Reklama

pátek 10. července 2015

Lyndon LaRouche: Řecko nemusí nic, loupež nezakládá legitimní dluh

Kateřina Amiourová
10.7.2015  Vaše věc


Je to klasický podvod, v roce 2009 řecký dluh činil 180 miliard euro. V tomto okamžiku byly Řecku "poskytnuty" dva gigantické "baillouty". Jeden v roce 2010, druhý v roce 2012, dohromady to obnášelo 246 miliard eur. Více než 90% této !"pomoci"! skončilo v pokladnách Deutsche Bank, HSBC, JP Morgan Chase a hedgeových fondů.

zdroj: http://www.imolaoggi.it/2015/02/26/larouche-la-grecia-non-deve-niente-il-saccheggio-non-costituisce-un-debito-legittimo/

"Rabování není legitimní dluh." Uvedl Lyndon LaRouche v prohlášení spolu s výzvou pro plnou mezinárodní podporu Řecka, jeho žádosti, aby dluh byl významně snížen. Dluh, jak LaRouche dodal, je nezákonný, je k nezaplacení "a je výsledkem trestného podniku vedeného Londýnem, a který udusí vše, pokud vůbec svět přežije v nadcházejících měsících, aniž by došlo k erupci velké války v centru Evropy.

Jak zjistili v agentuře EIR, nová řecká vláda žádá po EU nejen ukončení drancování řeckého obyvatelstva, ale také ukončení obrovského bankovního podvodu spáchaného Wall Streetem a Londýnem (pozn. londýnskou City), a obnovení možností růstu ekonomiky v Evropě. Skutečnost, že, příležitostně, zkorumpovaní řečtí úředníci byli příležitostně sami spoluviníky tohoto podvodu spolu s partnery, jako je Goldman Sachs, nečiní tento dluh méně trestuhodný. Avšak místo toho, aby se skoncovalo s podvody, německá kancléřka Merkelová a další "vůdci" Evropy, spolu s prezidentem Obamou, nárokují, aby Řecko dosáhlo primárního rozpočtového přebytku ve výši 4,5% a splácelo výhradně dluh - údajně "řecký". Tento cíl je ale prostě nedosažitelný.

Podvod EU na Řecku - přesně popsaný agenturou Eir - je součástí stejného programu na záchranu bank, který byl zahájen Federálním rezervním systémem (FEDem) ve Spojených státech v roce 2008, k pokrytí ztrát vzniklých díky subprime hypotékám, jež také byly nesplatitelné.

Evropské banky, stejně jako v případě nákupu hypotečních cenných papírů z amerických bank, vydaly hory nesplatitelných úvěrů, a to nejen na domácí půjčky soukromých vlastníků, ale také na vlády, jako je řecká, aniž by tyto měly prostředky na jejich splacení.

Banky z Wall Streetu, zejména Goldman Sachs, s trikem trikem vytvořily dluh Řecka jen jako "měnové swapy" namísto dluhu. A to vše když v Evropě explodoval subprime dluh a v Evropě mu musely čelit velké banky v roce 2009. Všechny vlády EU, jsou superzadlužené, řekli, musí se vytvořit fond 750000000000eur - evropský nástroj finanční stability (EFSF), tak vznikl ESM. Zatím bylo vynaloženo téměř 487750000000eur na splácení dluhů vládních "subprime" z různých zemí, rovněž nesplatitelných.

Řecký dluh je klasický podvod. V roce 2009, řecký dluh byl 180000000000eur. Pak Řecko byly "uděleny" dva obrovské záchranné balíčky, jeden v roce 2010 a jeden v roce 2012, pro celkem 246000000000. Méně než 10% z těchto "výpomocí", bylo vynaloženo podle řecké vlády, a více než 90% šlo přímo do pokladnic Deutsche Bank, HSBC, JPMorgan Chase a spekulativních hedgeových fondů. Pouze řecké banky byly přinuceny zrušit svůj "řecký dluh", zatímco bankám na Wall Streetu a v Londýně se za dluh ručilo 100%.

Od roku 2010, země, které požádaly o pomoc (Řecko, Irsko, Portugalsko, atd) musely zaplatit účet. Byly jim uloženy rozpočtové škrty s genocidními účinky na vlastním obyvatelstvu. Lidé jsou nuceni emigrovat pro nedostatek práce, zvýšila se úmrtnost a porodnost klesla. To je důvod, proč nová řecká vláda požaduje, aby Evropa ukončila tento globální podvod a zabránila bankám zkasírovat tento nesplatitelný dluh, aby mohly začít investice do reálné ekonomiky a nové hospodářské infrastruktury.

*****

Poznámka: dodejme, že proti Řecku se nyní intrikuje, po Evropě psaly noviny o runu na řecké banky, ale ten není možný, protože již deset měsíců z nařízení EU nesmějí Řekové nijak vybírat z účtů více než 300 eur měsíčně, či max. 120 eur týdně, či max. 60 eur denně, ekonomika se odehrává pěkně z ruky do ruky a nutno říci, že podle tam přítomných delegátů cestovních kanceláří z facebookové skupiny "Průvodci a delegáti sobě" všechno klape a není ani ničeho nedostatek, i bankomaty jedou normálně, o nedostatku v různých směrech se také psalo v našich novinách. Od 29.6. týden měly být zavřené banky, z nařízení EU, což bylo prodlouženo až do 10.7.2015. Předpokládám, že za onen run byly falešně vydávány podnikatelské nákupy zboží pro turistickou sezonu.


Zopakujme si že primární loupež a počátky státních dluhů spočívají v tom, že státům byla - většinou před sto lety zcizena monetární suverenita, v případě ČR tomu bylo v roce 1990 zákonem, jímž ČNB byla podřízena Mezinárodnímu měnovému fondu. S ohledem na hyperinflaci a dění v Jugoslávii tomu tak být asi muselo, bylo to nejspíše z donucení.

Dluhy jsou nesplatitelné především proto, že ani nebylo tolik peněz vyemitováno,kolik dluží - a veškeré snahy o splácení dluhů prohlubují finanční anémii - totiž nedostatek hotovosti v oběhu.

Dnes jsou největšími státními dlužníky tyto státy:

1, USA..................................... 18,5 bil. USD

2. Velká Británie......................... 9,5 bil.USD

3. Francie................................... 5,7 bil USD

4. Německo................................ 5,5 bil. USD


5. Lucembursko.......................... 3,4 bil. USD

6. Čína.......................................  3,0 bil USD

7. Japonsko................................. 2,8 bil. USD

8. Itálie....................................... 2,6 bil. USD

9. Irsko...................................... 2,6 bil. USD

10. Nizozemsko......................... 2,5 bil. USD

27. Řecko................................. 360 mld USD

41. Česká republika.................. 115 mld. USD

Zdroj. Pavel Přeučil - šéfredaktor časopisu 21. století.Související články: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/statni-dluh-nazor-z-nehoz-kalousek-rozhodne-radost-nemel

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/euroval-co-je-noveho

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/novy-zdrojar-alternativnich-ekonomickych-pristupu-na-facebooku

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nova-pravni-entita-seigniorage-jako-nedovolene-protipravni-zneuziti-dominantniho-postaveni - v tomto případě byla nástrojem bankovní seigniorage sama EU.

Na základě toho, co napsal premiér Tsipras před a po referendu ke svým videoproslovům zveřejněným na facebooku - což se dalo jakžtakž přeložit pomocí Google Translatoru, lze usuzovat, že nechce primárně vystoupit z EU, ale že si přeje EU demokratickou, jež nenutí vlády k již dávno neosvědčenému, nic nepřinášejícímu nepřímému vraždění vlastního občanstva nuceným nepřiměřeným uskrovňováním. Mike Adams žertuje, že EU banky používají vůči Řekům stejnou strategii jako očkovací průmysl vůči rodičům. Referendum bylo o tom, zda se budou řečtí občané dále uskrovňovat - politics of austerity - Řekové tomu řekli OXI - ne. Na zvěsti o tom, jaké poplašné zprávy o Řecku u nás vycházejí v novinách vesměs Řekové reagovali slovy "Monti intrikuje proti nám."(pozn. Mário Monti - šéf ECB)

Ale protože bývalá řecká pravicová vláda již okolo let 2011 či snad 2012 nakoupila stovky tanků německé výroby, a především díky tomu, jak bezohledně se vůči Řecku postupuje, usuzoval jistý analytik na brzký vojenský puč v Řecku a pak by se dalo očekávat, že armáda by šla proti vlastnímu obyvatelstvu. Doufejme, že se nic z toho nevyplní.

34 komentářů :

 1. Co je to platné, že čísla a fakta hovoří jinak, naši "demokradi", havlisti a pravdoláskaři případně echt pravičáci budou nadále tvrdit, že zadlužení zavinila rozežranost řeckých důchodců. Přitom stačí jednoduchá otázka: S pohledem na uvedenou tabulku zadluženosti jednotlivých států, opravdu si někdo myslí, že tohle někdy někdo splatí? Tak jaké to má potom jiné řešení? Jiné, než je válka? J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tuto teorii o nesplacenosti státního dluhu svého času vyslovil i Paroubek a média a odborná veřejnost mu ihned nasadili psí hlavu. Teď se ukazuje kdo vlastně byl ten hlupák.

   Smazat
 2. Řekové si to zavinili sami, zvolit někoho, koho ostatní státy parazitokracie nechtějí, aby zvolili, to je popření demokracie a svobody západního pojetí. tak se holt musí Řecku zkroutit ruce, aby dělalo to, co se po něm chce.

  OdpovědětSmazat
 3. S tímto článkem nelze nesouhlasit !!!
  A vy co zde řvete že si za to můžou tím, koho volili, laskavě se podívejte co si tady volíme my. Taky tady vládla tzv."pravice". Kolik bylo mediální masáže, že jedině pravice nás zachrání před Řeckou cestou. Pamatujete jak se Nečas dušoval, že daně zvyšovat nebude ? Pamatujete jak Kalousek škrtal systémem cvičené opice? Pamatujete jak potichu proběhl podvod zvaný církevní restituce proti vůli 90% národa? Jak jsme ani nestačili sledovat jednu korupční kauzu za druhou?
  Super, teď vládnou socani a je to lepší? Ti zase vyhazují peníze oknem aniž by se podívali kam padají. Taky přijímají rozhodnutí proti vůli absolutní většiny voličů.
  A cítíte za to vinu? Že jste špatně volili? Jak se budete tvářit, když vám to někdo vmete do ksichtu ?
  Dnes totiž můžete volit koho chcete, výsledek bude stejný. A pokud chcete změnu, hned jste radikál, xenofob a nebo rovnou fašista. Pokud takovou partaj protlačíte přes volby, hned jí popraví mediální masáž pravdy a lásky. Navíc taková, která by stála za to ani neexistuje. Okamura úplně selhal. Má velkou tlamu a malej mozek. Jsme v takovém průseru, že musíme být vděčni i za toho všude proklínaného Babiše. Neumím si představit co by se dělo, kdyby to měli pod palcem jenom socani.
  Pětina důchodců nemá na dostatek jídla. Pořádají se sbírky na všechno možné. Ale Zaorálek posílá letadla na Ukrajinu, budeme kromě cikánů a dalších úředníků živit i uprchlíky a ročně nám ti "zázrační" zahraniční investoři vysají ze svých dceřiných českých společností víc než kolik stát platí na důchody.
  Tak co ? Můžeme si za to sami ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nelze nic,nez souhlasit..chtel jsem to napsat temer stejne..

   Smazat
  2. K 15:31.
   Máte pravdu, ale ne tak zase docela ! Byla to skutečně zblblá masa voličů, která dopustila, aby byla tehdy ještě skutečná ČSSD spolu s Paroubkem zničena, masa voličů, která vyhoupla do vlády TOP a držela léta u vlády ODS za každou cenu. Z ČSSD zůstala dnes jen nálepka a dnes je to už opravdu jen zrádcovská strana a sluha pravice.
   Je totiž třeba se podívat i do minulosti, jak se to vše vyvíjelo k dnešnímu stavu...
   Heriot.

   Smazat
  3. Zločinec Nečas šel do voleb s tím, že bude zvýšena jedna daň, a záhy to byly tři + příjímání neakceptovatelných zákonů, třeba ten penzijní. Paroubek byl chloubou soc. dem. tak ho mediálně odstřelili - tak výrazného levicového šéfa kavárenští povaleči a ambasáda světového kurvítka nemohli potřebovat a lidé nepochopili, že to byl účelový odstřel.
   Žádná z neflanďáckých politických stran si před volbami nedala jako hlavní cíl nepřijat ony restituce, protože by nemohla s lidovci (tak nepostradatelnými) do koalice; nabízela by se asi menšinová vláda to by Zeman asi neakceptoval. Takto volič kterékoli politické strany musel přihlížet, jak jím zvolená strana po volbách akceptuje restituce - a to je ten problém. Jiné by bylo, kdyby 100 % míst obsadila vítězná strana a byl k tomu přijat Zákon o odvolatelnosti politiků, jak chtěl odvážný pan Okamura.
   I bez toho se však dostanou lidi z jednotlivých politických stran do europarlamentu a občan - ten se politickým stranám nepovedl, takže pivo teče, záchod splachuje...
   Ve skutečnosti máme stát, který své občany terorizuje. Milion lidí má na krku soukromé vymahatele dluhů, nevládní organizace platíme, cikány, Vietnamci napojení na organizovaný zločin a neplatící daně, platíme horentní sumy za obsluhu státního dluhu, kauzy, arbitráže, špatný Zákoník práce, církevní restituce, teď přijetím TTIP jsme si zadělali na kolosální ztráty, Sobotka řekl, že musíme připravit na příjetí desetitisíců až statisíců imigrantů, rozpad rodin - mnoho žen samoživitelek, také jsme vystavení vlivu NATO a iluminátů a řada dalších věcí.
   Euro nebo dolar nejsou peníze, nejsou to ani bankovky. Jsou to poukázky - stejně jako byly bony nebo jsou nyní stravenky. Protože nejsou kryty ničím cenným, třeba zlatem. Hlava študovaná o tom má jasnou přednášku, první v pořadí, na www.zlo.cz.

   Smazat
 4. Přechytřelá arabáčská princezna se 3 semestry ekonomky, brr.
  A navíc przní češtinu... NN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, to že przní češtinu by mě vydilo ze všeho nejméně, protože na to jsem si jž od našich mediálních pracovníků všeho druhu už zvyknul. A nejen od nich. I na těchto stránkách se to hemží takovými duchovními giganty a to nemají to minus, že by se jim do toho pletl denně používaný zcela odlišný jazyk jako pí. Amiour. A když jste tak kritický, kolikže vy máte semestrů VŠ. Nebo že by pár obecných. Vaše primitivní reakce na to vypadá. S projevem úcty. Eda

   Smazat
  2. Překlepy jsem opravil. Vyprošuji si útoky na autorku. Paní autorka ví, co a o čem píše, narozdíl od některých zde diskutujících.

   Smazat
  3. No tak autorka opisuje od larouche a zdali ví o čem píše je přinejmenším diskutabilní.

   Smazat
  4. No, přečtěte si toto a zkuste popřemýšlet , je-li Vám dáno :
   http://www.novarepublika.cz/2015/07/milostive-leto.html

   Smazat
 5. At potrhla Amiourka nekomu pujci penize a pozna jake to je, kdyz ji dluznik po prochlastani penez zacne misto splaceni dluhu jeste sproste nadavat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chcete snad říct, že ti němečtí a francouzští zbrojaři peníze, které pro ně specielně virtuálně vytiskli z ničeho západní bankéři ty prachy prochlastali? Řekové by jim jako protihodnotu mohli dát ty zbraně.

   Smazat
  2. Navštívil nás trouba 16,44, který neumí číst anebo čtenému nerozumí. Ale kecat do všeho musí, to se neopanuje.

   Smazat
 6. Senilní starý komouš la rouche,vůdce celosvětově působící sekty jejímž prostřednictvím se mu podařilo okrást stovky nebo tisíce lidí o veškerý majetek.To je opravdu morální geront,který je schopen nějakého rozumného úsudku.Ale co chtít od místních propagandistů.To,že podobná úroveň zpravodajství stačí na zblbnutí ruských primitivů se dá pochopit,ale jaký imbecil tomu může uvěřit v Čechách je mi fakt záhadou.Stačí si projít nějaké články tak rok zpátky a každý kdo má všech pět pohromadě se tady tomu musí s notnou dávkou schovívavosti zasmát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drtivá většina Američanů vůbec neví, kdo to Lyndon LaRouche je. Tahle pereniální politická figurka, oscilující mezi socialismem a fašismem, nemá v Americe ani setinu šancí na zvolení v porovnání se Sládkem v Česku.

   Smazat
  2. To máte pravdu,ale na okrádání důchodců je machr.V r.1986 uzavřel se zmanipulovanými lidmi z 50 států cca 4500 smluv o půjčkách,kteří odevzdali sektě 30 mil. dolarů.Žádná z půjček nebyla vrácena.Takže půjčovat a nevracet je pro něho zcela normální.Nejspíše má ty důchodce také za gangstery.

   Smazat
  3. Kádrovat jste se neučili od komoušů Jste dobří učedlníci. Ale nevím, proč napadáte citovaného, když má (možná náhodou) pravdu? Soudruzi, sopudruzi, chce to víc myslet na rtextem, než pustíte své 'postřehy' na síť.

   Smazat
  4. Než zase příště napíšete nějakou pitomost,tak se informujte o co se jedná.Larouchova pol. sekta je známá mnoho desítek let.Zabývá se jí například odborník na nebezpečné sekty Steven Hassan a řadí ji na stejný stupeň nebezpečnosti např. s církví reverenda Moona.

   Smazat
 7. A co ty ještě zadluženější státy? Ty jsou v klídku a v pohodě? Ty platí svý lichvářský dluhy pravidelně a včas? Kdo tam u nich ty peníze prožral - taky důchodci a socky?A proč se taky neprobírají dvacetpětkrát denně na různých serverech, a proč čeští zmanipulovaní tupci nelajou a nenadávají třeba američanům? Nějak to celé nechápu. Kdyby ze všech zemí světa bylo zadlužené jen Řecko a rozpoutal se kolem něho takovýhle mediální maglajz, dalo by se to pochopit - ale takhle?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný Řecko není schopno splácet co si půjčilo. Ale to je na tebe moc složitý, kašli na to.

   Smazat
  2. Řecko není jediné, ale je to exemplární případ, ze kterého se dělá spektákl pro ostatní zadlužené. Mimochodem je to silný argument pro naši korunu a pro nepřijímání eura ani ve vzdálené budoucnosti!!!

   Smazat
 8. Vážně? Vopravdu? No - ty to musíš vědět, ty jsi hlava. Vono by to totiž všecko bylo nelogický, kdyby to bylo tak, že ostatní státy taky nesplácejí,ale jen do Řecka se serou, nejspíš proto, že je na řadě po Iráku, Lybiji, Syrii, Ukrajině, a nějak to začít musí. Na každou zem, kterou rozbili a zničili, si něco vymysleli - Irák prý měl zbraně hromadného ničení, v Afghanistanu se prý ukrýval Usáma bin Laden, v Lybiji prý byl prezident - tyran, další tyran prezident je prý v Syrii, a nevhodný prezident prý byl taky na Ukrajině.Řecko nesplácí dluhy, a to se mu nemůže trpět.... rejstřík výmyslů záminek, když se potřebujou do kterékoliv země srát, zničit ji a pozabíjet lidi, mají vskutku hodně širokej. A za slouhy media, která zmasakrují mozky prostoduchů, které postupně odmastí,odšťaví a odnaučí přemýšlet - asi jako jsi ty.

  OdpovědětSmazat
 9. Řekové mají jedinou výhodu,že Řecko leží ve strategické části Evropy.Silnou armádu potřebuje především k udržení vyrovnaného stavu s Tureckem.Jinak je to jen pasivní člen NATO.Vzhledem k nové geopolitické situaci vzniklé s novou Západní orientací Ukrajiny a agresivním chováním Ruska dochází Evropským pol.,že plynová závislost na Rusku je neudržitelná je patrná enormní snaha uzavřít dohodu s Iránem,aby bylo možné ukončit sankce a přistoupit k vybudování plynovodu Nabucco.Ktery by odstavil Rusko do role statisty.A i pro tento projekt je potřeba udržet Řeky v jednotné Evropě.

  OdpovědětSmazat
 10. Dotaz, proč není mezi dlužníky uvedeno Rusko?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. z wikipedie

   Veřejný dluh[editovat

   Rusko má velmi nízký podíl dluhu na HDP, je mezi nejnižšími na světě. Většina z jeho zahraničního dluhu je soukromý. Jeho poměr dluhu k HDP byl v roce 2014 pod 12%.

   HDP 3 373 mil. USD (PPP)

   Smazat
  2. Děkuji za odpověď. A ví to vedoucí představitelé EU? Možná že pan Baroso a Rumpyj (nějak podobně se to píše) to nevědí, že by si vzali poučení z Ruska. Když jsem se díval již před pár lety na projev Nigela Farage v parlamentu EU, tak ten přesně popisoval, co se děje a jak to dopadne. Oni se na něj a jeho projev dívali tak shovívavě, proč se sním neporadí? Přitom jim věřím, že to se státy EU myslí upřímně a pečují za mizernou asi půlmilionovou almužnu měsíčně o blaho obyvatel Evropy. Ale co když nejsou upřímní? Kdyby nebyli upřímní, tak by pan Lyndon LaRouche měl pravdu, že to jsou dluhy z trestné činnosti a podle toho bych se zachoval, ale já jim věřím. Těším se, že naši potomci budou chodit v padesáti do důchodu jako pracovití úředníci v EU a ani nemusí brát 9000 euro měsíčně důchod, stačila by polovina, nebo i méně. Někde jsem četl, že se panu Špidlovi podařil husarský kousek a díky jeho iniciativě, fasují dělníci v jižních státech sluneční brýle. Odvedl dobrou práci. a to nemluvím o tom, jak zajistil ČR zdroje.

   Smazat
  3. Čím víc se kdo mýlí, tím víc se Vás bude snažit přesvědčovat o svojí pravdě.

   Jen málokdo to dělá z čiré nezištnosti.

   Smazat
 11. Po neděli, až se otevře "zlatá eurobrána" třetího díl, nekonečného seriálu:Jak si Řecko užívá a hlupáci to platí", pokračuje.Nyní se teprve začnou dít věci a hra na přechytračení dostane ten správný reálný obzor!!!Je vidět, že Švejk je nejoblíbenější četba i v Řecku.Tam Tsipras a jeho předkové, našli jistě inspiraci, hlavně v osobě Feldkuráta Katze.

  OdpovědětSmazat
 12. dá se to říci i tak - DO NICH DOKUD JSOU BLBÍ A NEUMÍ SE BRÁNIT apřesně tak se chovají usáci k Evropě jsou to KURVY převlečený za kamaraden !!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Nějaký důvod současného světového sraní se do Řecka, bezesporu je. Ale dluhy země to určitě nejsou.Až časem se zase proflákne o co doopravdy šlo, jak je to ve všem,kde se lže, intrikuje a podvádí. Pak se teprve řada lumpáren a intrik "odtajní", až po bitvě bude zase plno generálů.

  OdpovědětSmazat
 14. Feldkurát Katz alias Alexis Tsipras to koulí na všech frontách.Pět měsíců se jednalo o 7,2 miliardy(bez sanace bank, vidím, že Řekové jsou mistři svého díla.Do zítřka by částka mohla přeskočit stovku a možná i víc.Dluhy splácet nebudou, ale to se hoduje, když nám cizí půjčují, myslím ti hloupí, co nám skočí na lep.Z půjčených peněz nastartovat zdravou, prosperující ekonomiku, která bude hodna i splácet pohledávky je holé SCI-FI.Tomu už nemohou věřit ani děti z mateřské školy natož věhlasní ekonomové.Jen tak dál, holoubci, mejdan platí Němci.Tato "pomoc" přinese obrovský zmar pro obyvatelstvo a výrazné zdražení zboží, služeb, nájmů a vlastně všeho.Dovolené o třetinu atd.Řecko se stane vykořeněnou zemí, kde si každý hejhula bude myslet, že mu to tam patří.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.