Reklama

pátek 17. července 2015

Kdy už pohár přeteče?

Erik Best
17. 7. 2015
EB
Když je na světě tolik dalších krizí (Řecko, migranti, čínská burza, propouštění), že málem zapomínáme na válku v Evropě. Když se vůdci EU více starají o záchranu migrantů než o zlepšování životní úrovně svých vlastních občanů.


Když se evropskému marnotratnému synovi často vyhrožuje, ale jen zřídka se přejde od slov k činům. Když deadline neznamená nic než začátek dalšího kola neplodných vyjednávání. Když jistý guvernér centrální banky předpovídá katastrofu v Řecku, ale trvá na tom, že Čechů se to nedotkne. Když politici předstírají, že čtyřprocentní růst HDP bude pokračovat, ale přesto nejsou schopni vyrovnat rozpočet. Když tento růst posiluje hlavně oligarchy a zvyšuje příjmovou nerovnost.

Když vládnoucí strana používá imigrační politiku jako kost, kterou může předhodit svým spojencům, aby si nevšímali domácí politiky kradení ve velkém. Když to mladší koaliční partner toleruje, protože má své vlastní zlodějské plány. Když se velká protikorupční kampaň projeví coby bezmála nejlepší kampaň na podporu korupce, jakou si lze představit.

Když poskytovatelé půjček raději zabavují domy svých dlužníků, než aby od nich pobírali měsíční splátky. Když PwC sdělí mladému českému uchazeči o práci v posledním kole přijímacího řízení, že jeho otevřenost novým názorům a zvídavost představují hrozbu a že by kvůli nim do korporátního světa nezapadl.

Když země, která po celém světě káže o osobních svobodách, uvrhne třicetiletou ženu na dvaadvacet let do vězení, protože měla dobrovolný sex se třemi svými sedmnáctiletými studenty. Když stovky dalších lidí chřadnou ve vězení pro ještě menší zločiny (související s drogrami). Když se tohle všechno děje ve stejnou dobu...

V tu chvíli víme, že se něco musí stát. Zatím jen nevíme co, nevíme jak a nevíme kdy.

11 komentářů :

 1. Něco se stane a už brzo . A to něco Sibyla předpověděla .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco se povídalo,co předpověděla Sybila,ale něco konkrétního,ví málokdo.Jen si něco pamatuji,ženy budou nosit kalhoty,krátké vlasy a také,že nás zaplaví žlutá rasa.
   zemedelec.

   Smazat
 2. Přesně tak Eriku - dobře to píšeš. Něco se stane. A bude raději lepší nechtít vědět co.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to jako ticho před bouří. A ta bude. Politikové neví co je demokracie!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Kdyby to byla přírodní katastrofa,té se nevyhne zloděj,ale i poctiví člověk.
  Pokud by přišli podvodníci o své mld.pak by to bylo v pořádku.Když to sledujeme,většina spořitelů,vkladatelů do různých fondu,mají jen kousek papíru,ti na to doplatí nejvíc.

  OdpovědětSmazat
 5. Naši nejchudší občané, např. bezdomovci, by si rozhodně zasloužili minimálně stejnou úroveň péče, kterou stát věnuje cizím státním příslušníkům, např. imigrantům.

  OdpovědětSmazat
 6. Nestane se nic,budou z vás otroci.O zítřejší demonstraci v Praze všichni mlčí.Nová republika, N.W.O.O org. ,Konvičkovo hnutí Islám nechceme je proti,a tvrdí že jsme rasisti v soukadu s čt.už se vidí v parlamentu.Ani Protiproud nic.Revoluce se dělá jinak,nejdřív drží všichni pohromadě a pak až se rozprchnou do svych stran,spolku,hospod, kostelů.Je romantické napsat doma v klídku - něco se děje,už brzy se něco stane! Hovno se stane! jediná možnost je vyjít do ulic,v počtu od 100 000 víc pak se možná něco stane.Zůstaneme doma,nic se nestane,jen vklidu a tichosti vplujem do otroctví a budem si šeptat už brzy to praskne, musí.

  OdpovědětSmazat
 7. A kdo má tu vlnu imigrantů na svědomí????Jen a jen USSA!!!!!Ta skvělá země,která vraždí Mexičany na hranicích!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Pohár? Už přetekl -a děje se co?

  OdpovědětSmazat
 9. Ucho už se utrhlo, ale džbán je dosud celý! (zatím jen padá...)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.