Reklama

neděle 5. července 2015

„Řecká krize“ není o dluhu. Dluh je propaganda, kterou Říše používá k oslabení suverenity v celém západním světě.

Paul Craig Roberts
5.7.2015   Zvědavec
Stejně jako u Marathónu, Thermopyl, Plateau a Mycale zhruba před 2,500 lety závisí svoboda Západu opět na Řecku. Dnes Washington a jeho říšské evropské poddanské státy hrají roli Perské říše a Řekové dali opožděně dohromady vládu, Syrizu, která se odmítá podvolit Říši Washingtonu.
Jen pár lidí chápe, že v tomto konfliktu je v sázce osud západní svobody, či toho, co z ní zbývá, a vskutku i osud života na Zemi. Jistě, německá vláda nechápe. Sigmar Gabriel, německý vice-kancléře, prohlásil, že řecká vláda je hrozbou pro evropský řád. Oním „evropským řádem“ míní právo silnějších zemí vykrádat slabší.

„Řecká krize“ není o dluhu. Dluh je propaganda, kterou Říše používá k oslabení suverenity v celém západním světě.

Řecká vláda požádala skupinu zemí, které tvoří „demokratickou“ Evropskou unii, o jednotýdenní prodloužení lhůty pro splátku dluhu, aby Řekové mohli tvrdé podmínky vnucované Řecku Evropskou komisí, Evropskou centrální bankou a Mezinárodním měnovým fondem, za pomoci Washingtonu, schválit nebo odmítnout.

Odpověď z Evropy a od MMF a Washingtonu zněla „NE“.

Řecké vládě bylo řečeno, že demokracie neplatí, když jsou věřitelé odhodláni donutit řecké občany zaplatit za chyby věřitelů snížením penzí, poklesem zdravotní péče, poklesem vzdělanosti, zaměstnanosti a propadem u sociálních služeb. Postojem Říše je, že Řekové jsou zodpovědní za chyby svých zahraničních věřitelů a že Řekové musí za chyby svých věřitelů zaplatit, obzvláště za chyby umožněné Goldman Sachs.

Jak bylo prokazatelně dokázáno, tvrzení Říše jsou podvodná. Úsporná opatření, která byla uvalena na Řecko, srazila ekonomiku o 27%, čímž zvýšila poměr dluhu k GDP a zhoršila finanční situaci v Řecku. Všeho, čeho úspory dosáhly, bylo srazit Řeky ještě více k zemi, a tím učinit splacení dluhu nemožným.

Říše odmítla sobotní demokratické řecké referendum, protože Říše v demokracii nevěří. Říše, stejně jako všechny říše, věří v podřízenost. Řecko není poslušné. Proto musí být Řecko potrestáno. Peršané Darius a Xerxes měli stejný názor, jaký má Washington a EU. Řecká vláda má dělat to, co dělaly předešlé řecké vlády, tedy přijmout splacení dluhu a umožnit plenění Řecka.

Vylupování je jediný zbývající způsob, jak může západní finanční systém vydělávat peníze. Ve jménu krátkodobých zisků západní korporace, povzbuzované a nucené finančním sektorem, přesunuly západní průmysl, výrobu a profesní dovednosti, jako informační technologie a tvorba softwaru, do zahraničí. To, co Západu zůstalo, jsou jen vysoce leveragované derivátové sázky a vylupování. Apple je americká korporace, ale ani jeden počítač Apple není vyroben v USA.

Německá, francouzská a holandská vláda, spolu s Washingtonem a západním finančním systémem, se za vylupování postavily. Aby mohla být nějaká země vyloupena, musí být hlas jejích lidí umlčen. To je důvod, proč Němci a EU namítají proti tomu, aby řecká vláda dala možnost rozhodnout o budoucnosti Řecka Řekům.

Jinými slovy, na Západě je dnes suverenita lidí a zodpovědnost vlád nekonsistentní s finančními zájmy 1%. Závěr: pokud může být demokracie zničena v Řecku, může být zničena v celé Evropě.

Řekové mají ve svých rukou nejen osud demokracie na Západě, ale také osud života ne Zemi. Mechanismem Washingtonu pro vytváření konfliktu s Ruskem je EU a NATO. Porušováním dohod uzavřených předešlými americkými vládami přivedl Washington NATO k hranicím Ruska a v současné době rozmisťuje na ruských hranicích další jednotky, výzbroj a rakety, zatímco vede vůči Rusku agresivní řeči.

Rusko nemá jinou možnost, než z těchto necitlivých vojenských rozmístěných sil učinit cíl. Jak rozmisťování sil roste a nezodpovědná a zcela nepřesná propaganda Washingtonu proti Rusku a ruské vládě eskalují, může to spustit válku.

Washington a jeho vazalové evidentně zahodili diplomacii a místo ní používají démonizaci a pokusy o vydírání, aby donutili Rusko akceptovat vůli Říše.

Tato nezodpovědná politika pokračuje, navzdory mnoha varováním od ruské vlády, aby Západ nedával Rusku ultimáta. Protože říše jsou charakteristické arogancí a nadměrným sebevědomím, Říše tato varování neslyší.

Nedávno jsme byli svědky toho, jak loutkový premiér Washingtonu v Londýně vyhrožoval Rusku, navzdory faktu, že Británie silově na Rusko nemá a může být Ruskem zničena během několika minut. Tento druh šílenství je tím, co vede k válce. Šílený britský premiér si myslí, že si může na Rusko otvírat hubu.

Washington peče Armageddon. Ale Řecko nás může zachránit. Stačí, když Řekové podpoří svoji vládu a budou trvat na tom, aby jejich vláda, aspoň protentokrát, zastupovala zájmy Řeků a ukázala zkorumpované EU prostředníček, nesplatila dluh a obrátila se na Rusko.

To by započalo rozpad EU a NATO a zachránilo svět před Armageddonem.

S největší pravděpodobností budou Itálie a Španělsko následovat Řecko ven z EU a NATO, neboť tyto země jsou také cílem neúprosného vylupování. EU a NATO, mechanismus Washingtonu pro vytváření konfliktu s Ruskem, by se rozpadly. Svět by byl zachráněn a vděčil by za svoji spásu schopnosti Řeků pochopit, co je v sázce skutečně. Stejně jak to učinili u Marathónu, Thermopyl, Plateau a Mycale.

Je obtížné představit si jiný scénář, který by nás zachránil před třetí světovou válkou. Modlete se, aby Řekové tuto zodpovědnost, že v jejich rukách není jen svoboda, ale také život na Zemi, pochopili.

26 komentářů :

 1. PRIMITIVNI A NECHUTNÁ POLITIKA NWO NENAŽRANÝCH BOHÁČŮ

  Kteři nadale hromadí nezdaněné zisky,aby je použivaly k zavlečení ubohého USA do zničující války nemá konce.Koupili si i HUSEINA OBAMU,aby vyvolal k životu AL KAKAJDU a naplánovali zničení EVROPY a jejich sociálních vymoženosti přičemž ti chamtivci považují na př zdravotnictví a peníze na něj za SVOJE A VĚŘTE,ŽE NIKDY NEPŘESTANOU,dokud nenajdeme zp;sob jak je zbavit nakradených peněz a postavit je ještě předtím než vyvolají masakr dalši války před soud národ;

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že těm boháčům, snažících se vytvořit NWO nejde ani tak o další bohatnutí, ale snaží se celý svět rozesrat tak aby se ostatní lidé co nejvíce zabíjeli mezi sebou. Chtějí mít celý svět v budoucnu jen pro sebe a k tomu pár set milionů otroků, kteří na ně budou dřít. Dnes ještě nejbohatší rodiny světa nemohou provést redukci obyvatel světa přímo, protože všechny země ještě neovládají. Třeba Rusko a Čínu, což jsou jaderné mocnosti a a každá snaha o přímé ovládnutí těchto zemí vojenskou silou by i ty boháče poslala do jaderného pekla.

   Smazat
 2. dokud nebude v Evropě slyšet silně USÁK GOU HOME tak to bude s ní špatné a zničující je potřeba ty kteří se dali uplatit zelenými papírky a zrazují Evropu v bruselu postavit ke zdi a odměnit !!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. No ty vole to jsou ale dřísty :-D
  Ale tak v každém případě byl Armagedon zažehnán. Haleluja! Díky Řekové :-D

  OdpovědětSmazat
 4. U zebraku v Recku bude levna dovolena. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Vás nebezpečná,hlavně s Řeky nediskutujte!

   Smazat
  2. Podle sebe soudíš ostatní? Já se nikdy naplazil.
   Jo a musíš mít spousty "opravdových" přátel, když se dokážeš radovat z neštěstí/neúspěchů druhých.

   Pokaždé když čtu takového blba, říkám si "zlatí komunisti". Oni ještě zažili válku a věděli zač je toho loket a znali jaké to je utrpení.
   Za nich to bylo: dohnat, předehnat. Splnit vytyčené úkoly. Pomoci spřátelené zemi v Africe ....
   Teď je to: humanitárním bombardováním pomoci k demokracii. Jak přinutit neposlušné obyvatelstvo aby hlasovalo jak EU potřebuje. Jak neumožnit referendum....

   Smazat
  3. Blbci se opravdu přemnožili A u nás je jich opravdu mnohem více než před rokem 1989. Asi je to zákonitý proces. Problém Řecka je opravdu zanedbatelný z finančního hlediska. Jde o globální politiku, která se snaží plout ve starých korytech. A to již opravdu nejde.Kdyby se například v USA udělal průzkum, co si myslí o situaci v Řecku, tak by mnoho lidí ani vůbec nevědělo,kde Řecko vůbec leží. A nějaké řecké problémy jsou jim opravdu cizí.Referenduv v Řecku dopadlo výborně. To nejde jen tak zamést pod koberec.Důsledky mohou být obrovské a povzbuzující. Katastrofa určitě nenastane.

   Smazat
  4. Ze ktere tridy jste vyšel, podle vaseho projevu a mentality soudim tak z pate?

   Nejdale jste byl na dovolene v nadrazni knajpe, kde jste ziskal povedomi o svetove ekonomice.
   Mluviti stribro, mlceti zlato a nikdo se nedozvi ze nepatrite k tem nej zdelanejsim.

   Smazat
 5. STOP usa ,,,,,,,,,,,STOP eu

  OdpovědětSmazat
 6. Místo toho Plateau (Plataea) by tam slušely Plataje a třeba i Mykala. Jinak velké gratulace Řekům, hlavně že mediální žumpa zvracela, že převládají tamní kodlcipci s ano a do poslední chvíle doufala,že se "těsné" výsledky z průzkumu obrátí. Halt ne všechny volby jdou padělat, nebo plutokrate podcenili jako prezidentskou volbu u nás.

  OdpovědětSmazat
 7. Nezbývá než doufat, že se Paul Craig Roberts mýlí, a to i přes skutečnost, že Řekové jeho volání vyslyšeli a v referendu hlasovali tak jak bylo k záchraně světa potřeba. Armageddon se odkládá na neurčito.

  OdpovědětSmazat
 8. Dnešní Řecko je o "skutečné" demokracii a "pseudo" demokracii. Vše ostatní je od toho odvozeno jak pro minulost, tak pro budoucnost.

  OdpovědětSmazat
 9. Goldman Sachs- židovská banka jejíchž zájmy zde v ČR zastupuje Žid Dlouhý. Bude tento opět kandidovat s židovskými fondy a židovskou 5. kolonou u nás v zádech na prezidenta? Asi už tento úkol dostal, a proto se přesunul do ČR, aby nemusel kandidovat z USA tento privatizátor Poldi Kladno. .

  OdpovědětSmazat
 10. Ani já se nikdy neplazil, stejně jako spousta jiných. Z těch, kteří se plazili se nám chtělo blejt.

  OdpovědětSmazat
 11. Jenom takoví poznatek.Řecko bude potřebovat pomoc,jak peněžní,ale i občanskou.Prve řadě,obnovit výrobu,vývoz,zapojit Řekové do obnovy a tady může nastat problém,že jim bude kormidelníky EU,házen klacek pod nohy.
  Dále uvažuji,že bude muset Řecko zrušit sankce proti Rusku a vyvážet tam.
  Také bude muset ohlídat peněžní toky,nebo zřídit novou Řeckou banku,cizí vystrnadit.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 12. Komentář nemající chybu.
  Říše zla se může rozpadnout po včerejším vyhraném referendu Řeckým lidem.
  Ústupek udělal z Řecké strany ministr financí, doufám že vrátí jen co Řekové vyřeší odchod z eurozony a nakonec z EU.
  Vše musí být postupnými kroky právě proto, aby chcípající kobyla nekopala okolo jako zběsilá.
  Říši zla a jejím vazalům se nebude líbit přechod Řecka k BRICSu a vojenské oslabení na jihovýchodním křídle Evropy.
  Následovat bude Španělsko, Vidláci v Itálii a čertví kdy dojde na Francouze.
  A jak píše autor snad nedojde ke 3. světové, té poslední válce a snad dojde i na řešení dalších věcí, jakými jsou např. klimatické změny. S Říší zla a jejími satelity k nápravě nemůže dojít a ono je možná už několik minut po dvanácté.

  OdpovědětSmazat
 13. Před 70 léty se vyřádili v Řecku západní spojenci. K poučení to stačilo. Pomohli jsme jim a doufám, že oni pomohou nám. Budeme to také potřebovat.

  OdpovědětSmazat
 14. co jiného čekat od nepřítele republikánů a spolupracovníka íránské PressTV?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:09 Víš vůbec o kom mluvíš, ubohá nulo?

   Smazat
 15. Dovolená "u žebráků v Řecku?" Máte slabé spaní - takové žvásty o sváteční popůlnoci? A co takhle dovolená u žebráků v Česku? Kdyby sem nepřijeli turisté kvůli památkám - přizdobeným za posledních dvacet let právě kvůli "turistickému průmyslu" neboť odvěký český průmysl,který živil miliony lidí, byl zlikvidován .- myslíte že by do českého žebrákova někdo přijel? Vše vyprodáno, vydrancováno, zničeno. Jsme na tom mnohem hůře než Řekové, jenže se o tom nepíše. Pořád nejsem s to pochopit, kde se bere ta česká nafučenost ožebračených, morálně a mravně zdecimovaných lidí, přežívajících ze zbytků dobré vůle našich nadlidí na českém kompostu jak červi na tlející prasečí kosti, přesto se verbálně sereme do jiných států, které jsou na tom ekonomicky lépe nebo stejně, ale morálně a mravně nejsou taková páchnoucí žumpa. Mezilidské vztahy v ČR jsou to nejhorší za posledních 300 let, absolutní totalita a nesvoboda,přičemž se o svobodě neustále žvaní, a ani obyčejní důchodci s úrovní socek, ti nejodstrčenější z lidí, nemají pokoru, prskají, nadávají, uráží, pořád někoho kritizujou, Jediná svoboda - možnost nadávat u klávesnic - jak ubohé a směšné! Řekové mají mnohem více odvahy a kuráže, vynutili si odvážnou vládu, která nazývá věci pravými jmény, a EU a západní šmejdi šílí strachy, že světové pokrytectví tím vezme za své, a další a další politici jiných států začnou nazývat věci pravými jmény - což by prolhaná, pokrytecká, podvodnická a šmejdí americká politická administrativa, dosazovaná a vydržovaná státními miliardáři a podobným šmejdem, určitě neustála. A přesně to by stačilo. Začít nazývat věci pravými jmény. Konečně i statečnost v boji za pravdu jakou projevil český hrdina mistr Jan Hus, začíná dostávat nové rozměry a obrysy. Konečně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc hezky jste článek napsal,je vístižnej,přesnej a pravdivej

   Smazat
 16. Skvělý článek, podepisuji.

  OdpovědětSmazat
 17. Jen tak mimochodem: asi 40 tisíc sovětských Židů, kteří opustili v r. 1991 po rozpadu SSSR Krymský poloostrov požádalo Putina, aby jim pomohl s návratem do jejich "rodné" země. Opět budou měnit zemi zaslíbenou, tam kde jsou, už asi není co vyloupit. Asi stále neopustili myšlenku krymského kaganátu a vracet se rozhodně nebudou s prázdnou.

  OdpovědětSmazat
 18. Špatný odkaz na zdroj. Jinak OK. Souhlas.
  .
  Správný odkaz na zdroj:
  .
  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/07/6507-recko-muze-opet-zachranit-zapad.htm

  OdpovědětSmazat
 19. Zadejte svůj komentář.
  Proč??? Aby byl následně vymazán!?!?!? Jako již několikrát!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.