Reklama

středa 22. července 2015

Pád letu MH 17 měl být i pádem kontaktu Evropy s Ruskem

Paul Craig Roberts
22. 7. 2015     zdroj
Zřícení letu malasijských linek MH 17 bylo využito k zesílení sankcí proti Rusku a stalo se jedním ze základních prvků, určených pro přerušení kontaktu Evropy s Ruskem, prohlásil někdejší člen Reaganovy vlády ve funkci náměstka financí P.C. Roberts v rozhovoru s redaktorem televize RT. Rozhovor dále pokračoval:

Redaktor RT: Uplynul už rok od sestřelení letu MH 17 nad východní Ukrajinou, která byla tehdy válečnou zónou, a přesto nad ní ukrajinské úřady neuzavřely letecký provoz. Nechaly nad tímto ohrožujícím územím dál přelétávat osobní letadla a člověka napadá otázka po příčině tatovéto nečinnosti.

P.C. Roberts: Myslím si, že prostě zamýšlely sestřelit letadlo. Nejnovější svědectví je, že bylo sestřeleno ze vzduchu, a to raketou vypálenou z paluby ukrajinské stihačky. Tohle je i nepřesvědčivější svědectví, které máme v současnosti k dispozici. A co je na věci naopak nejpodezřelejší je skutečnost, že v momentu, kdy se zpráva o sestřelení letadla dostala do etéru, spustila kompletně všechna západní média povyk, obviňující z akce Rusko. Ještě předtím, než se objevila jakékoli první svědectví či vysvětlení, měli jsme zde všechna západní média na nohách, včetně dříve respektované BBC, obviňující jediného domnělého viníka – Rusko. Což naznačuje, že akce byla naplánována předem. A jestliže se podíváte na událostí následující po sestřelení letadla, vidíte, že Ukrajina do dnešního dne neuvolnila žádné se svých kontaktů s letadlem letu MH 17 předtím, než bylo sestřeleno, a stejně tak vidíte, že Washington neuvolnil záznam svého špionážního satelitu, který se v době sestřelu letadla nacházel přesně nad oblastí incidentu. Takže jediná informace, kterou máme, je od Rusů, a ti říkají, že kdyby byl letoun let MH 17 sestřelen z pozemního stanoviště systémem BUK, zachytil by incident jejich radar v Rostově. Což se nestalo.

Takže já mám za to, že důvodem skutečnosti, že se stále nemůžeme dostat na kobylku celé záležitosti spočívá v tom, že byla Washingtonem od samého svého začátku zinscenována a pak využita v zájmu přerušení kontaktu Evropy s Ruskem. Je to jedna z částí snahy Washingtonu oddělit Rusko od Evropy, a to jak politicky, tak hospodářsky. Podle mého mínění všechna svědectví, která jsme do dnešního dne shromáždili, žádný jiný závěr neumožňují.

RT: Nicméně USA ukazují prstem stále jen na ukrajinské protivládní síly. Proč se tak děje?

PCR: Současné USA stojí na Wolfowitzově doktríně. Ta říká, že s kolapsem Sovětského svazu padla pro USA omezení jednat kdekoli na světe s ohledem pouze na své vlastní zájmy a bez ohledu na zájmy kohokoli jiného. Jenže Putin přivedl Rusko zpět na světovou scénu jako významého protivníka takovéhoto jednostranného pojetí, takže nyní může být Rusko pro USA překážkou. Např. pro Obamou naplánovanou invazi do Sýrie, či Washingtonem naprogramovaný útok na Iran s odkazem na jeho nukleární zbraň, která ovšem neexistuje. A byla to právě ruská schopnost těmto dvěma americkým výbojům zabránit, jež přivedla Washington k výkřikům: „Hej, hleďte, s Rusy je třeba udělat pořádek! A k tomu ještě navíc: „Proboha, podívejte se na to, jak je dnes Evropa závislá na ruské energii a ruském plynu. Jsme na nejlepší cestě ztratit vazalské státy Evropy, a jestliže o ně skutečně přijdem, přijdeme i o NATO, čímž ztratíme schopnost zaútočit na Rusko. Nemůžeme nechat růst Rusko jako mocnost, takže co můžeme udělat? Ano – přetáhout Ukrajinu na naší stranu. A jestliže to provedem, dokážeme Rusku nadělat velké vrásky. Jak co se týká jeho bezpečnosti, tak jeho styků s Evropou, nemluvě už o problémech dalších“

Takže tohle všechno stojí za zastavením letu MH 17. Neboť pro Washington ztráta 298 životů, které zhasly při sestřelení letu MH 17 je nicotnost, protože on dobře ví, že víc lidí – během doby, po kterou my dva zde rozmluváme – ztratí své životy v Jemenu, Iráku, Pakistánu či kdekoli jinde. Po dobu 14 let zabíjejí USA lidi na celém Středním východě a v Africe, tak proč by se měly vzrušovat pro pár stovek lidí usmrcených na jakémsi letadle?

Takže celá tahle věc má prostě jen démonizovat Rusko a přimět tím Evropu, aby se ztotožnila s vůlí Washingtonu, jež zní: Musíme zastavit vzestup Ruska, nemůžeme mít žádnou nezávislou mocnost, jedinou mocností jsme my: My jsme hegemonem světa a nesmíme povolit žádné jiné zemi, aby nás v čemkoli omezovala. To je to, o čem to vše je.

RT: Před pár dny přinesla CNN únik z připravované zprávy, která vinu na zastavení letu MH 17 klade na ukrajinské separatisty. Holandští vyšetřovatelé k tomu nicméně řekli, že nejsou ještě tak daleko, aby jakýkoli závěr vyřkli. Jak moc takováto obvinění ovlivňují veřejné mínění?

PCR: Velmi, protože v USA už žádná západní média neexistují. V posledních letech Clintonovy vlády to, co bylo dříve nezávislými médií, se zkoncentrovalo do šesti megaspolečností. Americká média se tak nyní skládají ze šesti společností, jejichž vysílací licence jsou závislé na Washingtonu, a jejich příjmy jsou zas závislé na inzerci, především pak té inzerci, které médiím zadává vojensko-bezpečnostní komplex. Takže média v USA už nejsou, máme jen ministerstvo propagandy. A v Evropě dřívější redaktor významného Frankfurter Allgemeine Zeitung nedávno prozradil, že v Evropě není žádného významnějšího žurnalisty, který by nebyl na výplatní pásce CIA. Jeho kniha o tomto propojení v Německu vyšla a nese název Koupení žurnalisté. Ti pochopitelně drží linku, kterou jim CIA určí.

To je tedy to, čemu dnes Rusko čelí. Masívní propagační mašině, na faktech absolutně nezávislé.

A proč USA dosud neuvolnily fotografie ze svého satelitu? Ten byl, jak jsem už řekl, přímo nad letadlem, když k incidentu došlo. Přesto však k jejich uvolnění nedošlo. A proč Kyjev neuvolnil svou komunikaci s letadlem? Prostě neuvolnil. Obojí totiž nepodporuje argument o vině Ruska či ukrajinských separatistů. Tohle je skutečná situace. Rusové , ruská média i ruská vláda musí rozumět tomu, že v téhle záležitosti nejde o žádná fakta, že jde o démonizaci Ruska. A o to, že teprve nedávno se Rusko vrátilo na scénu coby významná mocnost a může tak stát v cestě Washingtonu, stejně jako mu dříve stál v cestě Sovětský svaz. Sovětský svaz mohl říct USA NE. A to je to, co Rusko dnes učinilo v otázce Sýrie a Iráku. Řeklo Washingtonu NE a Washington nechce toto NE za žádnou cenu už napříště slyšet.

To je, oč tu běží. Běží o to, že Rusko, Čína a Iran stojí Washingtonu v cestě a Washington se nechal svázat představou sama sebe coby světového hegemona. To je jádro věci a o nic jiného nejde.

Vybral a přeložil Lubomír Man

13 komentářů :

 1. Zkrátka -jakési špinavé politické intriky muselo odsrat dvě stě ( nebo kolik) bezbranných lidí, aby divadlo vypadalo přirozeně a dramaticky. Nic nového pod sluncem ve světě, kde deviace je lepší než normál, kde ujetí lidé jsou vybíráni za vzor ostatním, kde šílené úchylky slaví triumfy? Kde politici (USA, EU -jací ještě?) neumějí nic jiného než špínu a intriky, vydírání, nátlak, ponižování a zabíjení lidí, a nebudou provozovat nic jiného než toto, a pachatelé, které si na tuto špinavou práci najali, nejspíš nevědí, jaký byl pravý účel ( obvyklé praktiky mafie) protože kdyby to věděli, už by nebyli mezi živými. Tak se to dělá. Peněz za to bylo dost, a možná - jestli bude pachatele střelby hryzat svědomí na smrtelné posteli - nebo je někdo přeplatí za podání informací, vnese do věci "jasno" Nějak se to oznámi veřejnosti prostřednictvím medií, že to bylo konečně "odtajněno" a media o tom napíší více než deset článků, možná i sto článků různých spekulací a komentářů, a milovníci šokujících senzací k tomu spáchají tisíce diskuzních příspěvků. Co je to těch dvě stě obětí špinavostí ve světě, kde se denně zabíjí stovky lidí jak hejna komárů? Nic - vůbec nic. Jako plivanec do moře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Téměř třista nevinných obětí! A další přibývají a budou přibývat. Jen pro vůli jedné krachující velmoci. Ale jinak díky, lépe bych to nepopsal.

   Smazat
  2. Ze to skonci ten vas Putler v Haagu, komunisticti idioti.

   Smazat
  3. Doufám jen, že skončíš v Haagu ty s tvým makakem, teplý negramoto. Roberts má zase pravdu, jako vždy.

   Smazat
 2. Přesně tak,USA vůbec netrápí nějací mrtví,už jich je tolik,že nevědí co je správné,jen tvrdě za svým cílem.Kdy se zas podíváme,kde se ztratilo podobné letadlo Malajské letecké společnosti,nad Tichím oceánem.

  OdpovědětSmazat
 3. Skoda, ze se k tomu sestrelu soudruh Strelkov hned priznal. To se to pak blbe lze, zejo komunisticti paznehti ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, jak se máš? Asi nic moc - dle tvého hodnotného příspěvku tě bolí mezi ušima. Na to je jednoduchá pomoc: Vezmi lať a pořádně se s ní opakovaně udeř do hlavy. Když to uděláš správně, získáš vnitrolební otok a budeš tak v té hlavě něco mít. Dej vědět co a jak a kdyžtak se tady určitě najde nějaký další moudrý člověk, který ti rád poradí. Netrap se, je dobře, že Vy blbci existujete, alespoň je čemu se zasmát. Měj se hezky hloupá hlavo.

   Smazat
  2. Strelkov to přiznal ,protože sestřelili jedno z dvojice su co útočily na boeing...viz poslední australský záznam a hovor povstalců..což odpovídá fotu z ruských satelitů...co vy na to modří soudruzi z vencel platzu 3 sídlici ve 3 patře.....trolík centrum....jak to sype , když šapirek platí zelené papírky..

   Smazat
  3. Je to s vami vazne to chce odbornou lecbu

   Smazat
  4. Vžtyťo to byl Hoax ty jednobuněčný negramotný organisme z 18:14, popisuje to kolega níže i s tím zveřejněným australským videem. Jen ty jsi dement vymytý havlistickou propagandou.

   Smazat
 4. A není to kdo komu stojí v cestě obráceně. Pro slušné lidi a mír stojí v cestě USA a ne Rusko nebo Čína. To za prvé. A za druhé. Amerika je v tom lhaní o sestřelení MH 17 tak průhledná jako s tím 11.září. Každý dnes už ví,že lžou a lžou. Odposlouchávají ,šmírujou kde koho. Bože co jsou to za lidi. Ti naši politici,kteří jim lezou do prdele, to musí být ještě větší hnus.

  OdpovědětSmazat
 5. Jsi ve všem vedle vypatlaná hlavo 20.44 - Tak - režim, ve kterém se lidem daří obecně dobře je pro tebe rudý a špatný? A modrý režim,který nechá slušné a pracovité lidi chcípat, je ten správný? Proč se s tebou máme vůbec zahazovat? Lidé, kteří zaznamenali drtivé rozdíly mezi tím, jak se žilo dříve a nyní, ve prospěch toho, jak se žilo dříve, jsou pro tebe frustráti? A proč bolševičtí - ty idiote? Bolševici mají dnes miliardový majetky, jsou ve vládě, v politice, ve všech dozorčích radách, ve všech manažerských pozicích, ve státních, dobře placených trafikách, všichni soudci přes padesát, - proč tito všichni bolševici by měli kvičet a kvílet -a co podle tebe že naší zemi nabídli oni? Nevěděl bys něco konkretního, co nabídli, když čtyřicet let si rochnili u koryt která stála nalevo, a teď si rochní u koryt, která stojí napravo -ale co konkretního nabídli takového, co my nabídnout nemůžem - jak ty stále dokola píšeš? Bolševici určitě frustráti nejsou - frustrát a magor jsi ty, a dokazuješ to tady každý den. Společnost která diskutuje zde, ti evidentně nesedí, ty nesedíš nám -přesto se sem denně mezi nás cpeš, otravuješ a sprostě nadáváš. Můžeš napsat jediný důvod, proč to děláš? Určitě najdeš společnost sobě rovnou, společnost darebáků, křiváků, šmejdů, lumpů, různých restituentů,lehkoživků a zlodějů -proč nelezeš mezi ně? Tam by tvoje stále stejný střelený kidy uvítali. Jsi jeden z nich. Chceš snad tvrdit, že takový restituentský šmejd něco naší společnosti a zemi nabídl když se mu daří dobře z okrádání nájemníků? Nebo co nabídli naší zemi šmejdi, kteří dostali od našeho politického bolševického šmejdstva fabriky, aby je rozkradli a prodali, co nabídli naší zemi všichni šmejdi, kteří dostali od bank stamiliony, které roztahali a rozkradli a my všichni jsme potom museli rozkradené banky sanovat - tak co nabídli? A vůbec - když už si tady tak taháš držku - už jsi zaplatil za sebe těch 158.000,- Kč které komusi dlužíš, které si pro tebe političtí šmejdi vypůjčili, a tys je údajně prožral - nebo alespoň splácíš? Tak jestli ne, tak zavři kušnu a nikomu tady nenadávej. Jestli kvůli tomu, že se lidem dařilo dobře, je nazýváš rudými idioty, pak vůbec nemá smysl se s tebou zabývat ty sprostý hovado s inteligencí houpacího koně. Ty jsi ten pravej, kterej tady má komu co nadávat - ty zrovna!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A není lepší na magora prostě nereagovat? Já už jsem dávno přišel na to, že odpovídáním na každý blud provokatérům si já osobně ničím nepomůžu a akorát zmrdům udělám dobře, takže na ně seru ať si plkají co chtějí. Pro tyto idioty je nejhorší můrou pocit marnosti, když je nikdo nevnímá i když se hodně snaží strhnout na sebe pozornost. Proto doporučuji všem, nikdy nereagujte na jasné provokace.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.