Reklama

sobota 18. července 2015

KDO jsou ti ultrapravičáci? Nalijme si čistého vína!

Vladimíra Vítová
18. 7. 2015
Národní demokracie je médii charakterizována jako strana extrémistická, konzervativní a její členové a přívrženci jsou označováni za ultrapravičáky. Co ale takováto slova - při současném zmatení pojmů - vlastně znamenají? Například program Národní demokracie je ve zkratce a heslovitě následující:


NE Bruselu, ANO Evropě, sebevědomě za české národní zájmy, nevměšování se do vnitřních záležitostí cizích států, strategické spojenectví s Ruskem a narovnání vztahů s německým národem, okamžité vystoupení z NATO a vyhlášení neutrality ČR, místo sledovacích systémů více policistů do ulic, obnovení základní vojenské služby, výkonný stát pro občany, zákony musejí platit pro všechny: konec pozitivní diskriminace, ochrana tradiční rodiny, tvořené mužem, ženou a dětmi, likvidace zločinné juvenilní justice, odmítnutí lživých „práv“ homosexuálů, NE politické cenzuře - média nám nesmějí vládnout, ale sloužit, tuzemská média do českých rukou, rovný přístup do státních médií, státní školství zdarma - tradiční postupy místo digitalizace, autorita místo rovnostářství, místo sexu a násilí krása a vznešenost, rozvoj národní kultury jako podmínka národní existence, návrat kultury na venkov, konec devastace krajiny i měst, návrat odborů ke skutečnému hájení práv zaměstnanců atd.

Národní demokracie byla zaregistrována 11. 1. 2014. Hlásí se k odkazu prvního českého premiéra z roku 1918 Karla Kramáře a sama se deklaruje jako strana konzervativní a vlastenecká, jejíž kořeny vychází z anticko-křesťanské civilizace. Jejím hlavním cílem je ochrana národních zájmů a tradičních hodnot, které jsou základem lidského společenství – jako je rodina, víra a tvořivá práce. Národní demokraté jsou toho názoru, že právě tyto hodnoty jsou dnes účelově rozkládány a likvidovány. Strana chce vést k vědomí zodpovědnosti současných generací vůči generacím předků i generacím potomků, protože chápe budoucnost národa jako pospolitost a nutnou národní solidaritu. Zdůrazňuje rovněž důležitost ochrany zdrojů národního bohatství, zemědělské půdy, pitné vody či energetiky a chce, aby tyto strategické zdroje - a vůbec bohatství celé země - zůstaly v českých rukou.

Takže: CO je vlastně na této straně TAK strašně zavrženíhodné? Vždyť přece všechny výše uvedené požadavky jsou legitimní a lidské.

V mainstreamových médiích se také jedním hlasem hovoří o Národní demokracií zfanatizovaném davu na demonstraci proti imigraci a o jejím politickém zneužívání tématu imigrace. No není to směšné? Problém s nekontrolovatelným přílivem nelegálních imigrantů prostě existuje a vláda ho NEŘEŠÍ anebo "řeší", ale v neprospěch vlastních obyvatel.

Na prvním Táboru lidu před Úřadem vlády vystoupil Jiří Černohorský z Brna těmito slovy: "Nejsem žádný politik a nejsem žádný aktivista. Jsem otec své dcery, kterou miluji a bojím se o ni. Bojím se o její budoucnost. To, co se říká o nelegálních imigrantech, to všichni víte, vidíte příšerná videa, každý z vás, kdo tady stojí, to ví! A já s tím prostě nesouhlasím! N E S O U H L A S Í M!!! Co dělají naši politici v EU? Baví se o tom, jestli osmileté děti mohou nafukovat balónky! Toto řeší, ale palčivý problém, což je zánik - ale opravdu ZÁNIK Evropy - to nevidí! Nevidí to, co vidíme my všichni ostatní! Nejde o to, že Česká republika přijme 1800 lidí - jestli jsou chudáci, je mi jich opravdu líto a klidně jim pomůžu, přispěju, nemám s tím problém - ale u nich doma! U nich doma jsem schopen přispět na nemocnice, na to, aby ti lidé opravdu netrpěli, ale tady? Tady jim nemůžeme pomoci! Kolik si myslíte, že ta Evropa unese lidí? Oni to neví? Neumějí počítat? Vždyť to není normální! My se musíme spojit! A stejně jako já - nebojte se vystoupit! Musíte to prostě sdělovat dál. Musíme se probudit - už není na co čekat!"

Když člověk vyslechne taková slova, měl by se ptát: o jakém politickém zneužívání imigrace se vlastně hovoří? Vždyť lidé jsou zoufalí a vládnoucí strany nejenže nedávají na vznesené otázky relevantní odpověď, ale obavami vlastních obyvatel se nezabývají. Obavy vlastních obyvatel totiž pro vládu vůbec NIC neznamenají. A použiji-li slova Jana Wericha: dělají to za cizí peníze anebo z blbosti. Možná je ale i třetí varianta: že to dělají za cizí peníze z blbosti.

Národní demokracie uspořádala řadu tiskových konferencí, na něž se za celou dobu existence strany dostavil pouze JEDEN novinář, který odešel hned po vyfotografování účastníků. Jinak všechny tiskové konference proběhly bez jakékoliv účasti novinářů.

Když Národní demokraté na sklonku minulého roku uspořádali řadu protestních manifestací před velvyslanectvím USA proti vměšování pana velvyslance do vnitřních záležitostí našeho státu a následně pak kritizovali bezduchou expansionistickou politiku USA a NATO, která vytváří celosvětový chaos a již tehdy upozorňovali na hrozící exodus imigrantů do Evropy, tak o těchto akcích nebyla vydána ani jediná tisková zpráva a to ani tehdy, když se před velvyslanectví USA dostavila skupina občanů, která chtěla vyjádřit podporu Američanům.

Nabízí se tedy otázka: CO je skutečně EXTRÉMISTICKÉ, CO je skutečně ULTRAPRAVICOVÉ, ale hlavně CO je skutečně NEBEZPEČNÉ pro naši zemi?

(zasláno NR autorkou)

26 komentářů :

 1. Skvěle vyjádřeno, popsáno a charakterizováno! Pravdu nemůže umlčet ani řev havlistické arény, ani na státní penězovody napojené parazitické "neziskové" organizace, ani Bohouš s Milanem. Budou se muset smířit s tím, že zde jsou nezávislá média, že zde jsou přemýšliví nemanipulovatelní lidé, jejichž počet každým dnem roste.

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý. Možná by se měli spojit s Okamurou, levicovými politickými stranami jak se je snaží spojit MUDr. Ivan David, nevěřit uplaceným předvolebním průzkumům a pak by se to rozjelo. Také se vážně, v případě vítězství ve volbách, zabezpečit proti Majdanu ze strany světového kurvítka. Kéž by lidé pochopili, kolik je 1 + 1.
  Ještě bych doplnil o souzení polistopadových zločinců. Zákon o odvolatelnosti politiků. Přeci jen měl K. Kryl pravdu: Politikům nedůvěřovat, od toho je Bůh. Politiky je třeba kontrolovat.

  Uvěznění politika je jenom nedůvěřování mu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Národní demokracie se prý snaží navázat na Kramářovu reakční prvorepublikovou národní demokracii. To znamená usiluje o předání moci z rukou nadnárodních do rukou národních, navíc za trpění nadnárodní moci Vatikánu. Není to málo? Ukázový odezdikezdismus bez snahy hledat nový systém, ale pořád to staré známé dělení společnosti na prospěcháře a ty ostatní. Jaké potom může mít styčné body s levicí? Aleš Krejčí /Brno

   Smazat
  2. SPOJIT SE TO JE NÁŠ CÍL

   Smazat
 3. Národní demokracie uspořádala řadu tiskových konferencí, na něž se za celou dobu existence strany dostavil pouze JEDEN novinář,
  To bude asi tím že nevlastní žádná média a ta státní ovládá zase stát který tam noviníře nepošle.

  OdpovědětSmazat
 4. Madam, na osobním odd. by vám při odchodu měli vysvětlit jemný rozdíl mezi "loyální státní úřednicí" a "fanynkou /členkou?/ anarchistické bojůvky". NN

  OdpovědětSmazat
 5. Samozřejmě, že jsou extrémisté. V době, kdy spolčení s cizí mocí, pokrytectví, prolhanost a propaganda za úplatek se staly hlavním proudem potom ten, kdo je vlastenec,šíří pravdivé informace a je čestný je zajisté extrémistou.

  OdpovědětSmazat
 6. Já si nemůžu pomoci -jsem už na slovo "demokracie" alergickej. Jako "demokracie" se projevila vůbec nejhrubší totalita, křivárny, podvody, zlodějny, šmejdy,političtí zmrdi, kteří podvádějí občany,bojují s nimi a dojí je jako dojnou krávu. "Demokracie" se projevila jako největší, totální zlo, které může nešťastnou společnost potkat. Proč si dali tak profláknutý název?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co slovo svoboda? Na rozdíl od slova demokracie,což je evidentní protimluv v samotné podstatě mne slovo svoboda irituje daleko víc. Zvlášť po vyjádření poslankyně TOP o tom, že atomová válka s Ruskem by byla válkou za svobodu.

   Smazat
 7. Svoboda??? Ani mi nemluvte. Otevírá se mi kudla v kapse když to jenom slyším. A přesto si spousta starých ubožáčků myslí, že mají svobodu, když můžou dřepět u počítačů celý den a psát nějaký hlouposti. To za totáče opravdu nemohli, tak teď jsou ďééééésně svobodní. Dali jim každýmu pár šupů penze aby nenadávali, a oni se zabednili k počítači - zatímco děti a cucáci hrajou počítačový hry, postpuberťáci blbnou na facebooku a posílají tam dokonce nahý fotky, staříci se vymezují ke světové situaci, která je jim nezištně předkládána články v on-line mediích. Super - úžasná svoboda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes jste se mohli vyjadrit na taboru lidu v Praze..Proc tady nadavate u klavesnice??Nebyli jste ani schopni zvednout svuj tucny zadek z pohovky..Jde vam maximalne to nadavani..Nedocetl jsem se jediny argument,cim jste konkretne prispeli vy..ale to je asi zbytecny...Maxipes Fik..

   Smazat
 8. ZAČNĚTE DĚLAT SEZNAMY MILOVNÍKŮ ČMOUDŮ
  stejně tak i starostů obcí, kteří ubytují islámské diversanty. A to i s adresou.
  Nějaký vobřezaný si spočetl, že polní nemocnice v Jordánsku by zbavila armádu určenou proti "vnitřnímu nepříteli" všech peněz, které by se jinak dali rozkrást.
  Navrhuji na Václaváku pochytat sluníčkáře a poslat je na přeškolení do Jordánska. A velet jim může třeba ten fešák s tím vohrnutým pyskem a americkým pasem. Jistě tam zapadne mezi své

  OdpovědětSmazat
 9. Kdo je extrémní pravicí? To je přece jednoduché:

  Strany se dělí na natistické (ty, co podporují naše členství v teroristické organizaci NATO) a protinatistické. Ty natistické jsou pochopitelně extrémní fašizující pravicí (tedy nejen ODS, ANO, KDU-ČSL atd., ale i ČSSD, ač o sobě lže, že je levicová). Protinatistické strany se dělí na normální levici a normální pravici.

  Toť vše.

  OdpovědětSmazat
 10. Petr,Jihlava.
  Národní demokracie není vlastenecká ale krajně pravicová národovecká strana,která šíří za podpory některých českých médií strach a nenávist.
  http://a2larm.cz/2015/07/vlastenectvi-bez-korenu/
  http://a2larm.cz/2015/07/proc-byt-hrdym-cechem/

  OdpovědětSmazat
 11. "Natistické" vždycky budou všichni, kdo vládnou nebo vládout touží a o moc a koryta usilují.Teroristické NATO podporovat musí, neboť terorizmu musí sloužit když chtějí vládnout,mít moc nad ostatními a přecpaná koryta, proto fašizující pravice budou vždycky všechny naše strany, které vládnou. Nikdy to nebude KSČM a další, které nevládnou. A pokud jde o občany,. tak drtivá většina z nich už zjistila, v čem spočívají kapitalistické vymoženosti a vyhodnotili, že za socializmu, kdy bylo především právo na práci, na pravidelnou mzdu, na vzdělání, na bezplatné ošetření u jakéhokoliv druhu nemocnic a léčeben včetně lázní, na slušné bydlení, zdravou stravu a na slušnou životní úroveň - se občanům žilo ve všech ohledech podstatně lépe. Za socializmu si nikdo nedovolil podvody, lichvu, vyhodit lidi z práce nebo z bytu. To neexistovalo.Proto smýšlení většiny občanů je levicové, proto taky nadlidi a političtí šmejdi s lidmi bojují.

  OdpovědětSmazat
 12. Petr,Jihlava.
  Nemohu jinak,než s Vaším konstatováním souhlasit.Nabízí se otázka s jakou možnou alternativou kdo přichází a proč ?
  Alternativa tzv.reálného socialismu jak jsme ho poznali před rokem 1989 není možná.
  Drtivá většina pracujících a občanů má skutečně odmítavý postoj k současnému kapitalismus.Čím jiným ho může reálně nahradit a jakým způsobem ? Např. na internetovým deníku Britských listů vyšel dnes na toto téma zajímavý článek:http://www.blisty.cz/art/78195.html.
  Tvůrci Nové republiky jako čistě kritický levicový server, za který se vydává by měl tato prospěšná témata svým čtenářům předkládat.Místo toho na svých stránkách dává prostor propagaci krajní populistické pravici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K chytrákovi Petrovi z Jihlavy, který věří nálepkování mainstreamu. Asi jste si nevšiml, kam poslední rok klesly Britské listy a že Čulíka financuje STIPENDIUM VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY pro M. Albright pro Glasgow univerzity. A asi se vám tam texty líbí, protože si říkají levicové. Sundejte klapky z očí a pochopte aspoň smysl článku a o současném zmatení pojmů pravice-levice. Navíc národní demokracie je konzervativní a vlastenecká a vůbec ne pravicová

   Smazat
 13. Proboha, v čem je ND populistická? Když chcete něco, co chtějí lidi - tak jste populista? A když děláte vše proti tomu, co chtějí lidi- tak jste seriozní politik? Vždyť program té strany je v podstatě víc levicový- než jako má ČSSD spolu s komunisty!

  OdpovědětSmazat
 14. Stejně, jako autor článku, se domnívám, že Národní demokracie není extrémistická, nýbrž působí pozitivně, tím že kritizuje, současné extrémistické vládní postoje (přijímání importu muslimských bojovníků, podpora fašistické Ukrajiny, sankce vůči Rusku).
  Myslím, že p. Bartošovi nelze upřít zásluhy, že dokázal zaktivizovat reptající občany. Jsou to jeho akce před americkou ambasádou, dále jeho protest proti Spanilé jízdě a nyní organizování Táborů lidu. Já osobně považuji za pozitivum, že se těchto Táborů zúčastňuje, také p.Okamura. To už začíná představovat určitou sílu, takže můžeme očekávat útoky, jak na p. Bartoše, tak na p. Okamuru (viz řešení „případu“ šibenic, ministrem vnitra).
  Na p. Okamuru již útok podniknut byl, v podobě rozpadu Úsvitu. To nebylo samovolné, to bylo účelově vyvoláno. Něco podobného, může očekávat i p. Bartoš.

  OdpovědětSmazat
 15. Bolševické alternativy k reálnému socialismu existovaly a existují. Vzpomeňme na Titovu Jugoslávii, a v současnosti si nevedou špatně ani bolševická Čína, ani, jak jsem se náhodně dozvěděl, bolševický Vietnam.
  To ovšem neznamená, že tehdejší bolševické Československo bylo reformovatelné. Tahle možnost zhasla v osmašedesátém.

  Váš Jířa

  OdpovědětSmazat
 16. Martin von Brünn
  Co se tak pamatuji, v 1968 se dral do čela stejný druh lidí, kteří nás od totality "osvobodili" sametovým podvodem.
  A pro rýpaly: Obsadila nás spojená vojska Varšavské smlouvy a ne jenom Rusko. Ruské byly jenom jednotky SPECNAZ a výsadkáři, kteří obsadili Ruzyňské letiště, převzali řízení letového provozu a z "poškozeného" letadla naváděli vojenská transportní letadla. Z Antonovů vysadily první vlnu invazních vojsk, která zablokovala vládu a ministry a do rána jezdily v Praze tanky. Dodnes se tato operace vyučuje na vysokých vojenských školách, jako perfektně prozedená vojenská operace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste si jist, že specnaz byly tvořeny jen z Rusů? V SSSR by to bylo unikum.

   Smazat
 17. Anonym 0:31
  Pád komunismu byl řízený, jedna země padala po druhé. Kdyby to totiž proběhlo spontánně a ve všech zemích najednou, tak by to bylo krvavé, a to nebylo chtěno. V poslední zemi, ve které k žádné revoluci nedocházelo, protože tam byl právě ten režim jiný a lidé se tam měli mnohem lépe než v moskevském bloku, a tudíž žádné sametové maškarády tam neměly šanci na úspěch, se musel pád režimu odehrát vojensky. J

  OdpovědětSmazat
 18. Škoda že jejich tábory lidu podpoří jen hrstka vlasteneckych rodin, a ostatní udatní českové sedí doma a čekají až se něco stane.Mám fotky paní na vozíku,slepce. s vodícím psem a stydím se za svůj národ, který se u klavesnic,kafíčka necháva zastupovat těmito pro mě hrdiny.Mluvil jsem s Brnákem a účast zhruba stejná jako v Praze.Takže máme stejně ......... jako na Moravě a to je začátek konce.

  OdpovědětSmazat
 19. Vážení, alternativa se blíží mílovými kroky. Islám je náboženství a zákonodárství současně. Až demokraticky předáme moc většinovým muslimům, oni už se postarají o naší zvrhlou demokracii. Má někdo snad jiné řešení?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pouze malou poznámku.
   Oni se nám o nějaké demokratické předání, nebudou prosit. Prostě se ujmou vlády a jejich bojůvky v ulicích již zajistí všeobecný souhlas.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.