Reklama

pondělí 13. července 2015

"Pravý sektor" vyhrožuje stažením všech praporů do Kyjeva


13. 7. 2015   zdroj a zdroj
Extremistická organizace "Pravý sektor" vyhrožuje, že pošle do Kyjeva k administrativě Petra Porošenka všechny prapory, kterými disponuje. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním se na tiskového tajemníka organizace Artema Skoropadského.


Podle něj jsou nyní dva prapory nasazeny v bojových akcích na Donbasu, ale celkově má "Pravý sektor" k dispozici 18 nebo 19 praporů.

Artem Skoropadskij prohlásil, že v případě potřeby mohou být západní prapory vyslány "kamkoli."


"Pravý sektor" vyzval ukrajinskou armádu, aby sabotovala rozkazy
V Rusku zakázaný "Pravý sektor" vyzval ukrajinskou armádu, aby sabotovala rozkazy Kyjeva k odstranění skupiny bojovníků v Mukačevě. Informovala o tom 12.července agentura RIA Novosti s odvoláním se na výzvu, která byla zveřejněna na internetových stránkách "Pravého sektoru".

"Pobratimství ve válce je víc než přátelství. Mnoho lidí to chápe, máme již informace, že některé vojenské jednotky odmítly vystupovat proti DUK [Dobrovolnický ukrajinský sbor], a to i pod hrozbou trestu," píše se v prohlášení.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

3 komentáře :

 1. To se dalo čekat.
  Porošenko i havloidi tvrdili, že v Kyjevě žádní fašouni nejsou, ne?
  Tak o co jde?!
  Ať si to užije a skončí v pekle.
  Oni se tam vzájemně vymlátí sami.

  Štětina určitě přijde s tím, že to je Putinova provokace.

  OdpovědětSmazat
 2. Vzbuďte Kchárla ať k tomu něco zablekotá .

  OdpovědětSmazat
 3. Pravý sektor se nenechá jen tak odzbrojit. Navíc momentálně tam má zbraň každý. Vykradené muniční sklady, vraždy a výhružky. To je zdivočelá země. Už před rokem určité konflikty napovídaly, že je možné očekávat i variantu, že se Pravý sektor postaví proti svým vůdcům Majdanu. Kdyby se dávno do stálo vyjednané dohody z Minsku, že Donbas dostane zvláštní status a bude součástí Ukrajiny, což bylo přijatelné i pro povstalce, tak se situace mohla uklidňoval. Jenže oligarchové mají silné choutky a tak jdou jeden proti druhému. Aby ještě nakonec EU nežádala Rusko o intervenci na Ukrajinu. Kdo to tam dá dohromady, EU ?? Angelína sotva, ta má velké nepříjemnosti z mnoha stran jak se zachovala k Řecku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.