Reklama

úterý 7. července 2015

.Revoluce v Řecku je revolucí ,,hlav a srdcí"... Totalitní EU byla poražena...


Jiří Vyvadil
7.7. 2015   Svobodné noviny
Ne, fakt nešlo o otázku eura, jak všichni dokola omílali. Euro je už passé téma a jeho přijímání či odmítání je věcí té které země či toho kterého národa. Pro Řeky, kteří od leva do prava chápou svou historii jako kolébku evropské civilizace, je euro čímsi posvátným. Pro nás, ale dnes kupříkladu i pro Poláky je euro něco cizího, nepřátelského, co zavést nechceme a jsem si jist, že nikdy nezavedeme.V řeckém referendu šlo přece o něco zcela jiného a zásadnějšího:

Může se demokratická volba národa prosadit proti spojenému totalitnímu diktátu bruselské byrokracie, nevolených finančních institucí a arogantních mainstreamových evropských politiků? Může taková demokratická rebelie jednoho menšího národa změnit fungování celého toho evropského superstátu?

Ztratili bychom naději, kdybychom na takto položenou otázku neodpověděli následovně: může a musí.

My všichni, kteří ostře kritizujeme současnou podobu EU, chápeme, že musel přijít velký třesk.

Jsme ve slepé uličce: zavlečení Evropy do nesmyslného konfliktu s Ruskem, rozval sekulárních režimů v islámském světě, na kterém se EU či NATO i jednotlivé jeho země spolupodíleli, masový příliv uprchlíků z těchto zemí, multikulturalismus, který v zemích na západ od našich hranic ohrožuje vnitřní bezpečnost nárůstem islámského terorismu, fatálně chybná hospodářská politika eurozóny, která vrhla celou svou jižní část včetně zemí jako je Španělsko, Itálie, ale i Francie (o Řecku nemluvě) do trvalé stagnace, vysoké nezaměstnanosti a ztráty obyčejných lidských perspektiv
.
Evropská unie je nemocná a může jí vyléčit šok.

Jsou různé typy revolucí.
Ty násilné jako arabské jaro či kyjevský majdan uvolňují destruktivní síly (džihádisty či banderovce) a vrhají své země do procesu násilí, ekonomického úpadku a sociálního rozvratu. Ty je třeba jednoznačně odmítnout, protože přináší jen zmar.

A potom jsou jiné – revoluce slovy našeho Masaryka „hlav a srdcí“.

A tou od prvního dne vlády Alexise Tsiprase je revoluce v Řecku.

Včera tak celá Evropská unie, nejen Řecko, zažila svůj možná největší den ve své historii.

Na hlavu byli poraženi Juncker, Merkelová, Schulz či Tusk, i finanční Trojka.

Řecké kategorické „Ne“ politice EU, musí být pro nás výzvou, že EU je třeba změnit od základu, že je třeba zrušit instituce jako jsou superbyrokratická Evropská komise, stejně jako přeplacená tlachárna Evropského parlamentu, že je třeba se vrátit k tomu, aby hlavní slovo patřilo lidem v jednotlivých národních státech a že EU by měla uchovávat skutečně jen to, co bez pochybností většina z nás jako účelné uznává: jednotnou celní unii a možná svobodu kapitálu.

Ač to dokonce ani Řekové a Tsipras sám neměli na mysli, včerejší dne skončila integrace Evropské unie. Ukázalo se totiž, že každý národ a každý stát vidí věci jinak. Řekové jsou už o krok před ostatními zeměmi. My ostatní se musíme vypořádat s našimi vládami, které onen zkažený despotický svět EU podporují.

Pro země EU musí postupně platit, že tak jako Řekové i ony, a tedy i my máme právo na vlastní vidění světa i problémů. Přestaňme si navzájem vnucovat řešení, na které každý z národů bude mít jiný názor, počínaje přítomnosti muslimů na svém území, azylovou politikou, přijetím či nepřijetím eura, či postojem k Rusku.

Vnucená jednota vytvořila silné antagonismy a povědomí společného evropanství zcela vymizelo.

Řecko včera rozhodovalo. A jeho „Ne“ skupině věřitelům znamená „Ano“ demokratičtější a volnější Evropě.

22 komentářů :

 1. Možná tak pro pitomce a bolševickonacistické pomatence.Euro bychom měli přijmout co nejrychleji a zařadit se mezi rychleji rostoucí státy unie.Jak vidíme na příkladu Slovenska a především Slovinska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pitomec a pomatenec jseš sám, bolšenácku. Oba státy jsou jednak čistými příjemci dotací, a hlavně "rostou" díky levné pracovní síle. Pokud se srovnají mzdové podmínky, tak maji "po prdeli", ty šašku počmárenej. Růst a růst a růst. Kam až porosteme? Do nesplatitelných dluhů jako američani nebo naprostá většina států EU?
   Evropská unie nesplnila svůj cíl. V ničem. Idea dobrá, provedení na hovno. Takže má J.Vyvadil pravdu, začít znovu, demokratičtější a volnější Evropa. A pokud Euro, tak spravedlivější systém. S takovými ohnutými hřbety, jako jseš ty to sice půjde špatně, ale není jiná cesta.

   Smazat
  2. Prý rychlerostoucí Slovinsko:o)))) No já padám, další příklad užitečného blba, který žije úplně někde jinde než je realita. Tak ve Slovinsku mám známé, jezdím tam na dovolené a jediné co tam stoupe je nezaměstnanost a bída. Maximálně tam stoupe bohatství privilegovaných a to mě jako normálního občana nespasí. Nerad totiž čekám na rozdíl od vás na odhozené drobky! Je to pod mou úroveň a vy jste pene prostě povrchní, takový člověk žije prostě jen na povrchu a ukájí se materialismem. Tak zdar a sílu, bacha ať vám nevyprodají banány:o)))

   Smazat
 2. Ti Řekové mě baví, "hrdý" národ, který žije na úkor jiných nemá být na co hrdý. Mimochodem, o víkendu jsem pročítal za co mají řečtí státní zaměstnanci příplatky. To si najděte, to Vás pobaví. Například za to, že sní oběd v práci mají cca 3500 Kč/měsíčně :My prostě šetřit nebudeme. Jsme hrdý a sebevědomý národ a takovému teroru se podřizovat nebudeme. A hlavně nám honem pošlete nějaké prachy, protože už žádné nemáme ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase jeden, co usiluje o mistrovský titul ve "skoku na špek". jednak u půjček a úvěrů jsou vždy minimálně dva. Jeden co půjčuje a druhý, který si půčuje. Staré české "přísloví říká: Blbý kdo dává, blbější kdo nebere.
   Je "zábavné", a také účinné ukazovat prstem na "rozežrané" důchodce a nenasytné úředníky. Pak si snad nikdo nebude všímat vnucených nákupů tanků Leopard, obrněných vozidel, stíhaček Tornado, válečných lodí atd. Půjčím ti prachy, ale koupíš mé zboží. A na splátky ti taky půjčím. A budeš už navždy jenom splácet. Stačí úroky, jsou lepší než z jakékoliv banky. Ten kdo půjčil, měl vědět na co, a že to (ne)splatí. Tak holt mají smůlu.

   Smazat
  2. Nevím trubko jak to chodí u vás v rodině, ale půjčka je půjčka. Pujčka se vrací, není to dárek jak se snažíš naznačit.

   Jednou z podmínek dalšího úvěrování bylo i snížení výdajů na obranu, proti čemuž se hned postavili řečtí generálové. Tak si zkus vymyslet něco lepšího, ty Leoparde.

   Smazat
  3. Tak ještě jednou, ty "jednozávite". Pokud někdo vědomě půjčí bez záruky splácení, je buď idiot, nebo sleduje jiné cíle. Pokud by banka chtěla půjčit mé rodině, tak si sakra ověří, jak to ze mě může dostat zpátky. A to alespoň dvakrát. Nebo z ručitele. Samozřejmě, že řečtí generálové si nedají foukat do plévky, protože jsou "nerozbornou" součástí NATO, a hájí jižní křídlo, že. Jsou moderně po zuby vyzbrojení (na dluh), a jak se dělá státní převrat ještě nezapoměli. Jenže Řecko na splacení dluhů prostě nemá. To už museli konstatovat i ti, co jim půjčili. Teď jde jenom o to, jak dlouho bude podstatná část řeckého rozpočtu "vinkulována" ve prospěch splátky úroků.
   Ostatně i u nás je známo dost případů, kdy si "podnikatelé" brali úvěry na bíle koně, zpravidla bezdomovce a nemajetné důchodce, a banky nedostali zpátky nic. Tak si ty řeči o půjčce a rodině strč,... však víš kam, tajtrdlíku.

   Smazat
  4. A že vás nebaví, že Němci nezaplatili válečné reparace z obou prohraných válek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ten slavný ekonomický zázrak vznikl odpoštěním veškerých dluhů, které měli být splatné i zmíněným Řekům pouze v případě sjednocení Německa a to pokud vím proběhlo, jen jaksi sami Němci zapomněli, že by něco měli platit. Proč asi mají 2500 tun zlata a spoustě zemí se zlato ukradené nacisty ani nevrátilo. Jste fakt velmi jednoduchý člověk, jinak nic a přeji další hezký den v nevědomosti

   Smazat
 3. Říši, přes její mopslíky ( = takzvané "vládce EU) Řekové dupli na kotník! Tak je teď třeba zdvojnásobit porce mistifikace, manipulace a rádoby vtipných komentářů v médiích.
  A k tomu podrazů. hlavně na vládních úrovních.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 4. Řecká legrácka obnažila prázdnotu Merkelové, která je jen politická bublina. Neumí řešit problémy. Hraje si na "Vůdce", ale nemá na to.

  OdpovědětSmazat
 5. Bylo by to skvělé kdyby JEZUITSKÁ EU padla, ale asi si to nemohou němci dovolit. Kdyby Řecko opustilo EURO a EU a ohlásilo bankrot. Pak by Itálie a Španělsko následovalo poněvadž jejich dluh je asi 7 krát větší než řecký. To by ale znamenalo že Francouzké banky by bankrotovali jak po másle protože vlastní většinu řeckého dluhu. To by pak znamenalo že německé banky by šly ke dnu protože vlastní většinu francouzského dluhu .... kdyby padla Deutche Bank pak Německo skončí totálně .....

  Tomu všemu se budou snažit vyhnout za každou cenu .... udělají nějakou černotu za oponou to je jedinné východisko pro jezuity .... jak udržet kontrolu nad Evropou pro Vatikán.

  OdpovědětSmazat
 6. Ze slovenského tisku:

  Fidel Castro gratuloval Tsiprasovi k brilantnému víťazstvu

  OdpovědětSmazat
 7. Zatímco Český důchodce by za 1000 éček měsíčně jezdil klidně i na dovolenou, tak Řecký nemá co do úst. Asi by Řekové měli brát třeba Rumunské důchody, aby konečně pocítili co je bída.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíš trubko jaká je tam cenová hlafina, tak tady nemel blbosti. :-(

   Smazat
  2. Nevíš trubko jaká je tam cenová hladina, tak tady nemel blbosti. :-

   Smazat
  3. Co mně je do cenové hladiny debile.Cenovou hladinu má mít každý dle odvedené práce.Takže řecká lůza mlaská u koryta a chce aby mu ho plnily ostatní.

   Smazat
  4. Debil jseš sám, a kapitální. Ceny nájemného v Praze, například, jsou zajisté odrazem odvedené práce. To vyprávěj důchodcům, kteří tam bydlí celý život, a teď je majitel vyhazuje, protože chce víc a víc. V řecku to bude obdobné. V německu taky.Proto se mnozí stěhují k nám, protože tady jsou pracháči, doma nemají ani na léky. Když už jsi fanatickej idiot, tak se alespoň netrefuj do slušných lidí.

   Smazat
 8. Otázka by neměla znít "Jaktože řečtí důchodci mají vysoké důchody?", ale "Jaktože čeští důchodci nemají stejně vysoké důchody jako ti řečtí?" (a propos, a) průměrný důchod během krize klesl o 45% b) víme, jak se tvoří onen "průměr")
  Jenže to bychom se začali dostávat k jádru pudla a to systém tuze nerad.

  OdpovědětSmazat
 9. to je úplně jedno jestli řecko dluží nebo ne. cílem je zadlužit natrvalo každý stát. bankéři vždy vyhrají. zbankrotovaný stát se promění na otroky nebo bude válka. a zase vyhrají banky. vždy vyhrají banky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je na čase je znárodnit .... a pozavírat bankovní mafii ....

   Smazat
 10. Co se týká důchodů a dalších socialních dávek - řekové vysávali EURA kde se dalo ..... manipulovali rodnými čísly, brali důchody na zemřelé atd .... velké ryby vysávaly EURO dotace ve velkém ..... asi žádný stát nešvindloval tak jako řekové ..... fakt.

  To ale neznamená že jim nepřeji aby vypadli z EU a EURA koncentráku ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou takové báchorky, to je jako tady hlásali, jak budou zneužívače dávek brát u huby a ušetří se těžké miliardy a pak se zjistilo, že jich je pár, že to nestojí za řeč.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.