Reklama

čtvrtek 16. července 2015

Kyjev má v úmyslu zavést dvojí zákaz činnosti pro Regnum

16. 7. 2015      zdroj
Bezpečnostní služba Ukrajiny přijala rozhodnutí kvůli ochraně informačního prostoru. Ukrajinská vláda se chystá zakázat činnost informační agentury Regnum a řady dalších ruských zdrojů na Ukrajině. Svědčí o tom nedávno zveřejněné údaje týmem hackerů "Kyberberkut".

"Kyberberkut" hacknul e-mailovou poštu náměstkyně ministra informační politiky Ukrajiny Taťány Popovoj. Z její korespondence vyplynulo, že v zájmu "ochrany informačního prostoru" Ukrajiny plánuje SBU zákaz více než sta ruských médií, a to jak tradičních, tak i elektronických," aby se vlastním občanům zabránilo možnosti seznámit se s alternativním názorem".

Popova zvlášť zdůrazňuje, že "seznam není pro tisk" a "je zakázáno jej zveřejnit."

Je zajímavé, že REGNUM se má zakázat hned "dvakrát" - zdroj figuruje i mezi tiskovými agenturami, i mezi "internetovými zdroji", zatímco jiným zdrojům se takové cti nedostalo - jsou přiřazeny k jedné z daných kategorií.

Současně Popova v korespondenci se svým kolegou uznává, že SBU "trochu přestřelila" a že jí není jasné, za jaké "zásluhy" se v "seznamu trestaných" objevily například "Kommersant", "Vedomosti", BBC a "Hlas Ameriky".

"Ukrajina je stále ještě daleko od ideálů svobody a demokracie. Stávající kyjevské orgány se jako ohně bojí novinářů a využívají všech možných způsobů pro bránění v jejich práci. Je to potvrzeno dokumenty Ministerstva informační politiky Ukrajiny. Ukrajinský režim otevřeně manipuluje veřejným míněním, zombuje obyvatelstvo, uzavírá lidem možnosti k získání informací z různých zdrojů. Jakékoli "nesprávné názory" podléhají pronásledování a zákazu," píše se v prohlášení "Kyberberkutu".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Proč,pod trestem smrti,nezakážou mluvit rusky?To by teprve byla prča!
  roman

  OdpovědětSmazat
 2. zakázat ruštinu už zkusili. Je zakázaná i věta já jsem pacifista s trestnou sazbou nejméně 3 roky a vůbec to není prča

  OdpovědětSmazat
 3. Zakázat ruštinu není tak lehké,většina UK vlastencu se bez ruštiny neobejde,oni ukrajinštinu prostě neovládají.Na Zakarpatí je všechno otevřené lidé chtějí prostě žít.

  OdpovědětSmazat
 4. Oni ruštinu nezakážou, vyznávají "lepší" metodu totiž zbavit se Rusů všemi možnými způsoby. Už teď v Rusku žádá o azyl asi milion Rusů a to je teprve začátek. Další je možno násilně asimilovat stejně jako např. v Lotyšsku. Evropa prokazuje velké pochopení pro nacionalismus a fašismus, o kterém umí jenom pustě žvanit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podle Ruska je tam 2,6 miliónu registrovaných utečenců, pak další nespočítatelná ohromná masa, která prostě vyjela k příbuzným pro pomoc a za prací, no a pak je tam bratru 5 miliónu regulerních gastarbeiterů, které do kategorie utečenců, či přesídlencu zařadit ani nejde, jsou to pracující "turisté" jako v ČR.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.