Reklama

pondělí 13. července 2015

DWN: Merkelová dala najevo, že EU je už jen spojena strachem!

13.7.2015  zdroj

Summit k řeckému problému, který trval 17 hodin, jasně ukázal důsledky, že „směs neschopnosti a oportunismu" ovládá politiku, tvrdí Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
EU vyhlásila Řecku studenou válkuAngela Merkelová a ministr financí Wolfgang Schäuble přes noc změnili EU v unii, jejíž členy drží pohromadě strach, a vzájemně si nedůvěřují, píše německý list Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Z pohledu německého média je dohoda dosažená po hodinách jednání kapitulací, jak Řecka, tak Evropy.

„S uzavřením dohody o Řecku začíná noční můra pro Řecko a pro Evropu,“ uvedl list.

Mnoho mezinárodních pozorovatelů, kteří sledovali situaci v Řecku, ztratilo naprosto řeč: takové „nechutné scény", z nichž se skládá tzv. záchrana Řecka, v posledních desetiletích ještě neviděli.

Podle DWN, summit eurozóny o Řecku nakonec trval 17 hodin a byl nejdelší v historii měnové unie. Jednoznačně prokázal následky, a to, že „směs neschopnosti a oportunismu" nyní vládne v politice.

Z pohledu autorů materiálu pak lze ze summitu udělat jen jeden depresivní závěr: Evropská unie se ve své současné podobě chýlí ke konci. „Místo společných hodnot je to boj všech proti všem," uvedly DWN. Připomněli Paula Krugmana z New York Times, že ponížení Řeků dosáhlo úrovně, kdy se zlikvidovaly veškeré hodnoty, na nichž EU stála. Recept na záchranu Řecka představuje „šílený“ plán dalších úsporných opatření.

Autoři Deutsche Wirtschafts Nachrichten shrnují řadu možných negativních důsledků rozhodnutí pro Řecko a další země. Řecku uložená hospodářská politika zničí řeckou ekonomiku, některé banky se uzavřou, investoři ztratí své peníze. Držet peníze v bankách je pro obyvatele zemí, jako je Španělsko, Portugalsko nebo Itálie „rizikem, že vše ztratí“.

„Chaotický vývoj v eurozóně bude stát obrovské sumy. Životní úroveň bude klesat ve všech zemích EU. Soukromý sektor bude podlomen. Zůstane pouze diktatura státního zájmu. Koexistence evropských zemí se nyní nebude zakládat na dohodách, ale na přírodním výběru....," jsou přesvědčeni autoři v DWN. Solidarita EU mizí a vyhrává naprosté sobectví. Podle DWN se to již ukáže v rámci tzv. imigrační krizi a neochotě pomáhat slabším a imigrací postiženým zemím.

Autoři se utěšují aspoň myšlenkou, že zatím nehrozí v Evropě „horká“ válka. Ale i tak je „studená válka“, která byla vyhlášena Řecku, je dostatečně odporná, uzavírá DWN.


(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)

Související:

12 komentářů :

 1. Já jim naštěstí nepůjčil ani cent a tak proti nim nic nemám. Nasranej budu až ta vygumovaná ozubená pleš prohlásí, že povinně nic platit nemusíme a tak to uděláme dobrovolně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MAKRELA TED PLÁNUJE DÁT ŘECKO DO eBAY

   a zabavit jim aktiva za PADESÁT MILIARD eur.No klidně volte dál naše politiky,kteři nás oberou brzy stejně jako to udělali naprosto nechutně Řecku,které ted bude VYTUNELOVÁNO a stane se protektorátem MAKRELY a nebylo k tomu ani zapotřebí hitlerovského wehrmachtu

   Smazat
  2. Tenhle germánskej tunel a poprava 11milionů lidí, se nikdy do praxe v Řecku nespustí i kdyby to parlament natřikrát schválil.Bude řecká a evropská mela, Merkelová a spol půjdou od válu.Tohle už neustojí!!!

   Smazat
  3. Řecké ostrovy jdou do zástavy v případě nesplácení dluhů a poté, připadnou Německu, němečtí důchodci se již jistě těší, až si zabezpečí celoroční pobyt v německém ráji za pakatel, kde bude i úřední jazyk Němčina.Teď teprve po půl roce jde sakra do tuhého i celé rodince zvané EU.Kdy bude uskutěčněn již druhý protektorát B§M i u nás v ČR?

   Smazat
 2. Konec EU se blíží, násilí a demonstrace, které se zřejmě chystají, protože tenhle protektorát je pro Řecko poprava, žádné reformy z německého návrhu v praxi nelze aplikovat, velmi rychle přijde nespokojenost občanů, masívní demonstrace, stávky, ty potlačí asi armáda USA a obranné NATO, povolaná z evropských základen, aby udělala přítrž nespokojených lokajů, řecká armáda nezasáhne proti vlastním lidem.Poté je nutno rychle přijmout americké TTIP, abychom se plně stali i my, vazaly a spadali tak pod protektorát USA a Německa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja zase predpokladam, ze recka vlada ponizene prijme vsechny podminky navrzene Trojkou a bude drzet hubu a krok. Mrzi mne to. Jaris.

   Smazat
 3. Vůbec ne. Celé to bylo jen příprava na majdan. Každému cílenému útoku spojenému s ničením a zabíjením, vždycky předchází "situace příprava" -to je odborný politický vojenský termín. Řadu zemí zadlužili a uvázali na lichvu. Žádná není schopna splatit dluh - jen splácet ve splátkách, ale zapadají při tom pořád do hlubšího bahna a sraček a koloběhu dluhů -asi jako každý řadový dlužník. Úroky z úroků, další půjčky, a tak dále. Proto je každá z těchto zemí kdykoliv vydíratelná, na kteroukoliv lze vést útok.Stačí vymyslet přiblblé a sprosté reformy a pak na nich trvat. Ty zatlačují lidi do bídy - těm se to pochopka nemůže líbit a vyrazí do ulic, no a může začít majdan. Pár podplacených šmejdů provokatérů se budou starat aby věc nevázla, a spippeři už mají zasedací pořádek na místa na střechách. Řeckem to jenom začíná, a půjde to dál,jeden národ za druhým budou padat jako domečky z karet. USA mají úspěšně za sebou válku severu proti jihu, teď se vede válka západu proti východu,a zas ti hnusní šmejdi vyhrávají. Už to máme spočítané .

  OdpovědětSmazat
 4. Dnes je zcela jasné, že po Řecku jsou na řadě další státy.S Řeckem si v toto stavu může každý věřitel dělat co chce, zde jen bude po dlouhá léta zmar a bída.Itálie, Francie a postupně ty další jsou na řadě.Umíte si představit, že by všechny země Eurosojuzu byly v bankrotu jako Řecko.Pro USA úplně ideální stav naprostého chaosu a oslabení, kdy jen stačí lusknout podle svého a 500 000 milionů ovčanů bude věrně poslouchat jen noty zpoza Atlantiku.Nepokoje se potlačí US armádou z evropských základen.Možná, že tenhle scénář je již ve Washingtonu napsaný.Poté se všem utne TTIPec výhodnou americkou smlouvou, lidé by jen vydělávali na základní potřeby, aby nechcípli hlady a měli střechu nad hlavou, nic víc.NWO přichází do Evropy.Je to jako by do EU vstoupil IS ze Západu.

  OdpovědětSmazat
 5. Pro A 11:04. Omlouvám se, ale nemohu souhlasit. Situace v Řecku, zvláště pak po referendu je bodem zlomu v současné politice EU a USA. Už nikdy se jejich nadvláda nevrátí do roviny relativních úspěchů. Naopak. Já řecké referendum přirovnávám soukromě k výstřelu z Aurory (bez politických konotací). Referendem totiž došlo k definitivnímu občanskému NE celoevropsky. Byl dán příklad, že to jde. Že je to možné. Je to signál pro ostatní. Ale je to i signál pro ty, kteří dosud vládnou a legálně kradou. Signál, že se něco děje, že se něco stalo a bude dále dít. A že to směřuje proti nim osobně, jejich penězům a korýtkům a ...životům. Prostě lidé mají vzor. Ejhle i u nás 25 let zamrzlý zákon o referendu začíná oživovat. Ve zparchantělé podobě sice, ale j-elita si začala uvědomovat - co kdyby i u nás. A činí opatření. Vím, my Češi jsme pos...ní, ale jsou i jiné národy. S hrdostí, vůlí, horkou krví. Tam to začne. A už začalo. USA i EU mají moc velkou rozpracovanost. Mají toho poiticky, vojensky i ekonomicky rozhrabáno přespříliš. Nemají dostatek kádrů, které by ten bordel kočírovaly, koordinovaly a také dochází peníze. A odpůrci, hlavně země BRICS a ŠOS se naopak sjednocují, koordinují svoji činnost, sjednocují ekonomiku a finance a ... trochu US a EU plivou do již stejně kysnoucí polévky. Vidím to optimisticky. Krásný den přeju. Eda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Edo, prala bych si, abyste mel pravdu. Obavam se vsak, ze v evropskych zemich zavladne strach z toho, jak skoncilo neslavne Recko. Jaris

   Smazat
 6. Ale Jaris, ono to Řecko neskončilo. Vždyť sotva začalo. Nic nekončí, teprve teď se začnou dít věci. Eda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky si myslím. Vím o tom kulový ale v nevěrohodné TV vítězoslavně informovali, že Tipras učinil přesný opak toho proč byl zvolen. Na pořadu dne je úsilí EU (USA) o řecký majdan.Aby lidé v Evropě pro příště věděli, co mají volit a mohla dál vzkvétat demogratická svoboda. U nás již víme, že Babiš je dobrá volba, jen ne Okamuru.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.