Reklama

středa 22. července 2015

Porošenko vrátí kontrolu Kyjeva nad Donbasem do konce roku

22. 7. 2015       zdroj
Podle něj plní Kyjev Minské dohody s předstihem. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko chce získat kontrolu nad státní hranicí s Ruskem do konce tohoto roku, informuje RIA "Novosti". "Plníme harmonogram s předstihem, 11. bod je de facto splněn. Spustili jsme ústavní proces. Zákon o zvláštním statusu je přijat, zvláštnosti místní samosprávy jsou přijaty, jsou tam jasně napsány pozice, a Ukrajina splnila své povinnosti", řekl prezident a dodal, že "Rusko musí" uzavřít hranici ze strany Donbasu a "vrátit kontrolu nad hranicí ukrajinské straně".


Porošenko se domnívá, že potom "bude nalezeno porozumění s ukrajinskými bratry." Hlava jeho frakce Jurij Lucenko je zcela přesvědčen o tom, že Donbas nebude schopen žít v izolaci od Ukrajiny.

Lucenko se již pocítil být hlavním "mentorem" DLR a LLR. "Jestliže obyvatelé Donbasu nejsou schopni se uživit, opravit domy, zajistit plyn, platit za elektřinu, platit státním zaměstnancům, poskytnout léky, pak ... na kolena, pánové teroristé, zbraně na zem a vstoupí tam ukrajinská vojska, zavřou vnější hranice, a v tom případě všechno budeme stavět. Pokud ne, pak ať tato část dvou oblastí žije v karanténě. Nazývám to "karanténou". Do té doby, pokud si neuvědomí, že na Ukrajině se bude žít v souladu s obecnými zákony, se budou snažit žít samostatně, nikoli v rámci jednotného územního státu. A jsem si jist, že toho nebudou schopni", řekl na portálu "Segodňa.ua".

Kyjev, 19.července 2015
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Je to proradnej úskočnej ksindl; slov na tu existenci není.

  Nevěřit, nevěřit - s tímto přístupem můžeme v tomto tisíciletí jen vydělat.

  OdpovědětVymazat
 2. Nemá po kontrolou ani blízké okolí.

  OdpovědětVymazat
 3. Jak ten proradnej a prohanej jewrej drží slovo dokládá jeho přístup k dodržování Minsk 2-okamžité přerušení palby,odsun těžké techniky atd.
  Ten umí jen lhát a slovo nedrží ani vteřinu...Odpudivý zjev,jako celá ta chují chunta a její podporovatelé....

  OdpovědětVymazat
 4. Lepší pro Ukrajinu by bylo , kdyby do konce roku získal Donbas kontrolu nad Kyjevem .Takové řešení ještě nikoho nenapadlo ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to by bylo nejlepší řešení a nejen pro celou Ukrajinu, ale i pro celou Evropu....

   Vymazat
 5. je to v plánu, ale jaksi to nejde zatím splnit, ZLO vítězí! Na všech frontách.

  OdpovědětVymazat
 6. Mám rád ti židoamerickou juntu, ty trhovce se smrtí nevinných. Možná budou zdobit vánočnístrom v Kyjevě.......A začnou se dělat Bárbie s provazem........

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.