Reklama

sobota 25. července 2015

Analytici: Nové vojenské technologie USA nebudou v reálné válce k ničemu

25.7.2015 zdroj
 
Nákladné americké přezbrojovací programy morálně zastaraly a nové práce nejen že nejsou s to splnit své úkoly v soudobých konfliktech, mohou se dokonce stát zranitelným místem americké armády v případě rozsáhlé války.

To zdůrazňuje americký politolog, odborník na zbraně 21. století Peter Warren Singer a výzkumník z Centra národní bezpečnosti Brenta Scowcorfta August Cole.

Analytici zdůrazňují, že podle zprávy o testových letech, kterou získal web War Is Boring, se nová americká stíhačka F-35 během imitace bitvy projevila mnohem hůř, než F-16, která byla zkonstruována před 40 lety, a v boji zblízka v konkurenci neobstojí. Přitom se to snaží výrobce a vojenský rezort USA ospravedlnit tím, že zkoušky byly nekorektní, protože boje zblízka se tato nová stíhačka účastnit nebude.

Podle mínění Singera a Coleho už podobné naděje na to, že americké zbraně nebudou muset čelit hrozbě, pro kterou nebyly zkonstruovány, zkrachovaly ve Vietnamu, USA ale přesto stále „drží palce", aby se to podařilo. Vojenské námořnictvo USA kupuje lodě za 479 milionů dolarů, přestože v průběhu jejich vlastních zkoušek vyšlo najevo, že tyto lodě v moderních bitvách neobstojí. Obdobně nejsou nové tankovací letouny KS-46 vybaveny ochranným zařízením pro případ hrozby „vyšší než průměrná".

Ministerstvo obrany USA doufá v to lepší, přestože by se mělo připravovat na horší, píší autoři. Kromě toho je podle jejich slov řada vojenských projektů Pentagonu určena „pro jakékoli typy války, ve skutečnosti se ale nehodí pro žádný.

Podle mínění Singera a Coleho by měl Washington přiznat, že stojí na prahu nového horečného zbrojení. Čína už testuje nejen tři různé programy bezpilotních úderů na velké vzdálenosti, ale i nový velkorozměrný bezpilotní přístroj Boží orel (Soar Eagle), který je potenciálně schopen objevit špionážní letadla, do nich Pentagon investuje prostředky.

Aby USA tyto závody neprohrály, musí nejen investovat prostředky do nových technologií, dospívají k závěru autoři. Americké vojenské programy musí odpovídat standardům válečné doby, což je prozatím slabým místem Washingtonu.


foto: flickr.com/ US Air Force

34 komentářů :

 1. Alespoň některý Singer je veřejně prospěšný.
  V případném konfliktu by myslím Rusové dali pocítit válku na území světového kurvítka, kdyby si Amíci dovolili vystřelit na území RF. Kdyby např. Rusové trefili na nejzápadnějším ostrově Kanárských ostrovů tamní sopku s rozpraskanými stěnami již tak hrozícími sesuvem, pak následná tsunami zničí na východním pobřeží světového kurvítka kde co, například jejich tamních 28 jaderných elektráren, podniky, města.
  Americké špičkové stíhačky jsou poruchové, přehřívají se, některé díly se musí často měnit, piloti v ně nemají důvěru. Připomínají mi kvalitou výrobky naši ekonomiky z let 1985 a dále.
  Také americký expert uvedl, že americká armáda není schopna vést větší konvenční válku. I proto se spíše spoléhají na úplatky, Majdany, podvratnou činnost, špionáž. Dokud jim dluhový dolar vydrží. Jejich černoušek už z toho zešedivěl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Černoušek má pro EU připravenou jinou lahůdku a to je TTIP.Už se těší, jak nám to tady pořádně zdevastuje a ty poruchové zbraně nebudou ani potřeba.

   Smazat
  2. ... ach jo ...

   Smazat
  3. Ach jo, to je málo. Tenhle to popsal úplně přesně, chce to ale jednat, než se zavře okno. https://www.youtube.com/watch?v=FFyRjRQsiJ8

   Smazat
 2. Jak USA před sametovou revolucí uzbrojily východ, tak nyní uzbrojují sami sebe. Sovětské 60 let staré termonukleární zbraně jsou stále funkční a ještě alespoň 100 roků budou, stejně jak jejich nosiče, žádná US technika nezabrání následkům výbuchu v neutrálních vodách u pobřeží USA ne tak nad jejich územím.

  Cele je to cesta do pekel, jen k zániku lidstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plně se s tímto názorem ztotožnňuji. Současně věřím, že společenský vývoj lidsva je objektivní realita,která nedopustí katastrofální závěry. Stačí se podívat na vývoj na Ukrajině. Tam se pokusili nastavit jiná pravidla a objektivní vývoj je odlišný a logický.V případě velké vody je nejúčinější obranou této vodě nijak nebránit.

   Smazat
  2. Rusko prověřuje a počítá potřebné množství trhavin k vyvolání seismické aktivity v mořích kolem USA. Propočítávají impulzy pro vyvolání tsunami, k iniciaci sopek a také suprvulkánu pro zamezení nátlaku na RF. 100 m vlna tsunami (výška na moři, ne u pobřeží) spláchne pobřeží Evropy i Ameriky a Asie se prakticky nedotkne. Zatím js¨me zvládli zbraně na exotermické bázi. Indické spisy popisují ale útoky geologických zbraní, které mohou přestavět povrch planety. Poslední takový pokus skončil potopou Země, zmíněnou v dávných zprávách a opsaných Židy do Talmudu a odtud do staráho zákona a příběhu o Noemovi.....

   Smazat
  3. Rusko spočítalo, kolik termojaderných zbraní potřebuje ke zničení USA a vyšlo neuvěřitelné číslo - jedna! Zásah bombou typu Car-bomba do Yellowstonského kráteru by tento supervulkán vybuchl (má už k tomu nakročeno) a smetl by celou Severní Ameriku (obyvatelé Pompejí by mohli vyprávět). Mezi jestřáby USA to vyvolalo paniku, jenže jejich experti jim to jen potvrdili. Protiatomové úkryty se pak změní v luxusní hrobky. Pak jsem ale četl, že to Rusové neudělají. Škoda munice pro mrtvolu. Yellowstonský supervulkán podle nich bouchne tak jako tak. A to prý bude husté! Kdo o tom dneska ví a může, ten z území USA utíká. Má-li ještě kam, při známé oblíbenosti Amíků ve světě...

   Smazat
 3. náš milý Philíček.. http://tnit.fr/cs/c152.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není Philíček,to pravej anglickej SyPhilíček....

   Smazat
  2. Privilegium zničení mezi prvními. Úkryt mocných USA:

   agazin.atlas.sk/spektrum/fakty-x-kde-sa-skryva-seda-vlada-usa/852529.html

   Smazat
 4. Rozdíl je v ceně. Zatím co v Rusku se vyvíjí a vyrábí za ruské platy, v USA za emerické. Odměny budou také odlišné. Po přepočtu kurzem vyleze cena produktů a ta je nesrovnatelná.
  I my jsme dokázali vyrábět a vyvážet nejhodnotnější železo (samopal), ale v rámci "světového dobra" pana prezidenta Havla jsme se toho zřekli a uvolnili místa jiným štikám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. věřím,že to Havel myslel dobře,ale moc brzy se to realizovalo.

   Smazat
  2. Jde o to, že Havel vůbec nemyslel ! Lezl pouze do prdele !

   Smazat
  3. To si myslí je naivní lidé. On přeci jen plnil příkazy a to je o něčem jiném. Proto ani moc nebojoval proti StB, protože tajné složky raději spolupracují než proti sobě bojují.

   Smazat
  4. Taky jste zapoměli na dvě věci je to článek takže to může být v pohodě lež, někteří jsou svojí důvěrou v novinařinu nepoučitelní. A věc druhá není to poprvé co Pentagon nahlásil zastaralé a nefunkční zbraně aby dostal víc z rozpočtu.Proberte se.Pravdu znají jen tajné služby velmocí Ruska,SSA,Číny.Tady je evidentně přání otcem myšlenky.A navíc na kolonizaci Evropské Duhové Unie jim stačilo uplatit novináře,politiky a založit neziskovky za peníze daňových poplatníků.Na afriku jim stačí házet bomby s výšky kam nedostřelí Kalašnikov a s Ruskem a Čínou jim obchod kvete, každým novým měsícem stupá.To že na sebe před amerických a evropským voličem vrčí je divadlo.Václav Pražák.

   Smazat
  5. To taky může být pravda, my jsme jen pimprlata se kterýma si hrajou podle momentálních potřeb a situací.
   Jsme levná částečně nechtěná hračka a budeme dál dokud to masám nedocvakne a těm zlým dětem tu hračku už nepujčí na hraní,

   Smazat
 5. Jistou nadějí je, že Česká armáda je (jak ukázaly let JAS 39 Grippen na Island) a boty českých žoldáků ) na soudobou válku zcela připravena. Pokud bude na úrovni 1. SV.

  OdpovědětSmazat
 6. Naše armáda není na žádnou válku připravena. Stačí si projít její oddíly a čemu se věnují. Chci vidět, jak svými současnými prostředky zastaví případného agresora. Jak také postupně vychází najevo, NATO také nemá moc chutí chránit jednotlivé státy, pouze politicky a preventivně "útočit". Jediná cesta by bývala byla Evropská armáda, ale bez Američanů a podle zcela jiných principů, než je EU. Ale tomu nevěřím. Takže případné boje budou sranda, pro pozorovatele. A nebo pro soupeře. Mám stále častěji dojem, že si na vojáčky jenom hrají (u nás, USA, Japonsku a v NATO)a že je to především byznys s ohromným ziskem pro všechny co něco armádám prodávají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v Česku se musí otevřít dveře na obou koncích a nechat agresora rychle profrčet přes naše území Lidé to týden ve sklepě vydrží.

   Smazat
 7. Bla bla bla bla bla - důchodci to všechno vyřeší raz dva. Proč nejdete raději na borůvky? Už rostou a je jich docela dost. Borůvkovej koláč je lepší a poslouží zdraví, zatímco ty pindy tady každého jen naserou. Stačí jeden žvást, už se to hádá a blafe - jo, to holt má smysl, to je ta svoboda slova - než si příspěvky promaže nějaký pičus, který má mazací moc a uznává jenom svoje názory a pravdy. Politici světa se živí jen intrikami a šupárnami, a nikdy to jiné nebude. Tak to funguje od středověku a žádný obyčejný občan nikdy nic neovlivnil. Proto se taky lidé o hlavy pomazané nestarali, spíš se koukali jim vyhnout. Media jim tehdy život neotravovali, v každé hospodě se v sobotu hrávalo k tanci,lidi se bavili, žili, umírali podle svého - ne podle diktátu užvaněnců v mediích, kteří stejně v životě pravdu nenapíšou a ani to nejde -každej totiž vnimá události jinak, a píšou svoje názory - ne skutečnosti.

  OdpovědětSmazat
 8. Jedno je jisté, dnes Amerika pro celý svět je i se svojí politikou úplně k ničemu. Dle jaké si americké průzkumné agentury USA dnes nenávidí(!) Ameriku 75% obyvatel planety. A dle mého názoru je její politika celosvětově prohlédnuta. Česky hamty, hamty pro sebe...vše jen pro náš prospěch,( m.j. i obchod mezi Ruskem a USA se i letos neustále zvyšuje). Evropo, probuď se. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
 9. Na ja, ba-hodně předvádění muskulatury,předvádění svojí blbosti-páč,jen vymaštěnec se natřásá svoji silou, ale to podstatné všem at zbrojícím nebo o zbrojení píšících chybí jeden důležitý rozměr,-a to-co na to cca 7 miliard lidí?
  Budou chtít zase válčit? A půjdou do války na rozkaz dsuševně nemocných mocných?
  Dovolí těmto tvorům rozpoutat velkou válku? A nebo se naserou a pošlou ty kujme pikle pěkně do pr..le nebo rovnou na šibenici?

  Co myslíte z čeho lidstvo má větší strach : z války nebo z neposlušnosti své vrchnosti?

  OdpovědětSmazat
 10. 12:49 - naprostej souhlas. Běžte na borůvky nebo jděte třeba řezat dřevo na zimu. Venku je krásně, tak toho využijte. Přechytralejma plkama u kompu stejně nikdo ničeho nedosáhne. Já nebejt v práci, tak mám doma práce, jéje

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak pracuj,nerozptyluj se u kompu a neotravuj zdejší diskusi!

   Smazat
  2. 13:47 12:49 - U čeho jste sloužili na vojně? Borůvkáři !

   Smazat
  3. :-) já 13:47 - nevím jak to s tím souvisí, ale já byl u průzkumu, u čeho jsi sloužil ty 20:55?

   Smazat
  4. U průzkumu trhu?

   Smazat
  5. 20:55 PVOS v Plané u ČB

   Smazat
 11. Ono to jinak vypadá na papíře a jinak v reaálu. Žádná nespravedlivá válka se stejně nedá vyhrát, protože síla zbraní se nahrazuje životy a počty mrtvých každou imperiální mocnost položí.
  Pár tisíc militantů je silných ve svém houfu, v totální válce je ale obyvatelstvo umlátí čepicemi. Jakmile se útočník změní v okupanta, je to jeho konec. Existuje však ještě možnost úplného vyhlazení protivníka a tuto možnost má dnes více zemí.
  Sovětský svaz se rozpadl kvůli rozporům v ideologii, uzbrojil se, protože tuto možnost vlastně nechtěl použít, ačkoliv je mu neustále toto podsouváno. Otázka zní, jestli by se Hitler nerozpakoval zbraně hromadného ničení použít a jestli dnešní USA by v tomto dilema obstály. Desetina obyvatelstva žije nadpoměry ve svých hlídaných bunkrech, zatímco polovina obyvatelsva je černošská a infikovaná drogami. Tomu všemu vévodí ušatý černoušek, aby tyto nesrovnalosti alespoň opticky zahladil.

  OdpovědětSmazat
 12. Název článku je zmatečný, správný má znít:
  Analytici: Nové vojenské technologie USA budou v reálné válce k ničemu

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Dvořák copak se Vám tak nelíbilo na tom, jak100hoven?

  OdpovědětSmazat
 14. U našich soudruhů za velkou louží vnímám jeden dost zásadní problém a ten je již v samotné výuce na školách. Kdysi jsem náhodou narazil na videa ruských studentů, kteří ve videu povídali, proč opustili USA. Vše mělo hlavu i patu, žádne ideologické řečičky! Oni vlastně tvrdili, že školy v USA je nemohou nic naučit a také je ani nic moc nenaučili, jelikož učí a vychovávají budoucí uživatele, nic víc. Pokud vychováváte uživatele, nikdy vám nevymyslí v garáži nic nového, jelikož vše staví na kostře již vymyšleného. Jejich systém pouze vychovává elitáře ale nový Edison mezi nimi bohužel nikdy nebude a v tom je jejich největší slabina, kterou do budoucna neustojí.

  OdpovědětSmazat
 15. Jaká by měla být reakce zodpovědných představitelů USA na takové informace? Pokud se takových vyjádření sejde tsunami, bude na programu dne jednání o novém kole zbrojení, vyvíjení nových systémů, nové penízky pro zbrojní korporace, pro armádu...
  Ty zbraně vyrobené v USA, které tak nevyhovovaly ve Vietnamu, chybovaly na Balkánu, zklamaly v Afghánistánu, narazily v Iráku.... zabily několik milionů lidí a zmrzačily a poznačily osud desítek milionů lidí - a přinesly vojenskoprůmyslovému komplexu biliony USD příjmů. Příjmů z daní všech občanů a firem USA (kteří nemají na "daňovou optimalizaci"; a odhlédněmi v tomto okamžiku od toho, kde a na čem tito občané a firmy pracovali a kolik vytěžili ze zahraničí díky dolaru jako světové měně).
  Je vhodné na podobné články hledět střízlivě. Je obsah pravdivý? Je pravda v něm obsažená tak významná? K čemu je radost a uspokojení některých členářů z obsahu článku? Jaká byla motivace autorů? Co udělají kompetentní (viz výše)?
  KR

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.