Reklama

středa 15. července 2015

Polský analytik: Pravý sektor je hrozbou pro Polsko, Maďarsko a Slovensko... Zasévá na Ukrajině semena terorismu, banditismu, nelegálního šíření zbraní, anarchie

15. 7. 2015   Sputník
Pravý sektor není jen hrozbou pro Ukrajinu, ohrožuje i sousední země – Polsko, Maďarsko a Slovensko, soudí jeden z vedoucích činitelů Polské geopolitické společnosti, poslanec Evropského parlamentu v letech 2005-2009 Andrzej Zapalowski. Maďarsko upevňuje hranici s Ukrajinou.
„Exploze, které otřásly Lvovem, svědčí naprosto jasně o tom, že úřady v Kyjevě nejsou schopny kontrolovat situaci ve své zemi. Na Ukrajině dál klesá životní úroveň, jsme tu svědky dalších krizových jevů a v budoucnu může vlna všeobecné nespokojenosti a zklamání vyústit v boj se současnou vládou. A konec konců přivede k občanské válce. A to všechno se odehrává bezprostředně u hranic zemí Evropské unie: Polska, Maďarska a Slovenska! Pravý sektor zasévá na Ukrajině semena terorismu, banditismu, nelegálního šíření zbraní, anarchie. A to je cesta k destabilizaci v zemích hraničících s Ukrajinou", řekl Sputniku Zapalowski.

Média: Maďarsko upevňuje hranici s Ukrajinou


V úterý ráno došlo ve Lvově ke dvěma výbuchům u dvou okrskových oddělení milice, které následovaly jeden za druhým, zraněni byli dva okrskáři. Ukrajinské ministerstvo vnitra spojuje dva ranní výbuchy u oddělení milice ve Lvově s událostmi v Zakarpatské oblasti, kde o minulém víkendu došlo k přestřelce mezi milicí a radikály z Pravého sektoru.

Podle slov Andrzeje Zapalowského se budou radikální skupiny dříve nebo později snažit dostat mimo hranice Ukrajiny.

„Můžeme očekávat, že lidé podezíraní z terorismu na Ukrajině se budou snažit dostat do zemí Evropské unie, mimo jiné do Polska, a budou tam zjednávat vlastní pořádek. Dnes už nejde o jednotlivce, ale o celé skupiny tvořené několika desítkami lidí", řekl Zapalowski. A dodal, že nedávné střety v Mukačevu v Zakarpatské oblasti na Ukrajině rovněž svědčí o pokusu Pravého sektoru zjednat svůj pořádek v regionu.

Bojovníci Pravého sektoru se 11. července dostali do konfliktu s milicí a místními podnikatelskými strukturami ve městě Mukačevu: střílelo se z granátometu a samopalů. Podle nejnovějších údajů zahynuli tři lidé, 13 bylo zraněno.

Události v Mukačevu rozpoltily elitu Ukrajiny. Strany se obviňují navzájem

„Nedávné události v Mukačevu ukázaly, že lidé z Pravého sektoru přišli do Zakarpatska se zbraněmi v rukou, aby tam zjednali svůj pořádek. Netroufli si ukázat svou sílu na jihovýchodě Ukrajiny, protože to by pro ně bylo příliš nebezpečné, zatímco Mukačevo se jim zřejmě zdálo být snadnou kořistí. V Zakarpatsku žijí, jak je známo, národnostní menšiny Maďarů a Rumunů, žijí tam i pravoslavní Rusíni, ti, kterým je ideologie krajně pravicových nacionalistů naprosto cizí. Je proto třeba donutit toto území přijmout západoukrajinskou nacionalistickou ideologii. A tak tam lidé z Pravého sektoru vyprovokovali přestřelku", soudí Zapalowski. Kromě toho řekl, že v polských médiích se objevuje jen málo informací o ozbrojených akcích Pravého sektoru.„

To se dá snadno vysvětlit: Varšava podporuje politiku oficiálních ukrajinských úřadů, nechce je nijak zarmucovat. A nemáme bohužel informace o tom, jestli se nějak opevňuje naše hranice s Ukrajinou. Maďaři a Slováci ale své hranice upevňují, možná, že u nás se děje to samé, jen o tom není veřejnost informována? Ideologie Pravého sektoru je nesporně nebezpečná, v každém případě pro pohraniční oblasti", uzavírá Zapalowski.

17 komentářů :

 1. Chtěl bych se jen zeptat některého ze špičkových komentátorů ukrajinského dění v našich mediích. Příslušníci Pravého sektoru, to jsou ti "hodní" Ukrajinci, nebo ti "zlí" Ukrajinci. Aby bylo jasno, ti hodní, inklinují k EU a USA a ti zlí zase spíše k Rusku. Podá mi někdo vysvětlení, nebo ještě není "befel" ze shora. Děkuji František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Frau Merkel má teď trochu jiné starosti, takže zájem o Ukrajinu jaksi vyšuměl, takže instrukce našim hlídacím psům demokracie ještě nedorazily. Pokud budu parafrázovat jistého amerického politika (jméno si nepamatuji) Hodní nebo zlí, hlavně, že jsou naši. Tak asi tak Františku

   Smazat
  2. Pro 22:47: Ja bych to videl takhle: zrovna ted jsou"zli" protoze stvou do uSSackych loutek. Jakmile budou loutky odstraneny (kymkoliv a jakkoliv - na tom nezalezi) a pravy sektor se obrati proti Rusku, tak budou zase "hodni". Tak jako byly "hodni" kdyz vrazdili policisty na majdanu. uSSacka prizen ci neprizen je vrtkava vec... zatim vsak temer vsechny vyznamnejsi uSSacke loutky byly zavrazdeny samymi uSSaky, na to by loutky zapominat nemely.

   Smazat
  3. 22:47

   Já to vidím asi takhle. Pravý sektor, Banderovci, oddíly přímo podřízené oligarchům a pak místní sdružení dobrovolníků - toto vše lze nyní zahrnout do (polo)vojenské opozice oficiální Kyjevské vlády. Shodnou se v tom, že jsou to oni, kdo chce vládnout celé Ukrajině a využijí k tomu každého, kdo jim bude pomoc nabízet - EU, USA, kdokoli (úplně stejně jako tomu bylo za II. Světové války s Hitlerem). Až budou dost silní, tak každého hodlají kopnout "někam". Ale protože to každý už očekává, tak se nikomu nechce příliš jim pomáhat. Vlastně se všem teď hodí Řecko. A to je asi tak celé.

   Smazat
  4. Františku,ptáš se jako bys byl debil....

   Smazat
  5. Franta debil není,neboť jsem také zcela zmaten.Že by ODSáci,Karlíkovci,Kalousci,Sluníčka,celá TOP 09,Kocabové,Bendové,Mitrofanové,Štětinové...a spol .podporovali fašismus?Ne,to není. možné!A co
   potom naše vláda?Ty také podporují fašisty?Konečně by si měli udělat jasno i mezi EU a USA.Jsem zmaten z těchto vedoucích soukmenovců.

   Smazat
 2. Celý je to nařízení vlády USSA a EU.A naše vláda podporuje ty banderovsky parchanty stejně,jako zrzavec podporoval humanitární bombardování!

  OdpovědětSmazat
 3. je to k smíchu nebo k pláči. je zajímavé jak evropa páchá ekonomickou a bezpečnostní sebevraždu. možná jsou politici opravdu koupení usa a možná jsou jen dementní. v každém případě až dojdeme na nějaký ten konec všech těch událostí, bude evropa doslova rozmašírována válkou a zmrzačena muslimskými "uprchlíky". tentokrát nás rusko nezachrání. ani by to nebylo správné. za svou neprozíravost a podlost musí být evropa potrestána. to že především politici a média nevidí utrpení ukrajinských obyvatel, dostanou příležitost být brzy ve stejné pozici. i poláci si vypěstovali svou hydru v podobě pravého sektoru. zase budou zmasakrováni. ....nic jsme se od druhé světové války nenaučili.

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak . Nic jsme se nenaučili a nepoučili jsme se z minulosti . Lidé už na ty všechny hrůzy zapoměli , které se odehrály během 2 . sv . války a mladá generace už neví o tom téměř nic protože je zblblá propagandou .Proto se to bude opakovat znovu a ty hrůzy budou ještě větší .Můžu mladé generaci , zvláště těm co bydlí na těch mega sídlištích a mají rodiče nebo dědečky a babičky na venkově , se kterými se zlobí nebo si s nimi nerozumí jenom poradit, aby se s nimi co nejrychleji udobřili , protože bez nich nepřežijí !

  OdpovědětSmazat
 5. Jestli se Ukrajinci zbaví Porošenka, Jaceňuka, Tymošenkové a oligarchů, co si chudáci počnou. Vždyť přijdou o demokracii.:)))

  OdpovědětSmazat
 6. Kdo by je měl sesadit? neumí se seskupovat strach o vlastní bydlo je všudypřítomný nejen tam na Ukrajině, ale taky u nás, všude.

  OdpovědětSmazat
 7. Přesně tak . Lidé se bojí i o to málo co mají .Přestanou se bát až jim opravdu půjde o kejhák a potom už nebudou mít co ztratit . Ale taky potom už může být pozdě .Je tady taky ten problém , že společnost je rozdělena a místo toho aby lidé táhli za jeden provaz tak jsou štváni proti sobě . Toto je taktika mocných . Rozdělit lidi aby nebyli jednotní , protože v jednotě je síla kterou nikdo nezlomí . Vzpomeňte na pruty Svatoplukovy !

  OdpovědětSmazat
 8. Pro nechapave: je to jasne, ze tohle vyvolavaji Rusaci, co se snazi vyprovokovat konflikty po cele Ukrajine. Sice mi jich lito rozhodne neni, napriklad kamos ma z toho celkem slusnej kseft, ale je nutno trochu vic prace na oznaceni vinnika, protoze to zakamuflovali jako rvacku mezi paseraky. Myslim, ze je nacase, aby prisel uz konecne i nejaky ten cesky majdan. Morava proti Praglu a do toho Ostrava + Slezsko podporovane Polskem. Pak pronemecky Liberec, vsechno na jedne hromade. Hodila by se parafraze na Jiraska: vsichni proti vsem. Az potom se podari nastolit ten pravy poradek a nabrat bojovniky proti nejvetsimu nepriteli lidstva - Rusku. Kdyz jsem v r.2012 rikal, ze se USA tem kremelskym hajzlum za Syrii odmeni Ukrajinou, nikdo mi nechtel verit. A dneska uz rok jich tisice chcipaj na Donbase a ekonomika jde do kopru. To ovsem nestaci. Bude potreba osvedcene islamisty a tupou silu jako konenfutter z vychodni Evropy. Ukrosi sami evidentne nejsou toho schopni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jinak zdravíčko slouží????????????? A co hlava, nebolí????

   Smazat
  2. doporučuji vám (12:36) omývat přirození vlažnou vodou, prý to má uklidňující účinky a projasní to i vaši mysl a přitom nadále zůstanete jasnozřivým kabrňákem

   Smazat
  3. V Brně došel diazepam? Klidně ho tam pošlem, stačí říct.

   Smazat
 9. pro 12:36. hochu hochu! je pěkné že se těšíš na válku, ony tě ty naivní a romantické představy přejdou až budeš ležet někde v bahně a tvoje střeva uvidí denní světlo. hezky plácáš, ale před smrtí tě to nezachrání. mimochodem až se ty tvoje představy uskuteční, tak to utrpení co tě čeká neuneseš. ještě budeš prosit boha za odpuštění.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.