Reklama

sobota 25. července 2015

Francouzští poslanci o Krymu: obrovský rozdíl s tím, co ukazují u nás

Vladimir Astapkovič
25.7.2015  Sputnik
Delegace členů francouzského parlamentu se vydala na procházku po nábřeží večerní Jalty, pohovořila si s obyvateli Krymu a návštěvníky města a poté se svěřila se svými dojmy. Členové francouzské delegace zdůraznili, že o Krymu měli úplně jiné představy.

„Viděli jsme tu šťastné lidi, kteří žijí na Krymu a vrátili se do Ruska. Mluvili jsme tu s mladými lidmi. To, co jsme uviděli, se neuvěřitelně liší od toho, co ukazují u nás (o Krymu). Všichni byli tak přívětiví. O Krymu jsme měli úplně jiné představy", svěřila se se svými dojmy poslankyně Marie-Christine Dalloz.

Francouzi zdůrazňovali ve svých komentářích, že nečekali, že v letovisku Jalta uvidí tak mnoho rekreantů.

Francouzští poslanci ale zažili i nepříjemné chvíle — na Krymu byly jejich telefony, přesněji francouzské sim-karty, k ničemu, na územní, které je nyní ruské, totiž odmítli francouzští operátoři pracovat.

„Naše telefony teď nefungují, protože evropské společnosti odmítají v tomto regionu pracovat", řekl na večerním briefingu poslanec Thierry Mariani.


Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150724/779750.html#ixzz3gss38CJg

15 komentářů :

 1. mají přece americké podání o stavu na Krymu a kdo chce skutečné bude vyloučen z euroamerické bandy zločinců !!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Proto tam nesmějí ani novináři, aby náhodou nepřinesli nějakou objektivní zprávu. Pořád jenom zoufalé dopisy od utiskované tatarské menšiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náš zpravodaj ČT Karas tam jezdí běžně, ale o Krymu lže až se mu od huby práší. Jednou se ale veřejně ukázal jaký je idiot. Možná si někdo vzpomene na jeho slavnou reportáž o údajně krachujícím Krymu bez turistů a jako důkaz ukázal záběry z Krymské prázdné pláže, kde zrovna lilo jako z konve. Je přece jasné, že za deště lidé na pláže nechodí a vypadá to, že ten idiot přímo čekal na déšť aby mohl natočit prázdné pláže. I takhle primitivně a průhledně český mainstream balamutí lidi a bohužel většina lidí to mainstreamu spolkne i s navijákem.

   Smazat
  2. Copak Karas, to je kousek inteligence Čt v nejlepším balení. Už si ale dává bacha, asi dostal jiné zadání, teď už vlastně akorát ukazuje z Ruska, jak bábušky prodávají na ulicích staré skleničky. Proti Pazderkovi je ovšem etalon veřejnoprávnosti, ten každý rok ukazoval staré babky u zemljanky, které hořekovaly, že se neurodilo zelí a že umřou. A Pazderka zachmuřený, ale spravedlivý k tomu dodával, že tak to je v Rusku se vším. A to opakoval asi 3 roky za sebou, až to Rusům už přišlo moc a vyhostili ho.

   Smazat
  3. Oni ho nevyhostili. To by bylo pro pazdeří velké vyznamenání. Oni mu prostě neprodloužili vízum :-D))

   Smazat
 3. Mám známého z Černomorska,ten říká,největší problém Krymu je,mimo ryb,musí všechno dovážet.Mimo přímořského kraje,je to nehostinné,kamenitá krajina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vole, to přesně ideál pro vinice!!!

   Smazat
 4. V ruském dokumentárním filmu Krym. Cesta domů označil Vladimír Putin poloostrov Krym jako „nepřístupnou pevnost chráněnou z moře i ze země." Nakolik je optimismus hlavy státu oprávněný a jaký má v současnosti „pevnost" Krym bojový potenciál?

  Pokud budeme posuzovat stav dle zpráv v tisku, bylo odvedeno v této oblasti velké množství práce. Na vytvoření a uspořádání nové vojenské skupiny na poměrně malém území Krymu bylo vyčleněno až do roku 2020 přibližně 90 miliard rublů (40 miliard Kč), z toho již polovina byla proinvestována.
  Ke konci uplynulého roku, kromě existující Černomořské flotily, se na Krymu objevilo, dle vyjádření ministra obrany Sergeje Šojgy, sedm nových vojenských útvarů a osm vojenských jednotek.
  Proces rozmísťování ruských jednotek na Krymu ještě není zdaleka u konce. Ruský ministr obrany na zasedání Rady bezpečnosti Ruské federace 13. srpna 2014 v Sevastopolu prohlásil, že úplné rozmístění vojenských sil může být za ideálních podmínek (při plynulém přísunu financí, dostatečných lidských zdrojích, zásobách zbraní a vojenské techniky) završeno až v roce 2016.
  Celý proces upevňování obrany poloostrova prozatím pokračuje podle plánů schválených kolegiem Ministerstva obrany Ruské federace v dubnu 2014. Dokument, jenž tehdy vznikl, obdržel pracovní název Plán obrany Krymu. Tomu se okamžitě přizpůsobilo veškeré dění na Krymu.
  Jak uvedl ministr obrany Šojgu, Plán obrany Krymu řeší (do roku 2020) vybavení ruských jednotek na Krymu moderními zbraněmi a moderní vojenskou technikou, zvýšení bojové pohotovosti a bojových schopností, taktéž úroveň bojové přípravy všech útvarů a jednotek rozmístěných v regionu.
  Podle vyjádření některých členů kolegia ministerstva obrany se však nepředpokládá žádné horečnaté tempo. Jeden z nejmenovaných generálů sdělil zpravodajské agentuře, že se zatím nikdo nechystá na Krym zaútočit, a proto nemá smysl spěchat s rozšiřováním vojska. Takovými kroky se pouze popudí ukrajinská strana a západní státy.

  Avšak události na východě Ukrajiny narušily plánování a postupnou realizaci schváleného posilování ruské přítomnosti na Krymu. Vzplál ozbrojený konflikt v Donbasu, jenž rychle přerostl ve vleklou krvavou občanskou válku.
  Lodě NATO, které se v Černém moři objevovaly pouze příležitostně, začaly v těchto vodách nepřetržitě hlídkovat v bojové pohotovosti a v plné vojenské síle. U Pěrekopu (město na pevninské šíji, která spojuje poloostrov Krym s pevninskou Ukrajinou) se opevnilo velké uskupení ukrajinské armády a nad úzkou šíjí začaly kroužit ukrajinské průzkumné bezpilotní letouny.
  Dubnový plán obrany zapraskal ve švech a bylo nutné, aby ruská vojska posílila hranice Krymu a nasadila další jednotky. A výsledek? Obnovit Černomořskou flotilu není v nejbližší budoucnosti možné. Předmětem ruského zájmu je především obrana krymského pobřeží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím jestli je v hodné,mít na tak malém prostoru,tak velkou armádu.
   když je to perfektní území,odkud lze sledovat půl zeměkoule.Jak jsem psal výše,ten můj známi to potvrzuje,že tam většina mužského obyvatelstva je o vojsk,hlavně námořnictví,také rybolov zaměstnává dost obyvatel,ale i služby.Většina tržnic právě ovládají Krymští Tataři.
   Pak i většina důchodců pobývá u moře.Mají tam oseto pobřeží dvojdomky.Jako Český důchodce,se tam má královsky,při změně peněz mu to dělalo přes 40.000 hřiven,ale půl druha roku zpátky.
   Na co nadával,je zdravotnictví,nebrali hřivny,přímo dolary a návštěva u lékaře a vyšetření 100 dolarů.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Bože kde na tieto rozprávky chodíte?

   Smazat
 5. 9.47 - Obnovit černomořskou flotilu ?Kde jste to sebral?Černomořská flotila v Sevastopolu je v plné pohotovosti s nejmodernější výzbrojí jakou jen může námořnictvo mít včetně ponorek.

  OdpovědětSmazat
 6. Každej v mediích lže a pindá si, co se hodí jemu. Pindalové mají svobodu slova, můžou se zaregistrovat na nějaký server on-line a už vyrábí politiku po svém. Pindají a čvachtají, ten natáčí paláce, druhej brlohy, a lidi jim to všechno žerou a pak se na diskuzích hádají. To byl účel - rozesrat a rozhádat celé národy, a pak si můžou ti zmrdi u vesel dělat co chtějí.Lidi nadávají jeden druhému, na islám, na všechno možný,ale šupáky, vrahy a teroristy u svých vlád nevidí - tak to asi funguje v každým státě. V pohodě jsou jen negramotní, ti se mohou na mediální žvásty vysrat. Chleba jim nezlevní ty verbální výjevy,které grafomanská individua slintají na papír a zveřejňují.

  OdpovědětSmazat
 7. A další trolík z václavské kavárničky 3 ..3 patro ...pod vedením šimonka ....platí mu za to zelené papírky od šapirka...prague...soc..

  OdpovědětSmazat
 8. Rusové si vzali svuj Krym . Albánci si vzali Srbské Kosovo . Tak o co vám jde Pražská kavárno . Vemte si maskáče a Štětinu a běžte bojovat pod logem AZOV . Čt a Karas vás natočí . Opolčenci pokropí .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor, Srbové o s v é Kosovo bojovali s tou albánskou zběří a nakonec muselo zasáhnout NATO a bombardovat a bombardovat a bombardovat, aby ta mafiánská albánská pakáž z UČK dostala, co chtěla. Z Krymem to vůbec nesrovnávejte. Krym byl , je a bude Rusko, Kosovo bylo, není a bude Srbsko a Tibet byl a bude vždycky Čína!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.