Reklama

pondělí 13. července 2015

Majdan pokračuje?

vybral, přeložil a sestavil Ernest 
13.7.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/
 
Autor Ukrajinských svodek z Kosy zosta přináší nové informace ke konfliktu na Západní Ukrajině. Použité zbraně a offroud automobilz s českými a polskými SPZ  možná zakládají nový skandál. Odpovíé někdio, komu patří ta auta a jak se ocitla na Ukrajině?

Protest Pravého sektoru zasáhl šest měst
Z Korrespondent.net dnes 15:06  zdroj

Aktivisté Pravého sektoru demonstrují v Oděse, Sumách, Čerkassech, ​​Nikolajevu, Mariupolu a Kramatorsku.
Zástupci Pravého sektoru v různých městech Ukrajiny zahájili na dobu neurčitou protest z důvodu ozbrojeného konfliktu v Mukačevu a „nezákonného jednání policie v Karpatech“.
Jak uvádí aktivisté PS v sociálních sítích, v Čerkasech se demonstrace bude konat na náměstí u katedrály v blízkosti budovy krajské administrativy.
V Sumách Pravý sektor demonstruje u regionálního policejního oddělení. V poledne, asi 20 aktivistů v maskovacích uniformách dorazilo k budově ministerstva vnitra v sumském regionu. K účastníkům demonstrace přišel šéf oddělení ministerstva vnitra Anatolij Ričkal a pozval několik aktivistů do jeho kanceláře, včetně vedoucího oblastní organizace Vitalije Ljaška.

Později se k demonstrantům připojil zástupce společenské organizace a člen výkonného výboru organizace Majdan AndreJ Baranov. Požadavky aktivistů:

 • zatčení poslance Michaela Lano, který, podle jejich názoru, je zapojen do pašování na Zakarpatí a vůdce hnutí „Ukrajinská volba“ Viktora Medvedčuka, 
 • rezignaci ministra vnitra Arsena Avakova a také odvolání a potrestání zaměstnanců a vedení Ministerstva vnitra v Zakarpatské oblasti, kteří, podle jejich názoru, kryjí pašování.

Podle ministerstva vnitra v oblasti Sumů se u regionálního oddělení policie nyní nachází asi 30 lidí, shromáždění je klidné.

V Oděse Pravý sektor demonstruje u budovy hlavního odboru Ministerstva vnitra v tomto regionu v souvislosti s nedávnými událostmi v Mukačevu. Více než 100 lidí se shromáždilo před budovou, která se nachází v centru města – na ulici Židovská. Vozovka k budově hlavního oddělení MV není blokována, ozbrojená ochrana budovy není.
Kromě toho, Ministerstvo vnitra v Doněcké oblasti informuje, že se dnes protesty konaly v Mariupolu a Kramatorsku. U obvodního oddělení policie v Mariupolu a budovy, kde sídlila doněcká vojenská civilní administrativa v Kramatorsku, se shromáždilo několik desítek lidí z ukrajinskou symbolikou.

Hlavním požadavkem akcí bylo spravedlivé vyšetřování událostí v Mukačevu. Veřejný pořádek porušen nebyl.
V Nikolajevu s podobnými požadavky demonstrují u budovy státní správy. Aktivisté prohlašují, že budou u budovy státní správy tak dlouho, dokud na centrální úrovni, nebudou splněny jejich požadavky.
V Kyjevě demonstruje u budovy prezidentské administrativy asi 200 lidí, většina v uniformě. Banková ulice před budovou prezidentské administrativy je blokována kordonem vojáků Národní gardy v počtu asi 60 lidí. Bojovníci Pravého sektoru postavili u budovy stany.
Dříve bylo oznámeno,, že Pravý sektor demonstruje u budov státní správy ve Lvově a Záporoží.

V Zakarpatí byl pozorován pohyb kolony obrněných vozidel
Z Korrespondent.net dnes 13:48  zdroj

Do okresu Mukačevo stahují těžkou techniku, sděluje Pravý sektor.
V Zakarpatí místní obyvatelé zaznamenali pohyb kolony obrněných vozidel, uvádějí místní sdělovací prostředky.
„Tyto fotografie byly pořízeny dnes v 10:00, ve vesnicích Stryju a Plavu. Jedou do Mukačeva,“ – píše se ve zprávě.
http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651983.jpg

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651982.jpg

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651979.jpg

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651977.jpg

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651972.jpg

Vlkův dodatek:

Na včerejší Ernestův článek o bojích v Mukačevu mi došlo mailem několik reakcí. Všechny upozornují na následující video na You Tube, které mělo být během přestřelky v Mukačevu natočeno:


Pokud tomu tak opravdu je, pak jsou na něm docela pozoruhodné skutečnosti:

1- nejméně jeden z ozbrojenců střílí nikoli z Kalašnikova, ale z jeho československé verze SA 58 S

2 - na videu, pokud jsem stačil identifikovat jsou zachycena nejméně tři vozidla s neukrajinskou poznávací značkou, která ozbrojenci prokazatelně využívají.

Pick up s namontovaným velkorážným kulometem na korbě má jasnou polskou registraci, další dva offroady mají naopak SPZ České republiky. U jednoho z nich jsme ji stačil identifikovat -3AR 44 35.

Budu věřit, že

1- se tím videem a identifikací vozidel a jejích majitelů a také zjištování, jak se obě auta s českou registrací dostala na Ukrajinu věnují k tomu příslušné složky – dopravní policií počínaje a Vojenským obranným zpravodajstvím konče.

2- předpokládám, že zjistí, že obě auta byla v ČR ukradena
Mimochodem – jedno z těch dvou aut s naší poznávací značkou kdosi vyfotil také v Praze v únoru 2012…
Patří k němu tento článek na serveru Lidovky.cz

http://www.lidovky.cz/ridici-parkuji-na-snizenych-chodnicich-pro-vozickare-p05-/zpravy-domov.aspx?c=A120221_154457_ln_domov_spa

6 komentářů :

 1. Ako je vôbec možné, že si do teraz nikto nevšimol auto s cudzou ŠPZ a guľometom na korbe?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten pikap s kulometem má polskou značku....

   Smazat
 2. jen bych chtělopravit. SA 58 NENÍ KLONEM AK47!!!!
  Kromě stejnýho náboje a pohonu automatiky spalnými plyny ty 2 zbraně nemají nic společnýho! AK má píst spojený se závěrem, SA jej má dělený, ale hlavně AK je uzamykaný rotací závorníku a SA má kyvnou závoru. AK nemá střeleckou pohotovost, SA ano. AK je hlavně z plechových výlisků, SA je frézovaný.

  To je to samý tvrdit, že mercedes je klonem trabanta. Oba jezdí na benzína a mají 4 kola a volant :-)

  Mám SA58 a kámoš má AK, samozřejmě jen samonabíjecí, kvéry si na střelnici půjčujeme, takže mohu srovnávat. Pokud bych si měl vybrat, tak SA58. Je to propracovanější konstrukce, lehčí. Výkon, vzhledem ke stejnýmu náboji je identický.
  J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud se tu myslí "SA 58" útočná puška "vzor 58", která se vyráběla zde v ČSSR v Brněnské zbrojovce a používala již v dobách ČSLA, tak to odpovídá. Souhlas. AKáčko to připomíná jen vzdáleně - možná jen při pohledu zvenčí.

   Smazat
 3. Pravdu máte chlapci. Nicméně tak napůl. Ing. Čermák, kterého jsem dobře znal a spolupracoval s ním, měl AK jako vzor při konstrukci 58. Odlehčil ji, opatřil oboustrannou závorou, učinil ji bezpečnější a přesnější. Prostě ji vylepšil. Udělal z ní modelku. Taky se sakra prodražila a byla i více náchylná k poruchám. Ostatně jako každá šlechtěná rasa. Jinak s vámi souhlasím. Někdy se přetechnizované a přesné výrobky stávají v podmínkách pro které jsou původně určeny samoúčelem a brzdou. Německé MP 41 Němce zklamaly v ruských mrazech, zatím co sovětské křápy PPS a PPŠ, uspěly. Lugery P 08 nebyly pro přesné slícování dílů a bezkohoutový stav zařazeny (až na vyjímky) do armády protože se zadíraly prachem a pískem. Proto byl speciálně zkonstruován Walther P 38, atd., atd. Takže jako s modelkami chlapci, jako s modelkami. Žena střední třídy uvaří, uklidí, dá se s ní milovat a rodí i vychovává děti a je někdy i spolehlivá. Modelka je jenom na milování. Náklady jsou však x násobně vyšší, než na seriovou ženu "do boje". Ale dá se s ní vytahovat ve společnosti. Toť vše. Eda

  OdpovědětSmazat
 4. To Eda perfektní! Já bych dodal, že AK vychází přímo z doby WW2 (viz třeba ta absence střelecké pohotovosti u AK, prostě když se bojuje, tak lítá vzduchem i ten binec a pak nemůže napadat do mechanizmu nebo nábojové komory, když ta zůstane zavřená). CZ 58 (858) se již vyvíjela později a také na předloze AK. Že by byla lepší je jen fenomén národní hrdosti nad CZ výrobkem. Když AK dám do vody a vytáhnu, tak můžu hned střílet. Když tak učiním s CZ 58, tak se mi rozerve v ruce a nepřítel jen poděkuje té skvělé zbrani :o))

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.