Reklama

sobota 25. července 2015

Chorvatský reprezentační tým byl potrestán za vyšlapaný hákový kříž na trávníku

25. 7. 2015   zdroj
Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) odejmula reprezentačnímu týmu Chorvatska jeden bod v kvalifikaci na mistrovství Evropy v roce 2016 za vyšlapanou svastiku na trávníku stadionu ve Splitu. Informovala o tom Associated Press.


Kromě toho jsou Chorvati povinni odehrát další dva domácí zápasy před prázdnými tribunami a národní fotbalová federace dostala pokutu 100 tisíc eur.

Vyšlapané zobrazení svastiky bylo zpozorováno na hřišti ve Splitu delegací Italské fotbalové federace při kvalifikačním utkání na mistrovství Evropy 2016 proti Chorvatsku (1: 1). Zástupci chorvatské fotbalové organizace se za incident Itálii, fanouškům a divákům omluvili, a také nazvali incident "nedorozuměním a ostudou." Svastika byla vyšlapána den nebo dva před zápasem, který se konal 12. června tohoto roku. Vyšetřováním události se zabývá policie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. Ale vždyť to není zas tak dávno, co tenhle "stát" řídili obdivovatelé válečného zločince "poglavnika" Ante Paveliče. Nyní to jsou ovšem demokraté a "plnoprávní" členové EU. Ve skutečnosti teď kolonie 4té Říše místo 3tí tenkrát.

  OdpovědětSmazat
 2. Ten zápas se hrál již 12. č e r v n a!! Celá NOVÁ REPUBLIKA, její pojetí, úroveň, "výběr" zpráv, atd. atd. = hromada s.aček!!!! NN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ynteligente....furt lepsi informovat ted (i kdyz se to stalo 12.6.) nez vubec v nasich novinach a TV...tobe staci cokoli jen aby jsi se ukojil co? Delas to z blbosti nebo za penize? Hadam, ze v tomto pripade je to za oboji :) :) yntelignte (to y je tam pro tebe schvalne)

   Smazat
  2. 1. Nikdo tě nenutí číst zprávy zrovna na Nové republice. Je to tvoje volba, nikoliv povinnost, tak neurážej. Jestli se ti nelíbí, čti jiné, na internetu jich je neúrekom.
   2. Zpráva byla oznámena 23.7. To si ji Nová republika měla dřív vymyslet?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.