, kdy se zdálo, že se velmoci dokáží domluvit a shodnout na minimalizaci rizika vzniku nechtěného konfliktu. Snižovali se počty riskantních a útočných zbraní a jednalo se o kolektivním systému obrany. Jenže vstřícnost Ruska byla pochopena jako jeho slabost (což i nějakou dobu byla), a začalo přibližování NATO k území Ruska. Z důvodu jistějšího a přesnějšího zásahu, jak jinak. I když dohoda zněla jinak.
  Jedině návrat k jednacímu stolu a k myšlence kolektivního sytému obrany, včetně Ruska Číny a dalších zemí, je cesta. Jenže to pak asi chybí ten nepřítel, kvůli kterému je třeba zbrojit. Zmoudří lidé, jednou, někdy? Dokáží si zvolit politiky pro opravdový mír? Fakt nevím. J.B.

  OdpovědětSmazat
 5. Američanům jako obvykle šplouchá na maják.

  OdpovědětSmazat
 6. Anonym 14:27 se ptá jestli lidé někdy vůbec zmoudří . Zmoudří . Až jich na světě zůstane jenom tolik kolik se jich vejde pod koňskou plachtu jak předpověděla Sibyla a jako zbraně budou mít opět jen sekery a kyje .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ti co zbudou na tom povoze zhynou, protože bude celý svět zamořený !

   Smazat
 7. A až ten povoz se zbytkem lidí pojede kolem kouřících se sutin, ukáže na ně vozka bičem a řekne ... "tady stávala dříve Praha".....

  OdpovědětSmazat
 8. Darebaci - kdo vas plati- rusite kazdy muj prispevek at kliknu na
  Publikovat nebo Nahled.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo vás rušit nemůže. V čem je potíž?

   Smazat
  2. Zbývá nějaká vyšší moc, buďto mimozemšťani anebo Hindská boštsva.

   Smazat
  3. Mně tady dnes také zmizel příspěvek.

   Smazat
  4. Tak tu zase řádí agent cenzor.

   Smazat
  5. Co jste postovali, návod jak si v kulničce stlouct atomovku?

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.