Reklama

sobota 25. července 2015

RATH: Děsivé selhání! – Ale čí?

Radim Valenčík
25. 7. 2015   radimvalenčíkpíše


Začnu provokativním tvrzením: V případu Ratha vůbec není důležité, zda něco ukradl nebo ne.
To není OBHAJOBA Ratha, ale to je OBŽALOBA těch, co ho "dostali".
Nejnebezpečnější, nejperverznější a nejzhoubnější je používání dvojího metru jako nástroje moci.


A to bez ohledu na to, zda jde o oblast politiky či geopolitiky. Používání dvojího metru plodí tu nejnebezpečnější nekontrolovatelnou moc. Kdokoli se s používáním dvojího metru jakoukoli formou smiřuje, nese zodpovědnost za následná strádání, která to přinese. Takovou "mírnou formou" tohoto smiřování může být i názor: "Třeba Rath kradl málo či alespoň méně než ostatní. Ale přece jen asi kradl (bral úplatky, což je totéž). A tak je dobré, že byl potrestán."

Názor velmi nebezpečný, když si uvědomíme, v jaké míře byl dvojí metr doložitelně uplatněn:

- Bleskurychlé rozhodnutí o zbavení imunity.

- Prostorové odposlechy.

- Šaškárna s povolením účasti Ratha na jednání orgánů Poslanecké sněmovny, které se ho týkalo (imunitního výboru, pléna): opatření přesahující ta, která se dostala kanibalovi Hannibalovi.

- Nelogické, neúměrné a dokonce protiprávní prodlužování vyšetřovací vazby.

- Další nejrůznější manipulace, o kterých se mi ani nechce hovořit.

- Mediální masáž veřejnosti.


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2576-rath-desive-selhani-ale-ci.html%EF%BF%BC/

23 komentářů :

 1. Politici si za to můžou sami.Jeden příklad řidič Smetana, politický vězeň,ani jeden politik se rázně neozval.Kdo seje vítr,sklízí kriminál.Neomezenou moc sluníčkářum nad českou televizí dali taky poslanci.

  OdpovědětSmazat
 2. Vyfabulovaný proces, odporná politická zakázka,exemplární mediální masáž na politické zadání -stejně hanebné jako proces s Miladou Horákovou.Sám Rath se vyjádřil v tom smyslu, že může být rád za zrušený trest smrti,protože jinak by byl také s veškerou politickou pompou oběšen. Budoucnost ukáže, jak odporné divadlo to bylo, až přijde doba, kdy se i tyto činy budou smět pojmenovat. Teď se smějí pojmenovat hanebné činy kolem let 1995 - 2010, když už je všechno promlčeno a passé. Jenom se divím, že teď už se politická garnitura se svými totalitními manýry a hanebnostmi neskrývá, naopak vše se tváří jakoby to všechno muselo být, jakoby to všechno bylo po právu - stejně jako se tvářila tehdy při hanebných procesech s Horákovou, gen.Píkou a dalšími lidmi. Těm staví tento režim tryzny a pojmenovává po nich ulice a náměstí, a jiné občany zase hanebně ničí. Doufám pevně, že toto divadlo s panem Rathem narovná záda i notorickým křivákům, protože hanebnost je hanebnost, vše se děje stejně, jako se dělo to,co jsme halasně odsuzovali a převrat naši společnost ideově nezměnil -jen věcně okradl. Jinak zůstalo vše při starém, dokonce se vše ještě zhoršilo. Doufám, že toto divadlo bylo poslední, které si dovolily justiční a politická smečka předvést. Že pohár trpělivosti občanů již přetéká, a i když jsou občané morálně i věcně zdecimováni, zvednou hlavu. Že najdou způsob, jak dát těm lumpům najevo, že takhle to prostě dál nepůjde, a projeví Dr Rathovi empatii a sounáležitost jinak. Mohl by to být i precedens - může se trvat na tom, aby všichni zneuživatelé svěřené moci, všichni, kteří nehospodárně nakládali se svěřeným majetkem, všichni, kteří podváděli, lhali a kradli, budou souzeni a odsouzeni přesně stejně. Že by se třeba začali teď bát, a budou předvádět různé kejkle, jako je opouštět zemi, zbavovat se majetku a další.

  OdpovědětSmazat
 3. Bože - takových bylo - a proto a tím spíš se jeví causa Dr Rath jako selhání celého národa, protože nejen že se nevzepřel a nepostavil se proti mediálním prasečinám na podporu Dr Ratha. Mediální štvanice byla od samého začátku hnusná, ale řada lidí se v tom rochnila. Svůj vztek za to, jak jsme dopadli, potřebovali mnozí přeměnit alespoň ve verbální lynč a toho právě media využívají vždy. Předhodili občanům Ratha, pěkně spoutaného, s doprovodem policejních kašparů, přivlekli ho do sněmovny aby promluvil, a modrá svině Němcová ihned utekla a celou dobu,co tam Dr Rath byl, do sněmovny nevlezla. Pak předvedli maškarádu s tou státní zástupkyní "Catanni v sukních" která jezdí na stáže do USA a causa Rath jí pomohla do Prahy -od té doby už je mediálně nezajímavá. Přes všechny tyto odporné mediální kousky, na Dr Ratha diskuzní tupci plivali, nadávali, lynčovali ho - zmanipulovaný, ubožácký národ - "tvorové bez svědomí a plazi bez páteře" - jak nás nazval kdysi Karel Kryl a vskutku to sedí. Odporné divadlo mnohým lahodilo - jak je to vůbec možné? A mnozí se hádají dodnes, že odsouzení Dr Ratha bylo po právu - uprostřed toho močálu, kam nás spláchli političtí šmejdi, dokážeme lynčovat a nadávat tomu, koho nám media předhodí. Kdysi -před více než dvěma tisíci let - byli křesťané předhazováni lvům -co se od té doby změnilo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cattalina v sukních je mediálně zajímavá, ale ona už to nepotřebuje. Když to potřebovala, tak lezla na obrazovku denně, teď jsme její veličenstvo také párkrát viděli a mezi tím 3 roky jako když se nic neděje. Taky se nic nedělo. Sedí ve své hnízdečku a připravuje si zákon pro svoji osobu. Nic jiného ji nezajímá. A sdělovací prostředky panáčkují, jak panička ukáže. Když si ona řekla, tak dostala kdykoli čas, když by se jí měli ptát na jiné věci, tak mlčí jak zařezaná. A sdělovadla panáčkují. Panáčkující psi demokracie.

   Smazat
  2. Pro mně je to Politický proces!AJe mi líto,ž se nikdo ze Středověkého kraje neozval,co udělal Rath pro tento kraj a není toho málo.NEBO se snad bojí?Vždyď žjeme ve společnosti demokracie,svobody slova podnikání.

   Smazat
 4. Dvojí metr byl uplatněn nejen u soudu, kdy stačí připomenout A.Nováka....
  Je to až děsivé. Nikdo mi nevymluví, že nemít zajištěnu podporu masmédií, nedovolilli by si to. Použili stejný nástroj, jako tehdejší moc v procesu se Slánským, nebo Horákovou. kdy hlavní mediální síla, deník Rudé právo, používala pro konstrukci procesu záměrně hlavně nástroje vedoucí k démonizaci obžalovaného. Což zabralo. A jak se zdá, opět se i dnes osvědčilo:

  - léta trvající masáž ve všech médiích
  - na ČT přenos vynesení rozsudku
  - od vynesení rozsudku věnovala ČT komentářům vybraných lidí celé hodiny
  - v pátek dokonce celé hodinové UK (kde by měla být probírána témata dne), diskutovali 4 lidi se shodným názorem

  Podle ČT se v celé republice nenašel jediný člověk, který by kauzu viděl jinak, než jak zní oficiální verze.
  Už chybělo jen historicky známé - My, žáci (rolníci, frézaři, spisovatelé) žádáme trest ...."

  A ještě k rozsudku - i Deník napsal, že Pacovský "drtil text mezi zuby". Přesto mu občas bylo rozumět takové perly jako ...k činu nedošlo z důvodů odhalení .,.. nechal si slíbit... byl srozuměn a souhlasil... To by mě zajímalo, jak tahle "fakta" dokazují., Nemáte někdo odkaz na rozsudek v písemné formě?

  Dnešní vyjádření novodobého Urválka snad ve všech novinách svědčí o tom, jak ten člověk trpí - Rath má stovky milionů korun a v zahraničí je v obchodních společnostech, to se prý nedá dohledat. (?)....Rath masíruje média svojí pravdou a vychutnává si soud (která média se nechala zmasírovat Rathem?).... Kottovým prý Rath nabídl uložení balíku peněz do malé zlaté ruličky .... atd. Ale zlatý hřeb je když tvrdí, že Rath uteče do Izraele, protože má v ruce potvrzení, že jeho děda byl obětí holokaustu.......

  Tenhle člověk by se měl léčit, už tu koncentrovanou závist a šílenou nenávist ani neumí kontrolovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Písemné vyhotovení není, ještě Pacovský prý dokonce nenapsal ani ten rozsudek nad Kottovými, asi to bude psát přes kopírák.

   Smazat
  2. Anonymní v 21:02, celou dobu, toho honu na MUDr. Ratha to vnímám stejně , Alka

   Smazat
  3. Rozsudek nad Kottovými není přepsaný, protože kdyby byl, tak by ho mohla obhajoba Ratha použít. Co ste čekali??

   Smazat
 5. Nějak mi tu unikla ta podstata - dopustil se teda pan doktor Rath nějakého kriminálního činu nebo je nevinnej?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš to hned na začátku, není důležité je-li nevinen, či vinen, důležité je, jaké jsou nástroje žaloby. Protože když použiješ špinavé způsoby, tak už je tu otázka, jestli špinavými způsoby můžeš dosáhnout pravdy. A odpusťme si srovnání s Caponem.

   Smazat
  2. Špinavými postupy nedojdete k čistým výsledkům.

   Smazat
  3. Jestliže pravda znamená tak málo, pak v bezpečí není nikdo.(L. Desmoulins)

   Smazat
 6. Z osidel sluníčkářů se dostal na svobodu jenom Čunek
  možná je musel na kolenou odprosit

  OdpovědětSmazat
 7. No já to vidím tak, že Ratha bylo nutné dostat ze sněmovny pryč, aby tam nebyl, když se odsouhlasovaly ty darovací církevní restituce. Bylo to v zájmu nejen ODS, Kalouse, šláfnberga - taky vedení ČSSD s Dinstbierem. Rath byl výřečný, padni komu padni a mohl snadno kejvající husy zviklat. Proto musel být odstraněn. Jóó dinstbírova klika v ČSSD vede a socani mlčí...Nevolit je ani ANO...taky k revizi darovací mlčí... tož proto

  OdpovědětSmazat
 8. Podle reakci soudim, ze nekradl jenom Rath, ale ze kradou vsichni levicaci. Jinak by tak nekviceli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Génius se probudil, strčil ruku do nočníku a ještě mokrou a hnědou napsal cosi o levičácích. Dobré jitro a vyčisti si klávesnici, smrade.

   Smazat
  2. Duševní chromajzle 6.47 - Novák, co ukrad' 40 milionů - to byl také levičák? Zlodějská ODS - to jsou také levičáci? Vondra - co "zašantročil' 800 000 000 je také levičák? Parkanová s těmi španělskými letadly - to je také levičačka? Hoši kolem Pandurů - to jsou levičáci? U zloděje je jedno, kterou rukou krade, jestli levou nebo pravou

   Smazat
 9. Musím konstatovat, že jsem měl hned dojem, že akce s dr. Rathem byla zinscenovaná. Nejvíc mě překvapilo, jak údajně M. Němcová OKAMŽITĚ podepsala zbavení poslanecké imunity. Potom ten lynč, vazba, ale to není nic nového.
  Jen jsem na pochybách, jestli by pomohla nějaká reakce veřejnosti. Vždyť veřejnost jsou ovčani, jejichž mínění je formováno pověstnými pětiminutovkami nenávisti a silikonovými výplněmi rádobycelebrit. Když jsem někomu sdělil svoje pochybnosti, setkal jsem se totálním nepochopením, protože to je přeci jasná věc, když/vždyť to říkají v televizi, když/vždyť to píšou v barevném časopisu...
  Asi tak, moje otázka, kdo tedy bude dalším veřejným viníkem, na kom si "smlsneme"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kocuro Pablo máte pravdu, pro mě to byla jen poslední píseň profláklé demokracii. Však hlídací pes demokracie nehlídá a někam zdrhnul. Mám stejné zkušenosti se sdělením svých pochybností svému okolí, rovněž většina to brala jako hotovou věc ale u Kájínka pochybují. Je mi s toho smutno, jelikož se řítíme do propasti, ze které bez krve už nevylezeme.
   Přeji pěkný zbytek neděle všem pochybovačům a normálně uvažujícím. Doba temna jednou skončí!

   Smazat
 10. Dvě poznámky k rozhovoru státního zástupce zde: http://www.lidovky.cz/zalobce-otevrene-rath-ma-nekde-ulite-stamiliony-do-vezeni-nenastoupi-12a-/zpravy-domov.aspx?c=A150724_170339_ln_domov_ogo

  1. SZ zde nemluví otevřeně. SZ si zde otevírá hubu. To je rozdíl. O něčem, na co nemá důkazy. Rath samozřejmě MŮŽE mít ulité stamiliony, stejně tak Rath MŮŽE být nevinný.

  2. Následující nepotřebuje komentář:

  Lidovky.cz: "Jak tedy podle vás jeho bohatství může být velké?"

  (Jirát): "I doktor Kott v odposlechu říká, že když David vyhrál volby, říkal: My nebudeme jako odeesáci, ti brali moc. My budeme brát jen deset procent."

  To dá rozum, ne ?? Státní zástupce nám tedy sdělil, že zcela seriózně pracuje s informací, že Rath kradl méně než ódeesáci. Na základě toho se domnívá, že ví, kolik si toho Rath nakradl. Bylo toho hodně, státní zástupce přímo říká, že tipuje stamilióny. Tedy je-li ten odposlech tak vypovídající, ze slov státního zástupce Jiráta uveřejněných včera 25.7.2015 v LN nutně plyne závěr:

  Ódeesáci nakradli více než stamilióny.

  (................................)

  Vám se něco nelíbí ??

  VR

  OdpovědětSmazat
 11. Politici ČSSD tenkrát podpořili spacákovou revoluci české televize, teď to odnášíme všichni.Za hon na čarodejnice(Rath,Putin, český národ proti i imigrantům) Socani za pár pořadů kde se mohli naparovåt,dali veřejnoprávní televizi nevětší špíně našeho národa sluníčkářum,havloidním,protičeskym,protislovanskym magorum vyznávající jediné náboženství USA.A teď pláčí nad mlékem co rozlili a rozšlapali sami.Jsem zvědavý kolik lidí přijde 15.srpna na protest proti ČT.Hlavně od socanu a levice vůbec.

  OdpovědětSmazat
 12. Sociální demokracie,s ODS a lidovci prohlasovávali prolobované zákony,pro voličskou špínu.Nikoho nezajímali nevinný na vazbě, kterým neběžel plat jako Rathovi, zničené životy vazebníkú a odsouzených končících po výkonu na ulici.Tisíce zmařených životů,nikdo se neozval,a ejhle odśkákal to jeden z nich a to je řevu,když si uvědomíme že nejsme nedotknutelní a mužem přijít na řadu.Ratha vám zavřeli díky zákonům které jste schválili na nás prostý lid.Takle vidíte v čem musíme žít,a na co se musíme za svoje koukat.Kolik Rathu je mezi náma? díky vaší sněmovní práci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.