Reklama

sobota 11. července 2015

Pentagon: Pokud neovládneme celý svět, nebude Amerika zabezpečena

11. 7. 2015   zdroj
Tak otitulkoval svůj článek o červnové zprávě Pentagonu někdejší náměstek ministra financí v Reaganově vládě P.C. Roberts a pokračuje: Ve svém poselství nazvaném Národní vojenská strategie USA pro rok 2015 oznamuje Pentagon odklon pozornosti od teroristů ke „státním subjektům“, které se staví proti „mezinárodním normám“.Je důležité říct si, co tato slova znamenají. Vlády (to jsou ony státní subjekty), které se staví proti mezinárodním normám, jsou ty suverénní státy, které provádějí politiku na politice Washingtonu nezávislou. Tyto „revizionistické státy“ jsou hrozbou nikoliv proto, že by plánovaly USA napadnout, což, jak Pentagon připouští, není ani v ůmyslu Ruska ani Číny, ale protože jsou prostě nezávislé. Jinými slovy: normou je závislost na Washingtonu.

Abychom věci rozuměli ještě přesněji: hrozbou je existence suverénních států, jejichž činnost je nezávislá, což z nich činí „státy revizionistické“. A vyjádřeno ještě jinak: jejich nezávislost je v rozporu s neokonzervativní doktrínou jediné velmoci, jež vyhlašuje, že nezávislost má být pouze právem Washingtonu. Hegemonie, kterou si Washington přidělil, vylučuje, aby ve svých akcích byla jakákoli jiná země taktéž nezávislá.

Zpráva Pentagonu označuje za „revizionistické státy“ Rusko, Čínu, Severní Koreu a Irán. Nicméně nejostřeji je na mušce Rusko za to, že nekoná „ v souladu s mezinárodními normami“, což znamená, že nešlape tak, jak mu Washington nařizuje.

Jde tedy o dokument, sepsaný neokonzervatici s cílem podnítit válku proti Rusku. Ospravedňuje válku, protože bez války nemohou žít Američané v bezpečí. Je to postoj podobný tomu, který Cato starší vyslovoval směrem ke Kartágu „ Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.“

Zpráva Pentagonu vyjadřuje názor, že válka je naší nezvratnou budoucností, jestliže se Rusko nestane stejným vazalským státem jako jsou všechny státy Evropy, Kanada, Austrálie, Ukrajina či Japonsko. Jinak, jak neokonzervativci rozhodli, je pro Američany nemožné tolerovat soužití se zemí, která by činila svá rozhodnutí na Washingtonu nezávislá. Jestliže nemohou být jedinou velmocí, diktující to své celému světu, pak bude lepší, když budou všichni mrtví.

Vybral a přeložil Lubomír Man


33 komentářů :

 1. Editor nemá žádnou novou zprávu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On te humor prejde. Americanovi Robertsovi zalezi vic na tvym zivote nez tobe samymu.

   Smazat
  2. Roberts nenapsal nic nového. Že hlavní jsou zájmy světového kurvítka já osobně nějaký čas vím. Ale proti gustu ...

   Smazat
 2. Je to záležitost, která nemá v současné době reálné řešení! Jediné řešení současného stavu je "revoluce" (zásadní změna vlády) v USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proc by se vitezici USA meli nejak zmenit? Amikum je nejaka eu u zadniho konce a par gangsteru si muze valcit. To spis obyvatele havelska a jinych zemicek zaplati zivoty. Ale jak jinak kdyz si tak libuji v americkem podruci.

   Smazat
 3. To měl asi ten dědek pravidelnou stolici v 6 a vstával v 7.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten dedek v zivote na rozdiel od teba znamena....

   Smazat
 4. Zadnej cech by si neodvazil rict to co Roberts. A ono jde o cechy vic nez o Robertse.

  OdpovědětSmazat
 5. Lépe už autor těch myšlenek ani nemohl dnešní politiku US hunů ocharakterizovat.
  A panu Manovi vřelý dík za výběr a překlad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji a zdravím.
   man.lubomir@seznam.cz

   Smazat
 6. Milé světové kurvítko, celý svět určitě neovládneš, věřím, že překážkou ti bude mnoho revizionistů, která budou činit svá rozhodnutí na Washingtonu nezávislá ;-)

  OdpovědětSmazat
 7. http://zpravy.idnes.cz/marshallovy-ostrovy-a-globalni-oteplovani-fke-/zahranicni.aspx?c=A150708_163707_zahranicni_ert#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Tak ani do Ruska, ani do Číny, ani do Brazílie, ale opět do USA jako obvykle.
  Další co jednoznačně hlasují nohama.

  OdpovědětSmazat
 8. Ten dokument je fakt plnej sr....

  Most states today — led by the United States, its allies, and partners — support the established institutions and processes dedicated to preventing conflict, respecting sovereignty, and furthering human rights."
  a hned za tím následuje kritika Ruska, Íránu, Severní Koreje a Číny ... nejdřív namazání medu kolem huby a potom "je tam profackujou jak ....."

  Takový hemzy, to mohl napsat jen americkej imbecil, kterej si koleduje o návštěvu S-500vek


  http://news.usni.org/wp-content/uploads/2015/07/2015_National_Military_Strategy.pdf

  OdpovědětSmazat
 9. V USA začal zřejmě rozklad, a vidí to i sami američani, viz tento článek a komentář pod ním...

  http://www.sott.net/article/298898-Violent-crime-rates-surging-in-major-US-cities-and-the-economy-is-not-even-crashing-yet#comment133551

  Od začátku roku zastřelila americká policie tolik osob, kolik jich nezastřelila za celý minulý rok.

  Čím víc se reálně sen o americké nadvládě rozplývá, tím víc se snaží Pentagon utužovat morálku velkohubějšími prohlášeními na adresu ostatních zemí.

  Impérium se začíná rozpadat, jak pod vnějším tlakem tak i vnitřními mechanismy. Americký koncept začíná mlít z posledního.

  OdpovědětSmazat
 10. Jde z toho až strach. Nechtěl bych být američanem... Ta jejich elita je přivedla do bodu, ve kterém se z ostatních zemí dělají idioty a snaží se jim vnutit pocit, že by se z američanů měl každý posadit na ...... a ......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase to tu ten bezvýznamný psychopat bez empatie posírá. Najde si už konečně ženskou? Dnes je neděle, jsou dovolené, meze již oschly.
   Už máme Palmera. "Toĺko šťastia."

   Smazat
  2. Až v sobě objevíte kuráž, tak se mě neptejte kde se ve vás vzala.

   Smazat
 11. Amíci nutně potřebují válku , ale mimo svoje území . Nejlépe se jim to hodí v Evropě . Zbraněmi mají narvány všechny sklady a potřebují je vyprázdnit aby zbrojní průmysl mohl chrlit další . Modernější a ničivější .Zbrojní průmysl je páteří jejich ekonomiky a pokud nebude fungovat tak zkolabují . Tomu se snaží vyhnout a to za cenu i třetí světové války , kterou připravují už dlouho . Aby mohli dál vyrábět zbraně tak potřebují k tomu suroviny , kterých je v Rusku dostatek a podle krvavé Madly se Rusové nechtějí s nimi o ně podělit . Tak si je prostě chtějí vzít tak jako jinde ve světě .Jenomže Ruský medvěd jim je dobrovolně nevydá a v tom je jádro pudla . Proto je 3 světová válka nevyhnutelná a všechno tomu nasvědčuje . Sibyla a vědma Vanga a mnozí další to předpověděli a zřejmě se ta proroctví naplní .

  OdpovědětSmazat
 12. Víte, proč jsem začal věřit v boha? Když jsem viděl ty zrůdnosti, co se kolem nás dějí. Různé války, zabíjení a mučení lidí na této planetě, ničení země jako takové všelijakými zbraněmi na ovlivňování počasí jako je harpp, či chemtrails a jiné zvrhlosti , co normální člověk nemůže pochopit. Tak jsem si řekl, že tyto zrůdnosti přece nemůže provádět normální člověk, co je při smyslech, ale člověk ovládaný ďáblem, či satanem. A kde je satan, je zákonitě jeho protikladem milující bůh. Myslím, že to má svou logiku, zvláště když zjistíte, že vše co je v bibli napsáno, se pomalu (teď již stále rychleji) plní. Nic pěkného, nás lidskou čeládku vskutku nečeká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, že to neprovádí normální člověk, ale nepleťte si ho se Satanem. Ten podle náboženských mýtů má funkci ředitele kriminálu pro zločinecké duše, hraje tedy roli pozitivní. Ty zrůdnosti provádějí lidé s psychopatií postiženými mozky.

   Já jsem ateista, ale když teoreticky připustím existenci (křesťanského) boha a budu ji logicky rozvíjet, vychází mi jen dvě možnosti:
   1. Bůh byl energický (až přehnaně) v biblických dobách, kdy trestal jakoukoli neposlušnost. Ať už potopou světa nebo lokálním jaderným úderem (Sodoma a Gomora). Dnes je to politováníhodný stařík, který už zjevně nechápe, co se na Zemi děje, a proto dosud nezničil a ani nezničí USA.
   2. Je stále v plné síle. Pak by si ovšem za zvěrstva, jež dopouští, zasloužil rozbít hubu a pověsit za koule do průvanu.

   Neberu vám vaši víru v boha, jen důvěru v jeho zásah.

   Smazat
  2. Já teda nevím, proč by měl Bůh zničit právě USA? Lidstvo přece válčí od nepaměti. Skoro bych si troufnul říct, že, bohužel, je válčení lidem vlastní. Na zemi se válčilo před Kristem i po něm. Vždycky se válčilo a válčit bude. Amerika neamerika. Jen forma a prostředky se mění.
   Ale omlouvám se, pokud se mýlím, nejsem žádný teoretik válek.
   pp

   Smazat
 13. Podobně mluvil Maršál v Čapkově Bílé nemoci? My jsme v právu, my jsme v právu? Obsahově podobné obraty používal i AH.

  OdpovědětSmazat
 14. Amerika muze dal chorobne snit o svetovlade, coz se ji samozrejme nikdy nepodari. (Ne)slavne US se totiz rozlozi vnitrne a uz se to dokonce deje, jelikoz hniloba pronika na povrch. Amerika konci. Jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Amerika končí" je sice hezké, bojovné heslo. Jen si nějak neumím představit, co to v reálu znamená. Když končí hospoda, tak se hodí utěrka na pípu, zvednou se židle na ježka a šmidra. Odchod, tady se končí.
   Ale jak si mám reálně představit "konec Ameriky"? Děkuji předem
   pp

   Smazat
 15. Pro anonym 7:49
  Když už jste zmínil toho milujícího Boha , tak se Vás ptám kde tento Bůh byl během 1 . světové války i té druhé ? Jak to že neviděl , že papež , který je jeho prodlouženou rukou na zemi žehná Hitlerovi tanky a kanony ? Neviděl na Slovensku katolického prezidenta Tisa , který poslal na smrt tisíce židů ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bůh, Alláh, Jahve, Stvořitel......nazývejte "TO" jak chcete, vytvořil vesmír, tedy jsoucno, bipolárně - chlad/teplo světlo/tma............dobro/zlo! To znamená, že bez zla nemůže vesmír existovat, právě proto, abychom si byli schopni dobro uvědomit. Život je prostě o tomto uvědomování si a posouvání sebe sama mezi dobrem a zlem.....

   Smazat
  2. Takže je k ničemu. Takhle blbě by to šlo i bez něho.

   Smazat
  3. 14:43 Ne pane, takhle blbě to jde proto, že lidé ho od sebe odvrhli, a přestali věřit. Kdo se dnes chová podle desatera, toho základního minima co on po nás vyžaduje? Ale nebojte se on přijde a poznají to všichni lidé jak věřící, tak nevěřící při jeho varování. Potom to všechno bude záležet na lidstvu jak se zachová a kterou cestu si vybere. Věřte, že se to stane už brzo.

   Smazat
  4. Že by kardinál Duka a jeho biskupové ctili to desatero? A vlastně celá církev svatá?
   Ne , nechci si dělat legraci z věřících. Z těch poctivých, co podle desatera opravdu žijí. Ale nakonec to píšete i vy sám, bude záležet na lidstvu. Jenže, i podle chování církevních hodnostářů si zatím velké iluze o zmoudření a prozření lidstva nedělám. Znám tolik lidí, kteří si chodí do kostela uchlácholit své svědomí za své svinské skutky, a házením peněz do kasičky si koupit novodobé odpuštění.A pak vylezou, a kradou, lžou ...atd. vesele dál. A to ještě nejsou ti úplně nejhorší, kteří nemají vůbec žádné svědomí. J.B.

   Smazat
 16. Uvědomme si, prosím, že všechno začíná už samotnými termíny Amerika, Američan, americký, ... ve smyslu USA. Podle Goebelsova "stokrát opakovaná lež se stane pravdou" tyto pojmy bohužel používá i mnoho slušných lidí, ačkoli jde o ryzí a nefalšovaný RASISMUS.
  Cožpak USA jsou Amerikou? Jak rozumět výrokům třeba ze sportovního prostředí "v týmu je jeden Brazilec a dva Američani" nebo "hraje Amerika s Kanadou"? Cožpak Brazilci či Kanaďani jsou méněcennými Američany? Amerika se skládá z mnoha zemí, jež VŠECHNY jsou rovnoprávné s USA!

  Když jsem přesně tohle napsal na jednu maďarskou anglicky psanou webovou stránku, kde kdosi horoval pro USA a hýřil slovy Amerika, Američani, americký, téměř okamžitě se mi od něj dostalo odpovědi "You´re a communist cunt" - "Jsi komunistická píča". Měl jsem obrovskou radost, protože nasrat rasistu je záslužné. Pak se mi ozvalo pět lidí s poděkováním za to, co jsem napsal; jedna Kanaďanka a čtyři Jihoameričané.

  Zásadně říkám USA, nikoli Amerika, a pro jejich občany místo Američan, americký používám nerasistické označení Jenký (Yankee), jenkýský. Neznáte-li lepší terminologii, budu rád, když toto přijmete a začnete šířit a prosazovat všude kolem sebe :-)

  OdpovědětSmazat
 17. To by s tím ovšem museli začít samí severoameričané. Ale oni prostě říkají Amerca a myslí jen sami sebe.
  LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kvůli tomu, že jenkyové jsou rasisti, se máme taky vyjadřovat rasisticky? Ne, s tím musíme začít MY a na každého Jenkye, jakmile někde napíše Amerika, Američan, americký, se musí navalit 1000 odpovědí, že je rasista a proč. Pak teprve se ti slušní v USA chytí za frňák a uvědomí si, že díky propagandě mluví rasisticky. Je ovšem otázkou, zda vůbec někdo v USA je ochoten uznat, že třeba Venezuela má stejná práva jako oni. Obávám se, že nikoli.

   A pozor na termín Severoameričané: To jsou i Kanaďané a ti, jak vím, diskutovanou rasistickou terminologii nesnášejí.

   Smazat
 18. Přiznám se, že jsem článek vůbec nečetl.
  Oslovil mne totiž hned jeho titulek.
  Podobné logo měli Japonci, když začali válku v jihovýchodní Asii.
  Chtěli, aby jím patřil celý svět ... jejich svět, jako jejich dům.

  Máme se na co těšit.

  Váš Jířa

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.