Reklama

pondělí 13. července 2015

Opravdové řecké drama začíná teprve nyní!!!

napsal vlk, přispěl Gerd 
13.7. 2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Neměl jsem v úmyslu přes víkend vůbec psát. Zásobník byl založen až do úterka včetně, takže jsem si chtěl užít slunička a nicnedělání. Minimálně na Kose….

V duchu jsem sice připravoval článek, kterým okomentuji finále řeckého dění až bude realitou, zejména Tsyprasovu pozici a onen totální velečtoč, který udělal ohledně ústupků věřitelům. Protože jsem si, podle náznaků tak nějak říkal – stejně jako snad všichni ostatní – tak Tsypras to zabalil, cesta k nějaké dohodě volná. A leitmotivem toho komentáře mělo být něco ve smyslu:

- Tsipras mnohé zklamal zcela nepochybně

- ale na druhé straně – jestliže jsem psal o tom, že být Řekem a hlasovat před týdnem NE chtělo obrovský kus odvahy riskovat velké, neznámé a nejspíš fatální dopady. Pak na druhé straně – ještě větší odvahu nebo možná duši totálního hazardéra, vyžadovalo od Tsiprase zaujmout v těch pár dnech a hodinách, které mělo ještě Řecko k disposici, se o to lidové NE totálně opřít!

Jeho situaci bych nejlépe přirovnal k rozhodování Edvarda Beneše v 28. září 1938 – přijmout Mnichovskou dohodu nebo jít do prohrané války a bojovat? Tohle, podle mne bylo úplně stejné. Jen ti potencionální mrtví ve statisících u toho scházeli. A Tsipras si zvolil jako Beneš. A navíc – všichni z nás , kteří by mu vyčítali slabost na to nemají žádné právo – my radíme a preferujeme určitá řešení,která ze všeho nejvíc vyhovují právě nám samým, aniž bychom byli konfrontováni s jejich náklady a důsledky! To se nám radí a soudí!

– Řekové se nakonec zavázali k tomu, co stejně udělat musí. Ostatně – napsal jsem řádově před týdnem, že i při nejlepším možném scénáři pro ně, jim nezbude nic jiného, než všechny ty požadované reformy tak jako tak provést a to i tehdy, kdyby jim odpustily skoro celý dluh.

Nyní mi dovolte neplánovanou odbočku – právě jsem otevřel skvělý mail od Gerda, který bezvadně pasuje právě sem a nyní:

Porovnejme si návrh řecké vlády s realitou v ČR:

• zvýšit daň z příjmu z 26% na 28% – to v ČR platíme 15 % daň z příjmu + 6,5% na sociální zabezpečení + 13,5% zdravotní – v ČR už řecké daně dávno platíme o 7 % vyšší

• zvýšit DPH na luxusní zboží z 10% na 13% – v ČR je už dávno za luxusní zboží i zboží nezbytné a sazby daně jsou: základní sazba DPH je 21%, první snížená sazba DPH je 15%, druhá snížená sazba DPH je 10%
DPH na zpracované potraviny, služby, restaurace a dopravy mají skočit drasticky z 13% na 23% – tam nás Řekové předběhnou, ale ne o moc. 
• zmrazit minimální úroveň důchodů v nominálním vyjádření do roku 2021, zvýšit věk na 67 let – o zmrazení důchodů se postaral Kalousek 
• zrušit předčasné důchody – i o tom se už v ČR uvažuje. 
• snížit v příštích dvou letech výdaje na obranu (o 100 milionů eur v roce 2015 a o 200 milionů eur v roce 2016) – a my je prý máme tolik nízké, že jsme z USA kritizováni a musíme je zvýšit,

• vyhlásit výběrová řízení na privatizaci přístavů Pireus a Soluň, stejně jako na železniční podniky Trainosei a Rosco – obávám se, že privatizace proběhla už dávno za vlád ODS  - která zprivatizovala kdeco, viz bytové fondy, ČD Cargo, mýtné systémy, atd. a ČSSD, která zprivatizovala zbytek. Vodu, odpadové hospodářství a teplárenství zprivatizoval komunální politik.
Závěrem: V ČR řecký úsporný program plníme už hodně dlouho a vzorně . Nějak jsem si nevšiml, že to republice nějak prospělo či snad žití nad poměry většiny lidí. Asi si o to více žilo nad poměry pár lidí. Možná je to v Řecku podobné.

Ale ústředním bodem měla být jakási úvaha nad tím, že Tsipras nejspíš svým kompromisem zlomil, stejně jako kdysi Beneš, páteř těm, co věřili na svoje odhodlání. A to že je jaksi největší malér. Který bude mít nejen pro Řecko, ale i pro Evropu zásadní dopady, dnes těžko odhadnutelné. A přidat k tomu pár o hlupácích z mainstreamu – typu – vševěd Kovanda z Roklenu / a zdaleka není sám/, který s Tsiprasem účtuje ve stylu - Tsipras je typický komunista – naslibuje lidem a pak je klidně prodá - viz ZDE

Pro pana Kovandu mám jedno malé doporučení – aby sem tam zalistoval historií – Daladier, Chamberlein, Beneš komunisty nebyli, také naslibovali a také lidi prodali….

Tohle všechno a dost dalšího mělo být v onom článku, který jsem nosil v hlavě a který už nikdy nenapíši, protože situace se naprosto dramaticky změnila. Díky německému ministru financí Schäublemu. Mainstream má od začátku řeckých jednání jasno – za všechno mohou řečtí levičáci, kteří si neváží dobroty a pochopení ostatních členů eurozony a záměrně dělají potíže. Jenže já celý problém, aniž bych jakkoli snižoval vinu Řecka na vzniku problému, na Kose prezentuji i podíl druhé strany – kdo všechno a proč Řecku do krize pomáhal a hlavně – kdo se posledního půl roku ani nenamáhal, aby neřešitelnou situaci Řecka usnadnil nějak konstruktivně řešit. A tím někým je jednoznačně Německo, které naprosto odmítá jasná a jednoduchá čísla, ke kterým došel už i Lagardeové MMF ve své studii, kde zjistili, že Řecko nemá žádnou šanci bez podstatného ostřižení dluhů a navíc že jsou nutné další masivní finanční injekce zvenčí a a to někde v rozmezí 50-70 miliard eur. Je to Berlín, který je ve věci částečného oddlužení naprosto neústupný. A podle mne Tsiprase do té pozice dotlačil. Z mnoha důvodů, které už na Kose také zazněly.

Nicméně, klidně přiznám, že by mne ani ve snu nenapadlo, s čím přijde Schäuble ohledně posledních řeckých návrhů!

Německý ministr financí považuje řecký návrh za „nedostatečný“ a sděluje, že je proti dalšímu vyjednávání. Jeho ministerstvo si myslí, že řecké návrhy nejdou dostatečně daleko. „Tyto návrhy postrádají zásadní reformy, které by modernizovaly zemi a přinesly jí dlouhodobý hospodářský růst a udržitelný rozvoj,“ stojí v dokumentu ministerstva.

Schäubleho úřad měl předložit dva alternativní návrhy dalšího postupu.

Podle prvního by Atény své návrhy urychleně vylepšily a do fondu, z něhož by se splácel řecký dluh, by přesunuly řecký majetek v hodnotě 50 miliard eur (1,35 bilionu korun). Druhý scénář navrhuje, aby si Řecko vzalo „timeout“, kdy by na nejméně pět let přerušilo členství v eurozóně a během té doby by restrukturalizovalo svůj dluh.

Více ZDE

Teprve nyní máme co do činění s opravdovým řeckým dramatem! Němci nejen že nechtějí odepsat ani jediný cent z toho, co bylo Aténám půjčeno, ale oni dokonce ukládají suverénnímu státu kontribuční podmínky, které se předepisují poraženému nepříteli! Něco ve stylu Versailleské smlouvy. Soudím, že si pro tuhle pozici Berlín předem zajistil podporu i dalších zemí. Tvrdou pozici prý zaujímá také Holandsko, výroky slovenského ministra financí jsme zaznamenali i na ČT a tvrdí mají být i Balti.

Ale nejdál, už před Schäublem zatím zašli - Finové. Finská vláda se postavila proti dalším úvěrům Řecku s finskou participací a dokonce se v Helsinkách prý začalo diskutovat o tom, zda takhle náhodou není na čase eurozonu opustit.

Viz ZDE

Jenže Finové, baltické státy, Slovensko a podobní si mohou povídat co chtějí. Ti všichni, stejně jako Česká republika mají jen právo souhlasu. S tím, co rozhodnou velcí kluci. Pardon velká holka a velcí kluci! A řekl bych, že minimálně euroatlantický svět nyní naprosto napjatě čeká, jak rozhodnou! Nevěřím, že někdo ze světových a evropských politiků očekával takovouhle německou reakci! V uplynulých měsících, týdnech a dnech bylo mnohokrát z různých úst vyřčeno, že jde o osudovou zkoušku EU, že EU čelí největší krizi ve své historii, atd. atd. Dokonalá ukázka, jak se neskonale plýtvá velkými slovy. Bez jakékoli podstaty, důvodu a významu! Ve světle sobotního bruselského večeru.

Ta osudová zkouška a fatální krize pro EU přišla až včera večer. S Schäubleho vyjádřením. Tohle v podstatě už není ani pro Řeky ani jakási varianta Mnichova – tohle je rovnou rakousko uherské ultimátum Srbsku v roce 1914!

Nehodlám popírat, že německý postoj je racionální. Tvrdím tady už hodně dlouho, že současný řecký dluh je, co se týče splácení, nad síly Řecka to někdy splatit. Že naději by dalo jedině ostřižení 70%. A za tímhle tvrzením si stojím! Rozumím Schäubleho kalkulacím. Nesplatitelné půjčky se mají navýšit o nějakých skoro 25%…

Jenže naprosto nerozumím způsobu, který Němci vůči Řekům a de facto - celému jižnímu křídlu použili!!! Neumím si představit, že něco podobného spolknou Italové a zejména Francouzi! Italové už se velmi důkladně ozvali a jejich premier Renzi nijak zvláště diplomaticky oznámil, že Merkelová bude mít dnes jemu co vysvětlovat na zasedání šéfů vlád EU! Mimořádně mne zajímá postoj Paříže! Jestli tohle nechá Berlínu projít, přizná status druhořadé, nevýznamné zemičky.

A moc mne bude interesovat reakce Wahingtonu!!! V Bílém Baracku asi budou všichni nyní makat a hlavně telefonovat jako černí! Jen mi není jasno na čem. Protože Němci posledními návrhy prostě Řeky nejen smrtelně urazili, ale totálně ponížili!!! A to jim nebude zapomenuto. Hned tak ne! Určitě ne Řeckem, ale myslím, že i leckde jinde se nyní objeví těžký resentiment událostí starých 75 let. Kdysi jsem četl někde skvělý bonmot – že cosi bylo uděláno s francouzským organizačním talentem a německým šarmem…. Mno, tak na včerejší vyhrocení bruselských jednání to sedí dokonale! A ten šarm je přímo prušácký! No a přidejme si k tomu yankeejskou empatii typu fuck of EU! Aby to bylo dokonalé!

Byl jsem eurohjerem. Po včerejším německém představení říkám jasné NE! Ne euru a eurozoně! Nejsme, ani zdáním už dávno suverénní stát. Nemáme svou národní ekonomiku, své národní finanční trhy, banky, pojištovny. Armáda se změnila na expediční sbor v cizích službách. Zatím však máme národní měnu.A nyní je zřejmé, že přijmout euro znamená ještě větší poklonkování a podřízenost než dosud. Stejně jako chápu ekonomické úvahy Berlína, chápu i celkové ekonomické výhody eura pro EU. Respektive nutnost jeho zavedení, má-li mít budoucnost jednotný trh a společný ekonomický prostor. Obojí pokládám za nutné k našemu přežití Ale míra diletantismu, naprosté neschopnosti při jeho zavádění, hlouposti a totální nekompetence při řešení počátků řecké krize a nyní drzost německých požadavků a německá snaha ponížit Řeky, je pro mne prostě nepřijatelná. Respektive – přes veškeré racio pro mne staví euro a jeho přijetí mimo jakoukoli věcnou diskusi! Pokud Berlín tohle považuje za přijatelnou normu chování, v eurozoně a k členovi eurozony, tak v takovém spolku já prostě být nechci!

Ale aby nedošlo k mýlce – říkám, že nechci být členem eurozony! Nikoli vystoupit z EU. Jakkoli to tak na první pohled vypadá, není to totéž. X krát jsem se tady i jinde ptal odpůrců Evropské unie a zeptám se znovu – když EU padne – kdo a jak zastaví Německo?! A Schäubleho / německé extempore ohledně Řecka ukazuje, že ta otázka byla plně na místě! Jedině EU a její procesní pravidla dávají šanci držet znovu oživlé Velkoněmce nějak na uzdě. Velmi rychle se přesvědčíme, jestli je tenhle můj závěr správný nebo jestli už Berlín všem přerostl přes hlavu, či nikoli. Připomenu ještě výrok Michaila Gorbačova v lednu t.r , kdy konstatoval ohledně současných německých ambicí:


„Nové Německo chce všude zasahovat, chce se zúčastnit nového dělení Evropy. Německo chce rozšířit svůj vliv na Východ, copak lekce z 2.světové války nestačila?“

Jestlipak si na něj někdo z právě v Bruselu jednajících vzpomene? Nicméně jednu věc Schäuble způsobil docela jistě – umožnil Tsiprasovi přežít jeho vlastní politickou smrt. Tsipras byl pro mnoho Řeků zrádce. Ten který je vyzval k referendu a pak cukl. Nyní má tentýž Tsipras možnost konstatovat – udělal jsem všechno pro dohodu. Marně. Udělá to a vyzve Řeky jít na barikády? Nevím!

Evropská unie opravdu ještě nikdy nečelila takové krizi jako nyní. A je to v podstatě na rasovém základě – Germáni proti Románům…. Jih proti Severu… Bohatí proti chudým… Jak taková unie asi tak může přežít!

Děkujme osudu, že si zatím užíváme výsady být jen pozorovateli. A že nemáme euro. Ale dlouho nám to asi nevydrží. Jen přemýšlím nad tím, jak si může Německo nyní nárokovat přebírání imigrantů, kteří míří právě do Německa jinými zeměmi a mluvit o spravedlivém podílu? Po tom, jak jedná s Řeky.

V každém případě platí, že ohledně Řecka jsme až doposud zažívali jen celkem nevinné kočkování. Pravé řecké drama začalo teprve včera. A nejen řecké! Myslím, že nyní definitivně získalo celounijní rozměr. Pokud Atény nebudou hladce vyhozeny z eurozony a ponechány na pospas osudu.

Nejprve dojde v tvrdé katarzi uvnitř EU. Kde se Teutoni střetnou s Romány nebo chcete li – Románi se severskými barbary. A někdo odtud vyjde jako těžce poražený a ponížený. Tady už se bude strategie win / win hledat mimořádně těžko. Když se prosadí Němec, bude muset kapitulovat Ital a Francouz a Španěl s Portugalcem budou vědět, že kdykoli se něco zvrtne, dříve, než se naprosto vzdálí z dluhového pásma, čeká je osud Řecka. Nikdo pro ně nehne ani prstem.

Jestliže naopak nějak nabudou vrch Latinos, pak bude ve varu politická scéna v Německu, Finsku a nejspíše i Holandsku! Navíc – novou pomoc pro Řecko musí odhlasovat parlamenty zemí eurozony! Ve Finsku druhá nejsilnější strana v zemi a vlastně vítěz posledních voleb – finští euroskeptici už v noci řekli své jasné NE a jsou prý připraveni odejít z vlády, která i s nimi měla většinu celého 1 hlasu! Merkelové, při minulém hlasování v Bundestagu vypověděla poslušnost nikoli malá část poslanců CDU/CSU. Nyní by to bylo daleko více. Slovenští kosíři znají situaci u nich daleko lépe než já, ale zcela jistě se mnou budou souhlasit, že opozice by dostala do ruky konečně ideální karabáč na Fica, pokud by vláda nakonec musela před Romány kapitulovat a dál financovat Řeky. A ve Smeru by nejspíš zavládl rozkol. Obzvlášt pikantní situace by nastala ve Španělsku. Tam miláček západních konzervativců Rajoy, aby se snad rozpůlil – jako šéf zadlužené země v problémech si, na straně jedné – sotva může dovolit tvrdý kurs proti Aténám. Neví, kdy dojde na Španělsko. Na druhé straně, pokud by veřejnost získala dojem, že Tsypras a Syriza nakonec přeci jen nějak vyhráli, je to přímá podpora jeho smrtelného nepřítele v nadcházejících volbách – bratránků od Syrizy, tedy španělského PODEMOSU a jejího populistického lídra Inglesiase /pamatujme si to jméno/. V každém případě se ukazuje, že EU ani náhodou už není onou unií vzájemné solidarity a odpovědnosti, o které ještě v týdnu poučovala Merkelová Řeky, ale jen spolkem sobců, kde si každý jede jen po svém prkně a nic ostatního ho nezajímá. Francie nehodlá dodržovat Maasricht a není za to sakcionována, jak stanovují unijní pravidla, k tomu žárlivě střeží eurodotace pro zemědělce, Britové svou britskou výjimku a chtějí další úlevy proti tomu, co vyjednali, Němci si počínají jak vítěz válečného tažení proti ostatním členům a hrají hru – co je dobré pro nás, musí být dobré i pro vás, Itálie, kromě hospodářských starostí je pustošena zátěží imigrantů, malé státy, jak už řečeno výše, mají jen právo souhlasu a jsou mentorovány velkými bratry a sestrami,Rakousko hraje těch sobeckých karet hned několik, ale nejflagrantnější mi přijde jejich tažení proti jádru, kdy si sami o pár tisíc hlasů kdysi odhlasovali uzavření své právě dokončené jaderné elektrárny, takže nyní dělají potíže každému, kdo v EU chce nastartovat nový jaderný projekt. podle hesla – když my jsme si nechali dobrovolně chcípnout kozu, tak nyní chceme , aby chcípla všem! A tak bych mohl pokračovat stále dokola. A všichni tyhle nám tvrdí, že největším problémem je ruská propaganda! Ta nám to tady kazí!

A nakonec si neodpustím hodně škodolibou otázku. Do Varšavy. Zda si tamní svalovci všimli té neobyčejné teutonské rychlokvašené pýchy a síly…?

34 komentářů :

 1. Tak nevím, Řekové nejsou Češi, sotva stráví vykonání opaku toho, s čím a pro co Syriza vyhrála volby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MAKRELA VYRABUJE ZBYTEK AKTIV ŘECKA

   a nebude k tomu potřebovat wehrmacht.Tak dopadne i ČR,pokud se bude rvát do EU a budeme li volit ty blbce,kteři se na to chystají.

   Smazat
  2. Vlastenka


   Jak jsem četla, že se chystají prodat vodovody, tak mi to nějak evokovalo situaci v Praze.
   Frantíci shrábnou aktiva a Praha financuje veškeré opravy - pokud ty smlouvy budou takhle "výhodné", tak Řeky předem lituju.
   Drancování východu pokračuje.

   Smazat
 2. TTIP čeká a rychle se musí schválit, dokud EU drží ještě pohromadě.Potom nastane celoevropská mela pod taktovkou vrchního protektora USA.

  OdpovědětSmazat
 3. Domnívám se, že Němci jsou oběť. Pod vedením paní Merkelové utrpí největší tunel oni a Francie. Paní Merkelová už blbne, protože ji dochází co provedla a nechce tomu uvěřit. Já bych ji nepustil samotnou nakupovat ani do Lídla a oni ji svěří stát.
  Plán byl jasný. Nejdříve si Řecko půjčovalo od soukromých bank. Když už to bylo v řiti, s čímž se počítalo, tak agenti banksterů v EU ukázali "solidaritu". Druhá porce "pomocného balíčku" šla na splacení dluhů soukromým bankám. Sečteno a podtrženo - soukromé banky dostaly co půjčily a pro EU zůstal nesplatitelný dluh. Vítejte v Evropě a zase se odchod do důchodu "malinko" posune, malinko se zvýší daně a malinko sníží důchody, malinko zvýší DPH atd. Zavedou to, co Řecku za pět let zdvojnásobilo dluh. Výsledek je jasný. Zhuntované a zadlužené státy, které bude možno na povel poslat dle potřeby na Rusko. Lidé si vydělají jenom tolik, aby zaplatili nájem v 1+1 a makat budou do smrti. Kdo se nepřizpůsobí, půjde pod most, protože v bytech budou uprchlíci a ti co berou sociální dávky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmí se zapomínat, že za oponou jsou stále USA, které dohlíží a regulují dění v EU podle svého scénáře a evropské loutky musí poslouchat.Nebýt jich, tak se se Řeckem nikdo půl roku mazat nebude.Merkelová půjde od válu a nejen ona!

   Smazat
 4. Myslím, že Řecko je používáno jako trojský kůň k rozvratu EU. Jak symbolické :-)) Rozděl a panuj opět v přímém přenosu. Zřejmě se zaoceánská elita rozhodla hodit globalizační projekt v Evropě přes palubu (alespoň dočasně) v zájmu svého přežití - asi sází na bilaterální "jednání" (chápej jako vydírání) s jednotlivými státy. Nezapomínejme kdo drží genoserin Merkel a její partu na vodítku. Německo nikdy nepřestalo být okupovaným státem. Jedno se ale ukázalo jasně, že celý EU projekt se zvrhl na pouhé vyrabování východních a jižních trhů/států, a když se má platit účet nejvíce křičí největší konzument. Je to jako mezi lidmi - přátelé pokud to přináší zisk a nic to nestojí. Souhlasím s prof. Krejčím, že euroatlantické (západní) elity nejsou win-win - tedy fair play -schopny. Jaká to rána pro globalisty, že nejsou schopni globalizace. Tedy té skutečné, ne neokolonialsmu.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Autor je nejspíš poloviční cvok.

  OdpovědětSmazat
 7. a kto sa na tom celom VABANKU najviac usmieva???....a za pár rokov celú totálne zadĺženú Európu zožerie ako cukríček....no predsa goldman & sachs

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Chytrý, dosud jsem Vám fandil, vaše snaha je více než záslužná, ALE: "... A navíc – všichni z nás , kteří by mu vyčítali slabost na to nemají žádné právo – my radíme a preferujeme určitá řešení,která ze všeho nejvíc vyhovují právě nám samým, aniž bychom byli konfrontováni s jejich náklady a důsledky!" Nepřímo tvrdíte, že Tsiprasovi vyhovuje "německé" řešení... Nepochopil jste základní věc:
  -------------------
  Tsipras Z R A D I L Řeky a Řecko, nic víc, nic míň. Stejně /srovnatelně/ jako nás Beneš v r. 1938, stejně jako Dubček v r. 1968, který měl 1000 keců v zákulisí, ale pak Moskevské protokoly podepsal... Tsipras
  nalomil /zlomil?/ n ě k o l i k a generacím páteř, toť podstatné. Věc skrytá, na rozdíl od bídy, špíny a chaosu, ale zásadní... NN

  OdpovědětSmazat
 9. Vlk na Kose píše hezky, je to inteligentní a přemýšlivý člověk. Přesto je vidět že je to komunista (bývalý) myšlením stále. Za Ukrajinu snáší důvody, všechna čest, evidentní napadení Nečase a Nagyové policií a prokurátory, zneužití všeho jako křivé obviňování, ovlivňování úniky do medií, vyrábění důkazů, manipulace, to nevidí, to se mu nehodí. Dokonce ani přesto, že je to zorganizováno SS-ambasádou. A další věc mi vadí, že teprve teď s Řeckem prozřel a přestala se mu líbit EU a Eurozona. Mně to příliš připomíná 50 léta, levicoví vstupovali do KSČ, a s nadšením chtěli budovat, a taky dát po papuli, těm co je chtěli brzdit. Potom prozřeli a v 68 zase vystupovali a stali se (opět) velkými mravokárci. Já bych si ale přál, aby elita poznala podfuk hned, jako ti co se nikdy ke komunistům nepřidali (a neměli se dobře), jako ti to hned věděli, že přílišné sjednocování v EU musí takto skončit (a skončí ještě hůře). Že když Klaus odmítal podepsat Lisabonskou smlouvu, že dělal dobře atd.

  OdpovědětSmazat
 10. Vlastenka  Nechápu, jak si někdo kdy mohl dělat o eurosvazu iluze!
  Naštěstí, ať už Makrela rozhodne jakkoliv, bude to znamenat stejně jen rozval unie. A pokud rozhodne pro další miliardové půjčky, bude ten rozval jenom urychlen. Takže štěstí v neštěstí.


  Naprosto nechápu Špidlu, který včera, jako totální mimozemšťan, blouznil, že je třeba ještě větší "integrace". Ten snad ani neví, která bije.

  U jindy prozíravého Zemana mě taky překvapuje jeho neměnný postoj k euru. Jako by zamrzl v čase.

  Zaplať pánbůh, EU zvoní hrana. Včera bylo pozdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá Vlastenko Špidla není žádný mimozemštan. Pokud nebude větší integrace mohl by přijít o lukrativní důchod. Nakonec stejnou hru s námi hrají všichni europos.anci i ti dřívější.
   Václav

   Smazat
  2. Vlastenka


   A sakra, to mě nenapadlo...
   Já si říkala, že se už napakoval dost.
   U ostatních, fungujících eurovyžírek je to jasné.

   Smazat
 11. V Recku bude hlad. Skoda ze jim nemuzete pomoci, komunisticka holoto !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Řecku bude hlad díky hovadům z Brusele a díky židovským banksterům. Goldman Sachs asi nejosu "komunsitická holota", že? Ti se slušně pakují.

   Smazat
  2. Co vlastně znamená slovo- holota?

   Smazat
  3. vlast tě (8:28) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  4. Pro 11:08... Holota: sebranka, chátra, lůza... :-P

   Smazat
 12. http://denikreferendum.cz/clanek/20805-varoufakis-prosazoval-konfrontaci-tsipras-byl-proti
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ilona-Svihlikova-Rekum-nezustane-nic-Nemecko-je-utlouklo-aby-si-to-kazdy-rozmyslel-Je-to-lekce-o-soucasnem-kapitalismu-Nasi-politici-lezou-do-zadku-takze-383930

  (Zdejším žvanilům, kterým je všechno jasné a znají "viníky" (Beneš, Tsipras, , komunisti, židovské spiknutí...) ke čtení nedoporučuji. - Beneš zlomil národu páteř, ale Klaus ji naštěstí vyztužil korsetem. Tsipras je zrádce a Schäuble vlastenec. Atd. - Blbost opírající se o sebevědomí je nezlomná síla.)

  OdpovědětSmazat
 13. Tsipras je zradce. Proc do toho lezl, kdyz na to nemel? EU monstrum zvitezilo a zlomilo pater Tsiprasovi, nikoli naopak! Pokud vim, tak Rekove nehlasovali pro vystup a EU a ni pro zbaveni se falesneho eura. Recko se projevilo zbabele. Zalekli se volnosti a zacatecni dobu tezkosti nez by se nastartovala opet ekonomika. Jsem presvedcena, kdyby Grexit dotahli do konce a postavili se razne na stranu Ruska a Ciny, bylo by jim pomozeno. Ovsem vlazne jednani Tsiprase, ktery ani nezadal Putina o pomoc hovori o tom, ze ho Putin samozrejme nebral vazne. Tsipras si ted odjede za rodinou do Australie a rika si 'po mne potopa'. Zato Recko v budoucnu neceka nic hezkeho. Prodali sami sebe. Jsem zklamana. Jaris

  OdpovědětSmazat
 14. Proč nazýváte paní Merkelovou "makrela?" No jasně -ženská na ženskou, který nesahá ani po kotníky jsou vždycky jako furie. A vůbec, co ten slovník? Proč ta familiárnost? "ten špidla, ten tsipras" - zdá se, že ta holota českové úplně ztratili dobrý vychování, teda -ti staří.-Mladí ho nemají vůbec, o tom žádná, ale když už i ti staří, kteří jsou za zenitem života i schopnosti jsou hrubí a předvádí žoviálnost a familiárnost... bože, to je tak hloupý. Stejně jak hloupý jsou diskuze.Tady je zase rozsvíceno.Proč je pan premiér Tsipras zrádce? Nechápu. A co potom jsou šmejdi, kteří dělají premiéry českých vlád od roku 1990 -jaká nadávka by se hodila pro ně?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   10.35

   Nehráblo vám trochu?
   To bude z těch teplotních změn.


   Ještě snad budu u těch sviněk psát "vážený pan", ne?!
   Pokud o tom nevíte, Makrela se teflonce říká už dávno. Baba skončí nedobře.
   K těmhle ksindlům v politice žádnou úctu necítím a už vůbec ne povinnost ji projevovat.
   Vy si ty vyžírky klidně adorujte a Makrelu na fotce z nuda pláže si pověste nad postel.
   Bude skvěle fungovat jako kontracepce.

   Takže podle vás jsou češští premiéři "šmejdi" (ne že by snad nebyli), ale já nesmím napsat "ten Špidla" a "Makrela".
   Máte takový dost zvláštní smysl pro svobodu slova.)))


   Vy, coby starý mudřec, můžete všecko.
   Akorát ty vaše moudra asi nikdo číst nebude.   Smazat
  2. 10:35
   Samozrejme, ze Tsipras je zradce. Nejdriv dela ze sebe hogofogo, ze vsechno zvladne, naslibuje 'horydoly' a pak priposrane kyvne, co mu EU s Trojkou naserviruje.
   Co se vetsiny ceskych politickych pitomcu tyce, jsou to onuce Bruselu a USraele. Spokojen? Rekla jsem to spravne? Jsem si jista, ze ano. Navic pro politiky plati zasada, 'na hrubou diru, hruba zaplata'. Oni si take s nami neberou servitky. Jaris

   Smazat
  3. Milá paní vlastenko, napomínajícímu pánovi zcela jistě nešlo o projevy falešné úcty. Jen si zřejmě myslí, stejně jako já, že to, jak kdo píše, jak se vyjadřuje v běžné řeči vypovídá přece o něm samotném, a ne o těch, kterých se ta vyjádření týkají.

   Smazat
 15. Co znamená holota českově? Když druhým kážu omorálce a o psaní tak sám nebudu psát koniny nebo -kritizuji druhé za něco co mně je vlastní?

  OdpovědětSmazat
 16. Znamená to, anonyme 11.15 že českové jsou holota. Češi ( obyvatelé Čech) snad taková holota nebyli (neměli počítače a diskuze), ale českové ( obyvatelé Česka) mydlí do kláves o sto péro denně své verbální skvosty. Podívejte se na furii, mydlící skvosty pod přezdívkou "vlastenka"Myslí si, že pod přezdívkou si verbálně může hýkat co chce -proč se neodhalí - paní Vopičková nebo Ptáková? Kdyby výrostci kecali takové blbiny,...makrela,...špidla..... dalo by se to brát, ale od starý ženský? Co to jako demonstruje - že je mladice,což demonstruje touhle ubohou familiárností? To si nedovolí ani jediný novinář - ba ani bulvár ne - i když napíše... "ta se zase vymódila, i když už je jí padesát, koukejte na ty stehýnka".... nebo .... "ukázala prso a rozkrok".... apod. ( taky skvost - nebo ne?) přesto napíšou jméno pomlouvané blbky. A jak si vlastenecké děvče hájí ty svý žvásty.Kde jste dnes nechala islámce madam, a uřezaný hlavy? Bez nich nejsou vaše žvásty ono - i s tou makrelou a špidlou. A dokonce snad si vsugerováváte, že jste "moudrá"??? Vy??? No abych neupadl -ještě že sedím. Kdyby vaše "moudra" byla čtena hromadně, už by byla jednotka hlouposti stanovena na "jedna vlastenka, dvě vlastenky, tři vlastenky" A proč uspořádáváte svá diskuzní moudra do odstavců, jako básně? Neumíte psát souvislé věty, nebo každou větu považujete za takový verbální skvost, že musí být předkládán jako verš? Makrelu z nuda pláže bych nad postelí ještě snesl, ale vlastenecké obludy sotva,i když vy už z toho asi nemáte pojem - ještě si z mládí pamatujete, jak vypadá postel? Když jste mne tak nazvala "starcem" - mám mít dojem, že vám naopak ještě teče mlíko po bradě, což by vysvětlovalo i tu makrelu a špidlu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. )))))))))) Anonym zase perlí.
   A že nám vy nevyjevíte statečně své jméno, když k tomu vyzýváte druhé?!
   Vždyť vy se nezmůžete ani na ten nick!
   Dost by mi to usnadnilo práci, nemusela bych ty vaše slinty vůbec číst.

   Takový malý český pokryteček.
   Sám si nadává a uráží jako čuně a druhé bude školit v mravnosti.Nemáte náhodou Kalouskovou školu?! Nebo že by Rathovu?!


   Normální lidé dělají odstavce, jenom blbci matlají jednu větu na druhou, čímž vzniká nepřehledný guláš!
   Ale chápu, vy na to nemáte školy (pět úhozů vlevo).)))

   Mé názory jsou vcelku majoritní, takže mě nemůžete naprosto rozhodit.
   A konečně se, dědku, rozhodněte, zda jsem mladice nebo stará fuchtle.))))))))))


   Koukám, že Makrela bude i váš sexsymbol.
   To bych tedy fakt nechtěla vidět, co máte doma.

   Smazat
  2. Píšete dlouze a vo ho..ně a hlavně se záští at si tu každý píše co chce vy snad si tu nepíšete co chcete a jak chcete tak si svou připosranost a mindrák z druhých názorů strčte do hrdele -a hlavně jste mě nerozšifroval co je to H O L O T A- nebo jste to psal před zrcadlem?

   Smazat
 17. Když se oprostíme od emotivního vidění řeckého problému, zbyde z toho jen holý fakt, že jde jen o kupování si času a že ke kolapsu stejně dojde, a to postupně v celé EU. Že problém netkví v nadužívání většiny obyvatel EU, ale v úmyslném okrádání hrstkou nenažraných a špatném hospodaření veřejnými prostředky. Jak jinak si vysvětlit, že pro západní svět tzv. "režimy, totality a diktatury" rok od roku ekonomicky rostou a zlepšují i životní úroveň svých obyvatel, zatímco my jdeme ke dnu? Myslím tedy ty země, které západ zatím nebombardoval, nebo je to už dost dlouho...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\tohle je podstatné. Že ta hrstka bere těm ostatním a podobá se to kolotoši, který se zadírá a spotřebovává víc energie na svůj chod. Takže tam vzniká odpadní teplo. To je ten druhý aspekt. oPři tom jak berou současně neskutečně plýtvají /ani se nedá říci, že mrhají to by byla jen jejich spotřeba/.
   Dluh nebyl vynucen, byl tu už před tím. Ale představitel jejich země byl donucen.
   Holota beru jako opak slova elita, a pro níž je charakteristický výraz lopota /dokonce možná blízko základu je i lopata/ a nebo že jsou holá p...l /viz.holé ruce a hole v ruce atd./
   P.F.

   Smazat
 18. násilím vynucený dluh nemá žádnou legitimitu takže výstupem z EU by bruselský hnidy utřeli a tak to měl třipras mandát z referenda uskutečnit chvíli by řvali jak píchlé svině řeci by se vrátili ke své měně a basta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.