Reklama

sobota 11. července 2015

Jan Keller: Pokud se Evropa nevymaní z područí korporací, nepřežije krizi

Stanislav Blaha 
11.7.2015 E-republika

Rozhovor s europoslancem Janem Kellerem o TTIP, Řecku a dalším osudu EU.Ahoj Honzo, co se teď děje ve Štrasburku?

Včera se hlasovalo o stanovisku EP k TTIP. Připojil jsem se ke skupině rebelů, která se postavila radikálně proti dodatku o arbitrážích. Ze 191 členné frakce je nás vzbouřenců 56, z Čechů jsem tam jediný.

Václav Umlauf k tomu včera na e-republice napsal článek s názvem Evropský parlament podporuje Mnichovskou dohodu s korporacemi. Nepřehání, když přirovnává Oděský masakr k zapálení Říšského sněmu, TTIP k Mnichovské dohodě a hlasování EP k hlasování poslanců Říšského sněmu, kterým předali všechnu moc Hitlerovi?

Texty pana Umlaufa čtu velice pozorně a rád, ale přesto se mi tahle přirovnání zdají poněkud přehnaná. A to jsem hlasoval jak proti asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou, tak proti dokumentu, který Evropský parlament schválil tento týden ohledně TTIP. Pro přesnost, jednalo se o vcelku nezávazná doporučení Evropského parlamentu adresovaná vyjednavačům o obchodní smlouvě, nikoliv o schválení smlouvy TTIP. Na to si počkáme ještě hodně dlouho a nebyl bych překvapen, pokud by nakonec žádná dohoda dojednána nebyla. I když si netroufám přesně tvrdit, s jakou pravděpodobností jednání zkrachuje, jeho neúspěchu bych se až tak moc nedivil.

Jak vidíš další osud ISDS, dle mého názoru klíčového článku TTIP, který EP pustil k dalšímu jednání?


Tento týden se v rámci frakce socialistů a demokratů vzbouřilo 56 poslanců, kteří pak hlasovali proti zmíněnému dokumentu. V prvé řádě právě proto, že kritika ISDS v něm obsažená se jim zdála málo důrazná. Všeobecně se mluví o tom, že ISDS ve své původní podobě, tedy jako arbitráž vedená třemi nikým nekontrolovatelnými osobami, neveřejně a bez možnosti odvolání, je prakticky mrtvá. To mimochodem ohrožuje i podepsání obchodní smlouvy s Kanadou, protože ta s takovou institucí ještě počítá. Spor se vede už „jen“ o to, zda TTIP bude obsahovat návrh na ustanovení nějakého průhlednějšího orgánu, anebo nebude posuzování takových sporů vůbec součástí TTIP. Já jsem se ke skupině rebelů přidal, i když česká vláda tvrdí, že jakákoliv smlouva s Amerikou o řešení sporů mezi firmami a státem je pro nás lepší než dosavadní ujednání z počátku 90. let, které naši zemi silně poškozuje. Naší vládě v tomto bodu nemohu uvěřit. Vycházím z toho, že Američané jsou našimi spojenci, takže by logicky nemohli více než dvacet let provozovat praktiky, které nás poškozují. Obávám se, že takové pomluvy našeptali našim představitelům nějací Putinovi agenti. Já Američanům věřím a argument o tom, že s námi udržují nějakou pro nás nevýhodnou dvoustrannou úmluvu, kterou nám vnutili, prostě neberu.
 
Jsou za propuštěním návrhu TTIP k dalšímu jednání lobbistické tlaky obyčejná hloupost a ideologická zabedněnost poslanců, nebo něco jiného?

V Evropském parlamentu se najde vše z toho, co jsi jmenoval. Ale najdou se tam v delegacích mnoha zemí i lidi, kteří se řídí svým vlastním rozumem a a na tlaky ani různá doporučení nereagují. Těch 56 poslanců, o kterých jsem se zmínil, mezi ně patří.

Stal se návrh tím, že jste ho propustili k dalšímu projednávání, veřejně dostupným? Existuje někde jeho text v ČJ?


Ano, takové texty se po přijetí překládají a když mi to připomeneš třeba za týden, překlad Ti z Bruselu pošlu.

Proč odstoupil Varoufakis? Neměli by ze svých funkcí pro neschopnost odstoupit i vyjednavači z tzv. Trojky?

Varoufakise údajně odstavil sám Tsipras, protože působil na vyjednávače jako „červený hadr na býka“. Tak nám to na frakci oznámil řecký socialista, tedy nikoliv sympatizant Syrizy. Varoufakis to prý přehnal, když označil věřitele za teroristy. Osobně si myslím, že by nemusel říkat všechno, co si myslí. Měl fungovat jako hlavní vyjednavač, na druhou stranu - s teroristy se přece nevyjednává.

Proč pro ECB a vlády zemí EU nebyl žádný problém zachraňovat desítkami mld. eur soukromé banky a teď mají problém zachránit zemi, která se na HDP EU podílí pouhými dvěma procenty?

Nezlob se, ale to je otázka pro ECB. Já mohu jen obecně konstatovat, že v Evropské unii se příliš často měří dvojím metrem a že někdy je to vyloženě nechutné. Třeba ve středu jsme drželi minutu ticha za oběti Srebrenice, kde od masakru uplynulo deset let. Poté někdo vystoupil s prosbou, zda bychom mohli držet rovněž minutu ticha za 1500 povražděných Palestinců, protože od tohoto masakru uplynul přesně rok. Vedení Evropského parlamentu bez jakéhokoliv zdůvodnění nepřipustilo, aby se tato minuta ticha ve středu, ani o den později, kdy byla stejná žádost opakována, držela. To považuji za ubohé.

Existuje vůbec možnost vyhodit Řecko z eurozóny? Myslíš si, že půjdou sami a dobrovolně? Neděsí vedení EU, že se Řecko obrátí na Čínu a Rusko?

Nemohu vědět, jak to dopadne. Mohu jenom doufat, že o tom už není někde v Bilderbergu (to myslím samozřejmě jen obrazně) dopředu rozhodnuto. Pokud Řecko v eurozóně zůstane, dluh se stane nesplatitelný, pokud z eurozóny, či dokonce z Evropské unie vystoupí, kriticky to oslabí jižní křídlo NATO. Obávám se, že pro některé „demokraty“ by byl přijatelným kompromisem puč v Řecku v kombinaci s dalšími půjčkami. Pracovně říkám této možnosti „řecký majdan“. S Ukrajinou to nemá pochopitelně nic společného.

Je EU vůbec schopná se vymanit z područí nadnárodních korporací a dělat samostatnou politiku? Přežije EU současnou krizovou situaci?
Jsem optimista, a proto si myslím, že pokud se z tohoto područí nevymaní, není schopna krizi přežít. Přesně to jsem ostatně vykládal po celý čas své volební kampaně: Evropa ano, ale ne taková Evropa, ve které budou korporace a jejich pomocná elita vykládat středním a příjmově nižším vrstvám, že si žijí nad poměry.

Vřelé díky za rozhovor a přeji mnoho úspěchů.

Související články:

48 komentářů :

 1. Proč státy nefungují? Protože všude sedí za volantem moc řidičů a dokonce nikdo nekontroluje jestli mají řidičák.

  OdpovědětSmazat
 2. Lidi vše souvisí se vším.

  1. informovat sousedy, splupracovníky, známé, příbuzné - tištěnou formou, mailem, v diskusích o tom co se ve skutečnosti děje. Diskutéři promluvte si s lidmi na ulici a zjistíte, že jen 5% lidí tuší co se děje a kam směřujeme (ke světové válce proti Číně a Rusku za záchranu dolaru).

  2. zastavit imigraci z arabského světa co zničily zejména USA - a to hned!

  3. pryč s nevládkama placenýma za falešný, kdykoli dotištěný dolar - co rozkládají naši společnost a tisícileté kulturní hodnoty na kterých jsme my Evropané vyrostli. Vyčistit zejména vysoké školství od grantožroutů co prodávají naši kulturu za dolar a za úlitby od nevládek, kdy vymývají mozky našim dětem a studentům (zejména budoucím pedagogům) multi-kulti-buz i pahodnotama a k nenávisti vůči Rusku, nyní otevřeně již i Číně.

  4. pryč s US army z Evropy. Zrušit NATO a založit Evropskou armádu, nebo z NATO vyloučit US Army. Chtějí Amíci válčit s Ruskem? Prosím poslužte si, ale bez nás. Rusko je náš soused a my chceme se svými sousedy vycházet za dobře. Nás Rusko neohrožuje. To ohrožuje tak maximálně dolar tím, že tu falešnou měnu nechce používat a že k tomuto přemluvilo půlku planety.

  5. Rozvinout obchodní a dobré sousedské vztahy s našimi zejména východními sousedy. Navrátit do Evropy původní kulturní a rodinné hodnoty. Pomoci napravit škody způsobené dolarovou pijavicí na severu Afriky a Blízkém východě. Ale hlavně vyhnat dolar z Evropy, poslat US korporace se svojí TTIP k čertu a pomoci americkému lidu aby se zbavil své pijavice, která jej před 100 lety ovládla založením FEDu, ale prakticky již dávno před tím, kdy porazila statečné Jižany, kteří se chtěli již před 150 lety od pijavice, která již plně ovládala Sever USA, odtrhnout. (A že se něco v Americe děje, o tom svědčí minimálně to, že ti co uzurpovali vládu USA, zakázali nedávno v USA prodávat Jižanskou vlajku: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/374760-jizni-karolina-odstranila-z-urednich-budov-spornou-konfederacni-vlajku.html )

  Co je třeba dělat - stručně vysvětleno zde:
  http://teplickykuryr.info/news.php?item.9185.2

  Podrobně vysvětleno zde:
  leva-net.webnode.cz/products/cesta-jak-zachranit-evropu-co-je-treba-konkretne-delat-a-proc/

  ŠIŘTE, AŤ I OSTATNÍ VYPNOU TELEVIZI, PLACENOU ZA FALEŠNÉ DOLARY A ZAČNOU ČÍST NEZÁVISLÉ, ALE I TAKZVANĚ PRO RUSKÉ WEBY. POTOM NECHŤ SAMI USOUDÍ, KDO HLÁSÁ LŽI A KDE JE POPISOVÁNA REALITA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vcelku souhlas az na ti evropskou armadu,myslim,ze by to moc nefungovalo..poradte,jak presvedcovat tech 95% ..kdyz s nimi na ruzne podobna temata chci nejak diskutovat,koukaji na mne,jako kdybych sem priletel z jine planety..dekuji. Artus

   Smazat
  2. Ano, to je obrovský problém, většina společnosti žije v "havlovské iluzi" svobody a pravdy, která je samozřejmě pouze interpretována a s realitou nemá nic společného.

   Nemyslím si, že by 95 procent obyvatel ČR nevědělo, která bije, je tu obrovská skupina státních zaměstnanců, kterým tento systém umělé zaměstnanosti ve státní správě vyhovuje a tak budou tento systém podporovat, ikdyž vědí, že vede do záhuby a k otroctví naší země. Jednoduše hledí hlavně do své šrajtofle, ta je pro ně rozhodující.

   Tato skupina za 25 let neuvěřitelně nabobtnala a je záměrně rozšiřována s cílem podpory současného systému.

   Smazat
  3. Pro A 12:10. Souhlasím, ale všechny vlády za posledních 25 let byly stejné. Proto, že jejich členy spojoval stejný zločin. Rozkradení majetku republiky, nebo nápomoci k němu. A patří sem všichni, včetně KSČM, která má sice parlamentní rozhodovací procesy zablokované, ale za peníze z voleb a čl. příspěvků by tedy sakra mohla dělat víc. A kupování si loajality vládnoucí mocí - to není pouze finanční úlitba stále se rozrůstající skupině st. zaměstnanců (v roce 1989 kdy jsme byli federální republika ještě se Slovenskem bylo o polovinu úředníků méně než dnes!!!!!). ale i vybírání si "vděčných" imigrantů (Ukrajina) a úvahy, že by dostali volební právo s cílem volit svoje chlebodárce, ale i snižování věku pro voliče. Při uspořádání pivního mejdanu pod širákem s pivem zadarmo budou volit i satana. Vím to z volby prezidenta a akce pana knížete.Můj vnuk tam byl. Dnes už má názor jiný, ale tehdy neměl žádný, tak, jako každý druhý puberťák. Takže vládnoucí šlechta si dopředu a bez propagace připravuje posty na další období. A plošně agitovat a vysvětlovat to, že vše je jinak není možné. Jsou lidé, kteří vypadají podle svého písemného projevu jakž takž gramotní, ale nepřesvědčí je ani kopec důkazů. A úspěch je, že se vůbec o problematice chtějí bavit. Důkazy jsou k mání občas i na tomto webu. Eda

   Smazat
 3. Vystihl jste to přesně - jestli vládnou evropě rúzné korporace a ne ten přebujelý europarlament,tak to už teď je s EU konec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád uvádím svůj názor, nyní ještě pro většinu absurdní, že za to může soukromé podnikání. I Rockeffeller, Soros a Rotschild, mají právo podnikat. Kdyby ho neměli, mohli by být maximálně politiky. Soukromníky nikdo neuhlídá. Podnikání obcí a státu se mi jeví lepší. Západ si sám může za své problémy, se svou domnělou demokracií, která terorizuje spodních 90 %.

   Smazat
  2. Podnikání obcí a státu??? Proboha, jak si to v reálu představujete? Státní správa a samospráva a podnikání si odporuje ne? Jakože starosta založí obecní s.r.o. a bude mu šéfovat??? Že by starosta zřídil pekárnu a pekl svým občanům rohlíky?
   Úkolem správy rozhodně není podnikání. Státní správa má snad ve státě jiné úkoly.
   Podnikání státu si moc neumím představit. To by nikam nevedlo.

   Smazat
  3. Takže státní podniky jako ČKD neexistují?
   Když může mít obec kulturní středisko, výběr za nájem, mýtné, má i své zaměstnance, tak jste mě jen rozesmál. Asi jste podnikatel.

   Smazat
  4. Milej zlatej, jak sám název praví, ČKD není nic státního. ČKD ukradl bolševik Kolbenovi s Daňkem. To jste neuvedl nejlepší příklad.

   Smazat
  5. Spíš napravil disproporci mezi tím, co kdo vykonal a co kdo vlastnil. Jenže kdo by mohl žádat po vlastnících trochu té poctivosti, že? ... Jak sladce chutná 100% vlastnický podíl na fabrice, ve které pracuje 5000 lidí, a každý den ji zvelebuje a buduje - právě pro toho jednoho vlastníka.

   Děte s tou Vaší adorací kapitalismu do prdele, fašisti zkurvený.

   Smazat
 4. Tak nevím, myslí to Keller ironicky a nebo je blb?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-)
   Keller byl vždycky blb...

   Smazat
  2. Jde zřejmě o tento odstavec:

   „Já jsem se ke skupině rebelů přidal, i když česká vláda tvrdí, že jakákoliv smlouva s Amerikou o řešení sporů mezi firmami a státem je pro nás lepší než dosavadní ujednání z počátku 90. let, které naši zemi silně poškozuje. Naší vládě v tomto bodu nemohu uvěřit. Vycházím z toho, že Američané jsou našimi spojenci, takže by logicky nemohli více než dvacet let provozovat praktiky, které nás poškozují. Obávám se, že takové pomluvy našeptali našim představitelům nějací Putinovi agenti. Já Američanům věřím a argument o tom, že s námi udržují nějakou pro nás nevýhodnou dvoustrannou úmluvu, kterou nám vnutili, prostě neberu.“

   který sporem dokazuje, že naše vláda koná jako banda zločinců a Američanům věřit nelze. Ouvej, ouvej, to si toho Keller dovolil hodně přes čáru.

   Smazat
 5. Lidé si správně uvědomují, co je třeba udělat, viz příspěvek v 11.16.
  Zastavit, pryč s tím a oním, rozvinout ...jenže proboha, jak, když není osob, které by byly ochotny a schopny tyto záměry propracovat a realizovat. Naše hlasy na internetu jsou jako duchů v Odysseji, slétáme se kolem témat a hluše hovoříme.
  Co a jak dělat, když vidíme, jak se i osobnosti celkem nadprůměrné, např.i ten Keller, dají zaprodat. Když byl Keller, tolik čtený a vážený,vyzýván, ať se dá do politiky, odmítal, celá léta. A přesto nakonec - skamarádil se s Dienstbierem mladším atd. a do EP šel.
  Proč se najednou do politiky dal? Pravím, že šel, až mu to hodilo slušný profit.
  "Hlas lidu."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to člověk na správném místě. Je to i o "žaludku". I ten časem přijímá jinak. Je to i o měnící se psychice. Bojem se mohou zábrany oprostit od hrotů odporu.

   Smazat
 6. Tak nevím anonyme 12.35 - myslíte to ironicky, nebo jste blb? Řekl bych o tom nezájmu lidí, že je to už nachlup stejné, jako kolem let 1985. Tak jsme byli nasraní na komouše, že nikdo už ani noviny nečetl, nikdo se o nic nezajímal, nikdo zprávy nesledoval -každý pátek zabalit a pryč! Na chatu, chalupu, zahradu, pryč z měst,klídek, a na všechno srát. Nikdo se nezajímal o čem jednají podnikoví komouši, kteří se slejzali k poradám pořád, Každému bezpartijnímu se hnusily podnikové schůze, kde sice "každý měl údajně právo říci si svůj názor k věci" ale nikdy nikdo žádný svůj názor neřekl. Názory se říkaly vždycky až na chodbách a v kancelářích, po skončení schůzí. Vedoucí komouši si na schůzích plácali játra, ale nikdo už to neposlouchal, a "obecenstvo" sedělo takto: První řady - řadoví komouši, pak dlouho nic, a poslední řady - bezpartijní podnikové lidstvo. Nemohli jsme nic jiného, než jim dávat takto okázale najevo, že na ně prostě serem, ať si žvaní co chtějí, Tehdy bylo super, že nikdo nikdy nemohl nikoho jen tak vyhodit z práce. Dnes nejen že všichni mlčí, ale pokud mluví, tak nadšeně přitakávají a chválí ty blbé politické a managerské zrůdy, aby nepřišli o práci. V minulosti se nikdy nemohl nikdo tak hnusně lidem mstít jako dnes, kdy doženou člověka až k sebevraždě, nebo k vraždě. Dnes je to o tom, že všichni si uvědomiíli, že přes veškeré volby, a všelijaké pičičárny o demokracii a svobodě,mohou řadoví občané akorát tak hovno, a to platí i pro tzv.střední třídu. Držet hubu - nebo chválit. Nic jiného není možné, jinak tě ty prasata sežerou a zaživa roztrhají. Každý čeká na jakéhosi spasitele, zástupně se nadává na islám ( naši společnost nezmrvili kurvy a vychcaní hajzlové, ale islám) - jako - kdyby něco, tak občané jsou prostě nasraní na islám. V zemi, kde senátorské prase dostane za tři měsíce sto milionů, ale kdyby nějaké stařence náhodou přeplatili doplatek na bydlení o deset korun, budou to od ní chtít vrátit -tak o čem se lze tady bavit? V zemi, kde se denně společnost potýká s podvody, loupežemi, vraždami, sebevraždami,( tak jsme konečně světoví!) a vláda a hlavy pomazané už nemají způsob, jak to zastavit. Co se může chtít od občanů, kteří se ve svém nadšení šíleně spálili v roce 1989? Aby se nadchli ještě jednou, a pomohli ke korytům ještě hnusnějším čůrákům, než jakým pomohli tehdy, a drží se to tam s obměnami pořád? Od lidí, kteří by možná i snesli nějaké ty násilné excesy, než znovu to samé divadlo, jaké probíhalo každý rok od doby stranického převratu, kterému se pořád bůhví proč říká "revoluce"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náš problém není v tom, že bychom nevěděli, kde se.nacházíme. Víme, že „volná ruka trhu“ cpe do chřtánu nadnárodním oligarchům, drábům, kteří jim řídí banky a podniky a establishmentu, který jim spravuje jejich koloniálníříše. Víme, že „volný trh“ je slepý, takže nerozlišuje, jestli zisk, umožňující hromadění majetku a koncentraci moci, přináší produkce potravin, nebo výroba prostředků ničení a zabíjení lidí. Proto miliardy lidí na zanedbaných, na věčné časy zkolonizovaných zemích ekonomickou „pomocí“ umírají lidé hladem a ve slumech velkoměst „vyspělých zemí“ vybírají žrádlo z popelnic, zatímco válečné rozpočty USA, satelitů i obětí jejich válek několikrát přesahují úroveň z druhé světové války a stále bobtnají, a proto miliony lidí jsou vražděni ve válkách, živoří v rozvalinách měst srovnaných se zemí, nebo prchají kamkoli, kde se dá přežít. Po potravinách, vodě a lécích není na „volném trhu“ solventní poptávka, odbyt prostředků hromadného ničení a zabíjení na válečných jatkách je garantován všemi státy z daní, nebo dluhů. Víme, že na nejvyšších místech žebříčku světovládných oligarchů jsou bankéři a jejich nejbližší servis, kteří jsou soukromými majiteli tiskáren peněz. To jsou dnes ony „neviditelné ruce trhu“, které vládnou světu. U nichž jsou po uši zadluženy všechny velmoci a všechny vlády světa a také všechny nižší kasty oligarchů, podnikatelé zabývající se průmyslovou, zemědělskou produkcí, nebo mediálním moderováním veřejného mínění. Dluhy jsou v současném vrcholném stadiu kapitalizmu nejatraktivnější obchodovaná komodita. Konkurovat jí může pouze nafta. Víme, že žádná nádoba není bezedná. Víme, že zásoby nenahraditelných fosilních paliv na planetě jsou konečné. Víme, že na energii je člověk dnešní civilizace životně závislý, jako na vzduchu, vodě a potravě. Víme, že kapitalistické zombie se v honbě za „HDP“, ziskem a hromaděním bohatství před ničím nezastaví. Bude chlemtat černou krev modré planety do vyprázdnění oběhového systému. Víme, že plný přechod na obnovitelné zdroje energie je technicky a technologicky možný, nicméně jako business se jedná o celoplanetární, ekonomicky ztrátové podniky, takže „volná ruka trhu“, neznásilněná demokratickým státem bude chlemtat levnou naftu do dna. Kdy k fatálnímu energetickému kolapsu přemnoženého druhu Homo Sapiens Demensis dojde, přesně nevíme. Odhady směřují někam do druhé poloviny našeho století, co víme zcela jistě, že pokud kapitalizmus bude jako nemrtvola přežívat vlastním samospádem ve finále civilizace už na přechod k obnovitelným zdrojů dosti těch prohýřených nenahraditelných, o které se dnes velmoci perou nebude stačit, kdežto k tomu, aby své boje ukončili hromadnou sebevraždou lidstva, bude energie na několik modrých planet. Víme, že z historicky vznikajících projektů demokracie si kapitalizmus ponechal jen instituce, výzdobu a hesla. Okázalá nákladná, mediálně moderovaná volební show ve stylu volby miss se konají před otráveným řídnoucím obecenstvem, protože pózující kandidáti jsou buďto staré štětky, nebo noví fešáci, kteří se na jejich dráhu vydali.Okamžitě po volebním obřadu jsou pomazáni korupčním služným, imunitou a pocitem ýbermanšství. Víme, že tudy cesta nevede, že i těch pár bílých vran, které si z domova nesou do politiky humanistický ideál a na školách uniknou vymytí mozků neoliberalizmem, kapitalizmus je semele. Na volném trhu s politiky je bohužel na prodej každý. Jde jenom o cenu, protože částky jsou vysoké. Co by miliardáři s těma prachama dělali. Mají to vymakané.

   Smazat
  2. Co nevíme? Jak z toho! Obávám se, že to neví ani pan Prof Keller, pan Okamura, ani soudruh Filip. Kdyby to věděli, dali by to do placu, nebo by dali dohromady na levici nějakou Českou Tsiprasovku a odlišili se od onoho levicového znesvářeného pytlu blech. Obávám se, že i oni postupně ztrácejí glanc a pelichají, popelí se na vyhřátých hnízdečkách spolu s vysloveně kolaborantskými socany. Plní jen svou demokraturskou úlohu opozice, která si občas zakdáká z tribun. Že z pozice ekonomicky zkolonizované, ekonomicky, politicky i morálně zdevastované pidizemě, díru do světa neuděláme, je jasné. Zaplať pánbůh, že aspoň prezident dá někdy najevo, že ještě žijeme. Kapitalizmus je zcela prokazatelně nereformovatelný. Všechny současné neduhy světa a směr, že vede lidskou civilizaci na cestě dinosaura se neděje proto, že něco dělá špatně, ale proto, že správně funguje. Tak to má zakódováno v genech. Ne, že by nebyly praménky vody živé, u nás a zejména v Americe, které se slévají v proud vody živé a hledají cesty k přežití. Naděje umírá poslední. Zkuste se, přátelé, zaposlouchat do nového Hlasu Ameriky, do filmové trilogie Američana Petera Josepha:
   https://www.youtube.com/watch?v=aiMdI8UxcbM;https://www.youtube.com/watch?v=QMdTmkcPxH;https://www.youtube.com/watch?v=SFsodL6xJs8; s titulky, nebo třetí část v dabingu: https://www.youtube.com/watch?v=mw6OiNRAk10; Určitě to je cesta k resuscitaci životního optimizmu, nebo alespoň inspirace k vlastnímu zamyšlení.

   Smazat
  3. Skvěle napsáno, klobouk dolů. Mnoho pozdravů.

   Smazat
  4. No dobrý, ale mnoho škůdců naší společnosti se neváhá prosazovat. Například loni na Klárově proti Zemanovi. Když "byl rozchod" (byl jsem tam osobně), slyšel jsem, jak jeden z křiklounů na adresu Zemana říkal kolegovi: "No, tak jsme mu alespoň překazili, že?" Řvali tak, že ani nevěděli co Zeman říká.
   Ovce jsou od toho, aby se stříhali, řekl Kalvera. A když už dnes ani nikdo nechce..., tak potom dobře nám tak a my si zde můžeme plácat játra dál. Bzum bzum.

   Smazat
 7. Tak ať to zbytečně neodkládají a dohoda se Severní Amerikou začne co nejdříve platit.Zrovna jsem objednal boty a bylo by fajn kdyby to bylo poslední clo ,které budu muset platit.

  OdpovědětSmazat
 8. Proč se s těmi šmejdy, lumpy,zloději a vrahy nedohodneš sám? Kup si od nich celej botník bot a můžeš se frajeřit. Ale ostatní do toho chceš tahat - proč? Dnes se můžeš odstěhovat kamkoliv, kde si myslíš, že najdeš svý el dorádo. Proč dřepíš tady, v zemi, na kterou nadáváš? Protože za peníze, který máš k dispozici, si můžeš chrochtat jen tady, a objednávat si boty - zatímco tam bys chodil jen v keckách? Ty jsi mi pěkně vychcanej posera, jen co je pravda. S tím bych se nevytahoval. Prostě bych se vystěhoval ze země, kde se mi nelíbí a po prdeli. Proč bych tam dřepěl, nadával, a toužil po nějakých smlouvách?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zjisti si jaký dluh zůstal po těch tvých " ideových předchůdcích" a porovněj ho s dnešním dluhem za těch 25 let co tady "buduješ kapitalismus" Sice nevím co děláš, ale rád bych věděl jakým způsobem těch 25 let "zvelebuješ " svůj rodinný majetek. Jestli sám náhodou nejsi překabátěný ideový předchůdce!

   Smazat
 9. Kufr si sbal ty, ty sprostej šmejde. Moji předkové tady pro řadový, neznámý lidi postavili statisíce bytů, proti tomu je tvoje barabizna hovno. Pro řadový lidi se tady pětadvacet let dělá úplný hovno, kromě toho že se s nimi bojuje, aby pokud možno nepřežili chrochtání nenažraných prasat. Za režimu našich předků bylo tzv. obohacování se na úkor ostatní společnosti trestný čin, a taky trestáno. Dnes -šmejdi jako jsi ty, se obohacujou a cpou si držky za cenu zbídačování ostatních, což se tobě samozřejmě zamlouvá, jako všem otesánkům, kteří sežrali už téměř všechno, a nejraději by sežrali úplně všechno, a žádná babka, která by jim prokopla motyčkou nenažrané pupky, se ještě nenašla. Ale najde. Asi si nestíháš uvědomit, že pětadvacetileté zbídačování lidí, kteří vám nic neudělali, protože spousta jich se před dvaceti lety narodila, a přesto díky vám jejich rodiče neměli na pro ně na školní obědy a oni měli hlad, zatímco děti zbohatlické verbeže se jim šklebil, za všechno toto ponižování se jednou tato odstrčená generace lidí pomstí, protože jste jim zbaběle ubližovali, za nějakou pofiderní vinu " minulého režimu" a podobný sračky. A pořád dokola.Přeju ti,aby ti někdo tvůj blbý barák zbořil -cos dělal před pětadvaceti léty? Byl jsi taky horlivý soudruh a pak ses chopil příležitosti? To ty tady žvatláš o smlouvě s USA - ne já, tak si ji uzavírej sám, my ostatní ti na ni serem. Ty se tam odstěhuj a můžeš v tom ráji sráčů žít až do smrti - nemusíš tam tahat ostatní lidi,kteří s tebou nemají a nechtějí mít nic společného. A už zalez a jdi se taky nažrat - brebtáš tady z hladu. Americký boty sis objednal, na českej oběd snad máš - ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě něco napiš.Fakt se bavím.Za koho tady mluvíš?Za pár lůzrů,nemakačenků?Znáš výsledky voleb?Většinová společnost si přeje podpis smlouvy se Státama.Takže opakuji máš od mě jednosměrný lístek k malomongolům.Minulý týden tam odhlasovali,že práskačům se bude doba kdy budou donášet na sousedy započítavat na důchod.Tam najdeš uplatnění.

   Smazat
  2. 16:09 na ttip ti seru. kolega ti napsal aby jsi se odstěhoval do usa. tak tam táhni. tady nikdo ttip nepotřebuje jenom paraziti přisátí na granty. vůbec se nelišíte od komančů stejná lemplácká sebranka. hlavně pražské kurvy co vítaly adolfa a teď chcete vítat zfetovaného džona. nasrat. tady je evropa.

   Smazat
  3. Anonymní frajére z 11. července 2015 16:09. Tomu půlmilionu nezaměstnaných ve frontách na práci, které kapitalizmus zbavil důstojného lidského života, většinou jim rozvrátil rodiny, stovky tisíc nalákal do doživotní dluhové pasti a desítky tisíc exekutorská mafie připravila o střechu nad hlavou se dovolíš pošklebovat a nadávat jim do "nemakančenků"? To už jste vy, zlatá, mládež, zcela poztráceli soudnost?

   Smazat
  4. To: Brain Storman: Pište častěji, hezky se to čte. Skládám informace léta jako puzzle, čtu divné knihy a pozoruju při různých příležitostech politiky. Naposledy při projevu Farrage v EP pana Tsiprase, například. Ale i Obamu a Putina. Taky profesionálního politika Sobotku, toho času předsedu vlády, který zcela klidně pravil, že ČR p ř í m o Řecko finančně nepodpoří. Což podle mne může také znamenat, že nepřímo ji podpořit může. M ů ž e! Podpoří tedy řeckou administrativu? Ve světle informací guvernéra ČNB v roce 2010, 2011 - veřejně dostupné články - kdy nedoporučil české vládě schválit jakousi možnost půjčit téměř čtvrtinu českých devizových rezerv Světové bance (která je například takto může půjčit Řecku), se situace může jevit i jinak.
   I já mám problém s přáteli a příbuznými. :-)
   Ekonomka

   Smazat
  5. To já s příbuznými a přáteli problém nemám. Řešíme holky, fotbal a to, jak nám kvete zahrádka a je nám fajn. Kazit si léto lidmi, jako je Putin, Obama, Sobotka nebo nedej bože Tsipras, by mi přišlo škoda. Keců plno, výsledek žádný, ne?
   A venku sluníčko svítí a dovolená na krku.
   :-)

   Smazat
  6. Jasně! I tuto možnost máme. Člověka k přežití nevedou bezpečně půdy a instinkty. Na cestě vývoje je postrácel a k udržení života a přežití jako druhu má "jenom" mozek. Má svobodu, jestli a k čemu ho používat. Zda ke spolupráci a spolužití lidí od pólu k pólu - žít a nechat žít, nebo zvolit život predátora vůči ostatním jedincům svého druhu. Máme skvělý izmus o který se můžeme opřít - asociální "Sociální Darvinizmus". I predátoři z říše zvířat ale loví pouze tak, aby se uživili, nikoli posedlostí lovem. To nenasytnost člověka po hromadění majetku a moci (pokud mu to ostatní a zákon dovolí), je bezbřehá a jde přes mrtvoly bližních. Člověk je také jediným živočichem, který je schopen se přežrat, uchlastat, nebo zdrogovat k smrti. Je jediným tvorem, který je schopen volit dobrovolně namísto přežití, sebevraždu. Takže tančeme, radujme se ze života na horní palubě potápějícího se Titaniku. Dopřávejme si k nevědoní spotřební drogy ke škodě vlastní a na účet potomků, kterým prohýříme tenčící se životazáchovné zdroje naší rodné modré planety. V drogové extázi nás nebude rušit křik těch, kdo se v dolních patrech podpaluví už dnes topí. Po nás potopa! Skutečně až po nás?!!!

   Smazat
 10. Pokud se TTIP schválí,US megakorporace si sama nastaví svá pravidla podle svého, co jim bude pro rabování nejvíce vyhovovat, aniž by se národní státy mohlyjakkoliv bránit a celá slavná EU se posune směrem k řeckému modelu bankrotujícímu se evropskému hlupákovi, který sedl opět na lep, prožrancům a gangsterům z USA.Bravo, jen tak dál, s USA na věčné nenažrané časy a nikdy jinak.Po TTIP nastane tvrdý dopad na zem a samozřejmě definitivní rozpad slepence zvaného EU.

  OdpovědětSmazat
 11. Za každou nadnárodní korporací,hledej velkou banku.
  Jistě,nepřijde okamžitě ke špatnostem,ale pomalu se bude utahovat šroub.Většina obchodu půjde přes komoditní burzy,od které teprve budou státy nakupovat zboží,jak potravinářské,ale i průmyslové,které si budou určovat i cenu.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 12. To, že se v USA něco děje je skutečnost:Vojenské cvičení v Kalifornii Jade helm15, zákaz Jižanské vlajky, nevysvětlené tříhodinové zastavení burzy na Wall Streetu, okamžité uzavření TTIP.Nasadit si US pijavici do EU kožichu může znamenat jen jedno.Obrovský průšvih v zájmu zachování dominance krachujícího doolaru se musí troubové z EU podřídit a neustále strašit Ruskem.Jinak TTIP zamezí obchodování s Ruskem zcela, to je také hlavní plán USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA se dostala do tekutého písku vlastního dluhu a po Evropě se má vyšplhat ven... což by nebylo až tak nic zlého, kdyby z toho nevyšli bohatí ještě bohatší a chudí ještě chudší, což je tradiční systém Amerického uvažování. Zakruť krkem než ti jím zakroutí někdo jiný. Rusko+Čína+Indie+Jižní Amerika už v tom mají jasno a s Amerikány se dávno nekamarádí.

   Smazat
  2. Američan nezná nic jiného než kapitalismus, který ústí v korporátní fašismus (elitářský systém definovaných hodnot) ... když před Američanem řeknete "komunismus", tak je to jako kdybyste mu řekli, že má pod postelí strašidlo. Nebude spát celou noc.

   Smazat
  3. Tady jsem chudáky Američany vyděsil dvojitou implikací, a podívejte se jak to dopadlo.

   http://www.sott.net/article/298886-Greek-debt-crisis-humans-must-suffer-for-bankers-to-profit

   Smazat
  4. Dvořáku, už jsem vám psal, že mi lezete na nervy. Tak přidávám - dle mně jste nezajímavý psychopat. Zalezte a od konce počítejte stokrát směrem k jedničce. To kolem vás doma na vaše názory všichni dlabou? Nebo si najděte konečně ženskou. Omlouvám se za velmi kulantní formulace. Stačí nám (mně minimálně) ten Dvořák v redakci NR.

   Smazat
  5. 21:47 - souhlas, pan Dvořák je malinko pacient.

   Smazat
  6. Myslíte si, vy dva, že mě to baví, se Vám tu neustále marně snažit vtlouct do hlavy trochu rozumu?

   Smazat
  7. Bohužel, pane Dvořáku, Vy a rozum jste se minuli velkým obloukem, je mi to líto.

   Smazat
  8. Škoda, že se nedozvím, kdo mne tak pěkně politoval.

   Smazat
 13. Třeba jednou zjistí, že Klaus má pravdu.

  OdpovědětSmazat
 14. Správně Atlantická smlouva upevní hegemonii Západu.Dohoda s Iránem umožní realizaci plynovodu Nabucco.Tzn. napravení omylu Záp. politiků a definitivní konec závislosti Evropy na moskevském plynu.Budou ho moct malomongolové žrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těmi malomongoly myslíš ukrajinské oligarchy?

   Smazat
  2. Najednou tomu primitovovi v 16.15 Írán se svým režimem nevadí. To jsou mi ale prrrradoxy. Legrační momenty zažíváme s pražskou lumpenkavárnou, která nám sem občas zavítá, že?!

   Smazat
 15. Všichni aktéři mezinárodního rozhodčího řízení vytvářejí silné zájmové skupiny mající společný interes na stimulaci dalších nákladných soudních sporů. Také proto se počet stížností podaných soukromými společnostmi v letech 1993 - 2012 prudce zvýšil až na 518. Podle Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD), 244 případů má za následek vyrovnání, přibližně 42% bylo rozhodnuto ve prospěch státu a 31% ve prospěch investora, ostatní byly vyřešeny smírem.
  Znamená to, že v rozvíjejícím se "trhu" arbitráží má v současnosti malý počet právníků monopol podnikání, asi patnáct z nich se podílí na 55 % případů. Jde o spory, na nichž advokátní kanceláře vydělávají až 8 milionů dolarů za případ. Ani soudci nepřicházejí zkrátka, v průměru dostanou za jeden den jednání tři tisíce dolarů.
  Zavedení rozhodčích soudů mezi společnostmi a státy, nikoli mezi státy navzájem, jejich zařazení na stejnou úroveň, ne-li dokonce na úroveň nižší než mají společnosti obchodní, vznáší zásadní pochybnost o suverenitě států a národů.
  To je zásadní důvod, proč by Evropská unie neměla smlouvu TTIP podepsat. Je smutné, že takováto zásadní věc zůstává pro občany skryta ve stínu jiných, často i malicherných událostí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.