Reklama

úterý 7. července 2015

John Helmer: USA připravují puč, aby Řecku zabránily upadnout pod vliv Ruska

7. 7. 2015   AC24
Spojené státy se spolu s Německem chystají v Řecku zinscenovat puč, aby tuto zemi udržely fungovat jako strategické aktivum NATO na zranitelném jihovýchodním boku Evropy. „V Aténách US s Německem chystají puč k záchraně Řecka před nepřátelským Ruskem, což podporují řečtí neplátci daní – tj. řečtí oligarchové, anglo-řečtí rejdaři a řecká církev,“ píše zatím nejdéle sloužící zahraniční korespondent v Rusku nespojený s korporátními médii John Helmer. Předběžné náznaky toho, že se něco peče pod pokličkou, bylo možno zachytit v březnu z přítomnosti náměstkyně ministra zahraničí pro evropské a eurasijské záležitosti Victorie Nuland v Aténách.

Nuladn, jak 17. března hlásil The Guardian, „do této metropole odletěla uprostřed vršících se US obav, že by velká euro-dluhová krize mohla začít představovat geopolitickou hrozbu. Ponechá-li se Řecko, aby se vymklo kontrole, tak by mohlo finančně na dně a bez pout k EU, které by jej táhly k Západu, skončit v ruské sféře. Jihovýchodní bok NATO by tak nesmírně oslabil zrovna v době, když rostou globální obavy o bezpečnost kvůli islamistickým fundamentalistům na Středním východě.

Nuland a Spojené státy by po historickém odhlasování „Ne“ v referendu mohly na žádost banksterů úzce spolupracovat s řeckými vojáky na rozdmýchání puče.

Ta je notoricky neblaze proslulá svou rolí při svrhávání demokraticky zvolených vlád např. na Ukrajině a teď to vypadá, že ji zaúkolovali, aby to zopakovala v Řecku. Helmer píše, že když Nuland navštívila Atény, tak vydala i ultimátum, před porušením sankčního režimu proti Rusku, a když se přidaly anglo-americké mozkové trusty s varováním, že Ruské námořnictvo připluje do Pirea, tak začal být účel této hry jasný. Tato Operace Nemesis má vytyčenou linii, že Řecko musí být zachráněno, nikoliv před sebou samým či před věřiteli, nýbrž před nepřítelem v Moskvě.

Rusko bude Řecko zachraňovat před bankstery


Rusko je údajně připraveno Řecku pomoci v boji s bankstery na Wall Streetu a v Bruselu. Věří se, že řecký odchod z eurozóny tuto zemi posune blíže k Rusku a prohloubí rozkoly uvnitř NATO.

Řecký ministerský předseda Alexis Tsipras ze socialistické strany Syriza uprostřed června řekl, že sdružení s Ruskem je možné, narážel, že Řecko je „připraveno vyplout do nových moří, aby nalezlo nové bezpečné přístavy.“

Mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov a místopředseda vlády Arkadij Dvorkovič během Mezinárodního ekonomického fóra v St. Petěrburgu řekli, že Rusko, bude-li požádáno, uváží poskytnutí půjčky Řecku.

Řecké ozbrojené síly vyslaly silný vzkaz

V pátek četní řečtí vojenští důstojníci veřejně vyzývali k hlasování „ANO“.

„Penzionovaný generál Fragkoulis Fragkos, bývalý ministr obrany a jeden čas náčelník generálního štábu Řecké armády, volal po ‚nedělním hlasitém ano.‘ Fragose vyhodil v roce 2011 tehdejší ministerský předseda George Papandreou uprostřed fám o puči,“ píše Alex Lantier.

Fragkos, který tím jasně mluvil o Tsiprasovi, řekl, že „nelze vyjednávat o morálních hodnotách a principech, které nás Řeky vždy definovaly, s dezorientovanými a historii ignorujícími politiky, kteří prosazují zájmy své vlastní strany.“

Skupina 65 vysoce postavených penzionovaných důstojníků vydala prohlášení uvádějící jejich „přísahu Vlasti a Vlajce“ a varující, že „vybereme-li si izolaci, uvrháváme Vlast a její budoucnost do nebezpečí.“

Tsipras a Syriza se v lednu připravovali na možný puč, když proházeli vojenské velení.

„Vyměněno bylo vedení (vojenských a zpravodajských služeb),“ řekl Hellerovi jeho zdroj, „ne však radikálně. Ministr obrany (Panos Kammenos) je pravičák, a tak ve velení nejsou žádní ‚radikálové‘.“

Řečtí vojáci jsou agenti pro Operaci Gladio

Na amerických intervencích do Řecka není nic nového. Mezi lety 1987 a 1989 vyvíjely US sladěné úsilí o svržení zvolené řecké vlády ministerského předsedy Andrease Papandreou.

Před tím v roce 1967 instalovaly Řecké ozbrojené síly po svém puči Plukovnický režim. Řecké ozbrojené síly byly pod kontrolou CIA už od řeckého vstupu do NATO v roce 1952. Různé živly z řeckých vojáků byly součástí CIA sítě „zůstavší za linií“ v rámci Operace Gladio, a zrovna tyto živly (zvláště LOK čili Lochoi Oreinōn Katadromōn, tj. „Horští myslivci“) byly přímo zapojeny do puče z roku 1967.

61 komentářů :

 1. V Řecku nikdo nemá šanci, protože Řecko si prošlo za posledních 5 let tolika pouličními demonstracemi, že jsou názory Řeckých demonstrantů tak vytříbené a protříbené, že by jakákoliv účelová manipulace byla okamžitě odhalena. Žádná propaganda nemá takový level, aby prošla jemným sítem Řecké demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hahaha. Přečti si ty blbosti bláznivé Květy níže :-D

   Smazat
  2. Na Vaši diagnózu je nejlepší léčba namáčení za kotník do studené vody.

   Smazat
  3. Za kotníky byste se měli namáčet spolu s Květou navzájem a při tom se domluvit která verze platí.

   Smazat
  4. Platí vždy to, co je výsledkem rozumové úvahy. Vše ostatní zaniká v prázdnotě.

   Smazat
  5. Jeden z vás nebo oba nejste schopni rozumové úvahy. To je zcela jasné.

   Smazat
  6. Kdo chce hovořit o rozumu, musí být nejprve jeho nositelem. To je premisa, která platí obecně, aniž by sebe musela obhajovat.

   Smazat
  7. Jsme-li u obecně platných premis nepotřebujících obhajobu, já bych si konkrétně v případě této jistý nebyl. Záleží totiž na tom, co definujete hovorem o rozumu a co definujete rozumem. Při vhodných definicích může o rozumu hovořit i počítačový program vypisující slovo rozum, sám však bez vlastního rozumu. Domnívám se však, že filozofická diskuse na toto téma je mimo obvyklý rozsah diskuse na NR, proto přijmu premisu, že obecně Vámi zmíněná premisa neplatí, ale v diskusi s Vámi ji budu uplatňovat, abyste se nemohl vymlouvat, že třeba já nemám rozum.

   Smazat
  8. Myslíte si skutečně, že když počítač vygeneruje slovo rozum, že o něm hovoří?

   Smazat
 2. Miluji tyhle konspirační bláboly všemožných, zcela pomatených mimoňů :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik složitých vět jsi dal kdy dohromady ty sám?

   Smazat
  2. Konspirační? Víte, jaký je rozdíl mezi "konspiračním blábolem" a skutečností? ---- Půl roku týdny!

   Smazat
 3. Ano! Další komunistický blábol o spiknutích kolem prostého má dáti, dal. Jen tak dál, dluhy se přece neplatí a celý svět má povinnost posílat řecké vládě peníze na její záchvaty dobročinnosti za cizí peníze. Fujble.

  Puč přijde sám, bez potřeby USA. Naštvaných lidí, kteří se budou muset rozloučit s důchody a úřednickými pracovními místy, bude dost. Jo, Syriza byla najata na první část práce (konečně sesednout z mrtvého koně), ale naskočit na dalšího koně ji lidi nenechají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele antikomoušský blábolista, už jsi ze sebe vyblinkal ty své filozoficko-politické tupožvásty, žbrndokecy a sráčkoprdy?! Tým svým politikařením jsi zcela mimo mísu!

   Smazat
  2. Eh, ty nedochůdče 16:08

   Smazat
 4. Ale to je přece nasnadě - možná už plánujou majdan. Zapalovačům aut a rabovačům budou platit slušně, a když je najmou z řad chudých lidí - nechte být, proto přece se chudoba pěstuje - ne? Pronájmy ženských děloh na nošení dětí pro bohaté neplodnice ( většinu peněz shrábnou zprostředkovatelské agentury) darování orgánů ( nejčastěji ledviny), sebevražedné atentáty pro finanční záchranu chudých rodin z nichž se jeden člen obětuje, prostituce - pro celou řadu prasečin se musejí udržovat chudí v chudobě, aby byli za prachy zneužitelní ke špinavé práci. Tak to bylo, tak to je a tak to i bude. Dokud někdo pořádně nezamete se zbohatlickou sebrankou, zkorumpovanou politickou verbeží, a červenými koberci, bude se účelově udržovat chudoba chudoba a nic se nezlepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte to v hlavě pěkně srovnané s tím svým nadáváním na ty ošklivé zlé kapitalisty. Teď ještě se zamyslet nad tím, jak asi strašně nákladné je tu chudobu udržovat a jak přesně se to dělá. Já byl vychován v tom, že bez práce nejsou koláče a přijde mi, že nemít koláče je mnohem pohodlnější a méně náročné než nějaké mít.

   Smazat
  2. Kapitalismus je deklarace vlastnictví, která je absolutní překážkou pro každého dalšího. Když kapitalista deklaruje pole za své, kde si má chudý vypěstovat pšenici na mouku, aby si mohl upéct koláče? Na poli kapitalisty? A co když se kapitalista rozhodne, že mu dá jen tolik, kolik mu jeho právo umožňuje, a to je také i úplné nic.

   Smazat
  3. Slyšel jste o trhu?

   Existuje obrovské množství kapitalistů a způsobů, jak získat koláč. Pravděpodobnost, že s dotyčným chudým odmítne každý kapitalista za libovolných podmínek učinit jakýkoliv obchod, je v podstatě nulová. Kdybychom dali, že u jednoho kapitalisty je ta pravděpodobnost 50 %, u tisíce kapitalistů už je pravděpodobnost odmítnutí všemi 9, ale před ní 300 nul (!), procent. A to ještě neřešíme, že za určitých podmínek může být pravděpodobnost odmítnutí velmi nízká i u 1 kapitalisty.

   Takže pláčete hezky, ale stavíte argument na velmi hypotetické sitauci, která nejspíš nenastane ani jednou za celou dobu trvání vesmíru.

   Smazat
  4. Zdroje jsou omezené. Planeta není nekonečná jako Minecraft. Vlastníci si zabrali ta nejlepší místa a na každého dalšího zbývá skalnatý úhor. Komunismus jediný toto odstraňuje, a dává každému podíl na medových plástvích, a úrodné černozemi.

   Smazat
  5. Zdroje jsou omezené a lidstvo ani zdaleka nevyužívá všechny. Jen počet atomů ve vesmíru se odhaduje na 10^77. Mimochodem, ani Minecraft není nekonečný (jestli se nepletu, na výšku maximálně 256 metrů, na šířku a délku několik tisíc kilometrů), a hra je to zjevně dobrá.

   Zapomínáte ovšem na to, že svět je proměnlivý a rozmanitý:
   1 - Využití zdrojů se neustále mění. Co bylo úhor, může být jindy úrodné a naopak.
   2 - Lidé přicházejí a odcházejí. Tvrdíte, že vše je zabrané, no ve skutečnosti vlastníci věci umírají a rodí se.
   3 - Lidé dělají mnohem víc věcí než jen pěstují mouku na svém poli na svůj koláč. Zapomínáte na ten trh.

   To, co omezuje lidi, je životní prostor, nikoliv vlastnictví pozemků. Dokud pozemky vlastní rozmanití lidé, je obrovská šance, že každý chudý najde takového majitele, který je ochotný učinit s ním nějaký obchod. Ostatně, ani chudý není nemajetný. Má své tělo, ruce, nohy, má svou hlavu, myšlenky, nápady. To vše je jeho kapitál, který je možno investovat. Samozřejmě nikoliv bez rizik.

   Komunismus odstraňuje rozmanitost a svobodu. Možná dává každému stejný podíl na všem, ale nezajistí existenci toho všeho, když nikdo nebude mít žádnou motivaci cokoliv mít a vytvářet, když to nebude moci výhradně vlastnit a užívat.

   Smazat
  6. Komunismus povznáší lidstvo k vyššímu stupni sebeuvědomění. Než se kuře vylíhne ze skořápky, zná jen oblé stěny všude kolem.

   Smazat
  7. To není argument. My (nekomunisté) nejsme v situaci kuřete ve skořápce, komunismus byl již pochopen a zamítnut. Má-li být komunismus něco neznámého, pak už Marx těžce selhal, když napsal Manifest. A co se týče povznášení lidstva, veškeré snahy v historii dopadly bledě, a to nejen v komunismu.

   Smazat
  8. Ale jo, jste.

   Smazat
  9. ... historii dopadly bledě, a to nejen v komunismu.

   Smazat
  10. Ne, nejsme. Existují hromady materiálů o komunismu i historických zkušeností, tedy skořápka je dávno rozbitá. Jak jsem uvedl, už Marx rozbil tu skořápku tím, že napsal Manifest.

   A dopadly bledě, nejen v komunismu, ale i např. ve feudalismu, demokracii, despocii či nacismu (tam to bylo o povznášení rasy, tedy v podstatě stejný cíl jako komunismus). Kapitalismus není o povznášení lidstva, ale o každodenním životě člověka ;)

   Smazat
  11. Každodenní život člověka je, by měl být, ve smyslu křesťanském, žijeme-li v civilizaci budované na těchto základech.

   "...jdi, prodej všechno, co máš, a dej chudým..."
   "...spíš projde velbloud uchem jehly, než vejde bohatý..."

   atd. mohlo by se pokračovat, ale nač, když jsme v rozporu už s tímto? ...

   polovičaté "křesťanství" není žádné křesťanství ... je to pohanství ve smyslu antagonie jednoho vůči druhému

   Smazat
  12. Nejsem křesťan, na mě to nijak nepůsobí. Co tam máte dalšího?

   Smazat
  13. Vy jste mi ale snílci oba dva... jeden žije v ideálním kapitalismu, druhý v ideálním komunismu, a oba jste zapomněli, že to není o -ismech, ale o lidech. Jsou lidé dobří a lidé zlí, a zejména ti zlí se nerozhodují podle nějakých teorií trhu, ale podle sebe - a když tedy chtějí udělat nějakou sviňárnu, jen málokdy se jim v tom povede zabránit (příklad např. nedávno babišovo pole kdesi na zlínsku)

   Smazat
 5. Jenže není na místě tady žvanit o výchově k práci pro koláče - asi jste vašnosto už hodně starej - že? Abyste mohl toto žvanit, musela by práce být -víme? Chcete nám snad podsouvat, že máme hovno, protože nepracujeme? My totiž máme hovno přestože pracujeme - co k tomu vyplodíte z stařeckou moudrost? Všechno z minula vzalo za své - .... nad českým krajem hnízdí hejna krkavčí a lidu vládne mistr popravčí... (K.Kryl) Ten to zpíval naprosto přesně. Mistr popravčí vládne už pětadvacet let. Snad si nemyslíte, že supi, kteří se jen třesou na ještě více mršin a ještě a ještě - aby měli co rozsápat - budou lidem dávat práci? Proč by to dělali? Proč by nám měli dopřávat koláče? Až v ČR bude práce dost pro všechny lidi, kteří chtějí pracovat, pak tady můžete zavést školení o koláčích - ale práce prostě není. Možná nesledujete statistiky Úřadů práce, někde není práce vůbec, a kde je, tam je třeba šedesát uchazečů na jedno pracovní místo. Dobrá - jeden člověk může začít požírat koláče - a těch padesát devět ostatních - co? Co byste jim doporučil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, když to vezmu kolem a kolem... tak ano, vše z minula vzalo za své. Místo pracovitosti dávky, místo respektu k druhým daně a socialismus. To, že není práce, to si běžte stěžovat odborům a státu - ti zakazují různé pracovní nabídky, mnohé další činí nelegální a co víc - 70 % toho, co vyděláte, si vezme stát, nikoliv ten zlý ošklivý kapitalista.

   O tom, jak moc Vy konkrétně pracujete, se nemíním dohadovat. Moje zkušenost s chudšími lidmi je, že je mezi nimi více kuřáků než mezi bohatšími, neumí tedy dobře nakládat se svými financemi ani zdravím; žijí v místech, kde se hůře shání práce; mají horší nebo hůře uplatnitelné vzdělání, často i nižší IQ a zejména mají menší odvahu/odhodlání se svou situací něco dělat. To se prosím neuražte, můžete být třeba činorodý VŠ nekuřák s obrovskou porcí smůly. Já to nevím, jen popisuju obvyklého příslušníka takové vrstvy.

   Každopádně, pokud srovnáte chudého člověka před 100 lety s tím dnešním, zjistíte, že ten dnešní se má o hodně lépe a že zas tak chudý vlastně není. Že kdybychom chtěli vidět opravdovou chudobu, museli bychom jít do chudých států v Africe, Asii, latinské Americe a že máme sakra štěstí na to, kde žijeme.

   Takže asi tak. Chtějte, aby stát nestrkal klacky pod nohy těm, kdo chtějí někoho zaměstnat a těm, kdo chtějí pracovat, a práce bude.

   Smazat
 6. Já to nevím, jen popisuju obvykho příslušníka

  OdpovědětSmazat
 7. Některé skořápky jsou jak betonové řapíky, nerozbijete je ani atomovým kladivem...

  OdpovědětSmazat
 8. Marx psal o komunismu jako o idei, která byla poplatná jeho době. Psal mimo jiné i o kapitálu a těch, kteří se na něm podíleli. Zmiňoval se o zaměstnavatelích jako kapitalistech a dělnících, tedy námezdní síle, která byla nucena prodávat svoji sílu a kumšt k tomu, aby se uživila. Už v té době viděli ti "Lepší" nebezpečí komunismu, protože podle takové ideologie hrozilo ohrožení jejich zisků. Koncem 90 let minulého století se idea zvrhla v organizovaný teror, hlavně v Rusku a tehdejší komunisté si přivlastnili jen jméno, kterým se oháněli. Idea byla zcela převrácena naruby a vše se prosazovalo silou, tedy pomocí armády. No a dnes si na Ukrajině, vlastně po celém světě, položte otázku" kdo je nebezpečnější - kominista nebo kapitalista. Nejsou náhodou oba dva stejní?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prakticky libovolný systém je dříve nebo později "unesen" hamižnými. To se stalo komunismu a kapitalismus to má přímo v popisu práce a hodnotové skladbě "charakteru".

   Smazat
  2. Tak ono těžko říct, co je ten kapitalista, abychom mohli posoudit, zda jsou stejní. Pokud přijmeme, že kapitalismus nemá morální hodnoty, ale je pouze o směně zboží a služeb, pak nelze kapitalismem šermovat jako morálním systémem. To je asi největší problém s útokem na morálku kapitalismu - nepřítel neexistuje.

   Ono to samozřejmě není přesné, protože jistý druh morálky kapitalismus má - pokud připustíme jako morální hodnotu směnu hodnot za účelem zisku. Ovšem těžko už do toho natlačíme věci jako Desatero nebo zlaté pravidlo morálky. To je i důvod, proč kapitalismus může bez problémů existovat vedle většiny náboženských systémů - narozdíl od komunismu se nesnaží nahradit náboženství, protože není sám o sobě náboženstvím.

   Co se ohrožování zisků týče, myslím, že největší hrozbou pro něčí zisky je schopná konkurence. Naopak v dobře zvráceném komunismu lze mít mnohem větší zisky než v tom kapitalismu; však také na všelijakých znárodněních, měnových reformách a dalších akcích se nejvíce napakovali různí komunističtí papaláši. A z téhož důvodu v dnešní době mnozí mocní, bohatí a vlivní upevňují svou moc nikoliv prostředky kapitalismu, ale prostředky násilí a státu.

   Smazat
 9. Takhle může napsat jen s prominutím..... Lidi, kteří bydlí, mají domovy a rodiny v místech, kde není práce ( teda ona je, ale jen zbytečné pelechy pro protekční zmetky) si mají hodit smyčku? Mají si přivázat děti kolem pasu a skočit do rybníka? Tak to znamená že my musíme být chudí, protože žijeme v místech kde teď není práce,ačkoliv zde čtyřicet let byla? A kam zmizela? Kam sublimovala? A jak je možné, že tisíce zmrdů a parazitů pobírají nestydatý peníze za hovno práci? Jak je možné, že stát z daní, o které oškube ty nízkopříjmové dříče, platí spoustě hnusných protekčních parazitů statisíce? Samé poradenství a podobné prasečiny o hovně! Proč mají tak vysoké platy soudci - aby nebyli zkorumpovatelní a nekradli? Super filosofie - ty jsi obyčejňák, tobě naserem, ty krást nebudeš, a když, tak tě zavřem. Von je soudce, hlava pomazná, vysokoškolák a ryzí charakter orgánu spravedlnosti, ale musí brát majlant, protože by kradl .... to moje hlava nebere! Přeplácení státních úředníků "aby nekradli" a stejně kradou a rozkradli už všechno. Moje hlava nebere, že se najde tolik postarších tupců, ( většinou v důchodu) šíleně vděčných za ten ubohej žvanec, a že jim zbylo na počítač kde mohou nadávat, kteří se naváží a usírají taky jen do chudých, kteří jsou právem nasraní. Málokdy se naváží do žoků peněz. A co to proboha blafete o kouření - to svět neviděl! Tak - ta hnusná břečka, kdejakej celebrit, kašpar, zpěvák,protekční smrad a dobytek - nevědí co by dělali roupama, předvádějí jen pobyty v lukrativních zemích světa .... což si mohou s přehledem běžně dovolit, předvádějí na všech možných pitomých a stupidních akcích pořádaných v Praze, modelový hadry za statisíce ( jak potom o nich píše bulvár Super.cz pod Novinkama.cz na Seznamu.sz,) šperky za statisíce, jenom chlastaj, šukaj, ukazujou nahý zadky - a jsou nám sunuti do zorného pole jako hvězdy - snad abychom byli ještě víc nasraní na sebe samé, že vůbec pro tenhle zkurvenej stát, pro tuhle zkurvenou, nemravnou a úchylnou společnost vůbec pracujeme namísto válení se na dávkách což vyjde nastejno? A vy tady budete meditovat o cigaretách, a že jsme se blbě narodili a bydlíme na nevýhodném místě? To ani nemůžete myslet vážně a pokud ano, a je takových více, tak to máme opravdu tím posraným nahoru, a ve státě s podobně smýšlejícími lidmi, absolutně bez empatie, představivosti, ohledu,solidárnosti, nemůžeme čekat ale lautr fraj nic. Jsme takříkajíc úplně v prdeli. A nakonec -můžou za to naši rodiče - ne? Proč jen nás přivedli na svět? Jsem ohromen vaší filosofií a logikou.Stát "strká klacky pod nohy" šupákům, kteří nechtějí platit daně! Nechce se jim platit pořádně zaměstnancům,. nechce se jim platit vůbec. Chcete, abych vám povyprávěl o takzvaných podnikatelích z čeledi "český čůrák obecný?"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez komentáře. S lidmi se slabou fantazií je, jak jsem již dávno zjistil, diskuse nemožná. Pokud je házení mašle jediná věc, která Vás napadá jako vlastnoruční řešení situace, pak Vás mohu jen politovat a věřit, že nemluvíte za všechny chudé.

   Smazat
  2. A 18:12; divím se, že tady s tou akademizující chamradí vůbec diskutujete. Je to házení perel sviním (všimněte si prosím, že slušně nehovořm o házení hrachu na zed). Protože z charakteru příspěvků toho "akademického" idiota jasně plyne, že za tu bídu, komplexn írozpad státu, za ten neskutečný pocit nejistoty, za tu rozkradenou zem vlastně mohou ti bídní, ti nejchudší, ti nejvíc postižení sociální nejistotou. A o takovém parazitovi, byť i se dvěma vysokoškolskými tituly se nedá mluvit jinak než jako o sv...i. Omlouvám se ale je to tak. A s takovou se jednat nedá, takové se nedá nic vysvětlovat. Ona totiž slyšet nechce.

   Smazat
  3. 18:17-nevím,jestli mám slabou fantazii,zkušenost a paměť však dostatečnou pane M.J,-Naposled za všechny chudé se snažili mluvit komunisté,doufám,že vy libertariání neaspirujete je nahradit!

   Smazat
  4. 18:54: Na logickém myšlení byste měl určitě zapracovat.

   Vyvodit z obhajoby systému "každý sám za sebe" a "každý sám sobě štěstí strůjcem" a z kritiky státu a jeho intervencionismu to, co jste vyvodil, to je názorná ukázka hrubého nepochopení textu.

   Samozřejmě je možné, že jsem něco přehlédl; pak by neškodilo, kdybyste svůj vývod ozřejmil poněkud podrobněji, tedy citací tvrzení, ze kterého vyvozujete a ideálně doložením argumentů a předpokladů, z nichž vycházíte.

   Já osobně se víc panu 18:12 divím, že ventiluje takovou obrovskou míru zapšklosti k celému světu, i k tomu, co je normálnímu člověku čistě šumafuk, protože se ho to vůbec netýká.

   Smazat
  5. 19:04: Nikoliv. My libertariáni předpokládáme, že každý má svůj mozek, svá ústa, své plíce a své hlasivky.

   Smazat
  6. Ano,někoho rodiče ještě uváděli žaludky,tak nevím dle čeho ten koláč-bez státu-budete dělit,podle mozku a síly hlasivek aby to nebylo komunistické?

   Smazat
 10. Balím kufry, čao!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ondřeji Dvořáku, to, že balíte kufry je dobrá zpráva a ještě lepší bude, když tam zůstanete. To, jak jste se předved ve svých rádoby příspěvků svědčí o Vašem nezkrotném eklekticismu z piedestalu věřícího. Prosím, zanechte ve svých příspěvcích ty své samozvané poučky a mravouku. Věnujte se raději tomu, co věcně souvisí s tématikou daného článku. Předem děkuji!

   Smazat
  2. To jsem si musel najít ve slovníku, co je to vlastně to eklektické. Jsem asi trochu eklekticky zpožděný.

   Smazat
 11. Vážení,Řecku nepomohl puč v 70letech a teď by nepomohl vůbec.
  Puč by jasně ukázal na viníka Řeckých problémů a také už jsou Řekové poučení,už nemají co ztratit,jen bojovat o přežití.Také bych zdůraznil,že už je v Evropě,úplně jiný postoj,ohledně Řecka,až dluhové smyčky celé Evropy.
  Takže k velkému požáru,stačí malá jiskra a ta byla zažehnuta.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Avšak tehdejší puč velmi pomohl Německu, které najednou nemuselo Řecku splácet válečné reparace. To byla taková malá domů od indiánského náčelníka od totemu za velkou louží.

   Smazat
  2. Pro Anonymní 7. července 2015 18:48:
   Dovolím si poněkud poopravit Vaší hlubokou filozofickou úvahu takto: "To byla taková malá domů od Černého Náčelníka od Bílého Baraku za Velkou Špinavou Louží.

   Smazat
 12. Když šel Tsipras do voleb, tak na netu kolovala zpráva, že Putin mu dal k dispozici ochranku v počtu cca 150 mužů (přesnějí lidí). A západ si stále myslí, že si telefonují kvůli kreditům nebo snad plynovodu, ale asi to bude právě kvůli možnému puči.

  OdpovědětSmazat
 13. Otázkou je, co komu propěje..
  Potřebuje Evropa zkolabovat? Ne, nepotřebuje.
  Může zkolabovat? Ano, může a brzy. (Ukrajina, Kosovo, ISIL, imigranti, občanská válka v Řecku).
  Komu nejvíc vadí properující mírová Evropa? USA.
  Komu kolaps Evropy prospěje? USA
  Kdo rozesral Jugoslávii, Ukrajinu, Irák Syrii, Libyi ..? hlavně USA
  Kdo vybudoval Al-Kajdu, ISIL? USA
  Komu prospívají rozpory mezi EU a RF? USA
  Komu vyhovuje zadlužení? USA a VB (Wall Street, CITY).
  Čí konkurentem by byla prosperující Evropa? Odpovězte si sami.
  Proč VB nepřešla na EURO? Odpovězte si sami.
  Mohou USA splatit své dluhy, pokud by byl zachován mír a prosperující Evropa? Odpovězte si sami.
  Jak prosté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před časem jsem psal na NR toto: "Strategický plán začíná vycházet téměř na 100%, nic nebylo ponecháno náhodě:
   Už po pádu banky Lehman Brothers poradili američtí ekonomové (ne nadarmo je mezi nimi tolik nobelistů za ekonomii) vrchnosti, že zachrání dolar a ekonomiku USA vykradením celé Evropy (jinde na světě už nejsou srovnatelné zdroje k této expropriaci). V současné době tato akce vrcholí a to na všech frontách - politické, ekonomické, vojenské, mediální. Jaká to nádherná harmonie ! USA dnes bojují právě proti Evropě, i když jim předhazují jako nepřítele číslo jedna Rusko. Nikoliv, směr hlavního úderu jde na Evropu. Evropa je pod přímým útokem sponzorovaných imigrantů ze zemí, které bohužel i evropské NATO pomohlo Americe roze.rat (tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne) ! V zákulisí je EU nuceno už do konce tohoto roku podepsat TTIP ! ECB zdárně jako na povel spustila QE (kvantitativní uvolňování vzor USA = tisk €) a zručně manipuluje kurzem € tak, aby americké banky a korporace (pro které je ve skutečnosti diktováno TTIP) mohly zatím za babku skoupit zbytek evropských bonitních firem. USA dotlačily EU do sebepoškozujících sankcí a současně za zády EU vtipně zvyšují svůj vlastní obchodní výměnu s Ruskem (třešničkou na dortíku je třeba smlouva na dodávku Boeingů 747 bratru za 7 miliard do Ruska). Vděčná banderovská Ukrajina urychleně (musí to stihnout do defaultu) prodává to nejcennější právě Americe (i to, co rychle znárodňuje nežádoucím oligarchům), včetně třeba tranzitních produktovodů do EU, aby konečně Evropa brzy poznala, jakou skutečnou cenu pro spotřebitele bude mít ruská ropa a plyn, když je budou pro EU dodávat a distribuovat americké firmy (opět s TTIP v zádech). A masmédia zatím zahlcují mediosféru jako na povel informacemi o ničem, vatou, jenom aby se ovčané dívali jinam, dokud past nezaklapne. Jsou to prostě skvělé vyhlídky, Evropo bravo ! Kolikátého končíš, Evropo ? Ale asi si jinou budoucnost nezasloužíš, Evropo."

   Smazat
  2. Máte úlplnou pravdu a kolem těchto věcí se to všechno točí.USA jsou na válce životně závislý,bohužel
   Dyvan

   Smazat
 14. Řecko musí být za každou cenu v EU, o to se Brusel postará. Není nadto, když máte velmi bohatého dlužníka a uděláte z něj dluhového otroka. Víte, že Řecko je prvních místech ve světě ve výrobě niklu, magnezitu, perlitu, bauxitů, zinku, hliníku. Vojenské letectvo na 2. místě v NATO. Řekové jsou 2. na světě u vkladů ve švýcarských bankách. Řecko vlastní 2400 velkých tankerů a nákladních lodí (1. místo na světě. U Kréty se nachází ložisko ropy o objemu 175 miliard tun (3. největší ložisko na světě). Celkové zásoby ropy a plynu ocenil geologický institut USA na 10 triliónů dolarů atd. atd. Myslí si někdo, že nějaký lichvář pustí takového dlužníka ze svých pařátů ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyjednávání, která nikam nevedou, už nikoho nebaví, ale couvnout se nesmí, noty z USA se poslouchat musí.Tak dlouho jim budou eurogangsteři , kteří jsou za tento stav plně zodpovědni, vnucovat a vnucovat další seanse, dokud bude Syriza u kormidla a konečně kývne.Německo bude solit nejvíc a daňový poplatník si může jít stěžovat na Lampárnu.Merkelová si zachrání svoji pevnou pozici a poté přijde i rozdávání medailí, jak to dokázala zařídit.Ani žádná referenda nic neovlivní.Žádný bankrot, žádné vystupování, USA chce za každou cenu rujnující TTIP s 28 zeměmi nikoliv s 27 a jedna s Ruskem v holportu.Opuštění NATO, natož EU nedovolí.K čemu je nynější EU, vnější hranice nedovede ochránit, státy jsou nuceně zadlužovány a vydírány, EU je v současnosti nereformovatelná, jen angličtí voliči v dalším referendu mohou zvrátit tuto novodobou totalitu, poté volby ve Španělsku-Podemos, Rakousko-jednání o referendu o vystoupení z EU, Itálie a další.

   Smazat
 15. Super plán je i posilování vojenské přítomnosti USA v Evropě. Vydávají to jako "pomoc k obraně před rozpínavým Ruskem", ale spíš to je proto, kdyby Evropané dostali rozum, tak aby jim bylo čím dát po demokraticku po hubě a to je prima, že jim to žereme. Aspoň půjdem na porážku se zpěvy a tanci a nejsme stresovaný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlasím, na porážku půjdeme ještě rádi a s americkým úsměvem.Řecko nelze vykopnout z eurozóny a EU, pokud jsou za oponou USA!!!První zářez do skvěle fungující EU bude plnění smlouvy TTIP do detailu.Zde vše, co se vyrábí, zkrachuje, zemědělství půjde na paškál první, neboť evropský bude muset produkovat dle přísných euronorem, tudíž draho, americký euronormy dodržovat nemusí, tak si sem může nacpat od GMO až po jedovatou siláž, vhodnou pro naše občany.

   Smazat
 16. Pro 18:07
  Co tu melete o křesťansví ? Co to bylo za křesťanského papeže , který za 2 . světové žehnal Hitlerovým kanonům ???

  OdpovědětSmazat
 17. Pro 19:22
  Dobře jste to napsal . EU ze svých spárů Řecko nepustí za žádnou cenu . Jsou už připraveny různé varianty jak Řeky donutit k poslušnosti , včetně provedení Majdanu v Athénách .Strýček Sam už se postará o pořádek jako všude jinde kde mají USA svoje zájmy . Je pro ně nemyslitelné že by mohli přijít o jižní křídlo NATO. Řekové jsou stateční , ale příliš malý národ na to aby mohli na tom něco změnit . Jo kdyby se něco podobného semlelo v Německu neb ve Francii to už by bylo jiné kafe !

  OdpovědětSmazat
 18. Pro Anonymní 7. července 2015 18:48:
  Dovolím si poněkud poopravit Vaší hlubokou filozofickou úvahu takto: "To byla taková malá domů od Černého Náčelníka od Bílého Baraku za Velkou Špinavou Louží.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.