Reklama

sobota 18. července 2015

Na Ukrajině byl zpracován slovník "neutrálních" (povolených) termínů


20. 7. 2015   zdroj a zdroj
Ukrajinský Ústav masových informací zveřejnil "Slovník neutrální terminologie", který mohou využívat ukrajinští novináři při osvětlování událostí na Donbasu. Uvádí se, že pro sestavení slovníku Institut masové informace "analyzoval ukrajinská a zahraniční média, která v maximální možné míře dodržují novinářské normy."


Experti organizace navrhují popisovat situaci na Donbasu takovými podle jejich názoru "neutrálními" termíny jako "vojenská agrese Ruska", domobrance DLR a LLR nazývat "bandity" a "proruskými separatisty" a o připojení Krymu k Rusku hovořit jako o "anexi Krymu", "dočasně okupovaném území Krymu" a "okupovaném Krymu."  MOSKVA, 17. července, RIA Novosti

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Neokopírovali to z České (tedy "naší") televize?

  OdpovědětSmazat
 2. Návštěva rudé armády u nás v r. 68 byla internacionální pomoc.

  Pražské jaro v r. 68 a dalších pár let byl prý Krizový vývoj.

  Přestavba řízení NH - nic nepřestavila.

  Vzájemná pomoc vojsk NATO podle čl. 5 je dobrovolná a v prvé řadě má každý hledat pomoc od konce ramena dále.

  Když se něco rozhodlo po r. 89 nedemokraticky, ve skutečnosti to bylo totalitní nebo nešťastné rozhodnutí.

  Privatizace byla rozkradení.

  Příchod investorů skrýval jejich zájem od nás vyvádět peníze a dostávat od státu pobídky.

  Máme svobodu vyjadřování, ale zkuste to vůči zaměstnavateli.

  V r. 89 se skandovalo, že stát tu má být pro lidi. Chce se mi zvracet.

  Před předvolebními sliby má přednost koaliční potenciál politických stran i s protichůdnými prioritami - hlavně dostat se k moci a aspirovat na židličku v Europarlamentu, takže z velké části je jedno, koho volíme.

  Sprostí vrahové Mašínové byli zločincem Nečasem dekorováni a označeni za hrdiny boje proti komunismu.

  Zaprodanec a opilec Havel je pro mnohé národním příkladem a hrdinou (to červené srdíčko a dva prsty do V přitahuje jako Schwarz.... motýlek).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas.Je to skličující :(

   Smazat
  2. zmetek havel a jeho rakouský kamaraden kchárl to je hanba české politiky / v 68 zabránili sověti pražskému majdanu byli jsme mladí a veděli jsme hovno u zkurvených usácích rozdali nám buble gum už tehdy se vytvořila v KSČ modrá frakce no a co je modrá ksč dnes vidíme

   Smazat
  3. "Pro lidi" to opravdu mělo být, ono když ptáčka lapají pěkně mu zpívají.

   Dneska namísto toho lidem media sugerují, že jsou jen pěšáčci ve složité geostrategické a ekonomické válce a mají tedy právo tak maximálně držet hubu krok a proboha nic nezpochybňovat. My toho zlého Rusáka tak podrtíme sankcemi, že lehne. Porošenko náš vzor.

   Smazat
  4. Vzpomínám na starý vtip z Adršpachu:"Kdo si chce vyzkoušet zdejší ozvěnu, zde je seznam schválených výkřiků."

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. a já jsem si myslel že to jsou blbci v tom kyjevě ale oni splňují už 20 Laudátů ( Laudát vytlačil z pozice bendu ) a 20 jednotek L to je totální vypatlanost // člověk by řekl že možná přišli k rozumu a hledají způsob jak splácet dluhy a nebo jak nakoupit plyn od RF aby občané v zimě nemrzli s potravinama je to taky na pováženou a pod. ale oni NE/ musí přece plnit přání světové pijavice júesej a jůesej jim místo potravin dodá železný šrot a pár blbečků co je budou učit žvejkat bublegum // jak je možný že tohle lidi ještě trpí ??????????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cinknutej svět. Nejsme tu za odměnu. Lidé se asi musí dostat do situace, kdy mohou ztratit jen své okovy a v nejhorším jim nezbude než se spojit. Vývoj po spirále. Držíte nelegálně zbraň?

   Teď jsem četl, snad na Zvědavci nebo na Svět kolem nás: Kněz vysvětluje, že ďábel neexistuje, že zlo je absence Boha v nás, když v Něho a Jeho pravdu nevěříme. On je Pravda, On se nemýlí. Boha je třeba hledat v sobě (vykořeněný zrádce Laudát je jistě od něčeho takového odstíněn na několik reinkarnací). Proto byl takový počet lidí třeba v koncentrácích (v USA mají připraveno přes 800 internačních táborů - pro případ sociálních bouří; levná pracovní síla). Pak s takovým knězem diskutujte.
   Podle mně, spíše bych řekl, že Bůh jsou kosmické přírodní zákony. A jestli ta bytost, našimi smysly nepostižitelná, existuje, dobře tedy. Případně - i imaginární Bůh je dobrý Bůh.

   Smazat
 5. Strpí to snadno. Umožníme jim vyrazit do Chorvatska (i za cenu půjčky), vytvoříme dojem, že si můžou u piva beztrestně zanadávat na vládu a večer jim pustíme kvalitní americký sitcom..... A máme vytvořený ideál svobodné společnosti. Takhle to ovčani vidí a přijímají.

  OdpovědětSmazat
 6. Možná to opsali od našich nezávislých (!) médií, především těch veřejnoprávních. Alespoň pokud se týká těch uvedených příkladů.

  Děda 2

  OdpovědětSmazat
 7. PhDr. Vladimíra Grulichová

  K prekladu: V puvodnim dokumentu nejsou banditi ale boeviki

  OdpovědětSmazat
 8. A ty jsi eine Trottel.

  OdpovědětSmazat
 9. Je dobře, že něco takového vzniklo. Umožní to těm méně chápavým novinářům přežít tuto jejich dobu temna.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.