Reklama

pátek 17. července 2015

Na Ukrajině podléhá kromě objektů národní bezpečnosti a obrany všechno privatizaci


17. 7. 2015    zdroj
Všechno zbytečné je třeba veřejně a transparentně prodat, řekl premiér. Ve vlastnictví státu by na Ukrajině měly zůstat pouze objekty národní bezpečnosti a obrany a několik objektů infrastruktury, všechno ostatní je nutno prodat. Uvedl to předseda vlády Arsenij Jaceňuk ve zprávě o své cestě do USA a Kanady pro parlament.


 

"Aby se ukrajinská ekonomika stala efektivní, musíme ponechat ve vlastnictví státu pouze to, co stát potřebuje - to jsou otázky národní bezpečnosti a obrany a ta infrastruktura, která nemůže být převedena do soukromých rukou. Všechno ostatní musí být veřejně a transparentně prodáno," řekl.

Jaceňuk předpokládá, že na příštím zasedání parlamentu bude rozhodnuto o privatizaci řady ukrajinských objektů. "Nyní budou Američané a Evropané sledovat, jak privatizace na Ukrajině probíhá," dodal premiér. Předseda vlády Ukrajiny také zdůraznil, že "vláda již rozhodla o privatizaci řady objektů energetiky, společnosti "Centrenergo", Oděského přístavního závodu, "Sumychimpromu" a několika oblastních elektrárenských společností."

Již dřívě Jaceňuk vyzval americké podniky, aby se podílely na privatizaci ukrajinských zařízení. Předseda Fondu národního majetku Ukrajiny Igor Bilous zase prohlašoval, že vylučuje účast ruských firem v privatizaci státních podniků.

Podle Bilouse byl schválen seznam 302 objektů státního majetku, které jsou předmětem privatizace. Předpokládá se začít s rozsáhlou privatizací prodejem Oděského přístavního závodu minimálně za 500 milionů dolarů v roce 2015.

Státní rozpočet 2015 počítá s privatizačními příjmy ve výši 17 miliard hřiven (asi 770 milionů dolarů).

se ukrajinská ekonomika stala efektivní, musíme ponechat ve vlastnictví státu pouze to, co stát potřebuje - to jsou otázky národní bezpečnosti a obrany a ta infrastruktura, která nemůže být převedena do soukromých rukou. Všechno ostatní musí být veřejně a transparentně prodáno," řekl.
Plán privatizace 2015

Do seznamu k privatizaci v roce 2015 jsou zahrnuty státní podíly v akciové společnosti "Oděský přístavní závod" (OPZ, 99,567%), "Sumychimprom" (99,995%), "Centrenergo" (78,29%) a také všechny ostatní státní podíly v tepelných elektrárnách a oblastních podnicích zásobování energií (oblastní elektrárenské společnosti).

V seznamu jsou také státní uhelné podniky a doly, koncern "Ukrtorf", NPP "Elektronmaš", "President-Hotel", AK "Svema", "Ukrnefteprodukt", Graivoronská opravárna motorových lokomotiv, Ivano-Frankovský závod na opravu lokomotiv, sdružení "Obchodní loďstvo Donbasu", letecká společnost "Torlica", letecký podnik "Universal Avia".

Celkem se vláda chystá privatizovat asi 300 podniků. Kyjev 17. července, TASS

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Konečně je pochopitelné, proč byla vedena nesmyslná válka. Investorům se velmi velmi hodila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Jako u nás - cudně se kupec nazýval investorem, a teď skoro nic nemáme, peníze odtékají někam, kde z toho nic nemáme. Budou o tom na Ukr. psát články, jaká že to chyba byla. Jaceňuk dostane jistě tučné výpalné. Možná to bude o kufrech peněz jako u nás (každý může mít sponzora).
   Karel Kryl v roce 1992 řekl: Politikům se nevěří, politikové se kontrolují.... V politiky se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot.

   Smazat
 2. Konečně bude na Ukrajině veřejní a transparentní velkorozkradečka a tunelovačka! To se zase USA-investoři napakují za pár amických dolárových šupů!

  OdpovědětSmazat
 3. Budete strašně efektivní. Hlavně nezapomeňte prodat vodu Veolii, Arabášům. De - bi ové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se podíváte, na následující video, kde ukrajinskému novináři Šariovi připadá nepochopitelné, že by někdo mohl dělat reklamu na tom, že si každý může napustit pohárek vody zdarma, je vám jasné, že v Ukrajině ani velmi vzdělaní a se západními zeměmi obeznámení lidé, nemají sebemenší představu o tom, co je po jejich "odklonu" od Ruska a spojení s EU a NATO čeká. https://www.youtube.com/watch?v=Uyteg7Tcto4

   Smazat
 4. Válka je super výhodná. Sníží ceny.

  OdpovědětSmazat
 5. No, jestli běžným Ukrajincům nasadíte evropské ceny, i my máme jako v německu, budou zrát trávu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už se děje, dokonce už se řeší sebevraždy důchodců následující po obdržení účtu za komunální služby. Všímaví lidé zaznamenávají naprostý pád lidské důstojnosti při náborových agitacích, kdy se za 4-5 kilový balíček s trvanlivými potravinami odevzdává závazný slib konkrétní politické straně.

   Smazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=b12uav8Kwzk

   Smazat
  3. Pokud si duchodce na sebe nevydela, nema holt narok. S minimalkou jen tezko muze neco pozadovat. Nakonec vse je predmetem byznysu a nutno ostre lokty. Jestli je nemaji, nemuzou od zivota nic ocekavat. To je zcela jasne.

   Smazat
  4. Zase to tak úplně jasné není - většina z těch lidí/důchodců nejméně 35 let odevzdávala podstatnou část své mzdy do rukou státu pod slibem vyplácení důchodu.

   Smazat
 6. Úžasný nápad. prodejte si energetiku. Geniální. pro kupujícího.

  OdpovědětSmazat
 7. On a jeho nápady pro který si jezdí do Fuckingtownu jsou opravdu GENIÁLNÍ!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mu radí Mikloš zo Slovenska. Na Slovensko už všetko úspešne rozradli, pardon sprivatizovali. Po privatizácií elektrární išli na 3x ceny energie cez 400%. Toto čaká teraz ukrajincov. To "nem"dopadne dobre.

   Smazat
 8. Americkí dravci (čítaj veľkozlodeji, veľkotunelári, investori, poradcovia a ďalšia verbež) ošklbú Ukrajinu ako zlaté teľa. Až potom predhodia koštiale z Ukrajiny pre jej vstup do EÚ. A my takúto Ukrajinu s holým zadkom máme prijať, financovať a živiť ako trotlovia?! Fuj, vašnosto, je mi z toho na blytí!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo cobole, budes platit. Budes platit Ukrajinu i Reky a vsechno se to bude presouvat tim spravnym tunylkem na ta spravna mista. Konecne jsi to pochopil! A kdyz nebudes mit prachy, tak nastoupi exekutor i k tobe. Kdyz se budes cukat, prijde majdan a po nem budes platit jeste vic. Mam kamose, libil se mu ten vas Sl.Raj. Je celkem dost pri penezich, bydli sice v Kanade, ale podnika v EU, hlavne v Nemecku a skrz Nemecko na Ukrajine, Kosovu apod.. Tak pocka jeste 2-3 roky a ten vas Raj si koupi za babku. A ty mu tam budes delat za 100E hlidace. To je proste genialni, genialni! A vis, co je na tom nejkrasnejsi? Ze to uz konecne muzeme rict takhle verejne a kazdej to bere jako holy fakt a n e v y h n u t e l n o s t! A nakonec panickovi olizete ruku a hluboce se poklonite za milosrdenstvi, tak jako v minulosti. Tohle je absolutni vitezstvi vyssi inteligence nad tou nizsi.

   Smazat
  2. Anonymní 18. července 2015 10:46:
   Hodnotící komise vyhodnotila Váš příspěvek na IQ úroveň houpacího koně. Polepšete se!

   Smazat
 9. A nechtěla by se Ukrajina rovnou stát dalším státem USA:-))?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ukrajina je už vpodstatě americkým státem, protože je přímo řízena US state departmentem. Ten na místě (v Kyjevě) umisťuje do řídících pozic (až do úrovně ministrů) americké občany.

   Smazat
 10. my už jsme zažili židovskou "transparentní" privatizi: jeden příklad za všechny níže: stalo se za vlády: Havel -Źid, Klaus - Žid, Dlouhý - Žid, Kočárník - Źid, Sokol - Žid, Tošovský - Žid, generální ředitel Komerční banky Salzman - Žid a ted´ kauza: Komerčni banku připravilo o 8 miliard korun obchodovani s rakouskou firmou B.C.L. Trading Baraka Alona, rakouskeho podnikatele izraelskeho původu. Alone se stal klientem KB v roce l996 s planem udajnych mezinarodnich obchodů s obilim z Ruska. Finance čerpal tak, že mu KB otevřela dokumentarni akreditivy, s tim, že zajisti zboži odpovidajici hodnoty, ktere pro banku uloži ve skladech. Při obchodovani se ale ukazalo, že ve skladech žadne zboži nebylo, ač Alone ziskal od banky až 250 milionů dolarů, tedy bezmala osm miliard korun. Penize nikdy nevratil. Byvali členove představenstva KB byli v souvislosti s Alonem obviněni pro trestny čin porušeni povinnosti při spravě svěřeneho majetku. Nepodařilo se jim ale prokazat umysl, ani napojeni na Alona. K tomu stačí přidat kauzuŽida Vondry, který potáhnul 380 mil Kč ze stántéího rozpočut, a jako chráněný židovský druh zůstal bez trestu.

  OdpovědětSmazat
 11. Pro 5:14
  Je to přesně tak jak jste to napsal . Jen dodávám , že všichni ti které jste vyjmenoval a jim podobní by byli v Číně zastřeleni a to veřejně na stadionu za účasti diváků kulkou do hlavy .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chybné údaje. Na stadionu jsou někteří pouze předvedeni, pak je odvezou na popravu. Ta se provádí střteleníém do zátylku. Žádná diváci u toho nejsou. Zato jsou tam sanitky s personálem, který ihned odebírá orgány.

   Smazat
 12. Otrokářký stát, otroctví. To byl první státně společenský systém.
  Ty další systémy po něm vzniklé jen modifikovaly, i když ztěžka až po dobu současnou,původní uspořádání uspůsobené k ovládaní lidí, ale podstatnou změnu nepřinesly. Ani francouzská revoluci,či revoluce "velká říjnová" z listopadu 1917 a ani revoluce "sametová", nebo různě jinak "barevné" po roce 1990 po zeměkouli realizované nepřinesly podstatné změny v "otroctví" 99% obyvatel modré naší planety. A tak i dnes drží novodobí otrokáři- sdružení v nadnárodních korporacích, mezinárodních bankách, bankách komerčních, které ovládá zbývající 1% homo sapiens - v otroctví nejen jednotlivce, ale celé státy.
  Stačí se ohlížet zpět do historie a dávat děje do souvislostí, vyhodnocovat.
  Ukrajinský Jaceňuk nečiní nic co by nebylo v souladu s těmito trendy.
  Jen připravuje jinou modifikaci otroctví Ukrajincům. A v politické funkci mlží. Jak jinak. A až splní splní korporací, bank, Ukrajinci to zatím neodhalili, mlčí, tedy jen ti západně od Donbasu, nastoupí po něm jiní, kteří budou pokračovat jinými prostředky!
  Ideální zítřky, tedy toliko pro budoucí privatizéry bohatství Ukrajiny, již čekají!


  A tak nin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé. Jedinou svobodu dává Soběstačnost. Sám si vyrábět elektřinu, jídlo: V Praze jiý prý jede 1. Akvaponický skleník https://www.youtube.com/watch?v=qm9lzUDTArw

   Smazat


 13. Skvělá analýza od Haase.


  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Neonacisticke-gardy-financovane-Americany-uz-neposlouchaji-ani-sve-vudce-radna-armada-vypada-asi-jako-Wehrmacht-pred-Berlinem-Prectete-si-co-je-dale-noveho-na-valcici-Ukrajine-384552/diskuse

  OdpovědětSmazat
 14. Ale ukrajinci si nenechají srát 25 let na hlavu jako udatní českové,až jim to dojde,a ono až budou roztloukat tvrdý chleba, který budou zapíjet dešťovou vodou tak jim to dojde,tak má Evropa velký problém.A my s jejich půlmilionovou pátou kolonou u nás taky.Nemyslete si že ti hodní a ,,pracovití"ukrajinci nás mají rádi.

  OdpovědětSmazat
 15. Ten Jaceňuk vypadá jak znásilněná myš.

  OdpovědětSmazat
 16. Odpověď pro anonymní 8:20: až budou jíst tvrdý chleba, tak jim bude privatizátory podsunuto, že se jim nedaří protože jsou neschopní a měli se líp učit a snažit se podnikat. Jestli budou jako Češi, tak to přijmou za své.

  OdpovědětSmazat
 17. Konecne se to hybe spravnym smerem, rusaci pujdou z Ukrajiny ven nastupuje USA. Jen je nutno jeste privatizace vodnich zdroju, pudy, mest a veskereho nerostneho bohatstvi, lesu, pamatek a zadluzit obyvatelstvo, aby makalo a drzelo hubu. Konecne bude v Odese zakladna US Navy. Uz se tesim, az tam zaparkuje USS Vincennes. To je ten, ktery sejmul iransky Boeing, tak ted si to muze zopakovat na Aeroflotech co litaji na Krym. Ke Krymu (ani k Soci, ani do Azovu) se ted nepriblizi ani mys. Ani po sousi, most stavet nemuzou a prez Perekop je Ukrajinci nepusti, ani po vode, ani po vzduchu. Spadl kram. Naprosto genialni tah Baracka Obamy a jeho tymu. With congratulations! :-) :-) Akcie USA a dolar leti vzhuru, juan rubl klesaji, ekonomiky stagnuji, Nemecko drzi EU u huby, jejich ekonomika roste a pevne verim, ze stejnym zpusobem jako Ukrajina nebo Recko dopadne i tenhle hnusny stat. Tady je videt sila mozku a genialita narodu z nichz se rodi nositele Nobelovych cen. Jsem skutecne spokojen, tohle leto je proste nadherne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dříve než vincenes v Oděse, zaparkuješ ty v Dobřanech:-))

   Smazat
 18. Vše podstatné prodá chunta samozřejmě z vděčnosti (ukrajinské měnové zlato na dosavadní investice Ameriky na Ukrajině vůbec nestačilo) a se slevou americkým firmám a investorům. Konečně se třeba i takové Slovensko dočká světových cen za ruský plyn a ropu, až bude tyto komodity nakupovatod amerického překupníka.

  OdpovědětSmazat
 19. Američtí držitelé nobelovek za ekonomii zcela správně poradili Bílému domu, že nejlepší bude okrást a vydrancovat Evropu, konkurenta a nejbohatší region na světě. Na uhrazení těch 18 biliónů dolarů amerického (oficiálního) federálního dluhu to sice stačite nebude, nemusí pršet, ale kápne to pořádně.

  OdpovědětSmazat
 20. Stejně je to krasavec, který se skoro vyrovná našemu Slávkovi. Na rozdíl od něho ale asi nenosil rovnátka a to trochu kazí dojem při jeho mediálních výstupech. Ukrajinci ho titulují "krolik", ale nevím, co to přesně znamená.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.