Reklama

pátek 24. července 2015

Po Řecku krachuje Itálie


Václav Umlauf 
24.7.2015 E-republika

Vydrží Italové dva týdny pozorovat své peníze oknem zavřených bank a bankomatů? Vítejte v nové realitě bankovního a korporátního fašismu XXI. století.Zbankrotovanému a nyní rozkrádanému Řecku jsme věnovali článek Tsipras kapituloval, Varoufakis odešel čestně, Řecko na odpis. Za sebe bych dnes dodal, že ta kapitulace je asi jen dočasná. Většina ekonomů si myslí, že tento stát se sesype nejpozději do roka znovu. Tentokrát už mu ale nebude patřit vůbec nic, ani ty důchody. A také bych chtěl vidět jakoukoliv EU-zemi, které na dva týdny zavřou vklady občanů do bank, zavřou bankomaty a nechají občany "demokraticky" rozhodovat o svém osudu. Jaký svět a EU jsme si vybudovali skrze neoliberální systém posledních 20 let, takové svinstvo také máme.
 
EU-zázrak zvaný embargo
A nyní k Itálii, jejíž státní dluh manažuje Goldman Sachs podobným způsobem jako Řecko. Rozdíl je ale v tom, že jeden z hlavních banksterů Goldíka sedí v čele ECB. Co krachlo v Itálii, tedy zatím není dluh, ale nesmyslná ekonomická politika EU, kterou úředníci v Bruselu a politikové států EU dělají na koloniální zakázku USA. Řeč je o obchodním embargu Ruska, geniální ekonomické zbrani EU proti vlastním občanům. Rusové velmi cíleně použili svá vlastní proti odvetná opatření k tomu, aby stimulovali domácí spotřební průmysl a zemědělství. Tak si v kostce shrňme, jak embargo pomohlo Rusku.

Stimulace vlastního průmyslu, který definitivně vytlačí výrobky z EU z domácího trhu. Jde o nevratný proces, protože ruská Duma tomu pomáhá velmi dobře zvolenými zákony, které navíc podržují v zemi tržní prostředí. Kdyby Evropský parlament měl jen polovinu ruského fištrónu a politické odvahy, tak jsme úplně jinde.

Otočené toky investic v Rusku. Miliardářští oligarchové začali místo místo vývozu zisku na Západ a investic do těžebních zařízení s maximálním ziskem nyní investovat do domácího průmyslu, kde byl předtím jen nízký zisk. Opět jde o nevratný proces pro EU, opět aktivně podporovaný ruskou politikou. A Rusové ani v nejhorší době útoku na rubl nezrušili jeho směnitelnost, a tím nechali působit tržní prostředí a reálné finanční stimulace.

Rusové trh otevřeli pro země BRICS a pro spřátelené země Afriky a Latinské Ameriky. Tím si utužili ekonomická a diplomatická pouta s polovinou světa. Zde účinně pomáhají pádu dolaru a budují solidární ekonomiku mimo vliv destruktivních banksterů. Viz článek Světoví lídři BRICS požadují nový světový řád. Tento proces je asi také nevratný. Zastavit by jej mohla pouze ekonomická nebo vojenská válka Západu proti zbytku světa.

Evropské vyspělé technologie bude Rusku dodávat Čína výměnou za vojenskou techniku a za suroviny. K tomuto účelu již vznikly příslušné investiční banky. Viz článek CCB, AIIB, NBD: nové štiky v zatuchlém rybníce světových financí. Tento proces je také nevratný, protože ekonomika těchto zemí funguje reálně, a ne na neoliberálních kapačkách virtuálního eura a dluhového dolaru.
Díky embargu se země BRICS postupně vyvazují z vlivu spekulativního dolaru, který je pak bude poškozovat mnohem méně než dnes. Rusko jim po EU-embargu otevřelo trh mimo dolary, takže jim usnadnilo přechod k mezinárodnímu obchodování v národních měnách.

Všechny tyto procesy způsobily, že koloniálně zaostalá a antiekonomicky myslící EU vyklízí pozice v Rusku. Brzy je začne vyklízet i v zemích BRICS, kde žije a pracuje zhruba polovina pozemšťanů. Není lepší důkaz o tom, že koupení politikové EU-zemí a byrokratická reprezentace EU poškozují zájmy evropských občanů. Poslední rok ukázal, že bruselští politikové a eurokraté nemají o ekonomice naprosto žádnou páru a často rozhodují podle návodu korporátně koupených lobbistů. Viz nyní fedrovanou a fakticky tajnou smlouvu TTIP. To samozřejmě není případ Česka, protože zde se šéf jedné korporace stal po volbách prakticky šéfem státu. Dále EU-byrokraté a národní politikové podléhají mocenskému a vojenskému tlaku USA a notoricky jednají v zájmu korporátních bank. Partu lichvářů a politických manipulátorů rekrutovaných z jednoho promile populace světa z principu vůbec nezajímá reálné hospodářství a osud lidí dole.

Byrokratický blb nemůže hrát vítězně šachy s velmistrem, protože jede podle příručky, navíc napsané za oceánem. A to vůbec nemluvím o bankovním a dotačním socialismu, který v EU zrušil normální kapitalistický trh založený na svobodné nabídce a poptávce. EU-dotace vytvořily ráj pro bankstery, ekonomické mafiány a politické parazity. A rušení kapitalismu a demokracie probíhá navíc za naše daně. Rozhlédněte tak do 10 km od svého bydliště a důkaz najdete prakticky okamžitě.
Na řadě je Itálie

Důvod přicházejícího bankrotu Itálie je celkem jednoduchý. Viz činnost bankéřské Trojky v Řecku. Nejprve je to astronomický dluh srovnatelný s Řeckem. Podívejte se na vývoj dluhu v porovnání s celkovým HDP země.

Italský státní dluh - růst od roku 2006 do loňska
Bankovní socialismus kombinovaný s vládou Goldíka a s eurokratickým vedením ekonomiky prospívá této zemi zhruba stejně jako Řecku. Itálie však krachuje i kvůli jinému důvodu. Sankce EU dramaticky urychlily propad obchodu s Ruskem. Sankce uvalené na EU (tedy nikoliv na Rusko, jak jsme ukázali nahoře) fungují jako pověstný hřebík do rakve pro jižní státy již finančně rozkradené a mezinárodně zadlužené. Tím jsou notně ekonomicky oslabené, což zásadně platí pro Itálii.

Itálii již dva roky dramaticky klesá vývoz do Ruska. Analýza dat ukazuje, že proti (již klesajícímu) stejnému období 2014 nyní poklesla vzájemná výměna obou zemí o 11,9 %. A co je pro Itálii mnohem horší, vývoz do Ruska klesl za stejné období jednoho roku o celých 29 %. To jsou prosím ty EU-sankce, které Rusové chytře využili pro svůj prospěch. Itálii zařízli na dovozu luxusního zboží, které pochopitelně není třeba pro normální občany. Zemědělské výrobky jsou nahrazeny dovozem z Latinské Ameriky. Slabou ekonomiku to musí položit, a to se právě děje.

Ale Itálie má na štěstí také svou Syrizu, kterou na našich stránkách pravidelně sledujeme již dva roky. Viz prorocký článek Beppe Grillo pro Bild: Itálie na podzim zbankrotuje. Peppe Grillo z Hnutí 5 hvězd chce stejně jako Syriza výstup Itálie z eura. Německého kapelníka orchestrujícího kapitulaci řecké vlády nazval "Adolfem Schäublem". Uvidíme, zda Italové vydrží dva týdny pozorovat své peníze oknem zavřených bank a bankomatů, jako to bylo v Řecku. Vítejte v nové realitě bankovního a korporátního fašismu XXI. století. Itálie má své historické zkušenosti, včetně válečných. 
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


 
Související články:

25 komentářů :

 1. Itálie má jistě problémy, jenže její ekonomika je zcela jinde než v případě Řecka. Italská ekonomika v nominálu je 8. ekonomika světa a je větší než ruská (při cca polovičním počtu obyvatel). Článek navíc zcela mlží, protože Rusko v italském exportu nehraje podstatnou roli a mezi tzv. hlavní exportní parnery vůbec nepatří - podíl pouze 2.6%, což je celkem zanedbatelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Italie je v prdeli stejně jako celá EU o SSA nemluvě. Virtuální ekonomické ukazatele jsou příšerné a reálné, kdyby je někdo bral v úvahu jsou katastrofální.
   Většina ekonomických analytiků světa se shoduje, že totální krach je neodvratný. Otázkou není ZDA bude, ale KDY bude. Zde jsou sice značné rozdíly v odhadu termínu, ale žádný odhad nepřekračuje 5 let a většina se shoduje, že bude podstatně dříve.
   Katastrofální stav zejména na jihu Evropy, kde nezaměstanost mladých lidí se pohybuje od 30 do 50 %, narůstá lidí za hranicí bídy a žádné recepty zločinná dlohová ekonomika nenabízí. Pouze jen další a další okrádání a zbídačovaní lidí i celých států. Jen palice nabušené nesmysly neoliberálními ekonomie mohou nevidět skutečný stav věci. Většina světa však už jde jinou cestou řízení globalizace a konec zločinného zotročujícího davo-elitářského systému je objektivní skutenost, která již pomalu a jistě probíhá. A vymyté palice se velmi brzy budou hodně divit !

   Smazat
 2. Omyl, chyba!! EU-bastardi i tzv. "národní politici" nepodléhají tlaku USA,
  oni jej aktivně PODPORUJÍ, v detailech snaživě VYTVÁŘÍ!
  ---------------
  Kap. I., odst. 7) Když se takový stát oslabuje otřesy nebo ho vnitřní rozepře vydávají napospas vnějšímu nepříteli, je ztracen: je v naší moci. Nadvláda kapitálu, který je zcela v našich rukou, se mu jeví jako záchranné lano, kterého se musí i proti své vůli chopit, aby neutonul. NN

  OdpovědětSmazat
 3. Na Itálii kleknou.až nebude mít šanci odporovat,nevím jestli to bude letos,zatím má EU dost problémů s Řeckem.Naprosto je jasné o co šlo,hlavně Německu,prakticky má Řecko komplet,budou nějaké výkřiky,ale jak někdo naznačuje,bylo to z obchodováno s Ruskem.Němci dostanou zadlužené Řecko,Rusko dostane Ukrajiny,ještě v horším stavu.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 4. http://www.uloz.to/xL833fu/nacisticke-koreny-bruselske-eu-v-cestine-rar

  OdpovědětSmazat
 5. Jen aby sis nakonec necvrnknul do kalhot ty. Jen hlupák nevidí realitu jakou nám připravila EU a USA. A co se týká pana Umlaufa,ty bys mu nebyl hoden zavázat ani tkaničku u bot.

  OdpovědětSmazat
 6. A kdy si "klekneme" my ? Při pravidelném navyšování rozdílu státního rozpočtu o cca 100 mld.Kč ročně k tomu pomalu ale jistě spějeme. Mnohá "opatření", které má nyní uplatňovat Řecko jsou u nás už řadu let a výsledek "katastrofální". Bude zřejmě "velmi zajímavé" jaká opatření bude nutné u nás zavést, abychom se náš stát dostal do přebytku a mohl pomalu začít splácet státní dluh. "Všichni" se zřejmě ještě budeme "divit". A vůbec nebude záležet na tom, zda momentálně bude u vlády "Petr nebo Pavel"....... Současní politici dluhy "hrnou" před sebou, naopak ho prohlubují a dav "hlupáků" jim k tomu ještě nadšeně tleská ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pesimisticky si myslím, že v přebytku už nebudeme nikdy. Ale možná, že než dosáhneme kvalit Řecka, EU už nebude k mojí radosti existovat.

   Smazat
  2. Nevím, zda to bude dobře nebo špatně. Zatím méně do EU dáváme než bereme. Nemluvě o tom, že by příjmy ze strukturálních fondů EU by mohly být i větší, nebýt naší "neschopnosti" připravit a realizovat kvalitní projekty.
   Zatím platí - "to se nám žije,když nám druzí půjčují", až do okamžiku kdy dojde na placení dluhů ! A v té chvíli vůbec nebude záležet na tom zda bude EU existovat či ne !

   Smazat
  3. @22:10 máš pravdu. To se nám o žije! Jsem nadšen např. z golfových hřišť z dotací EU, z cyklostezek, z opravovaných chodníků zámkovou dlažbou, z kvalitně stavěných dálnic a mostů v okolí Ostravy...

   Na první pohled dostáváme z EU víc, ale dotace:
   - je vždy jen na část např 60%,
   - zbytek si půjčíš v bance (žádná česká není) a té platíš úroky,
   - EU stanovuje na co mohou být dotace a podívej se: "co z dotačních iniciativ zvýšilo produkci/výrobu Česka?"

   Zkrátka dotace jsou dobře vymyšlené lízátko. Cucáš, máš zavřenou pusinku ale za ten pamlsek sis zaplatil. Nic, opravdu nic jsme nedostali ze západu jako bezúročnou půjčku, natož dar.

   Smazat
  4. máte pravdu předsedo,zadarmo ani kuře nehrabe..

   Smazat
 7. Mudrlant (18:05) patrně ještě nikdy nic neslyšel o produkci Číny. Možná, že kdyby se podíval na štítky produktů - od televize nebo žehličky až po smeták -, které má doma, by ho to trklo?

  OdpovědětSmazat
 8. Řecká platební neschopnost v podstatě zruinovala MMF, Evropskou Centrální Banku a Federální Rezervní Radu, i když úředníci těchto agentur předstírají, že to tak není.
  Bankrot MMF, ECB byl následován formálním 200 mld. dolarovým začátkem bank BRICS a BRICS finančního stabilizačního fondu.
  Chazarská lůza se uchyluje k marnějším a marnějším hrozbám a prefabrikovaným teroristickým incidentům v marné snaze odvrátit její nevyhnutelné a totální vytlačení z kontroly světového bankovnictví.
  Hlavní světové věřitelské země jako jsou Čína a další asijské země už odmítají půjčovat více peněz do Mezinárodního měnového fondu, protože tento fond zůstává pořád de facto nástrojem zločinců z Washingtonu DC, kteří vládnou této institucí právem věta. Washingtonská klika nemůže zachraňovat Mezinárodní měnový fond nebo Evropskou centrální banku, protože oni sami jsou v bankrotu.
  Řecká platební neschopnost je jen první domino po němž již následují další země EU a potom USA.  OdpovědětSmazat
 9. Omlouvám se ...........správně právem veta.

  OdpovědětSmazat
 10. První bankrot evropské země v poválečné éře přidal nový důraz a naléhavost probíhajících jednání o novém světovém finančním systému.

  Budoucí plánovácí agentura by byla velmi odlišná od Světové banky a Mezinárodního měnového fondu, nebo dokonce od právě začínajici banky BRICS či Asijské Infrastrukturní a Investiční banky v tom, že bude mít rozpočet tak 70 krát větší, který bude dostatečně veliký na to, aby každoročně poskytoval 1000 dolarů v hodnotě zboží a služeb každemu muži, ženě a dítěti na této planetě. Kromě toho, zatímco banka BRICS a AIIB izolovali Washingtonskou frakcí kabaly, stále fungují na babylonském modelu dluhového otroctví. Jinými slovy, půjčují peníze na úrok a očekávají, že dostanou zaplaceno zpět, nebo jinak přijdou a zabaví zajištění. Plánovácí Agentura bude pracovat na úvěr, a nebude vyžadovat splacení, pouze ověření, že finanční prostředky jsou používány, jak bylo zamýšleno, a slíb. Nové prostředky budou odepřeny z korupčním a neschopných skupinám, které pak uschnou na viníci.
  Samozřejmě, že udělat to, by znamenalo konec pro bezprostřední monopolní kontrolu vytváření nekrytých peněz chazarskou mafií, a ukončení jejich otrockého režimu babylónského dluhu.

  Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krásná vize. SCI-FI. Pokud nechceš tisknout peníze bez hodnoty, musí v průměru každý (muž, žena, dítě) na planetě vydělat víc než 1000$ a ta suma být někam poslána, aby se fond každoročně naplnil.

   K poctivosti - jdi na náměstí a rozhlas: "Dám každému 100 Kč, kdo slíbí, že je investuje do vzdělání svého dítěte."
   Už vidím to srocení poctivců. Minimálně 30% bude bezdětných a nemluvím o tom, kde skutečně peníze skončí.

   Smazat
  2. Pokračují jednání o nových pravidlech a struktuře, která nahradí ruiny "poválečného" světa.
   Společnost Bíleho Draka, mezitím pokračuje ve svém usilí o vytvoření agentury pro plánování budoucnosti, která by byla meritokraticky dotována počátečním rozpočtem 7 biliónu dolarů, aby se tak zahájila masivní kampaň na ukončení chudoby, zastavení ničení životního prostředí a přípravu lidstva na exponenciální rozšíření života na Zemi i ve vesmíru.
   To záleží na tom, jak dopadnou čínsko – japonské dohody o tom, kdo bude kontrolovat navrženou plánovaci agenturu. Musíme zmínit, že Pentagon(moje poz. ne vláda USA), Švýcaři, Vatikán, Britové etc.. už dohodli vytvoření agentury tohoto typu, a jenom zbývá vyřešit čínsko/japonské rozdělení.
   Prozatim se situace vyviji dobre, protoze jak Pentagon se svymi tajnymi agenturami, tak (Vatikanska) Loze P2, stejne jako Cinane, Rusove, Nemci a Britove dali najevo, ze budou podporovat tento plan.
   To by take dovolilo uvolnit ekvivalent 10 bilionu dolaru, ktere by se utratily na obrovske a bezprecedentni kampani na ukonceni chudoby, zastaveni destrukce zivotniho prostredi, vytvoreni novych eko-systemu a vyzkumu vesmiru, mimo jine veci...

   Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/newscbm_521560/20/


   Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

   Smazat
  3. Každoročně poskytoval 1000 dolarů v hodnotě zboží a služeb každemu muži, ženě a dítěti na této planetě.Ne peněz, ale zboží a služeb.
   Firmy by musely doložit různé projekty pro dobro lidstva na profinancování.Chazarské zlodějské mafie už si neškrtnou.Budou odstřihnuty od finančních nakradených zdrojů.

   Smazat
  4. Tak to mě potěš. Keců a činů v zájmu dobra planety, lidstva, vesmíru bylo už mnoho. Výsledky? Jemně řečeno rozpačité! Promiňte, ale: Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným", jak řekl klasik.
   Jen mravní osobní poctivost a dodržování dohod by mohla pomoci, ale protože bez biče se nepoctivci smějí poctivým do tváře, protože do vedoucích pozic se dostávají asociálové, uvidíte, jak ta kontrola bude vypadat.
   Jinak řečeno, udělejte v paneláku ve třídě, na pracovišti schůzi a položte otázku: Kdo chce být domovník, nástěnkář, předseda, pokladník, člen kontrolní komise? To bude krásné ticho.

   No a kdo se přihlásí na kontrolu projektů pro dobro lidstva? Ti normální a poctiví ne. Ach jo.

   Smazat
 11. Tady opět stačí, pokud si Řecko do 2 let klekne na kolena a další státy budou následovat, tak jako v případě Řecka, USA za plentou vše bedlivě sledují a opět hloupé EU nařídí povinně zachraňovat další státy slavné a neohrozitelné EU.USA nikdy a za žádnou cenu nedovolí rozpad své kolonie s USA základnami, zvané EU!!!Jejich politika je mocnější, než všechny Merkelové, Hollandové, Donaldové, Junckrové, Ti, musí jen poslouchat a médiím vše podávat jako že je to nařízení a rozhodnutí od nich!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě opak .USA si přejí rozpad EU.Oslabení konkurenceschopnosti EU.Čína a Rusko si nepřejí rozpad EU, chtějí spolupracovat s EU, ale oproštěnou od vlivu a diktatury USA, na jiném svéprávném základě..Vznikají velké celky jako BRICS,Asijská unie.Po očištění od chazarské mafie vznikne muslimská federace( ale ne USA řízený islamský stát).Jako jednotlivé státy bychom byli proti takovým gigantům jako listí ve větru.
   Čínský Li Keqiang, přijel do Evropy a oznámil, že Čína velkoryse přispěje k rekonstrukci evropského fondu s počátečním rozpočtem 315 miliard eur. Není náhoda, že to je téměř přesně stejné množství eur, jako je celkový řecký dluh.
   Čínská nabídka kauce z peněz pro Evropu je ovšem také jedním z důvodů, proč Spojené království, Francie, Německo, Itálie, Švýcarsko atd.., souhlasili, že se přidají k Číně a založí společně Asijskou Infrastrukturní a Investiční banku.
   Evropa se jen potřebuje ze všech sil zbavit koloniálního a vazalského vlivu USA.
   My vidíme jen povrch událostí.Rusko a Čína budou podporovat jen pomoc řeckému lidu, ale ne zlodějským bankám.

   Smazat
  2. 18.32-kéž by to tak bylo, ale nezapomeňte, ve hře je americká TTIP, ta má ekonomicky spojit a svázat zavedené EU standardy k americkým a nastolit diktaturu US korporací v EU a to je konec přibližování se k BRICSU a Hedvábné stezce!USA se nikdo nepostaví do cesty a nevypakuje za Atlantik, aby se přestaly vměšovat do cizích států.

   Smazat
  3. Nejde o USA.Jde o chazarské vládní mafiány ve Washingtonu DC, kteří se dostali vládním převratem v roce 2001 k moci.Bílé Klobouky z Pentagonu jdou nyní po Clintonovi, Bushovi jn.,H.Clintonové a vládních činitelích z Kongresu, aby je obvinili z vlastizrady, spiknutí a z válečných zločinů.
   Zatím se TTIP odkopla, protože Obama ji zatím nepodepsal.
   Obama TTIP asi nepodepíše.Uvidíme jak se situace v USA vyvine.
   http://www.stop-ttip.cz/?p=644

   Smazat
 12. Demokraté zablokovali Obamovu snahu o volný obchod. TTIP asi nedojedná Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/demokrate-zablokovali-obamovu-snahu-o-volny-obchod-ttip-asi-nedojedna-1199588#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/demokrate-zablokovali-obamovu-snahu-o-volny-obchod-ttip-asi-nedojedna-1199588

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.