Reklama

sobota 25. července 2015

Finové chtějí řešit vystoupení z eurozóny v referendu


25. 7. 2015     zdroj
Občanská iniciativa o referendu k členství Finska v eurozóně získala za šest dnů již více než 30 tisíc podpisů.
Finský parlament zváží návrh na referendum, pokud bude shromážděno celkem 50 tisíc podpisů. 23.července o tom informoval finský portál YLE.

Autor iniciativy, poslanec Evropského parlamentu za "Stranu středu" Paavo Väyrynen je spokojen s tím, že v tak krátké době se podařilo shromáždit velký počet podpisů. "Chtěl bych vyzvat lidi, aby šířili informaci o této iniciativě. Členství Finska v eurozóně je v současné době aktivně diskutováno a otevřená diskuse je více než vítána. Mohou se jí zúčastnit i stoupenci zachování euro", řekl Väyrynen. Podle něj v případě, že v referendu bude rozhodnuto o vystoupení Finska z eurozóny, budou spolu s evropskou měnou v oběhu i finské marky. Politik řekl, že připojení Finska k eurozóně "bylo chybou, která musí být napravena."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Žádne referendum nebude , protože finský šapiro a herr merkel dá povel a bude finský majdan...a vy pěkně zustanete ve 4 reichu....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak 19.18, tady vůbec nerozhodují občané států o ničem.EU je v režii USA a ty NEDOVOLÍ jakékoliv rozštěpení této US kolonie.Totéž se týká referenda, které má proběhnout ve VB do 2 let.Buď bude zmanipulované nebo se bude opakovat, až občané odhlasují správně nebo žádné nebude vyhlášeno.I Merkelová, Holland, Juncker, Donald jsou loutky bez moci a vlivu a musí poslouchat!

   Smazat
  2. Nemusíme chodit daleko,co bylo Řekům platné referendum????

   Smazat
  3. Jo,Referendum je zdvižený prst lidem!Jenom my cházko rozhodujem!Tak dopadlo Řecko a už se na ně. Valí z Eu a USA!Ale je to stejně. Legrace,kdyby to nebylo tak vážné!Finsko 5,400mil.obyvatel-Referendum-50tis.podpisů k jednání Parlamentu.U nás 10,500mil.-250.tis.podpisů k jednání v PS!Dobře. Si pojistíi lumpové svoje posty!I to je u NÁS demokracie!Ale bez nás.Proto pryč s EU!

   Smazat
  4. S Reky je to tezke. Nesmi se zapominat, ze referendum bylo proti nesplnitelnym podminkam novych pujcek. jinak se vetsine Reku v Eurozone libi a o zreknuti se falesneho eura nebylo ani reci. No, a nakonec to cele zprznil Tsipras a dal tomu korunu, kdyz podminky pitomec prijal. Jaris

   Smazat
 2. A proč uvažují o vystoupení z EU? Na ty nikdo nemůže, protože nejsou zadluženi a v bankrotu, tedy jde o prevenci - zbavit se břemene lumpensvazku dřív,než začne ničit Finsko. Ti nemají zapotřebí bát se žádného politického nýmanda,protože nejsou zadluženi. Nejsou jako my, totálně ve sračkách ekonomických, společenských i mravních.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíše bych řekl, že fašisticko-sionistický projekt zvaný EU se ubírá přirozenou cestou, mimo jiné proto, že se zpronevěřil svým původním cílům. Do propadliště dějin a mnoha keců kolem.

   V tom případě budou naši vlastizrádní vládci jako ten kůl plotní - co si počnou, bezradní, bez orientace? Do kterého rektum zalezou, když ten ruský tak odsuzovali. Možná se objeví mnohaazimutová orientace - tím by zakryli odpor k Rusku a lidu by předhodili stravitelné sousto. Japonci věděli. Nazývali to harakiri. U nás snad budou vědět ti, kteří nejsou ovčané.

   Smazat
 3. Ale kdepak. U nás platí jiné moresy -kdo byl rudý, přes noc zmodral, když zmodrala koryta a na rudou se nadávalo (rudí křiváci nadávali a plivali nejvíc), dnešní modrý by opět zrudl, kdyby to bylo zapotřebí a udrželo by je to u koryt. Tady je tato mravní všivárna už součástí genů -bez jakýchkoliv skrupulí se přelézá z jedné partaje do druhé, v každé se skládá přísaha, a všichni ti křivopřísežníci v tom umí dobře chodit. Vědí jak na občany, a zatím jim to vždycky vyšlo. Oni a harakiri? To sotva. To spíš zase občané,kteří jim to všechno vždycky žerou a hned jim zobou z ruky, která vypadá, že bude rozhazovat zlaťáky,budou skákat pod vlak a z mostů, až zjistí, že byli očůráni poprvé, podruhé, potřetí, že budou očůráváni vždy. Českému bílému slušnému pracovitému, řadovému občanu bez vazeb na parazity a bez protekce, v ČR pšenka nikdy nepokvete, na to už jsme doufám všichni přišli.

  OdpovědětSmazat
 4. ad 20:11 - jak jsi na to, že Finsko není zadlužené?

  OdpovědětSmazat
 5. Lol Finové mají dluhy a takové, že je nedokáží vyřešit kvůli Pravidlům v EU.

  OdpovědětSmazat
 6. Naopak v režii USA je celý chod EU, včetně záchrany Řecka.Euro se povinně zavede do ostatních zbývajících států, (mimo VB), které ho ještě nemají.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak -asi vycházím z toho, že o Finsku se v souvislosti s dluhy a hrozícím bankrotem zatím nepindalo. Myslel jsem, že tato severská země neměla zapotřebí půjčky, a nebyla tak pitomá,aby se nechala zatáhnout do osidel lichvářů a následného vydírání. A jestli ano, a jestli se bude o Finsku teď sáhodlouze spekulovat jako o Řecku, zda vystoupí z EU a jestli ne tak proč a jestli jo tak co nastane, apod. bude zas na nějakou dobu vystaráno o články a komentáře. K ničemu to není. Finsko nevystoupí z EU stejně tak jako Řecko ne- národy jsou svázány s EU nějakým prokletím, z něhož nelze se vyvázat.Jako když se uzavírala smlouva s ďáblem a podepisovala se krví, nebylo možno z toho couvat. Asi jsme také všichni někde u ďábla podepsáni krví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, dokonce jestli se nepletu, tak má finsko ještě vyšší dluh než čr.

   Smazat
  2. USA má Evropu pod palcem a teď sledujte.Muslimové okupující Evropu,černoši utíkající před válkou a bídou z Afrického kontinentu,který si připravuje USA jako zemi kam se pohrnou technické vymoženosti a zbrojní průmysl a další kontinent je v područí USA. Utopie?Tak sledujte souvislosti.

   Smazat
 8. No - a to je, co nechápu a nepochopím. Do Řecka se píchá vidlemi i vidličkami už delší dobu, vášně vřou na všech stranách, politici se sjíždějí k jednání co s Řeckem jako divé ženy na sabaty čarodějnic, jméno Tsipras se skloňuje ve všech pádech - ale o ostatních ještě více zadlužených státech zatím ani ň. To je divný. Když bude chtít vystoupit z EU Finsko, bude se zase denně recitovat o Finsku, finských povalečích a sockách, které prožraly stát, o finských mrzkých důchodcích s vysokými důchody a tak?

  OdpovědětSmazat
 9. Sice zprávy tohoto ražení v mainstreemu nevidíme, ale pokud se nepletu, Finsko s podobnými úvahami není první a nepochybně ani poslední.
  Pokud by se to víc "profláklo", předpokládám, že bude celá záležitost bagatelizovat, ale co se stane, až to opravdu nepůjde "zamést pod koberec"?

  OdpovědětSmazat
 10. Je jasné,náš stát se nezmůže už na nic.Schopné firmy,banky v cizích rukou,ještě možná ČEZ,ale i tam mají soukromí držitelé akcii velké slovo.
  Takže stačí Němcům,aby řekli,všechno je naše a hotovo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.