Reklama

pondělí 13. července 2015

Koho zastupuje Tomáš Prouza?

Eric Best
13. 7. 2015  EB
Jiné státy EU pokládají Řecko za natolik důležité, že jejich hlavním mluvčím v diskuzích o krizi eurozóny je jejich prezident nebo předseda vlády, nicméně Bohuslav Sobotka většinou vyšle svého pobočníka Tomáše Prouzu, aby se o to postaral. Pokud se k Řecku vyjadřuje sám Sobotka, téměř pokaždé čte předem připravený text. Posluchač neví, kdo je autorem onoho textu a jestli má Sobotka na Řecko nějaké vlastní názory. Prouza je nevolený státní úředník, který oficiálně slouží vládě jako vrchní vládní rada a státní tajemník pro evropské záležitosti. Má sloužit vládě jakožto celku, ale otevřeně na Twitteru napadá svého místopředsedu vlády Andreje Babiše. Babiš se do Prouzy také strefuje a minulý měsíc sdělil Právu, že pokud se Sobotka rozhodne nahradit Jana Mládka ve funkci ministra průmyslu, celá Praha ví, která marketingová agentura Prouzu do tohoto křesla dosadí. Celá Praha ví, že narážel na Bison & Rose. Babiš, který je místopředsedou vlády, naznačoval, že mluvčí jeho předsedy vlády pro Řecko a další otázky je jen nastrčenou figurkou PR agentury. Neměla by k tomu zaujmout stanovisko celá vláda?

Žádné komentáře :

Okomentovat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.