Reklama

pátek 24. července 2015

Havarijní situace v Záporožské AE: reálná hrozba "ukrajinské Fukušimy" a Černobylu

24. 7. 2015   zdroj
V Záporožské jaderné elektrárně opět vznikla extrémně nebezpečná situace. Došlo k další nehodě na energobloku Záporožské AE. Na energobloku č. 1 došlo k automatickému odpojení hlavního oběhového čerpadla č. 2. Důvody spouštění automatiky se zjišťují.


Energoblok byl uvolněn v souladu s technologickými předpisy na 67% tepelné kapacity nebo 550 MW elektřiny. Podle stavu k 18.7. 2015 bylo v Záporožské jaderné elektrárně v provozu 5 energobloků. Celková kapacita generátorů je 4 450 MW. Na největším energetickém objektu v Evropě - Záporožské jaderné elektrárně - se 18. července stala nehoda. Nefunguje hlavní oběhové čerpadlo.Toto zařízení je zodpovědné za chlazení jaderného reaktoru.

Čím by mohly hrozit takové poruchy, to je známo ze smutné zkušenosti havárie v jaderné elektrárně "Fukušima". Došlo k ní, když selhala všechna oběhová čerpadla. V poslední době se případy poruch a výpadků na Záporožské AE prudce navýšily. Časově se to shoduje se zahájením prací na převedení elektrárny z ruského paliva na americké. Ruští odborníci opakovaně upozorňovali, že tento nápad nemusí skončit dobře.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


6 komentářů :

 1. Obdobně to bylo u nás na Temelíně, když Tlustý prosadil společnost Westinghouse včetně paliva z USA. Od toho okamžiku se začali v Rakousku bát - společnost Westinghouse nemá ani v USA dobrou pověst.
  Temelín ostatně v tichosti přešel zpět na palivo z Ruska.

  OdpovědětSmazat
 2. Nic se neodehrává izolovaně v divadelním představení - Fukushima byl teroristický útok na Japonsko poněvadž Japonsko se chtělo vymknout z rukou amerických a globálních bankovnách nacistů /Fukushimu organizoval Netanyahu a jezuité s hráči jako Rockefeller, Bush etc../ Vyřešit Donbaskou krizi s použitím ¨jaderné katastrofy¨ je jedním ze scénářů nacistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověk už začíná věřit všemu,ale aby tihle bankstéři,dokázali udělat tsunami,moc nevěřím.Takhle už má Ukrajina tolik mrtvých,že jim budou scházet síly na obnovu státu,ale udělat další drama,vůbec nikomu nepřeji.Spíš jde zase o ty špatné články jaderného paliva,ale za to by měl někdo zodpovídat.
   zemedelec.

   Smazat
  2. http://www.auria.sk/blog/fukusima-nuklearny-utok-na-ludstvo

   Smazat
 3. Mám informace z vědeckých kruhů, že ta "nehoda" v Záporožské JE v listopadu 2014 byla pozorovatelná z družic, takže pravděpodobně něco již tehdy uniklo mino zónu elektrárny.

  OdpovědětSmazat
 4. Cha!, kdyby to aspoň byla jediná věc, kterou dnes ukr. vládní junta nemoudře páchá!
  Ta totiž žene do záhuby nejen svůj národ, ale k tomu i kus Evropy. Ta už dnes zdaleka není nebezpečná jen sobě ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.