Reklama

čtvrtek 23. července 2015

Německý Bild nabízí řecký majetek

Bild prodej řeckého majetku

23.7.2015  zdroj

Německý bulvární deník Bild na svém serveru uvádí v článku „Velký seznam prodeje v Řecku“, s podtitulkem „Co přichází pod kladívko“, příklady toho, co Řecko v rámci splacení svých dluhů nabízí k prodeji ze státního majetku.
Související: Rozumíme Německu, rozumí Německo nám?
Server Bildu upozorňuje na nastávající jednání poskytovatelů půjčky - 3.záchranného balíčku 86 mld. euro s řeckou vládou. Do fondu, který byl minulý týden dohodnut s věřiteli, by ke splácení dluhů mělo plynout z prodeje řeckého státního majetku až 50 mld. euro.

Bild uvádí, co je v současné době k prodeji.

Poznamenejme, že oficiálně nemělo ještě dojít k určení majetku k prodeji. To má být součástí jednání Řecka a eurozony.

Bild již nyní nabízí:
           Přístavy v Epidaurusu nebo na ostrově Hydra (cena není určena)
          Kontejnerové přístavy, mimo jiné v Pireu, Soluni (očekávaný příjem: 600 milionů EUR)
Na seznamu by se podle Bildu mohly ocitnout také některé z 6000 ostrovů (jak je uváděla vládní zpráva v r.2013). Americký miliardář Warren Buffett (84) koupil nyní o víkendu ostrov Agios Thomas (,který byl již dříve privatizován) asi za 15 milionů euro.
►        Pláže, například v Ermioni na Peloponésu
►        14 regionálních letišť, mimo jiné na Rhodosu, Korfu, Kosu (očekávaný výnos: 1.3 mld. euro), dva vládní airbusy (v hodnotě 10 milionů euroEUR)
►        2500 státních budov patřících ministerstvu kultury, státní železnici a některé budovy v zahraničí (mezi nimi v New Yorku nebo Washingtonu)
►        77332 státních pozemků.
►        Termální prameny Thermopyly
►        Stadióny a haly z OH v Řecku v r.2004 např. „Galatsi Olympia Center“ (91 Hektar)
►        Několik hotelů mimo jiné na Rhodosu
►        Bývalá americká letecká základna Heraklion na Krétě.

16 komentářů :

 1. Řekové budou brzy cizinci v Řecku :-(
  Čeká nás v budoucnu totéž ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde to prosím vás žijete, my jsme americký protektorát již po Listopadovém puči ! Nám tady nepatří ani ta pitná voda a vláda taky ne - viz cesty všech nových ministrů do IV. říše za oceánem na instruktáž !!

   Smazat
  2. Neměl jsem na mysli politickou příslušnost. Majetek české země snad ještě z velké části nepřísluší cizincům. Jinak by musel posselt a jeho landsmanšaft požadovat navrácení Sudet po protektorátu, ne?

   Smazat
  3. Naopak velká část patří cizincům. Někde jsem četl, že 40% průmyslové výroby patří cizincům, dále ohromné majetky dnes vlastní a dál v restitucích bude dostávat katolická církev a ten majetek v podstatě patří Vatikánu, takže zase cizincům. Stát v posledních letech prodával a ještě pořád postupně a potichu prodává plno pozemků, lesů, vodních ploch apod. Velká část z toho, hlavně v pohraničí u Německa a Rakouska patří už cizincům, kteří to od státu skoupili přes nastrčené české firmy. Nám Čechům bohužel už toho zůstalo velmi málo a výprodej pokračuje.

   Smazat
  4. Kde domov můj ?

   Smazat
 2. No co se to tady děje....už nám tu vůbec nic nepatří....Rayven

  OdpovědětSmazat
 3. Je to tak, my už jsme cizinci ve vlastním státě........

  OdpovědětSmazat
 4. Proto tolik nenáviděli komunisty a bývalá zřízení. Byli zárukou, že žijeme ve vlastní zemi, na vlastní půdě oproti dnešku. Jak jsem komunisty neměl rád, dnes musím konstatovat, že dobře už bylo.
  Češtině už chybí slova a výrazy pro pohrdání těmi nenažranými psychopatickými otrokáři.
  Snad dnes konečně každý chápe k čemu slouží ochota půjčovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohou-li kapitalisté získat procenta zisku navíc, přestoupí zákon, mohou-li získat desítky procent spáchají zločin mohou-li získat stovky procent, neexistuje zločin, jehož by se nedopustili.

   Smazat
  2. 11:53 - ano, hezky vyjádřeno :-D

   Smazat
 5. Počátek tohoto bordelu v Česku byla tzv sametová revoluce .Západ si protagonisty této revoluce koupil a ti nasměrovali tuto nešťastnou zemi tím směrem , který Západu vyhovoval . Proto to dopadlo tak jak to v Česku dnes vypadá . Jediným tehdy správným směrem kterým se tehdejší Československo mělo vydat byla NEUTRALITA !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! A jediným správným směrem, kterým se dnešní Česko má vydat je vystoupení z EU a NATO, přijetí neutrality, zvýšení české státní suverenity a spolupráce se zeměmi BRICS!!!

   Smazat
 6. Vždyť přece o to šlo - ne? Nerozkradli a nevyprodali svůj majetek pod cenou západní hybridě dobrovolně jako my, tož se k tomu domačkají jakožto dlužníci, zatímco nám, kteří jsme prodali svůj národ a všechno co nám patřilo, se náš dluh nepřipomíná - zatím. Západní typ žoku peněz nepřestane, dokud všechno nedostane. Intrikama, podvodama, lichvou, násilím - zkrátka co si zamane, to získá. Kolik při svých osvědčených praktikách pozabíjí lidí - na tom nezáleží nikomu.Lidské oběti se vždycky jen účelově opráší, když je potřebuje nějaká falešná ideologie použít proti ostatním, jinak jsou zapomenuty, a kdyby nebylo střídajících se ideologií, nikdo z nových generací by o obětech a genocidách nikdy nevěděl.

  OdpovědětSmazat
 7. Oni nám prostě lhali už od puče a lžou nám dodnes, není na co dalšího čekat! Likvidace konkurence a získání nových trhů, to byla naše slavná revoluce. Jakto, že takové revoluce neprobíhají směrem na západ? Také mají státy jako Francie mnoho státních podniků a světe div se, neprodávají si infrastruktůru a nám to přitom radili. Celé je to podvod a vykradení našeho hnízda, kam jsme snášeli poctivě 40let zlatá vejce. Prostě vše co jsme stihli nahospodařit nám ukradli, celý Západ je postavený na žití ze slabších ekonomik. Oni potřebují rozhodně nás ale my je nikoliv. To oni si žijí takto jen díky kolonialismu a vykrádání ekonomik cizích států, postavte mezi nimi zeď a do roka chcípnou hlady. I jejich platy by museli podstatně dolů, kdyby nemohli jejich firmy vyrábět na východě za pakatel a nemohli křížově dotovat své mateřské firmy.

  OdpovědětSmazat
 8. Ano.Jako kdybychom se my - všichni pracující občané - rozhodli nenastoupit do práce a žít z podpor. Nevyjely by vlaky, autobusy, tramvaje, metro, v obchoďácích by nebyly pokladní, ve školách učitelé, v nemocnicích sestry, nechodily by pošťačky, nejely by pasy v montovnách, nemakala by jatka a výrobny potravin, pekaři -zkrátka nic. Nikdo. Umíte si představit ten zmatek? Do týdne by musela padnout vláda, šli by všichni od toho, nastoupili by za ně jiní - podstatně a zásadně levnější ( oni už moc dobře vědí že je lid nasrán na jejich platy)¨a všichni vyhryzové zvyklí jen brát a dojit pracující lidi by pošli hlady. Stačil by na to možná jeden měsíc. Vybrat si všechno z banky ( krachly by banky) a prostě zažádat si o podporu jako mají cikáni. Takzvaný stát by šel okamžitě do kopru. Zbohatlíci by se podělali. Ale odněkud mají jistotu, že toto český lid neudělá nikdy. Každý maká a doufá, že se poměry přece jen zlepší. Každý se třese i o ten mizerný žvanec. No zkrátka - poměry jsou nastaveny jako natažený budík. Nic se nedá změnit - než se budík zastaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se bude dít až se budík zastaví?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.