Reklama

čtvrtek 23. července 2015

Oděsa podepsala memorandum s americkými orgány o své přeměně v Kalifornii

23. 7. 2015   zdroj
Saakašvili provádí vlastní zahraniční politiku.
Oděská oblast Ukrajiny a USA podepsaly memorandum o pomoci při provádění reforem. Korespondentovi IA Regnum to bylo sděleno 21.července v tiskové službě Oděské oblastní státní správy. Dokument podepsali gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili a zástupce ministra zahraničí USA William Brownfields. Podle memoranda mají v úmyslu přeměnit Oděsu v "druhou Kalifornii."


"Spojené státy pomohou Oděské oblasti v reformě celnic, administrativních služeb a poskytování bezplatných právních služeb dobrovolníkům. Při podpisu prvního takového memoranda v rámci jednoho ukrajinského regionu byli přítomni američtí policisté ze státu Kalifornie, kteří připravují nové oděské hlídky. Říkají, že Oděská oblast jim velmi připomíná jižní Kalifornii. Zástupce Johna Kerryho Bill Brownfields na tiskové konferenci zdůraznil, že Washington plně podporuje protikorupční tlak v Oděse," je uvedeno ve zprávě.

Připomeňme, že podle ukrajinské ústavy má výlučné právo provádět zahraniční politiku ústřední státní moc v Kyjevě.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Nemám slov o té ubohosti...
  je mi jen stydno když pomyslím ,jak daleko mohla dojít tahle
  perverzita..
  jituš

  OdpovědětSmazat
 2. Vzhledem k tomu, jak dopadl Saakašvili ve své rodné Gruzii, kde je trestně stíhán a kde také skákal podle píšťalky USSA, tak se mají oděsané na co těšit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Saakašvili také. Jen by mě zajímalo, kde bude experimentovat příště. Možná zrovna v Kalifornii bude realizovat do třetice všeho dobrého to, co se mu nepodařilo v Evropě.

   Smazat
 3. Já jsem spíš čekal něco podobného,ale u Ruských hranic.
  USA tam navalí prachy,ale i zboží,ukázat jak vypadá kapitalismus na západě,že jim bude prodána i půda pod nohami,to Oděsanům neřeknou.

  OdpovědětSmazat
 4. Utáhněte si opasky a za 5 let se budete mít jako v Německu!! :D

  OdpovědětSmazat
 5. Utáhněte si opasky a za 5 let se budete mít jako v Německu!! :D

  OdpovědětSmazat
 6. Legrační. Vyjednává to Brownfields, to je fakt žert. Nomen omen.
  (brownfield = opuštěné město, zastavěné chátrajícími domy a zrušenými továrnami, často obývané gangy a spodinou. viz. Chicago).

  To také z celé Oděsy zbude.

  OdpovědětSmazat
 7. Souhlas s 21:07
  Oděsa v čele s tímto výlupkem žvýkající kravatu má našlápnuto stát se Ukrajinským Detroitem .

  OdpovědětSmazat
 8. Vypadá to, že tam jedou všichni na tvrdejch drogách, jinak to není normální.

  OdpovědětSmazat
 9. Ukrajina se začíná drolit.Na východě Donbas,na jihu Oděsa,na západě Podkarpatí a Lvov .To není špatné.Brzy se začnou mydlit mezi sebou.

  OdpovědětSmazat
 10. Z Ukrajiny vyroste časem, jeden velký Disneyland.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.