Reklama

středa 15. července 2015

Česko křičí marně, Brusel chce pomoci Řecku přes EFSM

15. 7. 2015   Eurozprávy
 Česko a Británie se dnes v Bruselu postavily proti plánu zajistit zadluženému Řecku překlenovací finanční půjčku prostřednictvím Evropského finančního stabilizačního mechanismu (EFSM). Evropská komise však na to nedbá a plán doporučí.Za půjčky z EFSM ručí všechny unijní země a český podíl na garancích by byl 1,13 procenta .Předpokládaná spěšná pomoc v objemu kolem 13 miliard eur (352 miliard Kč) by měla Aténám umožnit pokrytí nejbližších finančních závazků, respektive zahraničních dluhů, a znovuotevření bank.
Eurozóna a potažmo Evropská unie po pondělní dohodě s Řeckem o poskytnutí třetího záchranného balíku úvěrové pomoci této balkánské zemi na dobu tří let výměnou za úsporná opatření a strukturální reformy nyní řeší, jak zajistit Aténám urychlenou finanční pomoc na dobu před dohotovením dlouhodobéhozáchranného programu.

Krátkodobá půjčka ze staršího evropského nástroje známého jako EFSM se jeví finančním odborníkům jako nejschůdnější, protože ji lze užít prakticky okamžitě. Za půjčky z EFSM ručí všechny státy evropské osmadvacítky v poměru, který odpovídá jejich příspěvku do rozpočtu EU. Česko, které tak má ručit za 1,13 procenta výše případné půjčky, půjčovat přímo nic nebude.

12 komentářů :

 1. Největším zastáncem začlenění Řecka do EU a eurozony jsou USA. No a kdo se bude tzv."cukat" tak mu budou zkrouceny ruce. Na to by měli naši, rádoby odbojní, politici pamatovat. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak, je to přece přesně obráceně, USA mají zájem na úplném rozbití Evropy, copak by VB a Česko šly proti USA ?
   Heriot

   Smazat
 2. No to dá rozum že USA. Co kdyby Řecko vystoupilo z EU a dalo se do spolku s Ruskem? To ti zmetci nikdy nechtějí dopustit a tak budou dělat všechno pro jeho udržení. Prostě se serou do všeho a o všem chtějí rozhodovat. Je to neštěstí pro všechny normální lidi a tuto planetu.

  OdpovědětSmazat
 3. Řecko má světové kurvítko také za jihovýchodní nástupiště, v rámci EU, proti Rusku. Proto je Řecku demokraticky přáno výhodné členství. Řekové to také oceňují. Stávkují a myslím, že jim to, také demokraticky, pár desítek let vydrží.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud bych chtěl ovládnout Evropu bez války za pomocí dluhů, tak si také udělám Řecko, vyberu nejslabší článek. Všichni do něj budou sypat peníze a úroky půjdou do mě. Nejprve Řecko zadlužili soukromé banky. Potom agenti lichvářů v Evropských vládách a EU řekli, že Řecku "pomůžou" a dluhy vzali na sebe, tedy na nás a protože to jde pomalu, tak přidám pár desítek tisíc islámských bojovníků a rozjedu ve státech "Majdany" a revoluce. Až teď bude v Praze protestní shromáždění hlupáků, u kterých byl Gross a Rath nejpopulárnější politici, tak shodím řádně zvolenou vládu a nasadím nějakého prozatimního "Kalouska" a pořádně zatnu dluhovou sekeru. Jsem zvědavý, který pražský parník bude dělat Auroru a který agent bude mávat oprátkou před zblblým davem.

  OdpovědětSmazat
 5. Vy komousi si to konecne ujasnete. Ma smysl pujcit socialisty dokurvenem Recku nebo ne?
  Kdyby byla spravedlnost, nechal bych to platit vas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem rád, že se shodujeme na tom, že v postupu vůči Řecku není spravedlnost.Ovšem dokurvila ho pravice.

   Smazat
 6. Doporučuji všem amerikomilům dívat se znovu na americký tradiční a mohutně vypovídací seriál Dallas - tam je americká nátura vykreslena velmi přesně. Rodina Ewingů z Texasu, naftařská společnost, jsou v podstatě šmejdi, lumpové, zločinci a vrazi, a vystupují jakoby jim patřil celý svět. Mají podplacenou místní policii, šerifa,guvernéra a celou místní zbohatlickou sebranku- je to společnost odporných zbohatlických šmejdů a jejich napatlaných kurev, dřepí v pozlacených kancelářích, kde dělají hovno a na to hovno mají každý dvě sekretářky, všichni snobi jak prase, kteří se nechávají malovat od malířů a obrazy si věší do sídel - sjednávají jen špinavé kšefty, a soustavně jen a jen kšeftují- za účelem kšeftů se slejzají na svoje hnusné párty napatlanců a "večeře" Cokoliv si usmyslí, docílí, s nasazením všech sil - i podvody a vraždami, které potom policajti ututlávají -nikdo na rodinu Ewingů nemá. Příklad - špinavý obchod potřebovali uzavřít se zahraniční firmou, ale její majitel pak odmítl s nimi podepsat smlouvu, že na ní něco nehraje. Tak ho pozvali na párty, jedna zaplacená místní kurva se na něj pověsila, pak do hry vtrhl její "manžel" na cizince se vrhl a ten ho samozřejmě odsrčil, nato "manžel" upadl, zůstal ležet a přivolaný policista prohlásil, že je mrtvý.Cizince zatkli za vraždu, ale Ewing se nabídl, že mu pomůže ( dokonce tomu člověku dali i pouta a zavřeli ho do vazby) Šerifovi řekl, že s ním chce mluvit - ve vazbě mu dal k podpisu zase tu obchodní smlouvu, a šokovaný majitel obchodní firmy to podepsal,protože se opravdu bál, že by mohl být souzen za vraždu. Pak Ewing řekl šerifovi že je svědek události, vše se odehrálo jinak, zatčeného pustili a ještě mu koupili letenku k okamžité cestě domů. Ten mrtvý manžel samozřejmě po příhodě vstal a odešel, a svině Ewingovi měli firmu, které se jim zachtělo ke špinavým kšeftům. Tento seriál vychází přesně z americké mentality a prostředí, je pro Ameriku typický. Cokoliv chtějí, získají za jakoukoliv cenu, když nevyjdou peníze, nátlak, a zastrašování, nastoupí nějaký hnusný podvod a násilí. Zatím všechno - Afghanistán, Irák, Lybie, ... byl prašivý podvod a záminky k zabíjení vlád těch zemí a jako věrohodná dýmová clona posloužily tisíce mrtvých civilistů - jim je jedno jaký počet lidí musejí zabít, život lidí pro ně cenu nemá - jen kšefty.Špinavý kšeftař se nezastaví před ničím, z čeho má vejvar - a vlivní Američané jsou především jen špinaví kšeftaři. Doporučuju seriál Dallas -čumte! Prokoukne každej, i největší blb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v tomto článku je to shrnuto polopatě pro všechny ovčany: http://aeronet.cz/news/kdo-podporuje-vladu-usa-nad-svetem-podporuje-vlastni-upadek-po-strance-jak-materialni-tak-duchovni/

   Smazat
  2. To, co se naučili při likvidaci domorodého indiánského obyvatelstva Ameriky používají dodnes v celosvětovém měřítku. Původní obyvatelstvo je nikterak netankuje, jde tady boj o suroviny a teritoria - viz dnes např. vylidňování Ukrajiny pod americkou taktovkou.

   Smazat
 7. Největší hrozby pro dolar by dnes bylo totální skoupení Řecka takovou Čínou, která drží bratru za 4 miliardy amerických dluhopisů a nemá je pomalu kde utratit. Proto je chce sama proinvestovat za každou cenu v nových projektech (Hedvábná cesta, Nikaragujský průliv atd.). Proto skoupení Řecka se nesmí stát za žádnou cenu, protože tyto "cenné" zelené papírky by se postupně přelily přes EU a vrátily zpátky do USA a to by byl okamžitý konec dolaru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: Čína drží americké dluhopisy za 4 bilióny dolarů !

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.