Reklama

úterý 14. července 2015

Ministerstvo zahraničí Ukrajiny propustilo honorárního konzula v Turecku za tričko s Putinem


14. 7. 2015    zdroj
Ministr zahraničních věcí Ukrajiny Pavel Klimkin uvolnil honorárního konzula Ukrajiny v Turecku Leventa Aydina za to, že se objevil na veřejné akci v tričku s vyobrazením Vladimíra Putina. Klimkin to napsal na své stránce v Twittru večer 13. července.


"Levent Aydin pomohl mnoha ukrajinským občanům, ale je to otázka principu. Rozhodl jsem se ukončit jeho pravomoci honorárního konzula Ukrajiny", napsal šéf ukrajinského ministerstva zahraničí. V dalším příspěvku ministr vysvětlil, že Aydin je občanem Turecka a není ukrajinským diplomatem. To je specifičnost postu honorárního konzula, řekl Klimkin.

7.července se Levent Aydin zúčastnil prezentace fotbalového hráče z Kamerunu Samyuelya Eto'o, který podepsal tříletou smlouvu s tureckým fotbalovým klubem "Antalyacpop". Aydin měl na sobě tričko s vyobrazením Putina a nápisem "Slušnost nade vše". Fotografie z akce, která byla zveřejněna 12. července v sociálních sítích, způsobila rozruch v ukrajinských médiích.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. To je jako kdyby cesky nebo polsky konzul nosil tricko s Hitlerem. S takovym zmrdem patri vyrazit dvere.
  Diky Putinove agresi uz na Ukrajine zahynulo pres 6000 lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Agresi na Ukrajině vyvolaly USA , to už je známo , k Vám to ještě nedošlo ? Více se vzdělávejte ! H.

   Smazat
  2. Měl by sis to srovnat v hlavě. Ani nemáš povědomí o významu těch slov. Tu kafilérii spustili dvojka EU a USA.

   Smazat
 2. Máte pravdu. Proč by mē konzul propagovat to nacistické prase ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už ti zase došel Diazepam? Vyčkej, za chvíli otevřou lékárny.

   Smazat
  2. vlast tě (5:04) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
 3. kedysi dávnejšie som nemohol pochopiť to české nesvedomie - ako rýchlo našli cesty na druhý breh, a koľkí, hlavne že sype -že ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V této chvíli se to opravdu jeví tak, že historii opředena hrdost Čechů vymřela nebo se nechala zkorumpovat, ale ve skutečnosti opět procitají pozvedávají hlavy a ohnuté hřbety k nadechnutí. Přibývá i počet skutečných vlastenců co mají svědomí, bohužel chybí silní vozatajové. Vždycky nám to trvalo o trochu déle nežli vám Slovenským bratrům.

   Smazat
 4. Nějak mi ho není líto - dělat honorárního konzula neo nacistickému ukrajinskému režimu, to chce poměrně mně nesympatickou náturu.
  Srovnávat Putina s Hitle rem samozřejmě lze - ale potom se dostane až na nějakou 100. příčku žebříčku. Na 1. místě bude bezkonkurečně Babrák Blbama, na 2. Netanjahu, na 3. svazačka Merkelová a pak to jde v rychlém sledu.

  OdpovědětSmazat
 5. Ten nacismus je u nás taky. Za tykadla na plakátu odesáka 3 roky, za hájení afghánců proti okupantům 10 let, za házení rajčat na prezidenta mediální sláva, za házení rajčat na americké okupanty v konvoji doživotí. Sláva všem, kteří umřeli před rokem 89, že se nedožili tohoto vyhlazovacího protektorátu. Zlatí komunisti. Za nich bylo všechno český, bez dluhů, vše bylo kvalitní, lidi měli práci a klid.

  OdpovědětSmazat
 6. Taky bych takové triko chtěl.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.