Reklama

středa 8. července 2015

Byly "Ramadánové atentáty" po celém světě v režii USA?

Tony Cartalucci
8.7.2015  E-republika

Teror byl, je a bude. Ale nyní se stal nástrojem globální studené války, stejně jako to bylo v 50. a 60. letech minulého století.
Není těžké se dopátrat, kdo má zdroje i motivaci k tomu, aby zkoordinoval mnohočetné militantní útoky, jež ukončily mnoho životů a vyvolaly hrůzu a vztek v globálním měřítku, jak se to stalo během nedávných "Ramadánových atentátů", ... 


jež proběhly ve Francii, Tunisku, Kuvajtu a údajně i v čínské provincii Sin-ťiang. Pouze několik zemí na světě má operační kapacity k tomu, aby provedly takové koordinované operace v několika zemích po celém světě. Pouze jedna osa mezi nimi má motivaci k tomu, aby to udělala.
 
Atentáty

V Tunisku bylo zabito téměř 30 lidí troufalým útokem za použití samopalů, který se zaměřil na britské turisty. Tunisko, jež bylo po celé roky ostrovem stability v jinak problematické oblasti, zažilo v roce 2011 pouliční demonstrace a násilnosti v rámci Spojenými státy široce organizovaného "Arabského jara", jež se snažilo změnit místní politické uspořádání ve prospěch těch, které vybral Wall Street a Washington. Po bleskovém svržení Zine El Abidine Ben Aliho se zdá, že se jeho spojenci museli vrátit zpět k moci. Al-Kájda a nyní i tzv. Islámský stát (ISIS) s jejich nástupem rozšiřují své aktivity v zemi, aby ji tím "srovnali do latě".

Tunisko je v těsné blízkosti Libye, země, jež byla zničena intervencí NATO v roce 2011, načež se stala semeništěm terorismu, především ve své východní část, v níž stejně jako v Sýrii Spojené státy doslova zaplavují zbraněmi bojovníky al-Kájdy prostřednictvím Turecka, člena NATO. Je jasné, že pokud Spojenými státy podporovaní teroristé z Libye proudí až do Sýrie, mají nezbytnou logistiku k tomu, aby rozvinuli své aktivity i v sousedním Tunisku.

Dalších 27 lidí bylo zabito, když saúdský občan odpálil bombu připevněnou na svém těle v šíitské mešitě v Kuvajtu. Přesně to zapadá do současné šablony, v níž poměrně nízká aktivita al-Kájdy/ISIS v Saúdské Arábii a ostatních autokraciích vládnoucích v zemích kolem Perského zálivu je zaměřena nikoli na vládnoucí režimy, jež všechny jsou oddanými dlouholetými spojenci Spojených států a Velké Británie, ale proti šíitským cílům, což je jasná eskalace války v zastoupení proti Íránu a jeho místním spojencům.

Další bizarní vražda se přihodila ve Francii, kde podezřelý zřejmě uřízl hlavu svému zaměstnavateli a ponechal ji v chemické továrně, do níž se pokusil vlámat pomocí automobilu. Podezřelý byl velmi dobře znám bezpečnostním agenturám z předchozích teroristických aktivit, ale ignorován, či dokonce nalákán, aby provedl svůj poslední fatální útok - což je známý model, který dobře sedí na všechny teroristické útoky, jež byly provedeny v Evropě a Severní Americe, včetně nedávných útoků předcházejících tuto poslední epizodu v samotné Francii.

Nakonec je tu zpráva rádia "Free Asia" financovaného americkým ministerstvem zahraničí, která informuje o útocích ujgurských teroristů v čínské provincii Sin-ťiang, při nichž bylo zabito nejméně 18 lidí. Americké ministerstvo zahraničí k tomu jako drobnou poznámku, která měla nechutným způsobem ospravedlnit terorismus, dodalo toto tvrzení: --"Turkickojazyčná minorita Ujgurů si stěžuje na všudypřítomnou etnickou diskriminaci, náboženský útlak a potlačování kultury ze strany čínských úřadů."--

Navzdory tomu je potvrzeno, že ujgurští teroristé bojují v jednotkách ISIS v Sýrii, jsou tam cvičeni a vracejí se domů do Číny, aby tam prováděli teroristické útoky. Časopis 'The Interpreter to potvrzuje v článku Těžká rozhodnutí pro Peking po popravě čínských bojovníků ISIS''.
The Interpreter napsal:
Zapojování čínských občanů do ISIS je stále více pod kontrolou. Před pouhými dvěma týdny potvrdil malajsijský ministr vnitra, že 300 čínských bojovníků využilo jeho zemi jako přepravní bod v cestě do "Islámského státu". Čínské úřady před třemi týdny zatkly deset tureckých nacionalistů za výrobu falešných pasů pro údajné teroristy ze Sin-ťiangu.

A opět můžeme podporu Spojených států vidět v celé oblasti západní Číny, v níž se tito teroristé vyskytují. National Endowment for Democracy (NED) placený americkým ministerstvem zahraničí jde dokonce tak daleko, že označuje provincii Sin-ťiang jako "Východní Turkestán", což je fiktivní název loutkového státu, který by Spojené státy a ujgurští teroristé rádi vydělili z čínského území.
 
Motivace

Je jasné, že ISIS neprovádí tyto atentáty v naději na "vítězství" ve válce, chce ji spíše jen zdánlivě udržovat, rozvíjet a případně ji rozpoutat i v dosud ušetřených oblastech planety. Útoky ve Francii a Tunisku sloužily jen k tomu, aby rozzuřily a vystrašily obyvatele Evropy, kteří pak budou podporovat další války v zahraničí zdánlivě zacílené na "boj proti ISIS", ale ve skutečnosti tímto způsobem naplňující všechny cíle, jež mají Wall Street a Washington.

Útok v Tunisku byl především další ranou současné vládě. Útoky v Kuvajtu byly zaměřeny na jedinou životaschopnou opozici, která ohrožuje proamerický režim v Kuvajt City. Podobné útoky byly provedeny v samotné Saúdské Arábii, nebyly však zaměřeny na proamerický loutkový režim, ale na jeho opozici.

V Číně je jasné, že Spojené státy podporují ujgurské teroristy a jejich ambice oddělit velkou část Číny za účelem vytvoření loutkového státu, který posílí americkou obkličovací strategii proti Pekingu. Ministerstvo zahraničí USA otevřeně financuje politické křídlo těchto teroristických skupin a plně podporuje jejich separatistickou rétoriku.

Vypadá to, že Spojené státy a jejich hegemonické ambice měly prospěch z jinak nesmyslného násilí, ke kterému došlo o tomto ramadánu. Jejich nepřátelé byli přímo napadeni a jejich spojenci dostali další zdůvodnění pro vojenská dobrodružství v cizině. A není náhodou, že pouze Spojené státy mají ohromnou zločinnou zpravodajskou komunitu, která má operační kapacitu a sítě prostředníků nezbytné k organizaci a provedení tak velké škály perfektně načasovaných útoků.

Ramadánové útoky slouží jako varování, že se modernímu imperialismu velmi dobře daří. Používá přímé i nepřímé metody budování hegemonie. A terorismus jako účinná zbraň má zajištěno, že jej toto novodobé impérium bude používat, dokud mu bude přinášet zisky.

Tony Cartalucci je spisovatel a publicista zabývající se geopolitikou s trvalým bydlištěm v Bangkoku. Píše především pro internetový časopis "New Eastern Outlook".

Zdroj zde, překlad: Stan

Související články:

5 komentářů :

 1. Číňané velmi dobře vědí o těchto parchantech , kteří jsou cvičeni v cizině za účelem toho aby v Číně páchali teror .Bohužel pro ně nemají šanci . Po odhalení a chycení budou veřejně popraveni na stadionech za účasti diváků kulkou do hlavy . V Číně si s nima dokážou poradit na rozdíl od Evropy .

  OdpovědětSmazat
 2. Čína si zřejmě znechucuje světové kurvítko již dlouho a stále více. Jistě i proto zbrojí a spojuje se v zemích BRICS, dostává nejmodernější zbraňové systémy z Ruska; jistě dostane i Krasuhu 4 na elektronické vypnutí navádění, raket, satelitů. Právě ho bude Rusko dále zkoušet. Moc těm zemím držím palce. Jsou pro mně světlem na konci sionistického tunelu.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. http://www.sott.net/article/298799-Once-in-a-lifetime-event-Obama-tells-the-truth-We-re-speeding-up-training-of-ISIL-forces-VIDEO

  OdpovědětSmazat
 5. Existence ISIS a nárůst terorismu na celém světě je výzvou k sjednocení všech světových mocností, které by se mohly dohodnout na společném koordinovaném postupu v boji proti terorismu. Při té příležitosti by se mocnosti mohly dohodnout na vzniku nové organizace, která by umožňovala efektivně řešit všechny globální problémy. Jedna možná alternativa vzniku takové organizace je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.