Reklama

čtvrtek 9. července 2015

Evropský parlament podporuje Mnichovskou dohodu s korporacemiVáclav Umlauf 
9.7.2015 E-republika

EP tuto středu schválil něco jako novou Mnichovskou smlouvu, kterou sám sebe vyřadil z rozhodování o demokratickém směřování Evropy. Smlouva TTIP může nastolit rozpad EU.

Evropský parlament (EP) podepsal svůj politický rozsudek smrti. Na plenárním zasedání ve středu poslanci přes námitky opozice schválili klíčovou antidemokratickou položku v předběžném návrhu smlouvy Transatlantic Trade and Investment Partnership, známou pod zkratkou TTIP. Boj se odehrával o klíčovou složku smlouvy, kterou se zruší práva národních států a vlastně celé EU ve prospěch korporací. Návrh byl poslán do dalšího jednání hlasováním poslanců v poměru 436:241 hlasů "pro smlouvu". Tzv. Investor State Dispute Settlement (ISDS) prozatím nebyly začleněny do návrhu TTIP. Pro další debatu ohledně ISDS hlasovalo 183 proti 181 poslancům ve středu. EP tedy doložku nezamítl, jen odložil hlasování a má pokračovat v rozpravě. O smlouvě TTIP jsme psali mnohokrát, viz heslo "TTIP" a "transatlantická smlouva" v klíčových slovech a tematických článcích. Další kolo jednání mezi korporacemi a EU o smlouvě TTIP má být mezi 13.-17. červencem 2015 v Bruselu.

Tuto neblahou věc je třeba číst v kontextu již připravených dohod jako je smlouva TTP a TISA. EP pustil tuto středu (8.7.2015) do jednání EP něco jako novou Mnichovskou smlouvu, kterou sám sebe vyřadil z rozhodování o demokratickém směřování Evropy. Připomeňme, že se to naposledy stalo v Německu, dne 24. března 1933. Po požáru Říšského sněmu si Hitler nechal demokraticky schválit od většiny křesťanských a pravicových poslanců zničení demokracie skrze tzv. Ermächtigungsgesetz. K dnešnímu kontextu tohoto selhání vedoucího ke Druhé světové válce viz náš článek Masakr v Oděse 2014 a zapálení Říšského sněmu 1933. Měsíc po podepsání tohoto výjimečného zákona šli do koncentráku v Buchenwaldu (a pak byli zavražděni) ti poslanci německých komunistů a sociálních demokratů, kteří hlasovali proti tomuto zákonu a nestačili utéci ze země.
 
Jak jsme EU-dopadli

Pro zastánce všech možných konspirativních teorií připomínám, že každý z poslanců (poslankyň) hlasoval/a sám za sebe, vyfutrován/a vlastním poslaneckým platem a imunitou. EP je námi zvolená demokratická instituce věrně odrážející politický marasmus EU. V bodech shrňme hlavní příčiny budoucí katastrofy, kdy EP zrušil v demokratickém hlasování sám sebe a rozhodl se projednávat protidemokratickou smlouvu diktovanou zájmem korporací.

 • Selhání médií, i těch nezávislých. V hysterii korporátek i antikorporátek kolem Řecka (EP to projednával ve čtvrtek) naprosto zanikla osudová smlouva, kterou demokraticky zvolený EP demokratickým hlasováním odevzdal moc korporacím. To se stalo ve středu. EP podnikl klíčový krok k legální vládě korporátního fašismu nad našimi životy.
 • Bude-li smlouva nakonec schválena, pak spustí dva negativní procesy najednou: 1/ posílí naše vazalství na upadající světovou velmoc USA a její devalvovaný dluhový dolar; 2/ vzdálí nás integračním snahám zemí BRICS, které reprezentují 2/3 světové populace a představují i budoucnost planety, po faktickém ztroskotání západních hodnot (daném ale nikoliv ---de iure---).
 • Tím nevyhnutelně dojde k prohloubení atmosféry studené války, protože západní země se rozhodly izolovat se od zbytku světa a jít cestou korporátního otroctví.
 • Hlavní země BRICS tuto a podobné smlouvy nikdy dobrovolně nepodepíší, protože by znamenala jejich politický a ekonomický zánik.
 • Oba bloky se nyní zásadně liší ekonomicky, vojensky, politicky, sociálním systémem a tradicí opřenou o odlišné civilizační hodnoty.
 • Tím se po půl století znovu etablovalo imperialistické rozdělení světa v rámci ekonomicko-mocenských bloků, které vedlo ke vzniku 1. a 2. světové války.
 • Nevyhnutelným důsledkem korporátního nevolnictví bude zvýšený geopolitický boj o suroviny a o ekonomicko-politický vliv v nově určených sférách vlivu, růst lokálních válek, a tím i Západem podporovaného terorismu v zemích, které se odmítnou podřídit korporátnímu diktátu.

Smlouvu TTIP budou muset jednotlivé EU státy ratifikovat ve svých vlastních zemích. Lze předpokládat, že země jako Španělsko, Řecko a Maďarsko to odmítnou. Důvodem bude buď sledování vlastních národních zájmů neslučitelných s korporátním otroctvím (Řecko, Maďarsko), nebo pravděpodobné vítězství stran, které nepřipustí pád demokracie po vzoru korporátně zmanipulovaného EP (strana Podemos ve Španělsku). To ovšem může v konečném důsledku znamenat rozpad EU v tom složení, jak jej dnes známe. Vinou přijetí návrhu TTIP v Evropském parlamentu začala první kapitola studené války přímo na evropském kontinentě.

Související články:

15 komentářů :

 1. Kolaboranti, zrádci, kteří budou dostávat zaoceánské "košer" potraviny:

  Charanzová, Dlabajová, Ježek, Niedermayer, Poc, Poche, Polčák, Pospíšil, Sehnalová, Svoboda, Telička, Tošenovský, Zahradil, Zdechovský, Šojdrová, Štětina //votewatch.eu//
  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  Ostatní zůstali lidmi, lidmi s rozumem i svědomím... NN

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Americký fašismus - je načase jej porazit ...... a srazit USA na kolena i s jejich sionistickými bankéři israelského FEDU..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale fašismus právě určuje, že korporace slouží lidu - bude to něco jiného, jen ne fašismus. Bude to něco mnohem horšího.

   Smazat
 4. Seznam těchto parchantů už má soudce LYNCH !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro A 20:49. Moc prosím, pokud máš na toho pána kontakt, nezapomeň mu ještě pár jmen přihodit. Např. Štětina, Laudát, Langšádlová, Kalousek, Swanzenberg, Duka, Benda, Němcová, Diensbier ml., etc., etc. Já na toho soudce bohužel kontakt nemám. A je mě to líto. Nicméně těch jmen mám dostatek a přibývají další adepti a to nejen ze státní správy, ale i z ČT, tištěných masmédií, atd.

   Smazat
 5. Ti naši pitomci tady to odklepnou o:((( A jak je známe - dobrovolně!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, jeden jako druhý jsou nadšeni z TTIP i GMO potravin, jen se obávám, že oni je žrát nebudou. Bohužel, toto platí i pro Zemana...u něho se zřejmě jedná o takovou posedlost zahraničními "investicemi", že by v tomto smyslu kývl na všechno. Jen se obávám, že je, ač se to nezdá, značně idealistický až naivní, protože u něho si nemyslím, že je "koupený". No ale výsledek je stejný: Hnus!

   Smazat
 6. V ČR je již nyní tato poprava států, dnes ještě nazývající se EU, schválena českými politiky, i když text není zdaleka hotov a dosavadní vyjednávání probíhají utajeně.Nyní nám Europarlament předvedl, že je schopen proti vůli občanů 2 miliónové petice toto schválit a souhlasím s výše popsaným rozborem, které státy budou rebelovat při hlasování v regionálních parlamentech.Jen se obávám,aby místní Protektoři z US ambasády nedrželi kudlu pod krkem Orbánovi, Tsiprasovi a na podzim, po volbách ve Španělsku, zřejmě předsedovi Podemosu Iglesiasovi.K těmto státům přidám Francii, ta prohlásila, pokud tam bude doložka ISDS-nepodepíší, moc tomu ale nevěřím.Na rychlé schválení TTIP spěchají USA, proč asi?To je každému dnes jasné.Pochybuji, že pomazaní politici budou číst tisícistránkový dokument poctivě, aby vyvodili rizika pro občany.Jestliže se toto přijme a bude mít TTIP velmi negativní následky na místní ekonomiky, zaměstnanost, průmysl, tendenci rozvrátit hospodářství zevnitř a hlavně se stane EU nekonkurenceschopné a drahé v zemědělství, které bude muset při výrobě potravin dodržovat stávající přísná pravidla na úkor levných GMO aditivovaných plodin se zakázanými chemikáliemi, ošetřovanými otrávené potraviny z USA a další obory o kterých hlasující nemají ani páru.Souhlasím s tím, že následky, vyplývající ze "smlouvy", které jsou popsány v textu, jsou velmi pravděpodobné.100% vazalství EU k USA, které si touto cestou zajistí, bude razantně odčerpávat zisky a zdaňovat doma za oceánem, zde nezůstane nic, než levná pracovní síla novodobého feudalismu a otrokářství.Z této smlouvy musejí mít radost přípraváři NWO.Je ideálním krokem ke světovému zotročení.Bravo, Západe, jen pokračuj, velký pád tě nemine!

  OdpovědětSmazat
 7. Bude z toho velký průser. To je jisté.

  OdpovědětSmazat
 8. Bojkotujte všechny korporace.

  OdpovědětSmazat
 9. TTIP bude znamenat definitivní konec EU jako nezávislé , svéprávné instituce.EU přijde o poslední zbytky samostatnosti a v podstatě bude pouze plnit příkazy USA s po všech stránkách velmi negativními dopady
  na obyvatelstvo celé Evropy.To však je těm,kdo to schvalují jedno ,
  protože je za tuto zradu původních myšlenek a cílů EU čeká tučná dolarová odměna.

  OdpovědětSmazat
 10. Ti co sedí v Bruselu a národních parlamentech a hlasují pro zrůdnost TTIP, by prodali za pár špinavejch zlaťáků i svojí vlastní matku.Pokud při závštečném schvalování Maďaři, Řekové, Španělé nesmetou ze stolu, tak emigrace původních obyvatel a nastolení poslušného US řádu, bude destruktivní.Vyvolá přesně to, co je uvedeno v článku.Ruský plyn a ropu budeme kupovat od USA a další pikantnosti.Nikdy nás, jako kolonii Velký bratr neopustí ze svého vlivu.Poslučný užitečný idiot zachraňuje petrodolar před spláchnutím do prodapliště dějin.Merkelová už doporučila všem svým EU koloniím schválení.Ještě musí USA, jak včera pisálci uvedli, "USA se cítí Ruskem ohroženo" a NATO, umravnit Rusko a je vyděláno.Sláva NWO!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Vlastenec:

  Jak by řekl každý (i nedostudovaný) právník (kromě Bendy):

  SMLOUVA TTIP SE BUDE DÁT KDYKOLI VYPOVĚDĚT
  = NEBOŤ BYLA UZAVŘENA POD NÁTLAKEM !!!!!
  A ZA NÁPADNĚ NEVÍHODNÝCH PODMÍNEK PRO LID EU !!!!!!!!!!!!!!!!!
  ***
  DOPORUČOVAL BYCH JI ALE NERATIFIKOVAT !!!!!!!!!!!

  ..A JEJÍ PROPAGÁTORY IHNED ZAVŘÍT PRO VLASTIZRADU !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.