Reklama

čtvrtek 9. července 2015

P.S. Roberts: Pochybuji, že Řecko odejde z EU


9. 7. 2015     zdroj
Řecká dluhová krize končí. Od samého začátku šlo o sehrané představení, v jehož pozadí byly zájmy finanční a zájmy EU. Jakmile však tyto zájmy přeťaly trasu washingtonských zájmů , nakázal Washington svým evropským vazalům, aby krizi ukončili. K odchodu Řecka z EU proto nedojde.

Tak uvádí svůj komentář k probíhající řecké dluhové krizi někdejší náměstek ministra financí v Reaganově vládě P.C. Roberts a pokračuje:

První odpovědí většiny politiků EU na výsledek řeckého referenda byl povyk o tom, že Řecko bude muset opustit EU. Washington ovšem s ničím podobným nepočítá, a nařídil proto svým evropským zzalům, aby Řekům poskytli takové podmínky, které budou Řekové schopni přijmout a které je uvnitř EU udrží. Kdyby totiž nejméně poddajní Němci skutečně Řeky z EU vypudili, následný řecký obrat směrem k Rusku a s tím související možné řecké hospodářské uzdravení by do hlav Italů, Španělů a možná i samotných Francouzů nasadilo myšlenku Řecko následovat. Současná podoba organizace NATO by se tak spolu s tím, jak by jižní Evropa vstoupila do ruského euroasijského obchodního bloku, začala rozpadat, a spolu s tím by zanikla i současná americká vazba s NATO. Washington ovšem nade vše preferuje svou vlastní moc a učiní tedy proti vystoupení Řecka z EU vše možné i nemožné. S vědomím, že rozpad EU by se mohl stát i začátkem rozpadu NATO.

Je-li tato pověst pravdivá, navštívila náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová řeckého premiéra a sdělila mu, že se Řecku zakazují dvě věci: za prvé opusit EU a za druhé navazovat vstřícnější vztahy s Ruskem. Jinak prý budou následovat konsekvence, což je zdvořilé slovo pro vyjádření hrozby buď ztráty úřadu, či života.

Uzavírám, že řecká dluhová krize končí. Mezinárodní měnový fond, Američany ovládaný, už řecké stanovisko ke krizi přijal a vydal zprávu v tom smyslu, že bylo chybou od samého začátku nátlak na Řecko vykonávat. A v návaznosti na tuto zprávu i na postoj Washingtonu se jak komise EU, tak i Evropská centrální banka už vyjádřily zhruba tak, že se budou s řeckou vládou podílet na vypracování takového plánu, který bude pro Řecko přijatelný. Což Itálii, Španělsku a Portugalsku slibuje stejný shovívavý postoj, až se v dluhové krizi octnou též.

Rusko a Čína promeškaly příležitost, aby svým ještě vstřícnějším vybídnutím směrem k Řecku jeho odchod z EU umožnily a tím současně nastartovaly rozpad NATO. Ať by byla cena za takovýto krok jakákoli, byla by nepatrná s vojenským tlakem, který Washington na obě tyto země v současné době a za současných podmínek vykonává.

Vybral a přeložil Lubomír Man

14 komentářů :

 1. POKUD ŘECKO NEBUDE CHTÍT SAMO VYSTOUPIT Z EU

  pak tam zůstane a bude v klidu dále rabovat německé a francouzské banky.Sedněte si všichni pěkně do křesla a začněte odtud pozorovat PRVNÍ BUŘIČSKOU TELEVIZI jejiž adresu se tady pokusim dát.
  Stále více občanů voličů vidí,že je jediná cesta dopředu a to pokusit se zorganizovat sami sebe iniciativou VZV tj Voliči Za Voliče a jednoho dne pochopíme,že naše načisto rozesrané strany včetně ozubené pleši ve vedení jsou nám potřebné jako z kozí pyče patrontaška a teprve pak se všichni začnou ptát COŽE TO JE OBSAHEM TOHO DESATERA VOLIČE a kdy se k němu začnou naši tzv.zástupci včetně BABUŠE modlit.To teprve bude ta síla nebo si všichni myslíte,že ne?

  www.nwoo.org/2015/07/08/czechnews-tv-zpravy-8-7-2015/#more-22565

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dík za odkaz, tohle je třeba šířit dál. Pan MUDr. Hnízdil perfektně popsal příčiny a důsledky. Tohle se ve "veřejnoprávních" sračkometech nedozvíme.

   Smazat
  2. Myslím, že to velmi špatně chápete. Jak si můžete přečíst i v jiných článcích na NR nebo poslechnout názory ekonomů jako je Ilona Švihlíková nebo Květa Lautterbachová, to především německé a francouzské banky rabují Řecko ne naopak. nebo si skutečně myslíte, že Německo tak bude stát o zachování EU, pokud na to bude doplácet? Takto dnešní svět nefunguje.

   Smazat
  3. TEN KDO POCHYBUJE O TOM,ŽE REKOVÉ BUDOU DÁLE RABOVAT TY BANKY JE VŮL

   OSV poslala na jedno sezení k paní docentce svého ambasadora.Paní DOCENTKA prosazovala kritické myšlení a přitom se zmínila,že při QE se prý nic neděje.No a je to opravdu tak?Když náš guwnovert z ČNB vytiskne nekrytých 220 myriard, kupu peněz tak okrade všechny domorodce o asi DESET PROCENT úspor sníži nám platy,zdravotnictví hlásí ztrátu skoro DVĚ MILIARDY a každy plati za pohon do auta DVĚ koruny za litr navíc.To bude ted už donekonečna nebot začantrošené peníze ČNB nevrátí.Ona totiž za ně koupila dluhy prý pokročilých států NAMÍSTO ABY JE DALA K DISPOZICI NAŠIM PODNIKATELŮM,kteři by vykázali v projektu jak na nich vydělají a zaplatí POŘÁDNĚ svoje obsady a neknuči,ře je naši minimílní mzdu nejnižši ve střední EVROPĚ a je třeba ji ještě více snížit

   AT TED DRAGHI TISKNE TY ŠROT EURA,ABY KONEČNĚ STOUPLA ČESKÁ KORUNA A PAK TEPRVE MŮŽE TY NAŠE DOMORODCE KTEŘÍ NEPROTESTUJÍ ZAS ČNB OKRÁST Škoda,že natvrdlý BABUŠ je ted zástupce ŘIŠE ZLA v ČR,jinak by řekl presidentovi,aby toho guwnowertha z ČNB vyhodil do hnoje kde by se mohll rochnit dál,ale bez nás voličů..

   Smazat
 2. Domnivam se,ze to tak asi jednoduse nezkonci....

  OdpovědětSmazat
 3. Příšernej blábol - pardon

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus si zamyslet nad tím, kdo ten člověk, který to napsal je, ty absolutní nulo. Tedy pokud ovšem dokážeš porozumět psanému slovu. Jinak bych doporučil odebrat se na Idnes, mezi sobě rovné. Tady je to přece jenom pro lidi s minimálně průměrným IQ.

   Smazat
  2. Tady to nikdy nebylo o IQ

   Smazat
  3. Šup zpět do klece, prášky a spinkat, popleto!

   Smazat
 4. Řecko nemůže odejít - stal by se totiž hrozný malér a to nikdo nechce dopustit. Mohou mít vlastní měnu, která bude devalvovaná, ale nikdo je nenechá vytvořit červenou skvrnu na mapě Evropy. Bude to jako kdyby Švejk vymýšlel zákony :). Až se budeme divit, jak je to možné, ale "nějak" to stále fungovat bude.

  OdpovědětSmazat
 5. No, psal jsem to už tady, že ve hře jsou geopolitické zájmy, začíná se potvrzovat, že politika vyhraje nad ekonomickou logikou, ostatně jako vždy. Pomalá smrt EU nabírá na tempu a já z toho špatný nejsem.
  Teď jde už jenom o to, najít kompromis aby obě strany neztratily tvář, aby to mohla každá strana ve svém táboře prezentovat jako vítězství.
  Celkem trefně se k situaci vyjádřila i Spencerová na Parlamentních listech:
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Tereza-Spencerova-Fakt-jsme-tak-hloupi-Trochu-jina-fakta-o-Islamskem-statu-Ukrajine-a-Evrope-roztresene-z-Recka-383241

  OdpovědětSmazat
 6. Vlastenec:

  Předesílám že DLUH ŘECKA NEEXISTUJE = ZADLUŽENÉ JSOU "ZÁPADNÍ ŽIDÁCKÉ BANKY"!!!!!
  a Řekové "na to přišli" a už se NENECHAJÍ VYDÍRAT !!!!!!!!!! (ani MMF ani vládou)
  ****************

  Myslím, že Rusko a Čína NEpromeškaly příležitost = ta teprve přijde !!!
  ***

  BUĎ:
  1) Setrvání Řecka v EU se nebude líbit státům EU, kteří budou na to doplácet
  2) Trispas podepíše "UTAHOVÁNÍ OPASKŮ" = DEFENESTRACE VLÁDY

  = EU PADNE V BRZKU TAK JAK TAK !!!!!!!!!!!!!!!!
  = A TO BUDE DOBŘE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ******
  PRYČ S AGRESORSKÝMI ŽIDÁKY Z EU A NATO !!!!

  AŤ ŽIJE VLÁDA LIDU PROSTŘEDNICTVÍM SKUTEČNÉ DEMOKRACIE A "KONTROLOVANÝCH VOLEB" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Vážení,teď si vemte,kdyby nebyla šance Rusko nebo Čína,tak snad Řecko převálcují tanky.Jinak se jen oddálil kolaps Řecka,ale jak se píše,vystihli situace a vědí jakou mají cenu pro USA.Kolik na to přispěje USA,ani dolar,všechno zaplatí EU.Je také jasné,že si bankrot Řecka nepřeje ani Evropa.Takže můžeme čekat na nataženou ruku,Itálie,Španělska,Portugalska,možná i další,nebo tisknou EURA ve dne v noci.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.