Reklama

úterý 14. července 2015

ECB urychluje rozpad Evropské unie

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
14.7.2015  E-republika

Evropská centrální banka zastavila po vyhlášení referenda v Řecku financování bankomatů pro obyčejné lidi. Pro únik kapitálu velkých ryb však neudělala vůbec nic.


Evropská centrální banka zastavila po vyhlášení referenda v Řecku financování bankomatů pro obyčejné lidi. Pro únik kapitálu velkých ryb však neudělala vůbec nic. Tím odhalila svou pravou tvář kapitálového vyděrače, skrytého manipulátora procesů v Evropské unii. Tím se profilovala do role vyděrače č. 1 v celé EU. Bída evropských politiků bez znalostí, bez vizí a bez morálky totálně kontrastuje s pružností a akceschopností amorálních a bezohledných banksterů.

ECB trvale překračuje svůj mandát a provádí měnově fiskální politiku ve prospěch světových banksterských elit. Financování států prostřednictvím ECB a financování cizích států ze strany některého z členských zemí eurozóny odporuje Lisabonské smlouvě. Viz naši třídílnou sérii Nekrofilní nebo biofilní Evropa? Volby do EU. Aktuální stav zadluženosti ke konci roku 2014. Dluh je dán v poměru k HDP dané země.
  Image Kdyby platilo právo, většina zemí Evropské unie by dnes nesměla dle Maastrichských kritérií do eurozóny vůbec vstoupit, a to včetně Německa. Hranice byla 60 % dluhu k poměru HDP. To, že východní blok je zadlužen méně, je pouze důsledkem, že do rychlíku směrem do stanice Nebe nastoupily později. Celá záchranná euro-politika ničí majetek evropských obyvatel a státní suverenitu, které se jednotlivé státy prozatím dobrovolně ještě nevzdaly.
 
Protektorát beze zbraní

Zažili jsme historický okamžik. Stačilo zavřít kohoutky bankomatů a nemusel nastoupit v Řecku žádný 15. březen 1939, kterým se z poválečného Československa stal protektorát Böhmen und Mähren. Tehdy bylo vidět nepříteli přímo do tváře. Národ nediskutoval, národ se podřídil a až na pár těch kolaborantů byl jednotný a věděl, kdo je jeho nepřítel.

Pojmenovat nepřítele je dnes kvůli propagandě mocných již problém. Rozděl a panuj! Řekové jsou také perfektně zpracováni mediální propagandou. Nechápou, o čem je podvodné euro, jsou naprosto zmatení. Většina si přeje zůstat v eurozóně, snad kvůli komplexu méněcennosti, kdyby se odlišili, na druhé straně odmítá v referendu diktát Trojky. Kde je hrdost a odvaha Řeků, odolávajících v minulosti nájezdům Osmanské říše? Většina zpohodlněných, sen západního konzumenta žijících Řeků nechápe, že nepřítel se dnes skrývá za maskou pomoci a udržení cenové stability a jeho moc umožňuje převzít majetek států a de facto tyto státy zrušit.

Těžko říct, co bylo horší. Zda poroba českého národa, nebo protektorát pod bičem bankéřů, jakou nám předvádějí penězoměnci dnes v Řecku. Nezapomeňme ale na Irsko, jež je dnes tak často prezentováno jako příklad úspěšné politiky Trojky. Tomu jsme věnovali také jeden článek Draghi slaví úspěch, pane Macháčku?. Korporátky mají na rozdíl od nás "výhodu" v tom, že si nemusí pamatovat, co říkaly před dvěma měsíci. Ke stručné analýze si najděte náš článek Euro ve světle ekonomických fakt.


ECB jako nejsilnější politický aktér v EU

Zatímco se politici po nocích dohadují, ECB rozjíždí rozval měny a posiluje nákup evropských dluhů. Tím pádem bude tlačit kurz eura dolů. Státy se mohou levně zadlužovat, ovšem jen ty, o kterých ECB usoudí, že připadají v úvahu. OMT program výkupu dluhopisů byl od 9. března 2015 urychlen. Mezitím nakoupila ECB a národní centrální banky dluhopisy ve výši 216,35 miliard eur. Bylo nám to sděleno v pondělí prostřednictvím ECB. Až do září 2016 to má být 1,14 bilionu. Prý tyto peníze pomohou oživit ekonomiku a udržet inflaci ve výši 2 %. Pořád ta stejná pitomá písnička. Akciové trhy se radují. Nafukování pokračuje. Až to bouchne, dostanou neviditelní majitelé ECB majetek celé Evropy, stejně jako to předvádí v malém dnes na Řecku. Proč Řekové nepostupovali jako Island a nezavřeli svou zlodějskou politickou reprezentaci a své bankéře?

Řekové měli příliš málo času, aby si připravili náhradní paralelní měnu, aby zabránili vzniku poruch ve financování nejnutnějších hospodářských transakcí uvnitř země. Na druhé straně je otázkou, zda opravdu měli zájem se na eventuální humanitární krizi připravit. Yannis Varoufakis celou dobu nikomu nic nenalhával a prosazoval vytvoření systému eurobondů a federalizaci Evropy shora. Kdo nevěří, ať si přečte jeho příručku k řešení krize A Modest Proposal for Resolving the Eurozone Crisis napsanou spolu se Stuartem Hollandem a Jamesem K. Galbraithem.

Federalizace Evropy tímto stylem však znamená úplný konec demokracie a převzetí Evropy několika bankovními kartely. Koneckonců 25 % prostředků z plánované privatizace řeckých přístavů, letišť, bank a další infrastruktury, která bude vzhledem k zanedbanému stavu k mání za hubičku, půjde na rekapitalizaci bank. Samozřejmě těch zprivatizovaných. A kteří investoři již s vidinou zisků vstoupili do řeckého bankovního kšeftu? Například dva miliardáři ze severní Ameriky - Willbur Ross známý z napakování se při záchraně bank v Irsku a Prem Watsa. Jejich konsorcium zakoupilo v loňském roce rozhodující balík v relativně kapitálově dobře vybavené bance Eurobank Ergasias za 1,3 miliardy eur (zdroj zde).

Malé rybičky budou pohlceny žraloky. Kolik bank zůstane na řeckém bankovním teritoriu? Čtyři? Tento plán nových fúzí a tlak na prodej majetku je připraven pro celou Evropu, zejména pro ty zbývající země, ve kterých ještě zbylo dost k privatizaci.
 
Začátek konce Evropské unie

Takzvané „sjednocení“ po nočních orgiích v Bruselu kvůli odvrácení Grexitu Řecka bude znamenat zničení Evropy. To říká Sarah Wagenknechtová zde. Znovu stamiliardy na pokračování absurdní nové „záchranné balíčky“ na kusy trhající evropskou ekonomiku, nové dluhy na placení starých dluhů, které potáhnou dolů Řecko a všechny ostatní země.

Dluhy, které vznikly z důvodu „záchrany“ zemí EU jižní eurozóny a Irska, jsou hanebné a neměly by z hlediska vyššího principu mravního být vůbec spláceny. To je normální lichva a k právním aspektům porušení práva, které v pěti bodech analyzoval profesor Karl Albrecht Schachtschneider v této analýze. K této analýze se ještě vrátíme vzhledem k tlaku na vystoupení Německa z eurozóny, který sílí v Německu.

Národy Evropy nejsou ale ochotny akceptovat škody, které by napáchalo vytvoření politické unie shora řízené bankovními elitami a korporacemi. Nejsou ale bohužel ochotny se ani sjednotit na zbourání evropského domu postaveného na základech z písku a začít budovat postupně, dobrovolně a demokratickou cestou nový dům. Dům postavený na pevných základech a na jiných hodnotách, než jsou pouze zisky korporací. Do té doby se my, Češi, braňme zuby nehty vstupu do eurozóny. I tak jsme do káry, řítící se do pekla, zapřaženi.

Poddanství globálnímu světovému lichváři a pasivita občanů přeměněných na konzumenty nedává šanci na obrodu, alespoň prozatím.
Škody způsobené pitomostí a zbabělostí politické třídy však narůstají den ze dne. Současný finanční systém nedává šanci uniknout, a proto řešení bude možné, až padne. A jeho pád bude veliký, jak praví Bible.


- - -


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republiky přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!
Související články:

23 komentářů :

 1. Charakteristika rozpadu EU. Naprosto to odpovídá současnosti :
  www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2651-pad-evropy-se-blizi-internetem-se-siri-tento-nebezpecny-text

  OdpovědětSmazat
 2. Přesné vystižení podstaty problémů současné zločinné koncepce řízení světa zákulisními elitami prostřednictví ekonomiky úžeru.

  Malinké doplnění : Až to bouchne, dostanou neviditelní majitelé ECB majetek celé Evropy. Asi ano, ale ne nadlouho, protože až to bouchne, lidé je oběsí....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale neoběsí, vždyť nikdo ani neví, o koho se jedná, jsou připraveni už dlouho a jsou v naprostém klidu za kulisami - před kulisy posílají jenom svoje loutky (a to ještě přes prostředníky)

   Smazat
  2. Vládnoucí světová trojce se postupně dostane do protektorátu všechny výše uvedené státy na německé mapce.

   Smazat
 3. ANO LIDÉ JE EXEMPLÁRNĚ POTRESTAJÍ !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidi jsou lini zvednout zadek z pohovky,natoz vylezt na ulici..budou sedet na zadku a vyckavat,jak to dopadne..vzdyt tady to bylo a bude tak vzdy...

   Smazat
 4. Perfektní článek, Řekové rozpumpovali pořádný mazec, že následky budou přičteny těm, co to zavinili.Budou padat hlavy těch nejvyšších politiků, EU se již dnes podobá Titaniku a žádný Donald ani frau Merkel s USA pod sukní, tomu nezabrání.Jedině, že US základny v Evropě a obranné NATO, budou svými alegorickými vozy, jež mají natrénovaný přesun po vlastní ose, krotit tyto masívní demonstrace s mávači podél pangejtů, které zaplaví ulice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. blbost, nikdo žádné ulice nezaplaví, stačí na pár dnů vypnout bankomaty, všechno je už dávno natrénováno v malém měřítku

   Smazat
  2. Jo to až se povinně za pár let či měsíců, zruší hotovost, pak již nic nebrání v zavedení NWO a Evropa bude mít při výprodeji států, prim.

   Smazat
  3. Tento trénink probíhá v Kalifornii pod značkou Jade Helm15, tam US armáda trénuje na civilisty své fígle a postupy, jak zkrotit neposlušný dav a ovčany, aby se již neopakovaly nepokoje s Černochy.

   Smazat
 5. Varufakis smlouvě říká polibek smrti pro EU.Slávek s brýlemi od brusky a Babiška budou po přehlasování z fondu EFSM napumpovat 4,2 miliardy.Slávek bude štědřejší jako s kalašnikovci a dá víc, nám zasejc všechno zdraží a je vyděláno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je nad slunce jasné, že naší vzpurní kabrňáci všechno odkývou. Mě by jenom zajímalo, čím bude takový oligarcha Babiš a jeho subalterní úředníček Sobotka přesvědčovat před volbami voliče, aby je zase šli volit. Škoda ztráty času.

   Smazat
  2. Volby jsou vejicka pro ovcany..kdyby mohly neco zmenit,uz davno by je zrusili...

   Smazat
  3. Budete se divit 22.02, ale brýle od brusky jsou stále v kurzu a na preferencích se toho moc nezmění 1.Babiška 2. Slávek, atd to je katastrofa, spousta lidem socani nevadí a pořád je budou volit.O politiku se nezajímají, mají jiné starosti a poslušně odvolí ti, kteří si myslí, že vládnou perfektně, jen rozdávat medaile.Musí se stát zázrak a v ten, při této situaci, kdy v EU krachuje jeden stát a budou další-Itálie, Portugalsko, Francie, věřím. MMF a další, nás postupně kúpí všecky, jak říkal Bohuš.Te´je to již jasné.Řecko rozdmychalo pořádný mejdan.Bravo, politici EU, jde to do kopru a můžete se stavět na hlavu s USA se základnami v Evropě budou potlačovat nepokoje a demonstrace svými alegorickými vozy s kulomety a Hispánci s brýlemi v zelených helmách, včetně mávačů.

   Smazat
 6. Dluhy byly vytvořeny podvodně organizovaným zločinem a mafií. Další postup je jsaný.

  OdpovědětSmazat
 7. Postupně bude výprodej států a protektoráty v německém a US stylu, pokračovat, záleží, kdy se do vatry přilije pořádný kanystr s benzínem a vatra se změní v pořádný fajrák.TTIP je tím benzínem pro EU.To je má domněnka.

  OdpovědětSmazat
 8. nwo budou koncentrační a vyhlazovací tábory. nikdo ani necekne. komunisti byli amatéři a stalin troškař.

  OdpovědětSmazat
 9. Přichází doba,kdy přijdou na řadu místo keců praktická řešení....Staré neapolské maffiánské přísloví říká že:"dluhu se nejlépe zbavíš likvidací věřitele".....Oni se s náma neserou,tak proč bychom se my s nima měli.....?!?! A začněte tím,že si preventivně vyberte z bank svoje vklady,máte tam beztak hovno a na úroky neberte ohled,nepokryjí ani inflaci.....Brzo budete hotovost potřebovat a stát před nefunkčním,zablokovaným bankomatem a doprošovat se vlastních peněz je ponižující a naprosto zbytečné....

  OdpovědětSmazat
 10. Vlastenka


  To je fakt hnus!
  Vždycky to odnesou JEN řadoví občané.
  Dokud banky neponesou žádnou zodpovědnost za svá rozhodnutí a jejich ztráty budou sanovat daňoví poplatníci, kteří dluh nezavinili, budeme se bořit do stále hlubšího marasmu.

  Já jsem doufala, že Řekové hodí Makrele tu "výhodnou" smlouvu na hlavu a euro odmítnou.
  Byla by to pro ně jediná cesta.
  Neudělali to, nechali se zatlačit do kouta a jen prodlouží svou agonii.
  Ve výsledku z toho vyjdou ještě zbídačenější.

  Od momentu, kdy Island vykydal celý ten Augiášův chlév, jako by zmizel z mapy světa. Nikde o něm nenajdete ani zmínku.

  OdpovědětSmazat
 11. Vlastenka


  Tady je to lakonicky vyčísleno.


  http://pravyprostor.cz/treti-zachrana-recka/

  OdpovědětSmazat
 12. Vlastenka


  Tak se zdejší podporovatelé Řeků dočkali.
  Budeme ručit ( i proti naší vůli) za miliardovou nenávratnou "půjčku" do Řecka.
  Dotyční jsou jistě spokojení, zařadili se tím vedle Kalouska, který pravil, že po všech těch "štedrých "dotacích z EU je buranské prostě nevyhodit jednu miliardu do černé řecké díry.
  Hurá!
  http://video.aktualne.cz/dvtv/kalousek-babis-a-recko-klasicke-bolsevicke-buranstvi/r~946589602a1f11e598af002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
 13. konec eu+pryč z nato

  OdpovědětSmazat
 14. Budete se divit 22.02, ale brýle od brusky jsou stále v kurzu a na preferencích se toho moc nezmění 1.Babiška 2. Slávek, atd to je katastrofa, spousta lidem socani nevadí a pořád je budou volit.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Tyto průzkumy jsou falešné - je to PODVOD !!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.