Reklama

středa 15. července 2015

Co 89% obliba Vladimira Putina skutečně znamená?

The Saker
15.7.2015  Zvědavec

Zdá se, že Washington Post je posledním údajem o oblibě Putina ohromen: Myslíte si, že Rusové jsou unaveni konfliktem se Západem? Ne podle obliby prezidenta Vladimira Putina, která je na historickém maximu 89%.


Myslíte si, že Rusové jsou unaveni konfliktem se Západem? Ne podle obliby prezidenta Vladimira Putina, která je na historickém maximu 89%. (…) Putinova obliba vyskočila ze 65% v lednu 2014 na 80% o dva měsíce později, a od té doby nad touto hranicí zůstává, podle měření moskevského Levada Center, jediné nezávislé organizace pro průzkum mínění v Rusku. Neustále rostla: Během 15 let působení Putina ve funkci nikdy nebyla výše, než 89% nyní v červnu. (…) Obliba 89% je také dokladem téměř jednomyslného názoru na současné směrování Ruska.

WaPo má pravdu: Rusové Putina plně podporují, obzvláště když vezmete v úvahu, že oněch 11% lidí, kteří jsou s ním nespokojeni, tvoří z velké části komunisté, kteří viní Putina z toho, že je příliš nakloněný ekonomickým praktikám kapitalistického trhu; nacionalisté, kteří si myslí, že Kreml je u podpory Novoruska proti ukronacistům příliš měkký nebo nerozhodný; a možná 1-3% (max!) těch, kteří obecně podporují USA a EU. Takže co se týká současné konfrontace s anglo-sionistickou Říší, činila by skutečná obliba Putina kolem 97-98%.

Co to znamená?

1) Nic takového, jako „Putinova“ politika/postoj, či dokonce politika Kremlu vůči Ukrajině neexistuje. Existuje ruský postoj k Ukrajině.

2) Sankce měly přesně opačný účinek, než v jaký se doufalo: místo spuštění vlny nespokojenosti namířené proti Putinovi se Rusové kolem něj semkli.

3) Anglo-sionistické „poselství“ má v Rusku naprosto nulovou přitažlivost. Západu nezůstala ani špetka důvěryhodnosti, žádný půvab, žádná morální či politická autorita. Většina Rusů pohlíží na USA jako na nebezpečného nepřítele pokoušejícího se podrobit si Rusko a na EU pohlíží jako na poslušnou pudlíkovskou kolonii USA bez hlasu.

4) Rusové nebudou „váhat“. Jak jsme na tomto blogu dokola opakovali – Rusové nechtějí válku, ale jsou na ni připraveni. Země je plně zmobilizována, jak psychologicky, tak materiálně. Žádná hromada hrozeb nebo sankcí na tom nic nezmění.

5) Putinova mocenská základna je silnější, než kdy předtím. Nejen, že Rusové Putina zcela podporují, ale proti-putinovští pro-američtí „liberálové“ a „demokrati“ (v ruském významu těchto slov) jsou v naprostém zmatku a rozkladu a na útěku (většinou politicky, ale někdy i doslovně).

6) Stává se stále jasnějším, že zatímco ruská ekonomika sankcemi utrpěla, a poklesem cen energií ještě více, vedla si mnohem nad očekávání (včetně očekávání Kremlu) a tato plánovaná „izolace“ Ruska se setkala s hrubým neúspěchem.

7) Zdá se, že většina indikátorů poukazuje na stejný závěr: ukronacistický režim se nachází v kritickém bodě: čistky začaly, počet přeběhlíků roste, režim činí skutečně šílená rozhodnutí (Saakašvili v Oděse), Goldman Sachs předpovídá oficiální krach na 24. července (neoficiálně již Ukrajina zkrachovala).

Jinými slovy, zatímco Rusko je nyní silnější, než kdykoliv předtím během tohoto konfliktu, Ukrajina je slabší, než kdykoliv předtím. USA nezbyl (asi ´neměly´ - pozn.red.NR) žádný funkční plán. Říše nedokázala zatáhnout Rusko do války s Ukrajinou, Ukrajinci nedokázali rozdrtit Donbas a politické trhliny jsou po celé EU. A zatímco chrastění zbraněmi podél ruských hranic Rusy naštvalo, neučinilo na ně naprosto žádný dojem, natož aby je vyděsilo. Zdá se, že Putin drží Obamu za koule.

Takže co bude dál?

No, to teď závisí na USA. Rusko může tuto pozici držet, jak dlouho bude potřeba. V kontrastu s tím EU trpí ekonomicky, a politicky dokonce ještě více. Pokud by Řekové proti anglo-sionistické plutokracii povstali a odmítli její ultimátum, následná politická krize by oslabila EU ještě více. Moldávie a Rumunsko neprojevily žádné známky toho, že by byly ochotny přímo se konfrontovat s Ruskem kvůli Podněsteří, a to je také velmi dobrá zpráva. Mám podezření, že Západu byla předána ohledně této záležitosti Ruskem jistá jasná varování (včetně připomenutí toho, co se stalo naposledy, když byli ruští mírotvorci napadeni). Čím déle budou USA lpět na zkrachovalé ukrajinské politice, tím horším se napětí uvnitř EU stane.

Minsk-2 je mrtvá a ukronacisté jasně obětovali Donbas: ostřelují ho denně, odřízli všechny zásobovací trasy (včetně vody a léků), neobnovili výplaty penzí (což je jasným porušením podmínek M2A) a jejich politická rétorika je dokonce ještě nepřátelštější a válkychtivější, než dříve.

Přesto to však západní elita nemůže akceptovat. Investovala celý svůj politický kapitál a důvěryhodnost do naprosto zkrachovalé politiky a nyní to připustit by znamenalo konečnou ztrátu tváře. Takže stejně jako ukronacistická junta v Kyjevě očekávám, že i západní vůdci budou jen štěkat, ale nekousanou, aby ruský medvěd nekousl na oplátku také.


What does Vladimir Putin’s 89% rating really mean? vyšel 30. června 2015 na thesaker.is. Překlad v ceně 308 Kč Zvědavec.

55 komentářů :

 1. Ruska federace:1/6 souši,40% všeho přírodního bohatsví,2% obyvatelsva země.
  v RF žije 143,5 mil.obyvatel.
  Z toho:
  Nemá topení 22 mil.
  Nemá vodovod 29 mil.
  Nemá kanalizaci 35 mil.
  Nemá teplou vodu 47 mil.
  Nemá přístup k plynu 65 mil.
  Nemá přístup k internetu 68 mil.
  Nemá vlastní auto 90 mil.
  Více než 110 mil. nevyjelo za hranice RF.
  To vysvětluje tu popularitu.Mají dobrého hospodáře.Dobře se o stádo stará.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale na rozdíl od tebe mají mozky...

   Smazat
  2. Tvoja trollská vytrvalosť je obdivuhodná, ale už aj väčší blb než ty by mohol pochopiť, že vám to tvoje trollovanie howno pomôže.
   A ty by si mal rozmýšľať nad novým spôsobom obživy, lebo páni z Cyber Berkutu už prisľúbili, že nám zapredané trolské svine ako si ty vystopujú a dodajú na podnose. Všetky trollské howna si ešte užijú svoje. Máš sa na čo tešiť, ty pes.

   Smazat
  3. Potřebovali by demokracii a pořádně zadlužit.

   Smazat
  4. A kam pocestuješ ty ?Určitě do USA a uděláš sociální průzkum mezi miliony negramotných,bez práce,bydlících v kartonových krabicch,bez sociálních dávek,snad ti dají nějaký lístek a dostaneš pollévku.A to není vše a je zbytečné tedy o tom psát.Protože kdo chce vidět objektivně,tak nemůže kohokoli urážet.

   Smazat
  5. No a vidíš, o takhle bezedný trh jsme debilní politikou EU a USA přišli.

   Smazat
  6. Dobrý je z tebe čehúnský havlistický kolaborant, tak nějak podobný těm, co sedí a žvaní v pražské kavárně a utírají zadek a vajca starému chrchlavému Trautenberkovi, aby při tom chrápání a žvavnění nedostal opar.....dobře činíš havlistický pohrobku, propaganda vám jde nejlíp - ale ty skutky....ty skutky....

   Smazat
  7. U nás jsou desítky tisíc lidí, kteří navíc k tomu, ani nemají kde bydlet.

   Smazat
  8. Tys neskutečný hlupák. Předpokládám, že kdo nemá topení, nebude nejspíš ze Sibiře, ale z oblasti poněkud jižnější a to je pochopitelné, proč také nosit dříví do lesa.Ten, kdo nemá přístup k plynu jej nejspíše nepotřebuje, protoře má ohřev vody na jiné bázi, například elektřinoou, tak jako já. Kdo nemá vodovod, je nejspíše z takové vesnice, jako i já, navíc nemám ani kanalizaci. Vodu čerpám ze své vlastní studně a kanalizaci mi nahrazuje čistička odpadních vod.Myslíš trumpeto, že mám snad centrální dodávku teplé vody? No samozřejmě né, k tomu mě slouží bojler a dříve tzv. lázeňská kamna. Skvělé zařízení. Na chatě je mám dodnes a moc mě mrzí, že jsem si podobný systém nějakým způsobem neudělal i v mé novostavbě na vsi.Vše co jsem dosud popsal podle tvé hloupé informace by tvořilo v RF 126 miliónů obyvatelstva. Nejspíše se mají v tom případě lépe než většina obyvatel Česka. Moje náklady na provoz takového domku jsou totiž i díky kvalitnímu zateplení prakticky zanedbatelné. Co dodat, snad jim nejspíše závidíš a odtud pramení tvůj vztek. No nic vem si nějaký prášek a jdi si lehnout.

   Smazat
  9. Podepsán Jefim Fištejn

   Smazat
  10. A zdroj? Kromě toho, vždycky si vzpomenu na ta nekonečná parkoviště obytných přívěsů, kde bydlí kulturní elita světa.

   Smazat
  11. všechno co popisujete jr pro samotný život naprosto postradatelné. To že tím disponujeme z nás nedělá automaticky civilizovaného člověka. Láska k půdě a národní cítění je mnohem cennější komodita. Internet který mám doma ve mě tohle nevyvolává. Auto které mám tohle umě nevyvolkává, ani teplá voda, ani plyn, ani kanalizace. Činy našich politiků, činy EU, chování mých sousedů, neschopnost spolupráce mezi lidmi, rozhádanost naopak Lásku k půdě a národní cítění stlačují k nule. Chuť padnou za prezidenta, vládu, eu, nato = 0. Chuť padnout za sousedy a vesnici a město 0. Přitom u nás všichni mají auta a vodu a kanalizaci a internet a elektřinu. není to zvláštní a k zamyšlení ?

   Smazat
  12. anonym (9:50) vypočítal všechno, co Rusko nemá. Zapomněl ale na to, že až nám třeba Slunce po nějaké solární bouři (třeba takové, která zcela náhodou minula Zemi v r. 2012) vyhulí všechny elektrárny, tak přežijí země, které nejsou závislé na tzv. západním standardu života. Amerika a Evropa to ale nebudou, to už je spočítané. Prepper

   Smazat
  13. asi před rokem jsem na netu našel rozhovor nějakého velmi starého vojenského analytika, který prohlásil, že Rusko proti žádnému nepříteli žádnou jadernou zbraň nebude muset použít, protože si už v praxi dávno ověřili, že třeba v případě USA bude stačit vypnout nějakou elekromagnetickou zbraní jenom elektřinu

   Smazat
  14. Vzdyt ty cisla si ten 'ekonomicky pruzkumnik' vycucal z palce. Jaris

   Smazat
  15. Jen se podívejte zpět do dějin.Stále na jejich území má někdo zálusk.Nyní USA.Kolik finančních prostředků musí vydávat na svou vlastní obranu tohoto obrovského nedohledného území.Jak řekl Putin:My chceme budovat svou zem a ne stále vynakládat prostředky na obranu.
   Dejte už všichni (ne)mocní této zemi pokoj.
   My taková malá zemička, kterou přeplivnete nejsme schopni ani ty dálnice dostavit,natož tak nedozírné dálavy.
   Co Vy na to ?

   Smazat
  16. 9:50 A vzdor tomu je obliba Putina v Rusku vysoká tak, že západním potentátům se o tom nemůže ani snít. A ty jsi v této diskuzi jako kůl v plotě. Nepřipadáš si hloupě hňupe?

   Smazat
  17. Naprosty souhlas s 9:50!!! A pridavam.
   Rusko 78% alkoholiku vcetne kojencu,
   39% ve finalnim stadiu,
   27% tezkych narkomanu,
   26,5 % HIV pozitivnich,
   72% ruzne formy TBC,
   umrtnost v 52,5 letech
   kojenecka umrtnost 28%,
   lekarska dostupnost 31% - tzn. že 97 mil. nema pristup k lekarske peci, "medicina" na urovni stredoveku.
   Neni se co divit,prumerne IQ je 86,6.
   29% jsou analfabeti, na urovni retardace je tam az 96 milionu,
   110 milionu Rusaku v zivote neslyselo nic o internetu, 79milionu nevi, ze existujou telefony,nezto mobilni..
   Jmenujte mi jediny objev,jedineho vyznamnejsiho vedce,ktery pochazi od nich, kdyz jen malicke Norsko jich ma na desitky... ?67% nezije v domech,ale v zemjankach nebo chatrcich, nebo rozpadlych chruscovkach
   nemaji kilometr poradne silnice, vsechno, co tam je, postavil nekdo jiny a oni to akurat znicili.
   Tahle zeme je na urovni rozvoje na 183 miste ve svete, vedena poloretardovanym psychopatickym trpaslikem s peticentimetrovym ptakem.
   Je to hnuj a ten vy obdivujete. Ale co se divim. Tady taky vsechno vybudovali Nemci,kterym jste to ukradli a jeste je i zabili. Nejen ze nedokazete nic vymyslet a udelat,ale jeste to nicite.Stejne tak i ruska pakaz.

   Smazat
  18. 7:50 Ty nastrčenej provokatérskej potrate, už seš tady dost profláknutej. Ty tvoje bezčárkový a bezháčkový vyblitiny si strč do prd..e , spolu s tvým o něco chytřejším trotlem v 9:50

   Smazat
  19. 9:50 Než začneš psát ty tvoje vyblitiny, které sis nejspíš vycucal ze svého smradlavého palce u nohy, zjisti si něco o negramotnosti v tvé milované USA a o tom, kolik miliónů lidí je tam na potravinových lístcích, ty statisto!!!!!

   Smazat
 2. Když si nezatopím, taky nemám topení
  Když si nevyčerpám, taky nemám vodu
  Kanalizace je u nás taky jen městská záležitost
  Když si vodu neohřeji, tak je i studená
  Plyn není nutnost, je zlý pán
  A internet? Žil jsem bez něj a stádal jsem snad? Prd.
  A s tím autem? Určitě by mi netekly nervy v kolonách
  a nes-al peníze do kravin kolem auta, benzin šejkům nevyjímaje,
  A jako kam by měli jet ? Prohlédnout si zázraky západu?
  Navíc 10:01 to napsal dobře !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlaté kolo, ale nesmí být čínské. Mám dva socialistické favority, to je poklad:))))

   Smazat
  2. Viděl jsem dokument ze života vesnice někde na Sibiři a tam popisovali, že v podmínkách sibiřské zimy nelze zavést do domů tekoucí vodu, kanalizaci, teplovodní topení ani splachovací záchod a jelikož v zemním plynu jsou obsaženy částečky vody, tak ani plyn, protože při padesáti stupňových i silnějších mrazech všechno zamrzá i v několika metrové hloubce. V takových drsných podmínkách žijí v Rusku miliony lidí a k vůli přírodě prostě nemají možnost si užívat luxusu podle západních standardů.

   Smazat
 3. Doporučuji vám udělat stejný průzkum v Evropě, komu lidé více fandí zda Západu a Obamovi, nebo Východu a Putinovi. Třeba vás konečně přejdou choutky na likvidaci Evropy.

  OdpovědětSmazat
 4. Táhněte všichni do Ruska za svým milovaným polobohem Putinem, bolševičtí blbečci. Ale na to je vám tady v tom kapitalistickém pekle příliš dobře, co? Jen mlátit hubou, to je jediné na co se zmůžete, jediné co vám jde. A než začnete blábolit aby já táhl někam do USA tak vás musím předem zklamat. Nemám nejmenší důvod, mě se v naší krásné zemi líbí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, my zůstaneme kde jsme a pošleme do hajzlu tebe i s lichvářema.

   Smazat
  2. Lidi, nevšímejte si toho provokujícího blba. Když mu na jeho kydy budete furt odpovídat, tak si vy ničím nepomůžete a uděláte tomu debílkovi akorát radost, že jste mu skočili na lep.

   Smazat
  3. Nejspíš jsi na soc. dávkách a tak se nedivím, že se ti u nás líbí. My máme pro takové nemakačenky stále velké pochopení. Co jsi dělal za komančů, nejspíše pomocníka SNB, z jejich řad pochází vůbec nejvíce takových blbečků jako jsi ty.

   Smazat
  4. Takže podle všeho ten "Josef vyskočil" bude zaměstnancem NR a provokacemi se snaží vylepšovat čtivost. Je to celkem normální strategie celé řady zpravodajských servrů, kde je povolena diskuse pod články. Např. na Tiscali.cz se na všech tamnějších diskusích baví v podstatě jen dva zaměstnanci servru, skryti pod desítkami nicků a vypisují tam kolikrát doslova 3,14čoviny aby diskuse nestála.

   Smazat
  5. Pro 11:20 - Pepku, tohle bylo slabý, zapoj fantazii. Alespoň malinkatého bolševička a komunistu přidej.

   Smazat
  6. vlast tě (10:31) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  7. Tak vidím, že ty 11:50 sis ulevil a tomu z 10:31 si to pěkně nandal. Jenže co to změní v rétorice toho provokatéra 10:31? Nic a pořád tu bude tebou inspirován dále otravovat pod každým článkem. Pořád dokola zde opakuji, že trolla je třeba totálně ignorovat, protože jen to na něj platí.

   Smazat
  8. Jak se v tak krásné zemi jako je ta naše mohl narodit potrat havloidniho zmetka a onanovy kurvy mi nejde do palice!!!!!!Jsi zemskej škůdce a meleš hovadiny,který ti nakukal kníže Poserplina v ty jejich debilni kavárně!!!!!!Vlastní názor bys náhodou neměl Mozkomore?????

   Smazat
  9. 10:31 - prvoku ;-)

   Smazat
 5. Já jsem za Josefa Vyskočila, u kterého je každý s jiným názorem bolševik a komunista, vděčný. Diskuze je tak mnohem zábavnější a mám radost, jak jsou šmejdi nas.aní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A taky tím zvyšujeme čtenost NR, takže za mě dobrý. Akorát už reaguju jenom, když mám co říci, tak to za něj zavěsím, protože obvykle je hnedka první na řadě. Úplně ho vidím, jak sedí, hraje solitaire a čeká, až mu tam naběhne nový příspěvek na NR a pak běží a běží, vlajou za ním zbytky vlasů a už je tam, první na pásce a blije.

   Smazat
  2. jj, navíc tady dělají západu medvědí službu. Každý kdo si jejich výblitky přečte se musí nutně obrátit na ruskou stranu, protože nechce mít nic společného s takovými kripli :-D

   Smazat
 6. Jenom by mě zajímalo, proč za poslední rok uteklo do Ruska jenom z Ukrajiny 2,6 miliónu běženců. Nádavkem tam mají bratru 5 až 7 miliónu ukrajinských gastarbeiterů (turisté). Neměly by ty milióny směřovat raději do EU ? Obávám se, že místo dělňasů a makačenků nám sem brzy budou proudit jenom ozbrojení banderovci (jako v r. 1947) až budou z Ukrajiny vytlačeni po třetím kyjevském majdanu.

  OdpovědětSmazat
 7. V Rusku ( i v Číně)jsou vyšší platy než tady u nás. Ceny jsou také vyšší a tak se to trochu vyrovnává.Samozřejmě je podstatný rozdíl mezi Moskvou a venkovem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Peoč si vymýšlíš takový nesmysle?
   Průměrná hrubá mzda v Rusku je 34400 rublů, což je cca 14800Kč. Tzn pouze 60% mzdy v ČR, navíc při daleko větší mzdové nerovnosti.

   Smazat
  2. Nástupní plat vysokoškoláka v Novosibirsku 24000,-Kč. Tato informace byla dotyčným sdělena jako stížnost na výši platu. Ještě stále dost Rusů se domnívá, že vysokoškolák po ukončení VŠ v ČR má plat mnohem vyšší. Tomu, že někteří čeští vysokoškoláci doplňují zboží v supermarketu ani nechtějí věřit. Prostě, reklamu a propagandu má EU stále "na úrovni".

   Smazat
 8. Pro toho blbečka, který napsal 1. příspěvek. Kolik lidí v USA má to co uvádíš? Kolik jich to má např. v Mexiku s jednotným trhem s USA? Kolik lidí to má v Rumunsku a Bulharsku, ale i Kanadě a Austrálii? Nebo v blahobytném Kosovu? To raději nezkoumáš?
  Jinak alespoň vidíš co všechno potřebují vybudovat lidé v Rusku a vůbec nepotřebují debilně válčit s kýmkoliv na světě. A oni to časem mít budou jako v Číně, ale v Evropě coby spolku bankrotářů to za pár let může být luxus a budeš se umývat ve škopku jako za tvé babičky, protože nebudeš mít ani za co si koupit co žrát. Už teď stejně žereš druhořadé náhražky za Německé ceny jako za války. Jenže za té války byly potraviuny zdravější. No a tu válku raději nechtěj zažít, protože ji nepřežiješ a když náhodou omylem jo, tak se zblázníš z toho jak budeš v prdeli a co uvidíš kolem sebe.

  OdpovědětSmazat
 9. No nevím, ale můžu se vyjádřit jen k tomu čemu rozumím. 96% lidí v Rusku ve věku mezi 16 až 29 lety se připojuje k internetu minimálně jednou měsíčně. Mezi 30 až 54 lety je to 79%. Na všechny dospělé v RF je toto číslo 74 mil. obyvatel. Takže by mě sakra zajímalo jak je možné, že mladí v Rusku žijí výhradně v oblastech kde je internet. Kolik Rusů má účet na VK nebo OK raději nebudu psát aby autor nevypadal jako naprostý lhář. Takže vhodná manipulace daty a výměna několika slov způsobí to, že většina lidí je schopna akceptovat jakoukoliv lež aniž by znali jediný fakt. Tupci :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: vzpomínám si na údiv a zaskočené reakce západních médií, kolik obyčejných lidí mělo v automobilech kamery, kterými zadokumentovali pád meteoritu nad Čeljabinskem. Je jasné, že standardní rusofob to samozřejmě zdůvodní potřebou dokumentování provozu v zájmu obrany ruského řidiče při dopravní nehodě. Tato dokumentace asi není na prosluněném západě vůbec nutná.

   Smazat
 10. jen tak mimochodem, Rusové sice nic nemají, ale Česko asi ano: Nejčastějšími zahraničními majiteli českých firem zůstávají Rusové. Následují Slováci, kteří na druhém místě z roku 2013 vystřídali Němce. (zdroj: dnešní patria.cz v 15:28)

  OdpovědětSmazat
 11. I ja jsem byl postizen v dusledku vstupu sov.vojsk, ale nyni s odstupem casu je zrejme, ze nase republika v roce 1968 se mela stat nastupnici
  NATO=USA vojsk, minimalne se svymi zakladnami.Breznev presto dlouho vahal, ale nakonec nemel jinou volbu - bud CSSR se stane spojencem USA a dovoli jim, aby postupne se dostali az k hranicim SSSR anebo tomu zabrani.
  Stalo teprve po 30ti letech a to duverou Gorbacova k americkym slibum
  Nyni je z toho zklaman a nestastny a my vsichni vidime, ze jsme z jedne diktatury presli k diktature Zapadu a jsme pro vsechny jen blbci.

  OdpovědětSmazat
 12. Autor je posedlý vidinou "anglo-sionistické říše". Chci jen upozornit, že tato vidina je, mnohem více než mezi Rusy, rozšířena mezi Araby a Peršany. A pak tento blábol ještě vzrušuje pár podivných jedinců, kteří zde tak hojně diskutují.

  OdpovědětSmazat
 13. To je uplna pravda, ale presto sympatie ma mnoho lidi na strane Ruska.
  Vidime v nem miliony po staletich nicenich jejich domovu, vidime tam
  uboheho cloveka, ktery nebyt tech neustalych najezdu, intrik, podvodu a na druhe strane nahromadeni neskutecneho bohatstvi Americanu, ktere neslouzi celemu lidstvu ale je urceno k likvidaci neposlusnych zemi s cilem ovladnout cely svet.
  Jim nestaci jako vsem jen bohatstvi - k tomu tito casto gangsteri zadaji
  jak milenky tak vladnouti celemu svetu.
  A co z takovych grazlu muzeme ocekavat - vyuzit a odkopnout.
  Takove hodnoty chteji vnutit Rusku, tam se tesi, ze si mohou zajistit
  slusne bydleni, trochu socialni spravedlnosti a spokojenost i s malymi
  vecmi. K tomu nepotrebuji ani bordely, ktere tak buji na Zapade

  OdpovědětSmazat
 14. Ten blbeček co napsal první příspěvek ani nemusí čekat na válku, je magor už teď a v prdeli je dávno. Vymaštěnej, odšťavenej, vygumovanej, propláchnutej trouba. Jak dlouho asi v Rusku byl a kde, že může psát takový blbý bláboly?

  OdpovědětSmazat
 15. Neobliba Sobotky je stejná. Kdybych bydlel někde na Sibiři, asi bych těžko měl evropské požadavky, i to cestování by asi nebylo to, co tady. Ale zase lítat aeroplánem k doktorovi tu ještě nemáme i když džíp by byl taky lepší, než ferari, ty výmoly po zimě leckde jsou i dnes.

  OdpovědětSmazat
 16. hrabě Kocharowski15. července 2015 21:04

  Zdá se, že Putin drží Obamu za koule.
  xxxxxxxxxxxx
  To je dobré, to se mi líbí.
  Kéž by Puťka trochu přimáčkl.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.