Reklama

pátek 24. července 2015

Generál Wesley Clark vyzývá k poslání „neloajálních“ Američanů do koncentračních táborů

Thomas Gaist
24.7.2015 Zvědavec

Americký armádní generál ve výslužbě, Wesley Clark, vyzval k uvěznění osob považovaných za „neloajální“ vládě Spojených států, a to v rozhovoru pro MSNBC v pátek.

Po varování před hrozbou útoků „vlka samotáře“, podobných střelbě v Chattanooga v Tennessee minulý týden, Clark obhajoval zesílené šmírování amerických komunit a předběžné zatýkání osob podezřelých z ideologické nebo politické opozice vůči politice americké vlády.

„Musíme identifikovat lidi, kteří budou s největší pravděpodobností radikalizováni. Musíme to zarazit v počátku,“ řekl Clark.

„Na úrovni státní politiky se musíme podívat na to, co seberadikalizace znamená, protože jsme s touto skupinou teroristů ve válce,“ dodal bývalý vysoký vojenský velitel.

„Mají ideologii. Ve druhé světové válce, když někdo podporoval nacistické Německo na úkor Spojených států, jsme neříkali, že je to svoboda projevu, šoupli jsme ho do tábora, byli to váleční zajatci.“

Pokračoval:

„Pokud jsou tito lidé radikalizováni a nepodporují Spojené státy a jsou neloajální ke Spojeným státům, je to z principu v pořádku. Je to jejich právo, a naším právem a povinností je je segregovat od normální společnosti na dobu trvání konfliktu.“ (Za daných okolností permanentní války to znamená na pořád – p.p.)
„A myslím, že v této věci budeme stále tvrdší, nejen ve Spojených státech, ale i v našich spojeneckých zemích jako Británie, Německo a Francie se budou muset podívat na své domácí právní postupy.“

Clarkova doporučení, vyhlášená otevřeně v celostátní televizi, se rovnají receptu na masové věznění politických odpůrců amerického režimu.

Jeho tvrzení ohledně „práva a povinnosti“ americké vlády provádět zatýkání a masové věznící operace proti politické opozici, kdy specificky uvedl jako svůj vzor metody uplatněné proti etnickým Němcům a Japoncům během druhé světové války, poskytuje mrazivý vhled do myšlení mocných částí americké vládnoucí třídy.

Navíc Clarkovo trvání na tom, že takováto opatření zůstanou v platnosti „po dobu trvání“ dočasné a geograficky neomezené „globální války proti terorismu“, se rovná obhajování permanentního věznění jedinců, považovaných za nevinné – bez spáchání nějakého skutečného zločinu, pouze za „radikalizované“ a „neloajální“.

Nejde o nějaké blouznivé výkřiky nějakého televizního žvanila nebo vojenského pošuka. Když to přichází od lidí Clarkova ražení, odráží takovéto komentáře nutně názory, které jsou široce probírané v rámci amerického režimu.

Jako nejvyšší velitel NATO zastával Clark jednu z nejvyšších a politicky nejvlivnějších pozic v amerických ozbrojených silách. Když působil jako nejvyšší spojenecký velitel pro Evropu (SACEUR), dohlížel Clark na bombardování Jugoslávie, operaci „Spojené síly“ (Allied Force), zahájenou v březnu 1999.

V prezidentské kampani jak v r. 2004, tak v r. 2008 byl Clark považován za jednoho z hlavních uchazečů na funkci z řad Demokratů. Pravděpodobně by získal vysoké postavení v Obamově vládě, pokud by nepodpořil Obamovu demokratickou konkurentku Hillary Clinton, poté, co vypadl v r. 2008 z primární kampaně.

Jeho role vysoce významného podporovatele poslední kandidatury H. Clinton však naznačuje, že Clarkovy politické ambice byly jen dány dočasně k ledu. Za Clinton ve funkci prezidentky by Clark dostal šanci realizovat své návrhy na masovou „segregaci“ disidentů.

Přípravy na druh opatření, která navrhuje Clark, jsou již v pokročilém stádiu.

V posledních týdnech, jak ukazují videa natočená od Arizony po New York, prováděly americké vojenské jednotky výcviková cvičení, kdy nacvičovaly vojenské zatýkání a věznění a techniky kontroly davu v napodobeninách koncentračních táborů, kdy vězně představoval vojenský personál.

Clarkova prohlášení, učiněná v pátek v jedné z největších kabelových televizí, MSNBC, se setkala s naprostým tichem korporátních médií, která neuvedla ani zběžnou zmínku na stránkách New York Times, Washington Post či Wall Street Journal.

Toto ticho tváří v tvář otevřené výzvě k uvěznění domácích politických odpůrců, učiněné jedním z předních generálů země, zdůrazňuje fakt, že celá politická a mediální věrchuška se rozhodně rozešla se staletými buržoazními normami. Mediální ticho bezpochyby povzbudí tyto síly v amerických ozbrojených silách a výzvědném aparátu ke zintenzivnění tlaku směrem k diktatuře.

Po desítky let vojenská a výzvědná byrokracie rozvíjela správní, infrastrukturní a policejní komponenty zárodečného totalitního státu. Kongresová slyšení v r. 1987 týkající se tajných operací Írán contra, prováděných Reagonovou vládou, odhalila existenci plánu vytvořeného Pentagonem, s kódovým označením Rex 84, na zatčení tisíců imigrantů a politických disidentů a jejich uvěznění v militarizovaných vězeňských táborech.

Jedna z podsložek Rex 87, operace Spojovačka kabelů (Cable Splicer), předjímala nahrazení současných buržoazních politických institucí stínovou diktaturou řízenou vybranou skupinou asi o 100 lidech z řad kádrů výkonné složky.

Bezprostředně po teroristických útocích z 11. září 2001 zorganizovala Bushova vláda zkoušku na nečisto plánů kontinuity vlády (COG), se „stínovou vládou, za dosazení desítek předem vybraných představitelů do sítě tajných velících a řídících bunkrů v celé Americe“, oznámil v březnu 2002 Washington Post.

Vláda George W. Bushe učinila další přípravy na vytvoření nových koncentračních táborů v r. 2006, kdy podepsala kontrakt s KBR ve výši 400 milionů dolarů na výstavbu „vězeňských a zpracovatelských kapacit“ ministerstva bezpečnosti domoviny (DHS).

Obamova vláda rozšířila autoritářský právní a politický rámec, vytvořený za předchozích vlád. Od chvíle, kdy se ujal úřadu, vydal Obama prezidentské dekrety obnovující mimořádný stav vyhlášený Bushovou vládou po 9/11 a nadále posílil nouzové pravomoci DHS.

V řadě výročních Národně-bezpečnostních zmocňovacích zákonů kodifikovala Obamova vláda proti-demokratická opatření, zavedená za Bushe, udělující neomezené pravomoci věznit bez časového omezení nebo zabíjet jedince bez soudu.

Přípravy na masová zatýkání jsou součástí širších snah vládnoucí elity utáhnout smyčku společnosti, za použití záminky nekončícího „národního stavu nouze“. Plány na diktaturu nalezly konkrétní projev v zavedení de facto stanného práva v Bostonu, po bombových útocích při bostonském maratonu v r. 2013, a vloni ve Fergusonu v Missouri, po vypuknutí protestů proti policejní vraždě Michaela Browna.

V březnu 2012 vydal prezident Obama prezidentský dekret o „Připravenosti zdrojů národní obrany“, který zplnomocnil DHS k převzetí diktátorské kontroly nad americkou ekonomikou, včetně veškerých akcí považovaných za „nezbytné k zajištění dostupnosti odpovídajících zdrojů a výrobních kapacit, včetně služeb a klíčových technologií, pro požadavky národní obrany“.

Minulý týden senátní Výbor pro rozvědku schválil legislativu zaručující americké vládě nové pravomoci, aby mohla požadovat pravidelná hlášení od platforem sociálních médií o jedincích, podezřelých z vazeb na „teroristické aktivity“.


General Wesley Clark Calls for Putting “Disloyal” Americans in Internment Camps vyšel 21. července 2015 na Global Research. Překlad v ceně 466 Kč Zvědavec
.

Komentovaná fotogalerie k článku - Kdo to je W.Clark:

Generál Wesley Clark jako vechní velitel sil NATO v Evropě byl na straně muslimských extremistů a chorvatských ustašovců - nechal bombardovat pozice bosenských Srbů. Za 4 roky na to vedl teroristickou bombardovací kamaň proti Jugoslávii.


W. Clark (vpravo) oslavuje okupaci jižního Srbska (Kosova). Zleva - vůdce UČK Thači, protektor Kosova Kuchner, britský generál-kumpán z NATO M.Jackson a vojenský velitel UČK A.Čeku.


Válečný zločinec W. Clark jako host na konferenci ČSSD na momentce zachycen s tehdejším předsedou strany - únor 2009.


15 komentářů :

 1. JAK JE MOŽNÉ ŽE TAHLE ZRŮDA JEŠTĚ ŽIJE ????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Zmrd Chujmer znova na scéně?!Vyjdi z ulity a já ti ukážu ty knížecí potrate!!!!Ať ti ten pablb najde učitelku češtiny ty méněcenný sraci!

   Smazat
  3. a copak ti Ransdorf provedl, zmrde ?

   bombardoval civilisty v Srbsku?
   rozprodal nas poklad za babku?

   Smazat
 2. Generál W. Clark zapomněl dodat, že Islámský stát je enfant terrible neumětelské zahraniční politiky USA. Takže by musel pan generál nechat zavřít i osoby odpovědné za zahraniční politiku USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... umětelské zahraniční politiky... IS je zahraniční legií USA.

   Smazat
 3. Co jiného s lidmi kteří nemají ten správný názor podle Clarka . Šup s nimi do koncentráku a tam buď svůj názor změní na ten správný , nebo chcípnou . 'O jak demokratické . Made in USA !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád budou přijímat nezbytná opatření, až nebude proti komu být nezbytný. Mají připraveno přes 800 koncentračních táborů. Pěkně rozdělených - pro občany USA některé, pro imigranty jiné. Už chápu některé jejich sci-fi filmy z budoucnosti.
   Po svém krachu budou říkat, že občané je nepochopili - je to tedy jejich vina. U nás zatím oficiálně za vše můžou komunisté a rusofilové. To díky jim budeme mít TTIP, imigranty, máme státní dluh, flanďácké restituce, Zednáře kam se podíváš, nejhorší exekuční zákon Západu, členství v NATO a v EU.

   Smazat
 4. Tak už se konečně rozsvěcí těm, kteří tvrdí, že koncentráky FEMA, kteríé jsou zřízeny po celých USA a také v jižních teritoriích Kanady jsou jen konspirační teorie?

  OdpovědětSmazat
 5. Z toho všeho také vyplývá, jak je NATO mezinárodní zrůdná a zločinecká organizace.

  OdpovědětSmazat
 6. Clark nám jen řekl, že má způsob myšlení fašizoida. Totalitáře ...
  Pokud se o něj představitelé USA veřejně nedistancují, signalizuje to jediné.
  USA jsou zemí, kterou řídí fašizoidi podobní našim štětinám. A to by rozhodně nevěstilo příznivou budoucnost. Ani pro ně.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak se nám ten imperialismus pěkně vybarvuje. Zase otevřeme doly v Jáchymově a bude.
  Jen nevěřím, že až to bude na spadnutí, že sametově předá moc ve státě jiné skupině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po pádu dluhového dolaru bude vše, vše, vypadat jinak (bude stačit jeho velké zakolísání, možná i očekávaná světová hospodářská krize - třeba následkem TTIP). Defenestrování silových ministrů bude později uznáno státním svátkem a aktivní bývalí vojáci z povolání už nebudou moci být více vydrážděni. Život netropí jen hlouposti, ale i kotrmelce.
   Jen ta Denní husa Němcová, když pučem převezme moc, ta by nám věru jak se patří zavařila.... Na tu jsem zapomněl. Radši nevyrazím do ulic, ta by mi dala.

   Smazat
 8. W.Clark alias Nemenovsky je jeden z nich,tak čemu se divíte:


  http://tnit.fr/book/katechismus.htm

  OdpovědětSmazat
 9. Wesley se připravuje na prasknutí dolarové bubliny a pád dolaru??? Nemyslí nakonec skutečnými nepřáteli USA americké siobanky a americké siobankstery, a jejich spolky "chtivé kočičí pracky", kteří v touze po světovládě podkopávají stabilitu USA??? Proč by se jinak hovořilo o mimořádných opatřeních i v ekonomice???

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.