Reklama

úterý 7. července 2015

Financování studií Madeleine Albrightové a jedna vyjasněná záhada

napsal Gerd
7.7.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Vlkův  úvod:
Možná,  že jste  také dostali do mailové stránky informaci o tom, že  česká vláda  financuje  studijní aktivity  Madeleine  Albrightové nemalými stipendijními částkami ze  státního rozpočtu. Mně  to přišlo v minulém týdnů nejméně  ze  tří zdrojů. Bral jsem to  jako klasický   internetový folklor – takové to přeposílání různých  „senzací“ , „zaručených rad“, „tajných informací“, „návodů na zázrak“ a pod. Však to sami znáte. Nevěnoval jsem tomu pozornost. Je  dost jiných brizantních  a aktuálních témat s  reálným fundamentem. Ale  jen do té doby, než mi na stejné téma došel mail od  Gerda…. Než  jsem stačil, po jeho otevření konstatovat s velkým smutkem v tom vnitřním hlase ono klasické …. i ty Brute?! … už jsem si odíral své stařecké bulvy o displayi svého počítače! Soudím, že totéž čeká většinu  i vás. Tak opatrně :)
Gerdův mail:
Vlku, jistě jsi slyšel v posledních dnech o studijních peripetiích Madeleine Albrightové ve spojení se státními dotacemi směrem k její osobě. Zde posílám pár mých vlastních rešeršních zjištění.

Nejde o to, jak se domnívají někteří, že by sama studovala, ale protože umožnuje studium jiných. Stipendiem.Ovšem pokud by si někdo myslel, že samotná Madeleine nějakým studentům dává stipendium ze svého, velmi by se divil. Madeleine neplatí nikomu vůbec nic. To český stát…

Vše rozvířilo usnesení vlády ČR z 24.11.2014 č. 970. Pokud by někdo čekal, že jde o podvrh, nechť si ho naklikne na Úřadu vlády zde https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2014-11-24 https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2014-11-24. Jenže ještě předtím bylo jedno předchozí, které prošlo poměrně v klidu.

Nestuduje však sama Madeleine, ta celému stipendiu jen dává jméno. Studuje nějaký vybraný student. K inauguraci došlo poprvé v září 2010. K přípravě muselo dojít daleko dříve. Tak si můžeme vybrat, kdo ze Strany Zelených dostal ten šílený nápad. Byl to Bursík nebo Liška? Nebo snad byla namočena vláda Jana Fischera – a tehdejší ministryně Kopicová?
Velvyslanectví ve Velké Británii zveřejnilo „Ustavení doktorandského stipendia v oboru českých studií bylo schváleno Usnesením č. 240 zahraničního výboru PSP ČR dne 11. listopadu 2009″ viz http://www.mzv.cz/london/cz/kultura_skolstvi/skolstvi/slavnostni_ustaveni_doktorandskeho.html http://www.mzv.cz/london/cz/kultura_skolstvi/skolstvi/slavnostni_ustaveni_doktorandskeho.html

Celé to spískala ČSSD. Madeleine nedělá nic, jen jí ČR platí z prostředků daňových poplatníků reklamu, jak zaštiťuje studium stipendistů universitě v Glasgowu. Tedy o nic méně skandálního. Usnesení zahraničního výboru přikládám, má č. 240 z 9.11.2009.


Kdyby nedorazilo, navrhovatelem byl poslanec Miloslav Soušek, v té době člen ČSSD (pak Zemanovců). Další jména: Odůvodnění předkládal generální sekretář Ministerstva zahraničních věcí PhDr. Milan Sedláček, náměstek ministra financí Ing. Tomáš Zídek, zpravodajskou zprávu posl. Miloslav Soušek, schvaloval zahraniční výbor PSP ČR (předseda Jan Hamáček, ověřovatel Václav Exner, zpravodaj Miloslav Soušek,

Členové v té době byli:

Za ODS (7): Ing. Jan Bauer, Ing. Tomáš Dub, Ing. Petr Krill, Mgr. Helena Mallotová, Ing. Daniel Reisiegel, Ing. Jan Schwippel, CSc., Mgr. David Šeich

Za ČSSD (8): PhDr. Robin Böhnisch, Jan Hamáček, prof. JUDr. Zdeněk Jičínský, DrSc. (nebyl však na schůzi, která návrh odhlasovala, přítomen), Ing. Rudolf Kufta, Ing. František Novosad, Ing. Miloslav Soušek (ten předkládal návrh jako poslanec zpravodaj), PhDr. Karel Šplíchal, Doc. Ing. Petr Wolf, CSc.

Za KSČM: RNDr. Václav Exner CSc., Ing. Kateřina Konečná

Za Stranu Zelených: PhDr. Kateřina Jacques

Za KDU-ČSL: JUDr. Cyril Svoboda, Ing. Milan Šimonovský

Celé to spískala ČSSD. Její poslanec navrhl a členové výboru odhlasovali.

A protože jsou všichni zvědavi, komu to občan „Novák“ platí ze svých daní studium, přičemž společenské uznání za charitu sklízí Madeleine Albrightová, musíme se podívat i na učitele. Není jím nikdo jiný než vydavatel Britských listů Jan Čulík. Kdo jsou ti stipendisté? Nejdříve aktuální jména:

Jeden se jmenuje Sam Beaton.
http://www.gla.ac.uk/schools/mlc/pgresearch/currentpostgraduates/ <http://www.gla.ac.uk/schools/mlc/pgresearch/currentpostgraduates/>
Sam BeatonHigher Education
2012-Current: PhD in Czech Studies, University of Glasgow
2011-2012: PgDip in Czech Language, University of Glasgow
2007-2011: M.A. in Slavonic Studies and Central & East European Studies, University of Glasgow
Grants
My PhD research is funded through the Madeleine Albright PhD Scholarship in Czech Studies.
(Volný překlad pro neangličtináře: Můj PhD program je placen skrze Madeleine Albright PhDr. školní nadaci na Českých Studiích.)
http://www.gla.ac.uk/schools/mlc/pgresearch/currentpostgraduates/sambeaton/#tabs=1 <http://www.gla.ac.uk/schools/mlc/pgresearch/currentpostgraduates/sambeaton/#tabs=1>

Druhým absolventem je Kirsten Anderson Mcmullan. http://www.gla.ac.uk/schools/mlc/pgresearch/currentpostgraduates/kirstenanderson/#d.en.306427 <http://www.gla.ac.uk/schools/mlc/pgresearch/currentpostgraduates/kirstenanderson/#d.en.306427>

A další jména je pak už snadné najít. Všechny učí nebo učil Jan Čulík. Kromě Jitky Peřinové a možná Hany Tomsu (nebo Tomšů?) a Bulhara Metodieva je to samý zajímavý student z chudé země. Ale třeba obyvatelé Glasgow zchudli natolik, že stipendium od ještě chudších Čechů, Moravanů a Slezanů jim vytrhne trn z paty. Teď ta jména:

Supervision:Sam Beaton, PhD, Czech documentary cinema (Start date: 01/10/2012) (Madeleine Albright Scholarship in Czech Studies)
Metodi Metodiev, PhD, Relations between writers and politicians in Bulgaria and Czech Republic during the communist era (Start date: 09/09/2011)
Kirsteen Anderson, PhD, Post-communist reforms of the Czech Educational System (Start date: 01/10/2014) (Josef Fronek MPhil scholarship)

Earlier Supervision:James Alan Cathro Smith, MPhil, Czech popular music in the period of „normalisation“ (Completed November 2014)
Julia Secklehner, MPhil, Photographic work by Irena Bluhova and Tina Modotti (Completed September 2013) (Josef Fronek MPhil scholarship)
Jitka Perinova, PhD The novels of Emil Hakl and Jan Balaban (Completed Dec 2012)
Albin Sybera PhD, Construction of the political and cultural discourse in post-communist Czech Republic (Completed February 2014)
Hana Tomsu MPhil, The Winter Guest and Of Children and Parents, a comparison of the value system of a Scottish and a Czech feature film (Completed Feb. 2013 )

Nemám tušení, zda Josef Froněk, bohemista, autor česko-anglického slovníku, učitel na Ostravské univerzitě, platí ze svých prostředků nějakému studnetu školné, nebo svým jménem zašťiťuje studijní program. Z platu profesora na české VŠ by studentku v Glasgowě asi neuživil.

Kirsten Anderson Mcmullan byla jediným studentem, kdo měl odvahu dát si na profil i fotku. Tak si myslím, že by český daňový poplatník mohl znát aspoň jednu tvář, komu vlastně platí studium a tak dávám fotku .

Je to jak za feudalismu. Prosťáček platí a slávu sklízí feudál. V případě Madeleine Albrightové se tomu docela divím. Ze svých obchodů za podíl telekomunikační firmy v Kosovu vydělala min. 20 milionů EUR. Obchodní podíl v hodnotě 50 mil EUR prodala Slovincům za 71 mil. EUR. Asi daň za svobodu Slovinska. http://ekonomika.idnes.cz/albrightova-odprodala-kosovskeho-operatora-a-vydelala-tak-miliony-1fd-/eko-zahranicni.aspx?c=A110119_220827_eko-zahranicni_ts

To ministerstvo zahraničí opravdu nemělo jinou vhodnou osobu, po které mohlo pojmenovat nadaci? Pokud jim scházela invence, uvedu namátkou jména Jan Amos Komenský, Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš. Ale proč si vybrali zrovna Madeleine Albrightovou, moc jasné není.

Vlkův dodatek:

přiznávám, že mně se tímhle článkem jedna věc, nad kterou jsem si lámal už hodně dlouho hlavu, vyjasnila. Tou, pro mne nevysvětlitelnou záhadou byla totální názorová otočka Britských listů Jana Čulíka. Naprosto nepřehlédnutelná a přiznávám, že nepochopitelná mi byla u Ukrajiny a dění na Ukrajině a kolem Ruska. A nejen tam, mohl bych jmenovat další témata /uprchlíci, Řecko, Palestina, atd/.

Nechápal jsem to. Jan Čulík psal zleva a kvalitně – až si jeho skvostné dítě – Britské listy vysloužily od nejpravověrnějších z pravověrných nálepku Blicí listy. Jistě, vyznavačům Klausovy/Topolánkovy/Nečasovy a Kalouskovy -kracie informační a názorový portál Jana Čulíka naprosto nemohl vyhovovat! Ale ten názorový looping s Ukrajinou s splynutí duší a názorů s někým jako z dopuštění zlého osudu dnes europoslanec Štětina? Nechápal jsem to! A určitě jsem nebyl jediný.

Dneska, po Gerdových zjištěních mám naprosto jasno! V době, kdy jsem denně chodil číst na BL, si pamatuji na články právě Jana Čulíka ohledně snah zrušit katedru bohemistiky, jejíž je členem na této univerzitě. Pokud dám dohromady trosky svých vzpomínek, tak hledal mezi čtenáři podporu proti tomuto kroku a organizoval protestní petici. Ale ta petice byla celosvětová. Vedle mého bezvýznamného podpisu ji signoval také dramatik Tom Stoppard. Netuším, jestli na petice nějak pomohla k zachování katedry či nikoli. Ale po dnešku vím jedno – co je petice proti tomu, aby nějaká renomovaná univerzita zrušila katedru, která realizuje výuku studentů z nadačního programu Madeleine Albrightové?!

 
A pokud si chcete ten nadační program udržet, tak… Tak vám prostě vznikne závazek vůči osobě, po které je ona nadace pojmenována. Žádná magie! Záhada loopingu vysvětlena.

Aby mi bylo správně rozuměno – nehodlám Jana Čulíka ani soudit a už vůbec ne skandalizovat. Znovu opakuji -Britské listy jsou gigantická práce a úžasné dítě Jana Čulíka. Ať s jejich obsahem souhlasím nebo ne! Já si vedu Kosu podle svého. On má suverénní právo na totéž. A nemenší právo vykonávat svoji normální práci v podmínkách reálného světa. Každý z nás se jim musí přizpůsobit. Jak říkávala moje babička – hlavou zeď neprorazíš! Ale u některých „zdí“ je velmi vhodné znát složení základů, na kterých je postavena. Což mi nyní umožní chápat pohled Britských listů a usilovnost toho pohledu například na Rusko a ukrajinské drama. Díky Gerde za tvou rešerši!

45 komentářů :

 1. Je to dva dny, kdy jsem zde k jednomu článku umístil celé znění vládního rozhodnutí dát té mezinárodní teroristce na studium 4 milióny korun.

  OdpovědětSmazat
 2. Albrightová je Źidovka, myslím si, že to všechno dalo dohromady židovské lobby v našem parlamentu, projděte si seznam jmen, které to schválili, tipnu si, že více než polovina je jich, jak zmíněno, dokonce i Wolf se tam objevil, trestanec na útěku (otázka, kdo mu pomohl k útěku?, jak dlouho byl Rath v base jenom kvůli tomu, že prý chce útéci). Ano, chce se mi zvracet. Jsme stát, který hospodaří s velkým deficitem státního rozpoču, ale na tyto stipendia po rodačce, za kterou se hluboce jako Čech stydím, to peníze máme. Jak prohlásil jeden francouzský Źid o nějaké století zpátky, já chodím nakupovat, když v ulicích zuří revoluce, toto naprosto přesto charakterizuje židovskou filosofii, způsob zmar a chaos, potom se levně nakupuje. A co pak děti, mají si kde hrát? Čulíkovi už zřejmě přiklepnuli nějaký ten grant z našeho státního, kdysi jsem mu poslat na jeho noviny 500 Kč ze svého. Zvracet, zvracet a zase zvracet, je je jediný reflex, který ve mě vyvolává náš politický establishment.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není semitka - tak jako většina 95 procent Israelců není - je to khazarská bankovní mafie. Je to největší lež 20 st.

   Smazat
 3. No a co ? Po vyznamnych lidech kteri udelali neco uzitecneho a dobreho se jmenuji nadace, stipendia, ulice nebo letiste.
  Po vas komunisti nebude pojmenovana ani kadibudka.
  To ze Culik odmitl slouzit ruskemu Putlerovi a jeho zverstum na Ukrajine, to panu profesorovi sluzi jen ke cti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nevim, ja bych stipendium pojmenovane podle masoveho vraha nechtel, ale to je ovsem vec povahy a osobnich postoju.

   Smazat
  2. Krvavá bába si zaslouží leda tak kotel v pekle, idiote 5,50. Za rozdmýchání války v Jugoslávii, za lhaní kolo Srebrenice, za netečnost , kdzž indonéští muslimové páchali zvěrstva na křesťanech Východního Timoru. Ostatně ty se budeš škvařit vedle ní, hlupáku. Pan ´profesor´ Čulík je typický grantožer a podle toho také přivedl Britské listy zu grund, tedy do meinstreamu. Otec zavraždil své dítě.

   Smazat
  3. Jako obvykle jsi nic nepochopil. Je to jeden z hlavních znaků trotlů.

   Smazat
  4. ON přece nemusí chápat, on jenom provokuje, že si ho všímáte, je to nesmysl, prostě ho ignorujte, to ho bude nejvíce štvát, ne když se budete čílit.

   Smazat
  5. Kde vy Čecháčkové vidíte problém s Nadací Madelein Albright?
   Když je pod Usnesením zahraničního výboru podepsán p. poslanec RNDr. Exner a /světe div se/ dokonce i poslankyně p.Ing.Bc.K.Konečná,nemůže nebo nemělo by ani vadit obyčejným lidem jméno p.Albrightové.

   Smazat
  6. To je tvoje věc , že se z kdejakýho parlamentního kvokala připokakánkuješ.Mě by prachy pro smradlavou Řeznici vadily i kdyby to podepsal prezident.

   Smazat
  7. Další projev chudého duchem a postižením syndromem nadčlověka.

   Smazat
  8. Předchozí vzkaz Anonymu 05:50

   Smazat
  9. 5:50
   Po komunistovi je pojmenován například pomník v Drážďanech (Fučikdenkmal) a jeho ,,Lidé, bděte!" je tam uvedeno německy.To je tam úřední jazyk, tím tam mluví kde kdo.

   Smazat
  10. 5:50 Ty provokatérskej, bezháčkovej, a bezčárkovej zm..e, už seš tady zase. Ty prostě nikde nechybíš a nikdy nezklameš. Máš to od US ambasády nařízeno? Seš stejná zrůda jako tato čarodějnice. Vy všichni pravdoláskaři jste odpad a hnis národa !!!!!

   Smazat
 4. Na následky uvalených sankcí zemřelo podle bývalého zmocněnce Spojených národů pro Irák Dennise Hallidaye na 1,5 miliónu Iráčanů. Podle údajů UNICEFu z roku 1999 zemřelo v jejich přímém či nepřímém důsledku 500 000 dětí mladších pěti let. Tuto bilanci války a sankcí shrnula za americkou vládu v publicistickém pořadu stanice CBS ‚60 Minutes‘ 12. května 1996 bývalá ministrině zahraničních věcí Madeleine Albrightová. Na dotaz reportéra ohledně statisíců mrtvých iráckých dětí po krátkém zamyšlení odpověděla: „Celkově si myslíme, že to stálo za to.“ Tato sekvence byla krátce poté ve vysílači zcenzurována.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... ale běhá na YouTube. Dá se dohledat.

   Smazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=FbIX1CP9qr4

   Smazat
  3. Bohužel, již se nedohledá. ZCENZŮROVÁNO !!!!

   Smazat
 5. Negramota z 5:50, ty jsi stejný kolaborant, jak ty co oslavuješ, zachráněný potrate.

  OdpovědětSmazat
 6. Pozor! Anonymní z 5.50 opět utekl z klecového lůžka a náhodně se mupodařilo spustit ústavní comp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíš se. V Říši je povoleno hospitalizovat psychopaty jedině v rámci rozsudku za trestnou činnost. Sama jejich prokazatelná nebezpečnost nestačí. Je tomu tak proto, že by jinak byly klece přecpané politiky, manažery a finančníky (v těchto profesích bylo prokázáno nejméně 10x větší procento psychopatů než v ostatní populaci).

   Smazat
 7. Na tom neco bude, opravdu pri mem kazdodennim checkovani rezimovych i normalnich medii od Lisabonu po Vladivostok jsem vypozoroval ze na BL se neco deje a na mych resersich se podileji uz jen marginalne. Ted uz vim proc - diky za tuhle velice dulezitou informaci.

  OdpovědětSmazat
 8. Ono nejde ani o to, že se Čulík zaštiťuje nějakým pofiderním Madlenčiným jménem, ale že je díky této kulišárně placen. Kdyby ho stát nefinancoval, tak by už měl sbalené kufry a byl by doma, kdežto takhle má ještě do důchodu vystaráno. Má to dobře vymyšleno, levičáci ho tam budou finančně držet, protože mají zafixované, že píše levicový plátek a pravičáci ho podrží, protože je zaštítěn Madlenkou. Ale to je vlastně fuk, hlavně mu neklikejte na web, ať si to s Dolejším píše pro svoje rodiny a blízké. Je to vychytralý čecháček, o tom není pochyb.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Poslední kamínek do mé mozaiky, díky. Původně jsem JČ podezíral z obyčejné osobní antipatie k Rusům... Jenže když i jeho mládež studuje v "kosmopolitním" Petrohradě, kde o jakémsi slovanství prý nikdo neslyšel a nemluví... Věru tanec mezi vejci.

  OdpovědětSmazat
 11. Čulíkovo korouhvičkářství je stará věc.Stačí si vzpomenout na náhlý útok proti tehdejším Literárním novinám (provedeno Kotrbou) a následné publikace (jen krátkou dobu) Čulíkových článků v LN nové generace. Zaměstnání Dolejšího bylo pouze třešničkou na cestě do záhrobí,po které BL dnes neochvějně kráčí.Když se stane médium nestravitelným,nastává konec.Inu,peníze jsou peníze.

  OdpovědětSmazat
 12. Řekněme si to na rovinu, je to slušná trafika pro Čulíka z našich kapes. Jenže co ty studenty vlastně učí, když Hus byl terorista a Češi jsou zaprděný póvl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čulík je učí co je ta demokracie a jak se dělá počesku s takovými,jako je Venca Flaška a ta jeho kamoška "Krvavá Madla"....a tím z nás Čechů dělá ve světě blbce a vychcaný darebáky....

   Smazat
 13. Kravá bába

  https://www.youtube.com/watch?v=RM0uvgHKZe8

  OdpovědětSmazat
 14. Tu krvavou řeznici nám byl čert dlužen.Je smutné,že má České předky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. České předky měl i Vůdce a nikomu to nevadí.Prostě Češi existují, i když dnes se to tak nezdá.
   .Ale tady myslí někdo na budoucnost. USA budou časem potřebovat další generaci česky hovořících lidí pro činnost v ČR. Obsah činnosti by možná rodilé Čechy odradil.
   A ještě pochvala za grafické zpracování portrétu.

   Smazat
 15. Albrightová "objevila" své židovství v poměrně pokročilém věku, v r. 1997. Čert to vem.
  Podstatné je, že její rodina ukradla jmění rodiny pražský Němců jménem Harmer, jmenovitě obrazy holandských mistrů Backhuysena a van Steenwycka, dále stříbro a sady stříbrného nádobí. Harmerovi v r. 1945, před odchodem z Prahy, odnesli majetek ke své přibuzné, odkud otec Albrightové z moci úřední (náměstek ministra zahraničí) obrazy a stříbro konfiskoval a posléze s ním emigroval na Západ. Albrightová odmítá obrazy a vybavení vrátit a výčitky kroro 90 leté Ruth Harmerové-Nebrichové, zda jí není trapné večeřet na jejím rodinném stříbru, nechávají Krvavou Madlu chladnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to někde uceleně sepsáno?,rád si počtu.

   Smazat
  2. Patrej na nacistickych webech Povolny. Tam to jiste najdes a muzes pri cteni nadsene kvicet.

   Smazat
  3. 16:09-díky za radu,říká se,že nacisté vedli precizně má dáti-dal.A co Vy ,už jste kvičel-že víte kam sáhnout?

   Smazat
 16. A už vylezl zajíc z pytle ven.
  Mně bylo taky dlouho divné, jak Čulík otočil.))))))))))

  OdpovědětSmazat
 17. Čulík se musel rozhodnout co je pro něj přednější, zachování studií na Glasgowské univerzitě, nebo BL. Obojí zřejmě nešlo, rozhodnutí muselo padnout. Osobně už BL bojkotuju několik měsíců. Čulíka nesmíme omlouvat, doufá, že se mu bude hodně blbě spát.
  Pro nás všechny je to poučením jak krásně jednoduše korporátní fašismus funguje.

  OdpovědětSmazat
 18. BL ignoruji od té chvíle co tam zahnízdil K Dolejší a J.Č. jeho články v replice nazval perfektní analýzou. Zveřejněný případ s nadací Krvavé Madly mi jen objasnil Čulíkův obrat.

  OdpovědětSmazat
 19. BL ignoruji od té chvíle co tam zahnízdil K Dolejší a J.Č. jeho články v replice nazval perfektní analýzou. Zveřejněný případ s nadací Krvavé Madly mi jen objasnil Čulíkův obrat.

  OdpovědětSmazat
 20. Jinak trollové v česku sedí na adrese václavské náměstí 3 z rozpočtem 80mega a s pomocí nejmodernější techniky otravují diskuse na internetu v česku...Osobně oddělení o ploše 600 m2 oteviral protektor šapiro...

  OdpovědětSmazat
 21. Vysvětlení Jana Čulíka:
  http://blisty.cz/art/78063.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čulík kecá. Peníze nemusí jít přímo do jeho kapsy, ale častokrát je něco za něco. Balkánská řeznice může být pro jeho mírumilovnou univerzitu terno. Čulík to pře své předstírané přesvědčení zařídil.

   Smazat
 22. A pokud to někdo nestih do Varů na filmy, tak už do kina nemusí. Na BL se může dočíst, jak to dopadne

  OdpovědětSmazat
 23. A kdo si poslechne tam to video s Milanem Kohoutem, tak se nedoví moc od Kohouta, ale víc od Čulíka

  OdpovědětSmazat
 24. Zajímavé by bylo, kdo financuje české levicové weby. Movarepublika vypadá jako amatérský projekt. Nepříliš složitý web jsou OM. Podezřelý web svým kvalitním vzhledem je e-republika. Často publikují nepodepsané články možná s autory, jejichž jméno je zprofanované, protože patří mezi členy odpudivě pseudolevicové strany. Kritizuji anonymně, zatímco oni mohou anonymně manipulovat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.