Reklama

úterý 7. července 2015

Řecko kráčí směrem k Rusku

Emil Kalabus
7. 7. 2015   Czechfreepress
Řecko může najít záchranu před bankrotem v BRICS. Náměstek ruského ministra financí Sergej Storčak v květnu navrhl Alexisu Tsiprasovi, aby se stal šestým členem BRICS. Řecký premiér tehdy projevil zájem, protože by to jeho zemi umožňovalo získat přístup k rozvojové bance BRICS.

„Cíl banky spočívá v tom, aby bylo skoncováno s nadvládou Západu na finančních trzích, tato banka se má stát jednou z předních úvěrových organizací. Je možné, že Rusko a Čína poskytnou Řecku finanční podporu. Přitom v současné době Atény jednají i s dalšími členy BRICS o možném členství v organizaci. Jednání budou pokračovat na summitu, který se bude konat ve dnech 9. — 10. července v Ufě"

Marine Le Pen uvítala výsledky řeckého referenda .

Vůdkyně proti-imigrační a proti euru zaměřené strany Národní fronta Le Pen v prohlášení řekla, že předpokládaný výsledek je vítězství nad „oligarchií Evropské unie.“

„Toto ‚Ne‘ od Řeckého lidu musí vydláždit cestu pro nový zdravý přístup,“ řekla Le Pen.

„Evropské země by měly využít této události, aby si sedly kolem vyjednávacího stolu, sebraly ten stoh krachů eura a programů zbídačování a zorganizovaly rozpuštění systému jednotné měny, kterého je zapotřebí, aby se zase vrátil reálný růst, zaměstnanost a klesalo zadlužení.“

Výstup Řecka z eurozóny pomůže sblížení země s Ruskem a zmírní chutě NATO k tomu, co se týče rozšiřování aliance, píše politický analytik Lawrence Solomon v kanadském vydání Financial Post.

Kromě toho, ze spojení Ruska a Řecka se začne třást celá Evropa, píše.

Podle jeho názoru má Řecko mnoho důvodů k tomu, aby se sbližovalo s Ruskem.

Global Research: Řecko může najít záchranu před bankrotem v BRICS

Připomíná, že v roce 1821 ruské revoluční hnutí pomohlo Řekům získat nezávislost na Osmanské říši. Řecko bylo vděčné Rusku tehdy a je vděčné i teď, poznamenává Solomon.

Že by to bylo tak jak píše pan Paul Craig Roberts? „Washington peče Armageddon. Ale Řecko nás může zachránit. Stačí, když Řekové podpoří svoji vládu a budou trvat na tom, aby jejich vláda, aspoň protentokrát, zastupovala zájmy Řeků a ukázala zkorumpované EU prostředníček, nesplatila dluh a obrátila se na Rusko.

To by započalo rozpad EU a NATO a zachránilo svět před Armageddonem.“

Zdá se , že se začnou dít velké věci. Dnes Atény, zítra Madrid.

Na britském Channel 4 se již kolem února připomínalo, že „lidé po celé Evropě, kteří odmítají škrty, vnímají Řecko jako bod obratu – po letech marného boje proti represivním škrtům ve veřejné sféře a privatizace veškerého státního vlastnictví". Koneckonců, unijní řešení ekonomické krize, tedy přelévání unijních „pomocných" peněz na krytí dluhů hlavně německých, francouzských a jiných bank, v Řecku dovedlo tamní nezaměstnanost mezi mladými na 60 procent, a „zničilo tak veškeré vyhlídky většiny generace".

30 komentářů :

 1. Řecko může najít záchranu před bankrotem v BRICS , to má logiku. Větší by to mělo, být to i s praktickými kroky připravené předem. Řekům fandím stejně jako Rusům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To samozřejmě může, ale nikdo soudný by Řecku dobrovolně nepůjčil. Ani BRICS není charita. Řekům fandím, ale řecká vláda ať si zbankrotuje, její kůň dávno chcípnul.

   Smazat
  2. Tak by mohlo Řecko dát příklad ostatním trochu rozumnějším (zoufalým) zemím eurozóny. Jen to domyslet - mohlo by se stát, že by silná řecká armáda, vyzbrojená Německem a Francií, bojovala v případném vojenském konfliktu vyprovokovaném světovým kurvítkem, proti NATO. Neutrální nejsou. Jak horečnatá musí být nyní diplomatická a politická činnost světového kurvítka. Což takhle Majdan? Naši vlastizrádci budou jedni z posledních, kdo "pochopí".

   Smazat
 2. Rusové pomohli vzniknout ČSR.... Naštěstí jen pan Barbarossa pomohl vzniknout Moravské Markrabství.

  OdpovědětSmazat
 3. Já tady žádnou logiku nehledám. Současnou šachovnici EU porovnávám s událostmi, které jsou předpovězeny. Podle nich byl už prvotní vstup Eura do ekonomiky "velkým zklamáním", dohoda o rozšíření ES v Maastrichtu byla označena za "špatně zastřešenou, vodou smáčenou střechu", pro ČR platí "2016 jako 1994" a "zadrátované hranice s Německem" včetně změny systému a tvrdého pronásledování ekonomických podvodníků zpětně. ....je toho víc, o Rusku se raději zmiňovat ani nebudu....ale teď si na všechno nevzpomenu. Když jsem o tomtéž psal před lety na Aktuálně.cz, to ale vypadalo jinak, byl jsem cenzory řádně okřikován - tehdy bylo v kurzu láskyplné stmelování evropské sedmadvacítky.
  Takže uvidíme. Já očekávám rozvrat EU. A nejen jako celek.

  OdpovědětSmazat
 4. bez prace nejsou kolace - plati pro Reky

  OdpovědětSmazat
 5. Quo vadis - domine? A kdy týmž směrem pokráčí vyplundrovaná a neustále zastrašovaná ČR?

  OdpovědětSmazat
 6. Duchaplné - jenže není práce. Blbý - co? Někdo holt nechce, aby lidi žrali koláče. Proto se pěstuje nezaměstnanost, která je přece "ekonomičtější" -ne? Jak říkali kdysi rudí khmerové hned poté, co shodili rudé kabáty, oblékli modré a začali lidi vyhazovat z práce po stovkách. Kdysi bylo v Ústavě ČR zakotveno právo na práci -proč tam už není? Tak nemelte o koláčích, to platilo v kdysi slušné společnosti, která měla práci pro všechny občany. To neplatí pro rádoby kapitalistický mrdník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdo holt nechce, aby lidé měli práci. Máte pravdu. Jsou to odbory a stát. Zrušte obojí a práce bude habaděj, nezatížené různými předpisy, minimálními mzdami, daněmi a dalšími krávovinami, které snižují jak chuť zaměstnávat, tak mzdy. 70 % toho, co vyděláte, sežere stát. Na to nezapomínejte.

   Smazat
  2. Toto všechno u nás,když zruší 16:58 tak budem na konci pracovní doby dostávat bochník chleba a 2l vody, ženatý k tomu na každé dítě jednu bramboru.U nás 28 000 čistého luxusní plat,za hranicemi,kde jsou několika násobně dražší náklady na práci, kratší pracovní doba je 28 000 hranice chudoby.Václav Pražák.

   Smazat
  3. 17:35: Jaký div, že některé firmy platí víc než minimální mzdu. Ó! Šok! Těch pracovních míst, kde se platí víc než minimálka, je většina! Když se Vám minimálka tak líbí, proč se prostě neuzákoní 100 tisíc měsíčně a ten podnikatel, který na to nemá, je prostě špatný a slabý podnikatel, který nemá šanci se uživit... co Vy na to? Jak na Vás tohle působí? No zaměstnal byste někoho, když byste měl velký problém ho vyrazit (protože odbory) a ještě na jeho plat sehnat peníze? Je spousta práce (rozhodně ne většina), která nestojí ani za minimálku... ale určitě by se mohla udělat.

   Ale jo, dál si sněte o tom, že všichni zde berou minimálku a kdyby ta nebyla, tak by všichni žili o chlebu a vodě... pro koho by asi dělali ty ostatní věci, to je mi pak záhadou.

   Smazat
 7. A to si vemte, že statisíce lidí musejí vyžít s příjmem do deseti tisíc měsíčně včetně bydlení - to už je zločin! Pro tyto lidi je ČR cosi jako gulag.Dalo se jim najevo,že s nimi prostě stát nebude počítat, že překáží a vadí. Ale žij si, když chceš, a žij si jak chceš, jsi odepsanej - nezajímáš nás, ale neusmrtili jsme tě, ačkoliv jsme mohli. Deset tisíc měsíčně nestačí ani jako náklady na jednoho středně velkého psa, a už vůbec ne na jednoho vězně. Náklady na jednoho vraha ve věznici jsou vyšší - jinak by už dávno byla v ČR vězeňská vzpoura. To jen ti obyčejňáci, kteří si tady oddřeli svý, si můžou trhnout.A mnozí žijí i za méně - za šestku měsíčně a ještě je dost často odírají exekutoři. A nikdo - ale vůbec nikdo - se za to nestydí. Ani političtí bafuňáři s platy kolem sta tisíc měsíčně. Jak mohou uprostřed tohoto mrdníku žvanit o spravedlnosti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. A co teprve jejich děti bez svačin a bez obědů ve školách. Zato soudci bojují za zpětné dorovnání i tak velkých platů.
   Zajímavé je, že poslanci výdaje prokazovat nemusí. My ale preventivně schováváme kde jaké potvrzení na každé h.

   Smazat
  2. Deset tisíc Kč v pohodě stačí. Jen to není na pražský nájem bytu pro jednoho člověka (ale v Praze je zase fuška sehnat práci za tak málo) a na kupování nesmyslných drahých serepetiček, které údajně musí mít každý (např. televize, myčka, pračka). Nicméně, dejte dohromady dva takové lidi, a už je to lepší. A navíc, pokud máte dojem, že neexistuje nic jako zlepšování se, kariérní růst... no, pak jste hodně smutný člověk, s tím Vám asi nic nenadělám.

   Smazat
  3. Pro A 18:33: V Británii těch min. deset tisíc mají vyplaceno týdně. Přesto nejsou spokojeni a chtějí z EU vystoupit.

   Smazat
 8. Proč se pořád hovoří o dluhu? Je to jen záměr? Snad! Vemte si, že Řecko splácí už od roku 2008 jen úroky z toho dluhu! A dluh přitom zůstává stejný, pouze navýšený o úroky. Je to bankovním systémem! Když má někdo dluh, má splácet nejprve dluh a teprve pak úroky! Za 5 roků "Evropské terapie" se dluh Řecka zvýšil, Ekonomika klesla o čtvrtinu, důchody klesly, platy klesly, jediný nárůst se projevil v nezaměstnanosti. Ukrajině se sype horem dolem a všichni V EU ví, že tento dluh Ukrajina nikdy nemůže splatit. Proto jí byla nabídnuta restrukturalizace dluhů s tím že se jí odepíše 90%, ano, devadesát procent dluhů! Pointu si najděte sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento svazující systém se praktikuje i u nás. Družstvo si vezme úvěr na rekonstrukci domu a 5 let, ne-li více splácí pouze úroky. Do problému ho může dostat např. neukázněný dlužník za nájemné a kolotoč dluhů se rozjíždí. Pokud se ostatní nesloží na pokrytí dluhu, družstvo zkrachuje a končí ve spárech nenasytné banky.

   Smazat
  2. Kapitalismus je jen pro ty silné, ba nejsilnější. Na ty ostatní zbude vazalství, posvícení si Lisabonskou smlouvou, vyhrožování, nebo krach. Kapitalismus je svinský systém i se svou demokracií, podnikáním pro zločince, pro pár nejmocnějších. Sem ho nainstaloval hajzlíček Klausů. Ale můžeme jezdit do zahraničí; a to se dnes velmi musí přemýšlet kam a zda vůbec jezdit, protože jiný, formálně kapitalistický stát - světové kurvítko, se rozhodlo eurozónu ošetřit samopalníky z IS. Dnes nám naordinují volný trh - hlavně opět se světovým kurvítkem, které se na eurozóně tak bude hojit, aby jeho krach přišel později. Nebude z toho možno někam uhnout, jinak bude mastná arbitráž. Jako by jsme neměli dostatečně vyspělé soudnictví, mají se podepisovat korporátní smlouvy i o arbitrážích - tedy opět výhodnější pro světové kurvítko. Z jeho zadku nám koukají jen paty zásluhou M. Zemana. Jinak by nám ani ty nekoukaly. Od smluv TTIP a TTP nelze odstoupit! Fašisté a zaprodanci v orgánech EU to nejen schválí, ale budou to vychvalovat. Nejen že to budou vychvalovat, ale státu, který by chtěl obchodovat s neschválenou stranou budou vysvětlovat - vždyť jste podepsali smlouvu, je to vaše chyba (vícekrát to neuděláte, že!?). Khárl Schwarz... , z Rakous, bývalý komoří, a celá TOP 09, možná i většina ODS se dnes večer opijí z toho blaha. Současně je to nepochybné vzdálení se od světla na konci sionistického tunelu - zemí BRICS.
   Bzum bzum, bzum bzum, nejde mi to do kebule, nejde mi to na rozum. Ve vhodnou chvíli je třeba vystoupit ze všech výmyslů světového kurvítka, hlavně NATO, EU.
   Už se sbírají borůvky a lesní jahody.

   Smazat
 9. Myslím si, že je na čase, aby česká vláda taky po vzoru Řecka udělala "pořádnou inventuru". Stačí k tomu jenom málo, mít odvahu konečně říci lidem pravdu, kdo doteď řídí náš stát. A potom vypsat referendum o EU, NATO a konečně i naší samostatnosti. Bude mít k tomu někdo odvahu ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že se vůbec ptáte. To by všechny "nepřízpůsobivé" politické zrádce žijící na příliš vysoké noze museli poslat na dobrovolné obecně prospěšné práce za minimální měsíční příspěvek 3.250 Kč. brutto. Hlavním cílem by bylo, aby se opět začlenili do pracovních skupin a naučili poctivě pracovat.

   Smazat
 10. ..."dejte dohromady dva takové lidi".... (s desítkou měsíčně).. cha cha cjha che che che cho cho cho--- a návod k použití, jak se to dělá by nebyl? anonyme 18.33 - a co to blafete o "serepetičkách?" Vy jste se také dal dohromady s někým, a život se stal pro vás našup rájem? Vy jste tak trapný akademik -ale tak trapný - že se fakt musím jenom smát. To jako se postavím někam na náměstí s cedulí na krku a tam bude napsáno, že hledám taky někoho takovýho s desítkou měsíčně, abychom si žili? A že podle vašeho vzácného názoru (sám máte možná dvacet) deset tisíc v pohodě stačí? - no samozřejmě! Když si postavím někde pod stromem stan jako mají lidi v Indii, kteří žijou na chodníku - tak to stoprocentně stačí. Neplatí nájem, plyn, elektriku- žijou si jak pánbů ve Frankrajchu! Ale co takhle když musíte každý měsíc vypláznout pět tisíc za nájem v obyčejné garsonce? ( A to je ještě levná) a k tomu patnáct set záloh za plyn a elektriku a už jsme na 6.500 Kč - zbývá 3.500 Kč. To jako má stačit? Denně jedna psí konzerva a rohlík - tak jste to myslel? Boty, prádlo, drogerie, telefon -je kde? S tímhle by vás každej obyčejnej vrah ve věznici pěkně hnal - za tři a a půl tisíce strava? To jistě! Musejí jíst plnohodnotně pětkrát denně, hygiena, oblečení, zábava, sport - to my pracující máme -kde? A důchodci se sedmičkou měsíčně mají dělat co? "Najít" si druhého důchodce k sobě aby přežil - no paráda! Po pětatřiceti, čtyřiceti letech práce. Makali, aby se drzá politická smečka se všema kámošema mohla válet ve zlatě -a oni se mají napást! Super. Úžasný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechte ho snít, buď je mladej, nebo Pražák, nebo obojí. Anebo je to pan podnikatel. Kdo nevydělává 30 tisíc a víc, je socka, podle jejich pohledu na svět. Stále ale nejsou schopni vysvětlit, jak je možné, že v Dánsku nebo Beneluxu je minimální mzda kolem 45 tisíc CZK, a tamní podnikatele to nepoloží. Tady když se má zvýšit minim. mzda na 10 tisíc CZK, tak mají zdejší podnikatelé strach, že to neutáhnou. Jistě, existuje určitý rozdíl v nákladech na bydlení, stravu, ale určitě na tak vysoký. Produktivita práce u nás také není tak malá ve srovnání se západními zeměmi.

   Smazat
  2. 19:35: Co Vám na to odpovědět... já tvrdím, že 10 tisíc může někomu stačit. Že nestačí každému, to je jasné. V normálním světě (myšleno v takovém, ve kterém nejsou zvrácené hodnoty různými druhy socialismu) má takový níázký plat člověk, který:

   - Buď stojí na začátku své kariéry. V dohledné době je očekáván platový růst, sám má pak ještě obvykle zázemí rodiny. Jeho hůře placená práce je investicí do budoucnosti, k získávání zkušeností atd.
   - Nebo se musí hodně uskromnit. Nadáváte, že jsem užil termín serepetičky, ale pokud jde o nějaké žití, klasický komerční nájem obstaráte za 4000 Kč měsíčně (samozřejmě ne v Praze), do práce můžete jezdit na kole (tím zároveň vyřešíte sportovní vyžití), v bytě máte pouze matraci, koupelnu a kuchyň, prádlo perete v ruce, nádobí máte minimum a myjete v ruce, pochopitelně nekouříte, nechlastáte, nemáte televizi ani rádio (takže neplatíte ani koncesionářské poplatky)... To není představa nějakého mladého rozmazleného Pražáka - představou mladého rozmazleného Pražáka je naopak tvrzení, že se za ty peníze uživit nedá. Když se chce, jde to. A samozřejmě spolubydlení nebo rodinné bydlení ty náklady na bydlení dále snižují, protože se o ně dělíte... to není lichý argument, to je fakt. Takhle se normálně ubytovávají studenti, když neseženou bydlení na kolejích; peníze na to pak vydělají za pár večerů na brigádách. Takhle normálně fungují rodiny, že se na ty náklady více členů domácnosti skládá.

   Takže když to shrnu, obhájci sociálního státu trpí obrovským nedostatkem fantazie, a co se týče empatie, jejich představa empatie je, že oni jsou etalon a ti, kdo žijí jinak, žijí prostě špatně a že se to musí nějakým božským zásahem bez ohledu na realitu změnit.

   Je prakticky jisté, že Vás nepřesvědčím a že budu za sociopata. Upřímně, nic si z toho nedělám. Představa, že peníze jen tak rostou na stromě a že ten zlý kapitalista je zlejší než stát, je bohužel silně zakořeněná. Absurditu Vašeho myšlení pak jasně ukazuje nabídka na zvýšení minimální mzdy třeba na 100 tisíc Kč za měsíc. Kde máte hranice?!?

   Smazat
 11. Je to všechno propaganda, která nás má přesvědčit, že stát přichází na buben kvůli sociálním dávkám a vysokým nákladům na pracovníka. Tady se vzácně shodují zaměstnavatelé, kteří by nejradši platili jen suchý z nosu a šéfové EU řízení USA, kde si o sociálním státě mohou nechat zdát. Donekonečna nám opakují tu mantru, že si lepší odměny vlastně nezasloužíme, abychom tomu uvěřili a nechali se vykrádat až na kost.NENÍ to pravda! Řecko nebude puštěno ze řetězu EU a skončí to tam krvavě. Jak by páni dovolili, aby jim jedna z dojných krav odpadla, notabene když je tam pořád co ukrást - nakonec takový pěkný ostrov s hotely by se hodil, žeano. EU by se začal hroutit jako domeček z karet a kdo by pak vyplácel německým důchodcům tučné důchody? Najednou by všichni přišli na to, že USA i EU jsou chudé jak kostelní myši a zadlužené až na půdu. Nenechme se poštvávat vzájemně proti sobě a držme při sobě - z našich hloupých závistí a nenávistí budou mít užitek ti nejbohatší a nejmocnější. Situace se velmi přiostřuje a Řecko podle mě nemá šanci. Museli by rozhodovat o zcela jiné otázce, než jim byla položena v referendu, a pro vystoupení z eurozóny či dokonce z EU není dostatečně velká vůle. Jsem velmi skeptická k naší budoucnosti a nechtěla bych být teď mladá. Nevstupujme do Eurozóny! Buďme aspoň jednou jednotní! Zítra se hlasuje o přijetí TTIP - jestli to přijmou, bude to náš konec. Je to nejkratší cesta k totálnímu rozvratu Evropy a ožebračení nás všech. Zdravím, Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s vámi. Řecko dobře ví, proč si může dovolit požadovat další půjčky. Jelikož se také objevuje myšlenka vstupu Řecka do BRICS a jeho půjčky od Ruska (to řeklo - dejte žádost a my to zvážíme), tak se také objevily dvě zajímavé varianty co se týká osudu Řecka. Světové kurvítko že tam udělá Majdan, protože si nemůže dovolit takto významně oslabit jihovýchodní unijní nástupiště proti Rusku. Druhá varianta - vojenský puč. Možná, že obě varianty vyjdou nastejno, jsou-li tam armádní špičky spíše proamerické. Opačný případ by byl zajímavý (že by pak nastal případ internacionální pomoci ze strany vojsk NATO?). Žádný stát nelze donutit, aby splácel nějaké peníze. Můžete mu vyhrožovat, dusit ho sankcemi, ale ne donutit platit.

   Smazat
 12. Recko v BRICS ? Aspon by byli nuzaci pohromade. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A USA boháči - zadlužení nuzákům, konkrétně Číně až po uši. Ty jsi debil, studující papouškování, viď?

   Smazat
  2. Nedejte se, pane. Když to budete 100krát opakovat, budete mít pravdu.

   Smazat
 13. Anonym 23.39-Co to meleš, blbe nevzdělaný?

  OdpovědětSmazat
 14. Anonym 23:39 je tutově blb nevzdělaný , ale od nás normálních je zřejmě mnohem lépe placený .Dolar má stále ještě větší hodnotu než česká koruna !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.