Reklama

pondělí 13. července 2015

Mentální waterboarding -že by přeci jen Grexit?

- vlk -
13.7.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/


Vlk z Kosy zostra komentuje včerejší vývoj situace kolem Řecka. LAskavě porovnejte jeho postehy s tím, jak o jendáních dnes referují česká média.
Ani dnes nebyl žádný můj příspěvek plánován. Jenže celý dlouhý včerejší večer jsem zíral na bednu a lítal po všech možných zpravodajských kanálech, co jich přes satelit mám. A všude – logicky jelo Řecko Vlastně krizové zasedání v Bruselu. Nyní zbývá jen pár minut do půlnoci a konec těch nekonečných jednání je v nedohlednu. Prý snad k ránu. No uvidíme. v době kdy vy budete číst tyhle řádky, já budu hledat nové čerstvé zprávy o tom, co a jaka může být, že budu totálně s tímhle sloupkem mimo realitu.

Nicméně risknu to, protože tak nějak už zrovna nesdílím obecný optimismus, že to nakonec pro Řeky dopadne. Kdybych byl Řekem, po tom, co prosáklo o jednání s Řeckem a zejména o způsobu jednání, jakým bylo vedeno s Tsiprasem, přiznávám, že bych už o členství v eurozoně naprosto nestál. Podle vyjádření bruselské zpravodajky ČT v přímých vstupech byl řecký premier při separátním jednání v nejužším kruhu - Merkelová, Hollande, Tusk – cituji:

vystaven mentálnímu waterboardingu!!
Včera jsem psal o tom,že situace začíná kopírovat tu naši z 28. září 1938 a nové německé návrhy že se svou konstrukcí a tónem blíží rakousko uherskému ultimátu Srbsku v roce 1914. Dostal jsem následně jednu mailovou kosířskou reakci, kde mi bylo vyčítáno, že dramatizuji situaci nepatřičnými příměry. Takže dnes nikoli já, ale bruselská zpravodajka ČT – mentální waterboarding! Vůči předsedovi vlády suverénního státu!!! Ten Mnichov mi přijde přesnější a to ultimátum také.

Ze všech stran slyším modní termín – ztráta důvěry v Řecko a jeho vedení, že chtějí skutečně prosadit reformy! Prý opravdové reformy! No ono je to s tou důvěrou a její ztrátou už dlouho trochu jinak – Řecko ztratilo už před drahným časem důvěru, že ti kdo mu prý pomáhají mu opravdu pomáhají. Tedy jinam , než do hrobu.Čísla mluví jasně.

Hned v prvním článku ze seriálu o Řecku 31. června
Tsiprasova lekce z velké politiky -STALE DOPLŇOVANO!

jsem, mimo jiné, napsal také tohle:

Já bych se nejspíš / na místě Merkelové a dalších/ snažil o to a to dlouhodobě, abych Řecko dostal do takové pozice, že to bude ono, kdo zkrátka odmítne platit. A následně prodám svým voličům další dojímavou story, po té o snaze zachránit solidárně Řecko a nikoli národní bankovní sektor – totiž, že líní, rozežraní a nevděční Řekové pohdrli mou nezištnou pomocí o dobře míněnými radami a svévolně odmítli plnit dříve přijaté závazky a tím okradli německé/francouzské/finské/slovenské/atd solidární daňové poplatníky! A když Řekové neodmítnou, tedy ne hned – ještě lépe, jen ať platí a ta sekyra do státní kasy je menší! S touhle strategií nemůžete prohrát!

Včerejší způsob jednání s Tsiprasem, je li na mentálním waterboardingu něco pravdy, tuto domněnku více než potvrzuje!

Vrcholní představitelé eurozony nejdříve chtěli utajit studii MMF o Řecku. Která dává dva základní výstupy:

1-  Řecko nemůže dále fungovat bez odepsání podstatné části svého dluhu věřiteli

2- Řecko ale k tomu bude navíc potřebovat asi 60-80 miliard nových úvěrů a hned

Zkuste si představit, že jste předsedou vlády nebo ministrem financí některé eurozonální země a že máte v parlamentu a před veřejnosti obhájit tyhle dva postuláty MMF a to dokonce zároven – tedy že už jste nemocnému Řecku půjčil, ale část musíte určitě odepsat a abyste dostal někdy a možná nějaký zbytek, musíte své angažmá navýšit o 25% novou půjčkou!!! Umíte si sami sebe v záři reflektorů, před lesem kamer a mikrofonů sami sebe představit v takové roli? A jak byste asi čelili lavině jasných a konkrétních dotazů?

Byl jsem toho názoru, po řeckém referendu, že Tsiprasova vyjednávací pozice je posílena. a že dostane následně lepší nabídku. A také jsem to na Kose napsal. Odpovídalo to Junckerově změně postoje v posledních hodinách před řeckým referendem. Uvěřil jsem prostě tomu, že EU většinově stojí o udržení projektu eurozony a nějaké elementární jednoty. Prostě nadřazenosti vyšších evropských zájmů. Moje chyba!!!

Postoj Finů, Němců a pár dalších ukazuje, že z Evropské unie se stala Egoistická unie! Evidentně domácí politika a politikaření dostala přednost před celoevropským projektem. Ačkoli jsme masírováni přesně opačně! Pamatujme si to! Dobře si to pamatujme, až zase bude spuštěna nějaká velká masáž, že něco musíme protože přece musíme být v EU solidární – viz např. imigrační vlna!

Řekl bych, že si řada států a politikářských pantátů spočítala to, co dlouhodobě popírala – že Řecko nebude schopno splatit svůj dluh, ale evropské banky už jsou od řeckých obligací vyčištěny a jejich další opakovaná záchrana z peněz poplatníků byla úspěšně voličům prodána jako záchrana Řecka, takže přišel čas nechat Atény jejich osudu a nenavyšovat ztráty. Půjčky Řecku odepsat a Tsiprase a spol dostat do pozice, že si může vybrat

- přijmout absolutnně ponižující a dehonestující podmínky a to jak pro zemi, tak pro něj osobně, potrestat ho za to, že si dovolil se opřít o lid své země referendem a pořádně vystrašit všechny, kdož by něco podobného chtěli zopakovat kdekoli a kdykoli v budoucnu, jakož i zastrašit případné účastníky takového referenda ve smyslu – ano, hlasovat si můžete, jak budete chtít, ale jistě víte, jak dopadli Řeci, když nehlasovali podle našich představ!

nebo

– si zachovat elementární sebeúctu – osobní i národní a požadavky svých „zachránců“ odmítnout. A ti si s gustem mohou umýt ruce nad nevděčným a vzpurným dlužníkem. který tvrdě zbankrotuje v řádu dní. A svým voličům oznámit – ano o peníze jsme sice přišli, ale jen díky tomu, že druhá strana nás v podstatě podvedla. My jsme bez jakékoli viny! A onen výstražný příklad pro strůjce a hlasující v případných budoucích referendech je dán také.

Řečeno klasikem – v obou variantách samá pozitiva a sociální jistoty. Pro ty, co to vždycky prý s Řeckem mysleli dobře.

Pořád většinově převládá mínění, že nakonec nějaká dohoda bude. Být může, ale dnes bych na to nevsadil. Neumím si představit, že parlament v Aténách může odsouhlasit takové věci jako vložení všeho řeckého národního majetku , který státu ještě zbývá, do jakéhosi záručního fondu s lucemburskou jurisdikcí, který bude krýt půjčky věřitelů! Zkusme si představit, že by byl v pozici dlužníka český stát a věřitelé ho nutili, aby do toho fondu na krytí půjček použitých na vyplacení německých a francouzských bank měly být vloženy například Lesy České republiky, pozemky v držení Pozemkového fondu, mýtný systém a třeba i korunovační klenoty…. Tohle je přece válečná retribuce předepsaná totálně poraženému nepříteli!!!

Podobně je to i s termínem – máte 72 hodin na to, abyste přijali v parlamentu ty a ty zákony. Ano a opět – tohle se předpisuje kapitulujícímu nepříteli – úplnou a bezpodmínečnou kapitulaci podepíšeš do tehdy a tehdy, jinak, zabijeme každého, koho najdeme a chytíme a všechna tvoje města a vesnice vypálíme!

Totéž platí pro další požadavek – gremium Trojky se vrátí do Atén a bude fakticky dohlížet na každý krok vlády! Těch co pamatují říšského a zastupujícího říšského protektora u zase mezi námi moc není a já sám mezi ně nepatřím, ale zastupujícího sovětského velvyslance a sovětské poradce ano. Ale pro úplnost dodávám, že onen soětský velvyslanec, o poradcích nemluvě, nebyl ani zdaleka vybaven takovými pravomocemi a kompetencemi jaké by snad měly mít orgány Trojky v Aténách.

Když jsem psal před vyhlášením řeckého referenda, zmínil jsem se o tom, že podle jeho načasování Tsipras ho vypsal termínově tak, aby ho prohrál. A jsem o tom přesvědčen stále více. Byl, podle mne, od začátku ochoten udělat to, co od něj věřitelé požadovali. Ale chtěl od nich ústupek, který by byl mohl prodat voličům – sestřižení dluhu. O mizerných 30%. Protože byl přesvědčen, že jeho protivníci budou kalkulovat racionálně a nebude jejich cílem nechat Řecko zbankrotovat. Se stejným jsem kalkuloval hned po řeckých volbách, kdy jsem psal, že Tsipras bude tvrdě hrát hru – peníze nebo sankce! On ji hrál, ale ne dost tvrdě. Koncem května tady ztratil poslední silnou kartu, když prodloužení ruských sankcí prošlo hladce a jednomyslně o dalšího půl roku! Tehdy byla jeho hvězdná hodina – tehdy mohl říci – chci rozumné a fér podmínky nebo žádné prodloužení trestání Moskvy nebude! Jenže zřejmě přišel nějaký ten telefon nebo návštěva z Washingtonu – když nebudeš dělat problémy, tak se my nějak postaráme o ty tvoje. Na tvrdou hru s Bílým domem si netroufl. Možná, že to postarání zpoza oceánu ještě přijde. V poslední chvíli. Uvidíme.

Ale za normální situace by mi přišlo momentálně logičtejší, kdyby Řecko bouchlo pěstí do stolu a řeklo – all in! Poslední hra o všechno. O zbytek toho, co ještě držíme.

My riskneme bankrot. Stejně v něm, tak jako tak s největší pravděpodobností skončíme. Bude to hrozně bolet, ale lepší nyní, když máme ještě nějaký majetek, než za pět nebo dvanáct let, kdy už dávno přijdeme o všechno! Může být, že mnoho z nás se propadne na samé sociální dno a do bezvýchodné chudoby. Ale to by nejspíš za čas s vámi a podle vás, přišlo tak jak tak. Nezbývá, než abychom ten kříž na sebe vzali. Ale jste připraveni vy nést důsledky našeho pádu? Zítra otvíráme hranice pro imigranty u nás směr bývalá Jugoslávie a Bulharsko. Nikomu nebudeme bránit. A dokonce, abychom trochu zmírnili naši finanční krizi začneme prodávat Schengenská víza každému, kdo o ně požádá a hlavně za ně zaplatí! Uznáte, že v naší situaci je každé euro výhra. Jste připravení na nějakých nových 100 000 běženců a nejspíš ještě daleko více, protože tohle se rychle rozkřikne? Jste připraveni na to, že s naším pádem nutně vyletí a to podstatně úroky, které bude muset ze svých dluhů , po našem krachu platit Portugalci, Španělé, Francouzi a možná další? Jste připraveni na nárůst popularity protievropských stran ve všech členských zemích? Unesete nárůst národního egoismu ve všech příštích vyjednávání unie o čemkoli? Jak, po našem odchodu z eurozony chcete zabránit dalšímu rozvolnění unie a její demontáži a nájezdu spekulantů na slabší země? Jste připraveni na další sanaci vašich bank, které drží nějaká aktiva našich finančních domů, které jste poslali právě ke dnu? Jak budete fungovat v Eu, když od nyní pokaždé, kd y bud nutný jendomyslný souhla s všech členů, uslyšíte naše nekompromisní NE? Jste připraveni na…. Takových zásadních řeckých otázek unijním politikářům, v případě Grexitu a řeckého bankrotu přinese čas určitě mnoho. Být Řeky , tak tuhle poslední zoufalou sázku udělám. Najde Tsipras k tomu odvahu?

Může být, že v Německu budou nadále slavit Merkelovou a zejména Schäubleho, že těm řeckým lenochům a vyděračům neustoupili a ochránili německého poplatníka a jeho peníze před řeckou černou dírou. Nicméně – nic není zadarmo. Jak známo – ani oběd zadarmo neexistuje. Ale je také známo, že dokonce i pohyb motýlých křídel je s to vyvolat celosvětovou kalamitu. Natož bankrot a zřejmě neřízený, člena eurozony.


Já rozumím německému nebo finskému postoji. Sám jsem tady, koneckonců před pár dny psal, že kdybych musel řešit Řecko, první co bych udělal, by byla studie nákladů a proveditelnosti jeho záchrany. A kdyby náklady přesahovaly to, co by mne stály důsledky neřízeného řeckého bankrotu, tak že bych nechal Řecko zbankrotovat. Byl by to jasný technický výpočet. A jednoduchá úvaha. Jenže byl by tam zásadní rozdíl. Vlastně několik.

Tím prvním je, že takovou studii bych si nechal udělat už v roce 2009. Když se věci daly do pohybu. Takže by nejspíš dnešní situace nenastala. Zákonitě by mi asi tenkrát vyšlo, že Řecko se dostane do dnešní pozice. Jenže já tenkrát věřil na to, že Merkelová a spol takovou analýzu naprosto jistě a samozřejmě mají a jednají ve shodě s ní. Ale tím hlavním rozdílem dnes by bylo, že bych nikoho neobelhával – ani voliče v členských zemích eurozony ani Řeky. Nevypouštěl bych žádnou mlhu typu – ztráta důvěry v Řecko, Tsiprase a jejich snahy dělat reformy.

Místo toho by všem na rovinu a suše oznámil – Grexit a tím i bankrot Řecka je jediné možné a nejekonomičtejší řešení. Za mým postojem nic jiného není. Řecko nemá reálnou možnost se ze svých problémů v reálném a historicky akceptovatelném čase dostat! Jde o nejlepší ze všech špatných řešení, protože žádné dobré už dávno neexistuje! Jenže místo toho slyšíme tu ztrátu důvěry. Protože politkáři nesmí dovolit otázky jako: a to jste to nevěděli před 5 ti roky a po dobu těch 5-ti let, co jste do Řecka házeli prachy ve velkém? Jak to, že jste nedonutily Řecko k reformám už dříve? atd. atd.

Tyhle otázky jsou kardinální. Ale když Řekové ty naprosto ponižující a tím nepřijatelné podmínky odmítnou, tak je nejspíš nikdo, kromě několika malých, okrajových a nezávislých internetových serverů - NEPOLOŽÍ! Proč také když viník je nalezen a obecně akceptován?

Nyní už jde jen o to, jestli se on i celá jeho země, takhle náhodou, díky mentálnímu waterboardingu nakonec nepřizná ještě k daleko horším věcem. To by pak byl problém v národních parlamentech….

Jsou dvě hodiny ráno. Ještě jsem si pustil jeden německý server, který shrnuje ohlasy světového tisku takto:

I nejzkušenější novináři jsou v šoku. Tak brutální politický nátlak, co se právě odehrává v Bruselu prý ještě neviděli ani ti nejdéle sloužící z nich.

Guardian píše – Německo požaduje, aby se Řecko vzdalo národní suverenity, pokud chce nové úvěry.
Financial Times – Německo požaduje od Řecka sebezničení ve stylu starověkého Karthága, Economist – Německo právě spálilo neuvěřitelně mnoho svého politického kapitálu a není zřejmé, jak ho chce získat zpět,
Bloomberg – Německo požaduje totální kapitulaci Řecka.
Paul Krugman v NYT píše o ponížení Řecka groteskním způsobem….

A přidám k tomu ještě dvě karikatury.

Ta první je z nacistického Volkischer Beobachter z roku 1938 a ta druhá je čerstvá – z holandského deníku Volksrant


Paráda, že?

31 komentářů :

 1. Žádný Gexit nebude, Tsipras bude podepisovat jeden bianco šek za druhým a řecký parlament jen poslušně schvalovat.Otázka vyvstává, kdo tenhle mejdan bude platit ještě léta či desetiletí, pokud nějaké EU bude existovat.Jestliže část financí bude uvolněno ze záchranného fondu EFSM, tak jen Česká republika zaplatí Řecku 158 miliónů Euro, tj. přes 4,2 miliardy korun.Babiš bude muset tuto částku vysolit na dřevo i když nechce.Nám zvednou daně a do budoucna, až se horlivě přijme Euro, tak nebudeme na svoje a ještě na řecké dluhy stačit platit.Zvyšování daní tak bude nadále jen a jen pokračovat.Nevím, co si od razantních "reforem" na prostém obyvatelstvu Brusel, slibuje, v Řecku to povede akorát k demonstracím, stávkám a nepokojům.Razantním zvýšením daní se ekonomika s turismem a zemědělstvím, nerozpumpuje.Efekt bude opačný a ještě horší!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Řecko je první vlašťovka. Další vlaštovky nebo jiřičky nebo holubi, budou následovat. Nebudou orli s dostatkem "slizu".

   Smazat
  2. Človíčku, Vaše naivita je otřesná! Jakého polütüka/vládce, kdy a kde skutečně zajímal osud obyč pracujícího? JaXe říká: takový jeden tu PRÝ byl, ale umřel kolem r. 1528... NN

   Smazat
 2. Svět je pokrytý penězi jak slizem. Všude samej sliz peněz. Co není řádně oslizlé penězi, tak drhne. Kde mají málo slizu, tak si půjčí kýbl nebo dva, nebo rovnou cisternu, a zalejí se slizem od hlavy k patě, aby to pořádně klouzalo a dobře se vydělávalo na cisterny dvě, které budou chtít producenti slizu vrátit.

  OdpovědětSmazat
 3. Mediální masáže a politické tanečky neberte jako směrodatná fakta. Tsipras nikdy nechtěl vystoupení z eurozóny, Řekové to rovněž nechtějí a můžou se bránit. EU nemá mechanizmus jak někoho vyloučit z eurozóny. Můžou toho docílit pouze nátlakem, aby to udělalo Řecko samo. A dokonce myslím, že y to muselo být spojeno s vystoupením z EU. Já myslím že Grexit by byl pro obě strany tím nejlepším z nejhorších řešení, ale Řekové nemají na to, aby ten svůj bordel dokázali ze dne na den změnit a pod vládou kované levice už vůbec ne. Dopadlo by to stejně tak, že by do Řecka musela proudit z EU výrazná pomoc.
  Brusel rozhodne politicky. Tlak USA, Francie a Itálie je příliš velký aby to Německo a spol ustálo. Řecko prostě nesmí opustit EU a všechen ten cirkus je jenom o budování si pozic pro vyjednávání.
  Ale ať už to dopadne jakkoliv, Europa směruje neodvratně do řiti. Hraje se pouze o čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pod vládou kované levice by to dokázali levou zadní s prstem v nose. Syriza je prinejlepším středo-levicová vláda.

   Smazat
 4. Pane Dvořák pod vládou levice je to logický nesmysl. Pokud vás to uklidní, tak k tomu dodám že i pod vládou současné podoby pravice, protože TA pravice, která by dokázala okleštit zbytečný byrokratický aparát, vyházet na ulici půlku zbytečných úředníků, zrušit debilní regulace, vydržovaní parazitů a nemakačenků, kteří ani nemají motivaci vůbec se snažit práci hledat, tak TAKOVÁ pravice už neexistuje. V Evropě vládne sociální stát a VŠECHNY vlády, byť se nazývají jakkoliv fungují socialisticky. Tj. víc utrácejí než vydělávají. A to se snaží kompenzovat odíráním těch co vytvářejí hodnoty aby získaly další a další peníze pro rozhazování.
  A pod vládou takové vlády ( jiná v Řecku nebude stejně jako jinde ) není možné nastartovat Řecko po bankrotu a vystoupení z eurozóny. Zase ho bude muset někdo vydržovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane anonym, Váš omyl je na úrovni první nebo druhé třídy základní školy. Nechápu, jak Vás mohli pustit do třetí natož vyšší.

   Smazat
  2. No jistěěěěě !!!
   Perpetuum mobile existuje a zdroje jsou. :-D
   Pod vládou dělníků vedených odbory vstříc světlým zítřkům pomocí plánovaného hospodářství, že ?
   Pobavil jste mně, děkuji.

   Smazat
  3. Každé hospodářství je plánované nebo snad ne? Jde jenom o to, kdo je hospodář. O nic jiného nejde.

   Smazat
  4. Podle vaší logiky jsou i USA socialistickým státem, podobně jako Japonsko a další tzv. vyspělé ekonomiky. Protože všechny tyto státy generují v současné době nesplatitelný dluh. Logicky mi z toho vychází, že je tedy nutné volit komunisty, protože dle této logiky, porovnáním dluhů jednotlivých ekonomik, komunisté hospodařili nejlépe.

   Smazat
  5. Ano, to Vám vychází správně.

   Smazat
 5. Evropská trojka nepochybně přitlačila na Tsiprase pomoci waterboardingu (metody odposlouchávání platí pro všechny státníky) a nikdo neví jakého žolíka vytáhli na Tsiprase s cílem Řeky hluboce ponížit, ale to se může EU vymstít. Řekové nemají již co ztratit. Je to jen předčasný tanec na řeckém hrobě a to řecká hrdost neodpouští. Jsem přesvědčen že první vyhrání z kapsy vyhání a poslední slovo bude mít řecký parlament a řecký lid.

  OdpovědětSmazat
 6. Tsiprasovi nezávidím .Šanci na vítězství proti molochu EU neměl téměř žádnou . Ale i jako poražený mohl odejít se ctí a neponížen . Teď sklidí opovržení nejen u svých voličů , ale i u těch kteří ho porazili . Vítězové si více váží těch , kteří proti nim bojovali statečně než zbabělců .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte, že smazání 30% řeckého dluhu a získání dalších desítek miliard v rámci dalšího balíku pomoci je porážka ???
   Samozřejmě že Bruselská pravdoláska vám to tak servíruje a vy to žerete. Je to porážka Merkelové, ta se to snaží kompenzovat alespoň získáním záruk na řecký majetek, jenomže to je záruka virtuální, běh událostí přesouvá majetky sem a tam, to přece známe, že ?

   Smazat
  2. 11:48: Kde berete tyto informace? Jaké smazání řeckého dluhu? Tsipras údajně ustoupil ve všem bruselským zlodějům a vyděračům.

   Smazat
  3. No vidíte. To máte z toho že čtete Mladou Frontu a podobné bláboly. Samozřejmě že vám to neřeknou a budou to podávat jako kapitulaci Řecka. Ale kdyby jste četl pořádně, dokonce i na té iDnes o tom zmínka byla. Ale "hlavně nenápadně".
   A to jste si nepoložil otázku, že když tedy Řecko ve všem ustoupilo, jak mainstream tvrdí, proč probíhali tak dlouhá jednání v napjaté atmosféře, proč Merkelová trvala alespoň na nějakých majetkových zárukách? Vždyť Brusel měl okamžitě zajásat a být naprosto spokojen, když Řecko podle vás přijalo všechno.

   Smazat
  4. Bez ironie. EU je neuvěřitelně pevný monolit. Ani těch slabých, ba nejslabších se nezbaví, ani ti slabí nechtějí bez nadvlády silných žít. A kdyby přeci jenom - velkej bráchanec za vodou by naordinoval majdan, kvazi by rděl: "To by vás holenkové přešly roupy, jít vlastní cestou. Takových jsme už viděli. Muslimové námi odklonění k vám vám nestačí? Vy nehodní a zbloudilí. Však fašismus vám ukáže, když si dobré vůle neumíte vážit."

   Jsme jako ty ovce. Kalvera v 7mi statečných: "Ovce jsou od toho, aby se stříhali". A měl recht.

   Ještě mě zaujal názor p. Kubery z ODS, když říká, že nesplatitelné dluhy, kterých je EU plná, se smažou válkou, ale že daň je vysoká. A že po válce bude dobře. Pořád se mi to válí v hlavě. Řešení je to bezesporu jednoduché, na to, že se na občana nebere ohled jsme zvyklí... Nejsme-li schopni vyjít do ulic... Nakonec nebude pomalu kdo by tam vyšel, jen pokud si bude chtít nasbírat byliny k obživě, pokud to místní předák Mohamedánů dovolí. Na dluhy si jistě nebude hrát.

   Smazat
 7. Tím chcete říci, že USA neutrácejí více než vydělávají? Taky je tam socializmus?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To víte že JE !!! Víte například o tom, že za posledních 50 let vynaložili více peněz na dotování černochů, než na všechny války které ve své historii vedli ? To čumíte co?
   Od konce Reagana se rovněž USA veze směrem k socialistickým zítřkům. Nemusíte pracovat, stačí vegetovat, stát si už nějaké doláče vytiskne a postará se o vás.
   Jenomže tomuto americkému snu zvoní hrana. Hegemonie dolaru je na ústupu a tištění peněz bude stále větší problém.

   Smazat
  2. 12:09: To mluvíte o lidech, kteří jsou označováni za pracující chudobu? Tzn., že přesto, že pracují, si nejsou schopni vydělat na základní potřeby a pobírají dávky? O těch, kterým v USA odpojují elektřinu, o těch, kteří opouští domy a žijí v maringotkách? To máte opravdu zajímavou představu o situaci v USA. Opravdu jste přesvědčen o tom, že ti nejbohatší lidé získali majetek poctivou prací? Zajímavé je, jak ti, kteří se označují za pravičáky, jsou schopni označit za levicové cokoliv, co se jim nehodí do jejich představy o tom, jak vypadá ten správný kapitalismus.

   Smazat
  3. 46 % občanů USA by raději žilo jinde, a toto procento neustále stoupá, přestože "socialisticky" tam dostane nesolventní osoba stravenky. V příštích pětiletkách prý "dosáhne" alespoň jednou na stravenky 50 % občanů USA.

   Smazat
 8. No tak to potom je celý svět socialistický, a není tím pádem co řešit? Proč si tedy pořád tak skáčou po krku? O co pořád usilujou? O ještě socialističtější socializmus? Nebo dokonce o světový mír? Který se navlas podobá tomu, co se děje - totiž že miliony černých pobíhají po světě jak sršni, kterým někdo rozkopal hnízdo, a hledají nějaké lepší bidlo, kde se nepracuje, ale bydlí slušně, a jí dosyta. Nebudou jim vadit potravinové lístky -pořád lepší než sedět na zemi v děravý chatrči,muset na pole, a lovit si myši k jídlu. Když vidí ve svých TV s vobrovskou vobrazovkou, které jsou k mání a v provozu běžně i na chodnících, celý ten bláznivý svět se vším tím šaškovitým hemžením, jak dobře se mají černý socky v USA, hnědí češi v ČR, a další socky ve všech tzv. vyspělých zemích, které dělají lautr fraj hovno, mají slušné příbytky a jsou vykmeni v průměru na 120 kilo na osobu, oblečení světové -džíny a nějaký triko - hned vedle politiků, zbohatlické lůzy a kámoš parazitů, všelijakých sereblit - toto všechno také unisono dělá lautr fraj hovno a mají se královsky, tak i ty černé negramotné opice přemítají nad tím, jak je možné dělat hovno a mít se dobře, a určitě už přišli na to, že nehůře jsou na tom vždy a všude jen pracující domorodci každého státu - ti dřou, výhody nemají žádné, a naopak, co vydřou, musí odevzdat - nedostávají nic. ( to je trest za to, že shání práci a pracují, tak jsou hloupí) Žádné podpory.Jaká je v tom logika? No a tak se ty opice sebraly, a táhnou světem za lepším -proč by netáhly? Akorát si nevybírají USA, protože ty jsou černých opic plné, tak holt táhnou bílou Evropou - až bude taky plná černých opic s potravinovými lístky. Umí si někdo obyčejný, kdo neumí číst a psát, představit snad lepší život, než dostat obydlí a denně žrádlo zadarmo? To -a přesně jen to - hned vedle od USA zničených domovů - zvedlo celý sockosvět na nohy -televize! Ne náboženství, to jsou kecy, ale každodenní reklamy, a ukázky světa plného nepracujících socek a jak si žerou,baví se, dělají karnevaly, tančí, zpívají, a tak. Ale ne v Africe nebo na Filipínách, a jinde, kde ještě platí, že bez práce fakt nejsou koláče, ba ani ta chcíplá myš nebo pomazánka z červů ne - a o tom to je. To je celá ta lidská honička.Jednou se s tím začalo, a už nikdy to nepřestane, to změní jen a jedině apokalypsa.

  OdpovědětSmazat
 9. Merkelová prohrála, ačkoliv to vypadá na její vítězství. Nyní se ukázala podstata německé Evropy. Dosud není nikde zaručeno, že řecký parlament podrží Tsiprase (který byl možná i ohrožen na životě). Koloniální podoba řecké kapitulace v sobě nese nebezpečí převratu, povstání, revoluce. Proč vlastně bylo řecké referendum? Tsipras, ať už záměrně či nechtě, podnítí odpor obyvatel vůči tomu, co dojednal. Pochybuji, že německý protektorát v Řecku se stane realitou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Tsipras neudělal referendum a kdyby nebylo geopolitické páky, tj. dojmu hrozby že Řecko upadne do vlivu Ruska, což Tsipras chytře dosáhl jednáním s Moskvou, nikdy by nedosáhl smazání 30% řeckého dluhu a další desítky miliard v rámci dalšího záchranného balíku.
   Tím právě vznikl precedent. Na podzim jsou volby ve Španělsku, Podemos začne řvát, že chtějí taky umazat kus dluhu. A nebude dlouho trvat, přijdou na řadu i Francouzi a Italové. To je taky důvod proč tak halasně podpořili tlak USA na udržení Řecka v eurozóně za každou cenu.
   V tomto spočívá skutečná prohra Merkelové. Začne se jí to sypat pod rukama.

   Smazat
  2. Tento Tsipras přes silné pózy se rád zaštiťuje - tu referendem, onde parlamentem. Kdoví, zda úmyslně nezahnal jednání do takového bodu, kdy mu parlament musí říct: stop! A Tsipras bude moci říct: chtěl jsem, ale nešlo to. Tak mě prosím nedávejte zastřelit!

   Smazat
  3. Tsipras získal mnohem víc, jak jsem psal nad vámi. To je ale blbý, když lidi jako vy nedovedou pochopit ani tak elementární logiku a splétají si vlastní infantilní závěry jenom pod dojmem toho, co jim naservíruje kdejaký pisálek. V tom spočívá tragedie, proč je svět tam kde je, proč se politikům tak daří držet na vodítku tupé masy.

   Smazat
  4. Jakmile občané zjistí, co Tsipras podepsal, bude mela, tam Němce nenávidí od války, natož, aby výprodejový německý protektorát se uvedl v platnost.Na to jsou dost hrdi.

   Smazat
  5. Prohra na obou stranách, začnou padat hlavy co nevidět.Merkelová bude první...Tsipras .....Juncker.....kačer Donald ......

   Smazat
 10. No a není ono to jedno, co udělá pan Tsipras -když už? Žádný mediální kámoš to není. Neměli bychom se více starat o to, co udělá pan Sobotka nebo pan Babiš, až se české žrádlo a bydlení ještě více zdraží? Už se zdražuje - udělají vůbec něco? Nebo si řekneme, že dokud máme na chleba a vodu, je to pořád good?Řekové se probírají každý den nejméně desetkrát, ale že by se probírali taky Českové?

  OdpovědětSmazat
 11. A i kdyby dosáhl smazání třiceti procent dluhu, nevznikla nikomu žádná škoda - jedná se o lichvářské úroky, tedy fiktivní peníze, za nimiž stojí jen papír- nic víc. To stejné,co ničí české malinké dlužníčky -půjčí si pět tisíc, vracet mají osm, vrátí pět, ( co si půjčili) a na tři tisíce lichvářských úroků musí někde vydělat poctivou prací. Těm nikdo ty tři tisíce neodpustí, vydřou to z nich, kdyby jim měli vypíchat oči - ovšem milionářské špinavé žoky peněz si mezi sebou dluhy odpouštějí. Odepisují si je do nákladů jako nevymahatelné pohledávky a o to platí nižší daně - to se to pak podniká! Celý západní "vyspělý" svět je jedna veliká špína a lichva.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.