Reklama

neděle 5. července 2015

Řekové řekli jasné NE, jejich vláda teď chce rychle dohodu

6. 7. 2015   Novinky
Řekové v nedělním referendu jasnou většinou odmítli přijetí podmínek, kterými věřitelé podmínili poskytnutí dalších půjček pro zemi v bankrotu. Vláda premiéra Alexise Tsiprase tak dosáhla momentálního politického vítězství. Atény věří, že jim výsledek umožní rychle vyjednat výhodnější dohodu o nových půjčkách a odvrátit bezprostřední ekonomickou katastrofu
.

34 komentářů :

 1. Vyjednavat se recti soudruzi uz nebude. Ode dneska pakne za svoje at poznate co je to bida a hlad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to tady blabolite ?? Asi se vam tim horkem prestal okyslicovat mozek!!!

   Smazat
  2. TO SE TO DOBŘE VYSÍLÁ Z KANÁLU KDESI V SS

   ted to vole teprve začne.REKOVÉ budou pokračovat v rabování německých a francouzských bank,kteři jim vykopali jámu do které nyní sami padají a padají.Co tak prima DRACHNU a oddlužení formátu xxxxl a la ISLAND.Jsem zvědav jak to rabování banksterů z EU našimi SYMPATICKÝMI reky BUDE POKRAČOVAT.

   Smazat
  3. Anonymní 22:31 - vyjednávat s vykořisťovateli se už nebude? A ty z toho nemáš radost mrňousku? Prosím, nerozumím, vysvětli slušným lidem, co znamená slovo "pakne" :-D

   Smazat
  4. 22:31 Provokatére běž do prd..e !!!

   Smazat
  5. 7:54 Idiot jsi ty, co neví kde napsat háčky a čárky. Takové proamerické tele, pěstované dlouhodobou propagandou. Prostě robůtek k ovládání.

   Smazat
 2. A já doufám, že je EU konečně pošle tam, kam patří. Tedy že se konečně přestane na mrtvém koni jezdit. Žádné další peníze na prožírání, ale bankrot, návrat k drachmě a poctivý průchod krizí. Bude to bolet, ale je to nevyhnutelné, příliš dlouho odkládané, a čím později k tomu dojde, tím to bude horší. Kdyby to udělali před několika lety, dnes už mohli být z nejhoršího venku. Pevně věřím, že místo dohody, která nic nevyřeší, jen vše prodlouží, bude konečně přistoupeno ke zcela přirozenému řešení, tedy bankrotu. (A jako vedlejší produkt by soudruhům mohlo dojít, že všechny ty dávky a důchody nepadají jen tak z nebe.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdrive si ujasnete,kdo Recko do teto situace dostal-jestli to treba nebyly nemecke a francouzske banky.Zadne duchody jim z nebe take nikdy nepadaly.Uvedomte si,ze stejny osud muze potkat i nas,s nasim nikdy nesplatitelnym statnim dluhem,kterym nas banky drzi pod krkem to muze byt kdykoliv. Nic neni cernobyle a nejhorsi jsou jednoduche zavery...Cyril..

   Smazat
  2. Pro ty, co tu píší cosi o řeckých soudruzích a jak celá nešťastná EU na ně bude doplácet, bych doporučoval, pokud by je to zajímalo (jako že o tom dost pochybuju), mnoho článků od renomovaných odborníků kolující na internetu. Z mnohých výjímám článek Stephena Lendmana uveřejněný pod názvem Okupace Řecka bankéři na Zvědavci dne 14. července 2011.

   Smazat
  3. Je mi upřímně jedno, kdo koho do té situace dostal, ale na těch soudruzích trvám. Ano, věřitelé jsou svině, idioti a nezodpovědní hazardéři; nikdo soudný by řeckým soudruhům dávno nepůjčoval. Ale ten, kdo je za to zodpovědný, jsou ti řečtí soudruzi, oni měli mít rozum a nepůjčovat si; to oni rozhodovali o tom, zda si půjčí, nebo ne. Vy obviňujete věřitele, ale na ten dluh jsou vždycky dva a zatímco věřitel půjčovat musí, dlužník si vůbec půjčovat nemusel - to on je zodpovědný za své finance.

   Teď už je samozřejmě pozdě. Už před roky bylo pozdě. Jediné východisko je bankrot. Už se z toho mohli hrabat ven, no odkládalo se to, nevím proč. Jediné, k čemu oddalování bankrotu Řecka vede, je zvyšování ztrát - na řecké straně i na straně věřitelů. Taková už holt jízda na mrtvém koni bývá.

   Smazat
  4. Ti co zadlužili Řecko, to byli jiní soudruzi, z jiného břehu,než ti současní, přechytralý soudruhu.

   Smazat
  5. Hmm. Jedni si půjčovali a prožrali to, tito si chtějí půjčovat a prožírat to... já nějak nevidím rozdíl, novorepublikový soudruhu.

   Smazat
 3. Vítězem v této situaci není nikdo.Na rychlou dohodu moc nevěřím, Němci by museli solit jako mourovatí, aby Řecko postavili na nohy.Politici zodpovědní za tuto situaci a trojka věřitelů, mají jistě kyselé obličeje a hlavu v pejru.Půjde jim o prestiž a možná i o křesílka.Angela bude muset občanům hoooodně co vysvětlovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. recke NE naznacuje pristi nemecke NE pani Merkelove, ktera ma nyni tak trochu koudel u zadele ;)

   btw. v Rakousku uspela petice za referendum o vystoupeni z EU-svazu nebo neco takoveho, vite o tom neco ?

   Smazat
  2. Je to tak. Teď se dá čekat, že našek kotlina se zase přidá jako poslední. Ale přidá se.

   Smazat
  3. Nyní se dá očekávat, kdy Angela odstoupí z trůnu, totéž se týká i ostatních politiků, kteří jsou za situaci zodpovědni!!!Americký "happy end" nebude.TTIP snad také ne!!!

   Smazat
  4. Naopak. Řecku se teď bude platit, až se budou hory zelenat. To ostatně generalita EU ví už přes týden. Jenom to nechtěli tak honem přiznat. Než by Řecko vyklouzlo EU a NATO z hrsti, tak se mu zaplatí majlant. Tsiprase už přestanou démonizovat a pomlouvat, protože by to vypadalo divně, pomlouvat toho, komu platíme horem spodem.

   Smazat
  5. Takže Němci, Francouzi a země eurozóny-19 států, budou tedy "solit a solit" jako mourovatí, aby dostalo Řecko na nohy a ne na kolena!To se ovšem nebude líbit daňovým poplatníkům, že se budou muset desetiletí dělit o své prasátko.Lidé vyjdou do ulic, to mi věřte, Merkelová má již nyní z pozice pod sebou ohnivé křeslo.

   Smazat
 4. Tetka Merkelová je nyní už nesporně neúspěšná politička. Jsem spokojený, že EU dostala košem. Ostatně finanční řešení je stejně možné jen jedno a o to vůbec nejde. Jde o nadvládu nad řeckými ostrovy. A ta se začíná NATu drolit pod prsty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezky komentar. Take to tak vidim. Banksteri pocitali s tim, ze si lichvarsky 'koupi' cele Recko. Jaste vsak nejsme na konci tmaveho lesa. Je to vsak prvni jiskra nadeje. Jaris

   Smazat
  2. Lichváři dostali pěstí pěkně do nosu..., s tím tedy nepočítali ani náhodou. Teď jim před očima ještě kmitají různobarevné kroužky a ve frňáku pálí...., ale až ten šok pomine, tak oni, hajzlové, zase vymyslí nějakou křivárnu.

   Smazat
 5. Euro prudce oslabí, eurozóna se ocitne v troskách, poté celá nefunkční EU i s uprchlíky si může Juncker a ti ostatní, nastěhovat k sobě domů.Svoboda a nezávislost států Evropy na diktátu Brůselu nyní nastává!!!Rakousko, Španělsko a VB přičtou další body.Že by Merkelová zavedla německým daňovým poplatníkům řeckou daň, pokud by chtěla pumpovat miliardy?

  OdpovědětSmazat
 6. Evropa nedala Řecku vydechnout. Důležitější než finance je reálný stav země, její fungování. Tam především potřebuje Řecká vláda zapracovat. Zrezlá kastle nevadí tolik jako zadřený motor. Kdo Řecko trochu zná a viděl jak to tam vypadá, tak ví, že ta země potřebuje nový výbrus jako sůl. Jede sotva na dva válce ze čtyř.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl bych poukázat na to, jakým způsobem se nám prezentují tzv. výzkumy veřejného mínění. Jistě každý zaznamenal jásavé titulky téměř všech médií, jak v Řecku převažuje odhodlání volit v referendu ANO. Není to poprvé, co je nám ze Západu předkládán místo veřejného mínění politický názor zadavatele. Naposledy to byl trapas s „výzkumem“ k britským volbám. A těm našim kašparům v médiích to zřejmě nevadí...

   Smazat
  2. Média zpívají píseň toho, koho chleba jí. Dává jim to pocit bezpečí. Jejich premisy jsou prosté, nezatížené hlubšími úvahami než jaká je statistická skladba sponzorů. Jsou jako falešné lízátko, sice nechutná, ale zase se nevycumlá. Spoléhat jenom na jásavé titulky vyžaduje notnou porci životního optimismu. Realisté se obhlíží i po těch méně jásavých, chtějí-li hodnotit střízlivě.

   Smazat
  3. Ad 0.20
   Vynikající postřeh. Masmedia a agentury pro výzkum veřejného mínění se změnily. Dříve informovaly, dnes už jen formují veřejnost. Prostě další pořádný průser v odhadech výsledků.

   Smazat
  4. Nikoliv, to je standardní technika pseudodemokratů - tvrdit, že protivník ustoupil, v naději, že nakonec ustoupí. Média, zvláště ta česká, ovšem byla směšná po celý minulý týden. Byli tak průhlední. Ještě před koncem referenda začaly západní televize vysílat pozitivně laděné medialony o Tsiprasovi. Česká média se honem přidala.

   Smazat
 7. Kdy přijde na řadu ČR v tomto politickém vydírání? Je na to jednoduchý recept,každá země splácí dluhy tím, že si na jejich splátku nově půjčuje, a tady stačí, aby americké ratingové agentury pod patronací americké vlády změnili rating ČR a ze dne na den máte tyto nové úvěry podstatně dražší, a najednou vám na náklady na obsluhu dluhu nestačí rozpočet a do toho ještě přijde Žid Stropnický s navýšením výdajů na zbrojení a jsme ze den na den v moci židovských bank, tak. jak jsem to viděli v Řecku. Rychle ven z EU, nebo zítra budeme ve stejné situaci jako je dnes Řecko, jenom my bychom se nedovedli bohužel zachovat takto hrdě - díky Sobotkovi a Zaorálkovi a Stropnickému apod. Jinak Řecku gratuluji, napíši dopis Zaroálkovi se Sobotkou, že takto se chrání zájmy občanů.

  OdpovědětSmazat
 8. Na novinky.cz je v aktualizovaném vydání tohoto článku velmi zajímavá informace, vyvolávající řadu otázek : Jsou mladí Řekové méně lhostejní než mladí u nás ? Proč starší v Řecku,ale i nás, myslí více ne sebe, než na budoucnost svých dětí a vnoučat ?
  Z článku :
  "Výsledek kromě jiného ukázal na generační rozkol ve společnosti. Zatímco mezi mladými voliči řeklo ne téměř 70 procent, mezi staršími byla většina pro přijetí podmínek a ne řeklo jen necelých 40 procent z nich."

  OdpovědětSmazat
 9. (8:07) Ano, tím se liší od mladých českých voličů. Co se těch starších týče, nevidím to tak jednoznačně.

  OdpovědětSmazat
 10. Petr,Jihlava.
  Češi by si měli vzít příklad z hrdých Řeků a přestat se chovat jako naivní stádo, ženoucí se za chimérou prosperity.
  Změnit svou politiku musí EU,nikoliv Řecko.

  OdpovědětSmazat
 11. Angela Merkel ostudně selhala. Je to stará zkostnatělá endérácká svazačka, která se přeorientovala na "demokratku". Prošustrovala Evropě příležitost, stejně jako kdysi její předchůdce na kancléřské židli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čtvrtá říše, pardon Evropská unie, jde ve šlépějích té Třetí. Rozbití Jugoslávie, sankce a další hrozby Rusku, neúspěch s podmaněním a zotročením Řecka.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.