Reklama

čtvrtek 16. července 2015

Kirgizie obvinila USA, že chtějí v republice zničit mír


16. 7. 2015   zdroj a zdroj a zdroj
Oficiální Biškek nazval pokusem o podněcování etnické nenávisti udělení ceny amerického ministerstva zahraničí občanovi Kirgizie Azimžanu Askarovi, odsouzenému ve vlasti za organizaci masových nepokojů a za spoluvinu na vraždě policisty. Dané prohlášení zveřejnilo 15. července Ministerstvo zahraničních věcí republiky.


"Vyznamenání A. Askarova tak vysokou cenou je považováno Kyrgyzskou republikou za úmyslné jednání, namířené proti posilování mezietnického míru a shody v naší zemi. Kirgizská strana to považuje za faktor, jehož cílem je podkopávat proces upevnění jednoty lidu a shody v zemi", zdůraznil rezort diplomacie.

Akce Washingtonu, jak píše se v dokumentu, poškozují bilaterální vztahy

Informace o vyznamenání Askarova, který si odpykává doživotní trest v kirgizské věznici, cenou ministerstva zahraničí USA "Ochránce lidských práv" byla zveřejněna na webových stránkách amerického ministerstva zahraničí 14. července. Pro cenu Askarova pojede do USA jeho syn Šerzod, uvedly noviny "Večerní Biškek" s odkazem na hlavu organizace pro lidská práva "Bir duino - Kyrgyzstán" Tolekan Ismailov.

V květnu 2013 vyjádřil Biškek rozčarování nad rozhodnutím USA o ukončení trestního řízení, vedeného proti mladšímu synovi bývalého prezidenta republiky Kurmanbeka Bakijeva, bez vysvětlení. Dříve ministerstvo spravedlnosti USA obvinilo Maxima Bakijeva ze spiknutí s cílem spáchat podvod s cennými papíry a z maření spravedlnosti.

Občan Kyrgyzstánu, etnický Uzbek Azimžan Askarov byl v roce 2011 odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody Nejvyšším soudem republiky po etnických střetech mezi kirgizskou a uzbeckou komunitou na jihu země v roce 2010. Washington a Brusel kritizovaly trest uložený Askarovi. Podle zástupců USA a EU Askarov nevyzýval dav k masovým nepokojům, které vedly k zabití policisty, ale shromažďoval informace o protiprávných akcích kirgizské milice.

Cena amerického ministerstva zahraničí "Ochránce lidských práv" je udělována osobám a organizacím, jež prokázaly odvahu a vůdcovské kvality při obraně lidských práv a demokracie po dlouhou dobu v podmínkách represivních opatření ze strany vlády.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Dobrý začátek ze strany světového kurvítka, jak rozeštvat lidi proti sobě. Nejsou tam přírodní zdroje a ambasáda inkriminovaného státu? Copak čerchmanti chystají ještě?

  OdpovědětSmazat
 2. Všechno co vzejde z Fuckingtownu stojí na ho....

  OdpovědětSmazat
 3. Já bych je humanitárně za to bombardoval, protože humanitárně bombardovat umí jenom nositelé Nobelovy ceny.

  OdpovědětSmazat
 4. Nejdřív by to chtělo vědět mnohem víc, než se postavím jednoznačně na jednu stranu. Když někoho vyznamená, USA je to vždycky trochu podezřelé, ale na druhé straně za názor by se zavírat nemělo.

  OdpovědětSmazat
 5. Hlavní úkol USA je rozvrátit státy kolem Ruska a v nich si pak postavit vojenské základny - obkličovat Rusko.

  OdpovědětSmazat
 6. Je to lez! Biskek naopak vyrazil rusaky z jejich zakladny a odmitl ratifikovat ten jejich smesny eurazijsky svaz. Naopak oficialne pozadal USA o pomoc pri vyzbrojeni zeme a povolil vystavbu treti nejvetsi zakladny USA mimo hranice. Atambajev otevrene prohlasil Rusko za nebezpeci pro Kyrgizii a vyzval rusaky tam zijici k opusteni statu. USA je svetovy lidr a ukazuje se to i na burze, US akcie leti raketove nahoru. Uz je nikdo nezastavi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otři si čelo od hoven,lézt do prdele těm,co už zavinili tolik neštěstí v celém světě se nevyplácí

   Smazat
  2. Copak? Nadavky se rinou, posrali jsme se? Nebo je to pusta zavist ubozaka plaziciho se s hnedou pachnouci skvrnou v trenkach a zebrajiciho u tech, kteri proste umi? Nejspis oboji. Ted se vam zuroci i ten holokaust, prijde cas, teste se, hajzlici.

   Smazat
  3. Jsi ubožák Chujmere!!!!!Ale to byli tvoji rádoby rodiče taky!!!!!!!

   Smazat
  4. Víte, že jemu dal cenu i Člověk v tísni? I Člověk v tísni se tedy snaží rozvrátit nepotřebný malý stát, aby tam potom mohli poslat svou ,,humanitární pomoc" a přitom tam nasadili špiony s chemickými zbraněmi proti civilistům, protože putin je už moc hodný a to je znepokojuje. Kurvy jedny kapitalistický! Putin = Lenin >mírotvůrce

   Smazat
 7. Doporučuji pro všechny řiťopichy USA - https://www.youtube.com/watch?v=BU3QlPH7R8c&spfreload=10
  https://www.youtube.com/watch?v=Cqzo6sydT9A

  OdpovědětSmazat
 8. v této zemičce by chtěli umístit svůj válečný šrot jako pomocníka čínské demokracie // USÁKY IZOLOVAT OD SVĚTA JE TO JAK DŘEVOKAZNÝ HMYZ NA KTERÝ JE POTŘEBA POUŽÍT TOTÁLNÍ HERBICID !!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.