Reklama

čtvrtek 9. července 2015

"Pravý sektor" hovoří o represích státní mocí


9. 7. 2015    zdroj
"Pravý sektor" informoval o represích ze strany státní moci Ukrajiny. Organizace je přesvědčena, že v Kyjevě mají strach z jejích aktivistů a pokoušejí se "potlačit vlastenecké hnutí" za pomoci donucovacích orgánů. Prohlášení o tom vydala tisková služba "Pravého sektoru", informuje tisková agentura RIA Novosti.


Jak bylo řečeno v organizaci, milice v Chersonské oblasti nezákonně zatkla aktivisty hnutí na základě falešných obvinění. Jeden z členů hnutí, Vasilij Guljajev, je stále zadržován, ostatní byli propuštěni. Ve vazbě jsou podle zástupců "Pravého sektoru" aktivisté podrobováni mučení a je na ně vyvíjen silný psychologický tlak.

"Tendence k potlačení vlasteneckého hnutí je stále více zřejmá. Takové křiklavé incidenty se vyskytují v Kyjevě a po celé Ukrajině, krajně napjatá stále zůstává situace v Oděské a Dněpropetrovské oblasti, kde nabírá represivní mašinérie rychle na síle...," bylo zdůrazněno v "Pravém sektoru".

Představitelé organizace slíbili, že budou klást současné vládě "důstojný odpor" v případě, že nepřestane se svými pokusy o "diskreditaci a zničení nacionalistického hnutí."
 
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

1 komentář :

  1. Ten kdo začne nakládat Ukrajinu na vagony a prodávat ji do Švédska, to nebude Putin hlupáci :)

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.