Reklama

středa 22. července 2015

Po stopách studie o dopadech TTIP na Českou republiku


22.7.2015  Wertyz Report
Jak upozornil server Zvědavec, v květnu 2015 vypsalo Ministerstvo průmyslu tendr na „Studii dopadů uzavření Transatlantického obchodního a investičního partnerství mezi EU a USA (TTIP) na ČR a její hospodářství I." v hodnotě 574 750 Kč včetně DPH. Tento tendr vyhrála Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

AMO o sobě na svých webových stránkách píše: AMO je nevládní nezisková organizace založená v roce 1997 za účelem výzkumu a vzdělávání v oblasti mezinárodních vztahů. AMO poskytuje prostor pro vyjadřování a realizaci idejí, myšlenek a projektů sloužících k rozvoji vzdělanosti, porozumění a tolerance mezi lidmi....AMO je jedinečnou transparentní platformou, která zprostředkovává dialog mezi zástupci široké veřejnosti, akademické sféry, občanského sektoru, politiky a byznysu. Dlouhodobě podporuje zájem občanů České republiky o mezinárodní otázky a poskytuje informace nezbytné pro utváření vlastního názoru na současné dění doma i ve světě.

Nemusíme ale chodit daleko, abychom zjistili, co je tento spolek zač. AMO je totiž součástí mezinárodní sítě navzájem propojených neziskových predátorů, kteří prosazují agendu Evropské unie. AMO na svých stránkách uvádí, že je členskou organizací těchto uskupení: PASOS, DEMAS, Eastern Partnership Civil Society Forum, EU-Russia Civil Society Forum, Anna Lind Foundation a Visa-free Europe.

Většinu těchto organizací si projdeme postupně:

PASOS je další evropský projekt s cílem chránit demokracii a lidská práva. Mezi dárci je uvedena Evropská unie, NATO, americký National Endowement for Democracy a Sorosova neziskovka Open Society.

DEMAS je dosti podivné uskupení. AMO byl jeho zakladatelem, součástí uskupení jsou Amnesty International, Forum 2000, Člověk v tísni a mj. také sdružení Občanské Bělorusko, jehož členy jsou bývalý český prezident Václav Havel a europoslanec a senátor za TOP09 Jaromír Štětina, poradce Václava Havla Martin Vidlák a také bývalý ministr vnitra Jan Ruml. DEMAS platí částečně České Ministerstvo zahraničí.

Dalším evropským projektem je i Eastern Partnership Civil Society Forum. Tato neziskovka byla spuštěna v Praze v roce 2009 a má za úkol přivést Arménii, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzii, Moldavsko a Ukrajinu blíže k EU.

EU-Russia Civil Society Forum je dalším článkem predátorské sítě nevládních organizací. Cílem této organizace je koordinace občanskoprávních organizací z Ruska a Evropské unie. Mezi „experty,“ kteří tento projekt podpořili, je i Karel Schwarzenberg. Najdeme zde spoustu lidskoprávních aktivistů z Ruska. Několik analytiků AMO píše analýzy právě i pro tento institut.

Kromě TTIP se AMO účastnilo také analýz a přednášek o krizi na Ukrajině. Vzhledem k tomu, že všechny výše zmíněné organizace fungují jako příjemci přerozdělených peněz ze zahraničí, můžeme s naprostou jistotou říct, že AMO je součástí nadnárodního gangu neziskových organizací. Všechny tyto organiazce se de facto zaobírají integrací států východní Evropy do Evropské unie, lidskými právy ve státech východní Evropy a svými kroky naznačují, že jejich cílem je kritika poměrů v těchto zemích.

Jak moc této organizaci Ministerstvo průmyslu a obchodu věří ve studii dopadů Transatlantické investiční smlouvy? Je právě jejich analýza, kde předpovídají růst mezd a zaměstnanosti, důvodem, proč ministr průmysl a obchodu Jan Mládek označil kritiku TTIP za konspirační teorie?

8.června 2015 přijela na Mládkovo přání do Prahy eurokomisařka Cecilie Malmströmová, aby obhajovala TTIP. Vedle premiéra Bohuslava Sobotky a Mláda prohlásila, že TTIP se musí stihnout, dokud je v Bílém domě Barack Obama. Je tedy jasné, že česká vláda dělá vše proto, aby TTIP prosadila na veřejnosti. A to dokonce na základě zaujaté studie.

Zdroje: Zvědavec, AMO

13 komentářů :

 1. Koupím zahrádku, naučím se pěstovat brambory a kukuřici, sbírat houby, stavět lepenici, znát oddenky a vyrábět věci ze dřeva. Hodí se i lidové léčitelství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že ani to vám nepomůže, protože zahrádku vám brutálně zdaní. Pěstování čehokoli po domácku zakáží pod rouškou hygieny, ekologie atd.

   Smazat
 2. TTIP je pro USA velmi výhodná, protože se v případě Evropy ušetří náklady na výstavbu plotu, který by jinak musel být postaven jako na na hranicích s Mexikem. Tady ten plot nahradí Atlantik. To bude super !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, ten Tvůj rádoby příspěvek je snůška eklektických žbrndokeců a tupožvástů. To nemáš nic lepšího, aby jsi se zviditelnil na tomto webu?! Polepší se!

   Smazat
 3. Ihned dát vládu do klece v Bohnicích. Zvolat demonstraci vůči TTIP a přinutit vládu podat demisi. V nových volbách zvolit politiky, kteří budou důsledně zastupovat a realizovat zájmy lidu!!! Jenom toto nás zachrání před likvidační protilidovou politikou dnešní kolaborantské vlády.

  OdpovědětSmazat
 4. 23:44 hrdnové jako ty můžou svolávat demonstrace v klidu u klávesnic ale udatní českové nepříjdou,je tu 1000 pravých Čechů, kteří přišly na Václavské náměstí a 1000 pravých Moravanů kteří přišli v Brně.S tímto počtem nezměníme ani zákon o štourání v nose.Na USA mě vadí jejich politický systém,radši budu zaplaven levným kvalitním americkým zbožím (americký dělník v továrně je stejně zručný jako český) než těmi sračkami s číny,tady neexistuje oblečení,elektronika, spotřební zboží které by nebylo s číny. Vše je s číny.Takže nechráníme české výrobce ala čínské.Už teď si lidé nechávají posílat oblečení s USA,cena i s dopravou a clem je levnější než u nás a kvalita lepší než čínská.Amerických výrobků laciných se nebojím u nás už beztak nic nevyrábíme.Bojím se amerických válek,rozpínavosti a českých politiků,kteří nás americkým homosexuálním diktátorům prodávají a já to nezměnim,u zboží můžu nekoupit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak už se můžeš těšit na americký chlorovaný kuřata,rakovinou prolezlý hovězí,roundupem ošetřenou geneticky modifikovanou kukuřici....děkuji,nechci

   Smazat
  2. Jako člověk, který v USA pobýval dva roky, mohu zodpovědně říci, že v USA je problém koupit něco co není vyrobeno v Číně, týká se to více než 90 % spotřebního zboží, oblečení téměř výhradně je z oblasti šikmookých.

   Smazat
  3. Anonymní.7:54
   Máte pravdu,bude to Čínské zboží,ale ještě ve větším množství,pochopitelně přes Americké účty.Jde také o to,že si budou diktovat nadnárodní korporace,které zboží půjde k nám.Pak další velký problém,zboží předkoupí komoditní burzy,protože budou vědět,kde ho prodají,ale tím pádem si budou určovat i cenu.Malé státy,absolutně nemají šanci ovlivnit velké korporace,proto to jištění,možností arbitráží,kdyby si státy chtěli ovlivnit dovoz,ale i investice.To bude další problém,velké investice,už se o to zajímá EU,ale potom bude rozhodovat někdo jiný.Naprostá koloniální nadvláda USA.
   zemedelec.

   Smazat
  4. Bohužel, TTIP je již dnes vyrtuálně schválené,aniž by byla na papíře ve formátu tisícistránkového dokumentu.USA se nikdo z EU nedokáže vzepřít.Podepíše se vše a bez okolků i když to bude znamenat pro EU destrukci hospodářství, ekonomiky, zemědělství, školství, zdravotnicví, sociální atd.Politikům je to jedno, hlavně se zajímají o svoji kapsu, nezajímajím je názory občanů ani petice.Neumím si představit zemi, která by dělala s podpisem problémy.Jak by asi dopadla?

   Smazat
 5. Máte tam chybu, Občanské Bělorusko zakládal Havel, Schwarzenberg, Ruml, Šabatová. Štětina zakládal Člověka v tísni spolu s Pánkem a Českou televizí.

  OdpovědětSmazat
 6. Mohu též potvrdit,že většina výrobků je čínská.Dcera po ročním pobytu v USA byla tímto faktem zcela vyvedna z míry.Takže milý příteli,setrvávejte i nadále v bludu o kvalitních amerických produktech.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.