Reklama

středa 15. července 2015

Putin: Rusko "potěší" své konkurenty projekty v oblasti obrany


15. 7. 2015   zdroj a zdroj
Rusko potěší své soupeře nejnovějšími projekty v oblasti obrany a bezpečnosti. Vladimír Putin to řekl 14. července při setkání s účastníky fóra "Území rozumu na Kljazmě." Podrobnosti uvedla agentura RIA Novosti.


Prezident zdůraznil, že veškeré objevy a úspěchy pro potřeby obrany a bezpečnosti se dříve či později stanou vlastnictvím civilních odvětví.

"Ještě naše partnery a konkurenty potěšíme našimi projekty, nejnovějšími, v oblasti obrany a bezpečnosti . Ale to, co ukážeme, a nebudeme zde věčně střežit tajemství, se dříve či později stane vlastnictvím civilních odvětví," citovala Putinova tisková agentura RIA Novosti.

Mládežnické fórum "Území rozumu na Kljazmě" se koná ve Vladimirské oblasti od 13. července do 28. srpna. V programu je šest tematických směn, které spojí asi šest tisíc doktorů a kandidátů věd, aspirantů, magistrů a odborníků ve věku 18 - 30 roků. Mezi lektory, experty a významnými hosty fóra jsou zástupci vědy, státních orgánů, výzkumných nadací a významné osobnosti veřejného života.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Hrabě Kocharowski15. července 2015 18:21

  Držím palce! Vivat Rusko!

  OdpovědětSmazat
 2. Rusko vždycky generovalo kvalitní inovátory, vědce, literáty a intelektuály. V oblasti zbrojení Rusko navazuje na dobrou tradici ruského umu a vynalézavosti. Stačí si třeba vzpomenout na Stalinovy varhany z druhé svět. války.

  OdpovědětSmazat
 3. Kocharowski a pav, nejen, ze se radujou z existence rakety u nepritele, ale jeste k tomu to obdivujou jako nejakej technickej zazrak. Asi nevite,ze u dosud jedine zkousky jim to zhavarovalo na pulceste a zlikvidovalo osadu domorodcu na Sibiri? Neni to funkcni,je to MAKETA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si taky MAKETA. Trumpeto. :-)

   Smazat
  2. hrabě Kocharowski15. července 2015 21:43

   Pane kolego 21.15

   nepovažuju Rusko za nepřítele, není to můj nepřítel. Mám kladný vztah k ruskému národu, jsem pro vzájemně výhodnou spolupráci. Rusko je významný světový hráč, nijak nás neohrožuje, tak proč ho nazývat nepřítelem?

   Nejsou nepřátelé ti, kteří nás jen využívají a zneužívají? Kteří dělají vše proto, abychom měli peklo na zemi?

   Smazat
  3. Chujmere,ty jsi nejen bezmozek,ale ještě negramot!!!!!No co chtít po americkým panchartovy a český děvce.....

   Smazat
  4. Ruský systém obrany proti řízeným raketám, zaměřovacím systémům třeba na satelitech - Krasuha 4, který zkoušejí, bude nepřekonatelný. -už mají Krasuhu 2. Jeho ochranná polokoule spolehlivě chrání třeba Moskvu. U západních hranic se bude vedle S 500 hezky vyjímat.
   Oproti tomu USA za 10 budoucích let musí snížit vojenské výdaje o 1 bilion dolarů a počet vojáků na základnách o 40 000 do dvou let. Teče jim do bot. Tak budou majdanovat a podvracet.

   Smazat
  5. Ty jsi ale imbecil, že jo?

   Smazat
 4. 22:47, USA nepotrbujou mit sve vojaky. Nac vydavat penize a nechat zabijet svoje cenne lidi, kdyz muzete umirat vy? USA ma dolary a ekonomickou moc, ma massmedia, je lidrem v technologiich, vsichni co za neco stoji se snazi USA zavdecit. Taky Cina, ta je k USA privazana dluhem a zavislosti na technologiich. Co by dokazala, kdyby to USA nevymysleli, neprodali Cine a pak si nekupovali vyrobky za levnej peniz od otroku? Stejne tak ostatni staty... takovej majdan, to je mocna zbran. Stat se nemusi dobijet armadou, staci ze se rozbije sam vlastni silou. Na USA nikdo nema! Vsichni to vedi a panackujou na povel. Vase slinty a rusofilni vylevy nikoho nezajimaji. Je jen otazkou, jestli s Ruskem chcipnete i vy nebo jenom Rusko samo. Ti nemaji narok na zivot,to ukazala uz historie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA už ani ty dolary NEmají. Snižují výdaje na zbrojení o 1 bilion, počty vojáků o 40 000. Výdaje zvyšuje naše armáda, na potlačování antiameričanů a protestů proti očekávanému ekonomickému možnému kolapsu následkem kolapsu USA. Také na potlačování protestů proti stovkám tisíc imigrantů do ČR (jak řekl zaprodanec Sobotka), tedy samopalníků z IS. IS již urychleně vycvičuje USA (jak pravil černoušek), štve nás proti islamistům fingovanými televizními popravami křesťanů a jejich posíláním k nám. Zvyšování našich výdajů je také příprava na tažení proti neexistujícímu nepříteli. Rusům se do armády samo hlásí mnoho lidí; do roku 2020 mají mít téměř půlmilionovou armádu (jestli budou muset bojovat proti nějaké pobaltské republice, tak budou řádně motivováni) a navazují nové smlouvy i ve vojenské oblasti. V ČR se například budou trénovat aktivní zálohy; chybí základní vojenská služba - dnes by jí blbové řádně odmítali. Gen. Pavel, herec Stropnický a denní husa Němcová nám to vysvětlí jasně. Kdo nemá kritické myšlení, souzní s nimi snadno. Kdo ho má, je na straně ostrůvků pozitivní deviace. Například na straně M. Zemana, Okamury, a na straně některých www, jako je tento, protiproud, AC24, demonstrujících subjektů, kteří otevírají okna, i ta nenaolejovaná.

   Smazat
  2. Čuráček. Imbecilní čuráček. Co jiného k tomuto slintu dodat?

   Smazat
 5. Ano, Amerika presunula svou financni a personalni zatez na vas, na svoje vazaly. Snad si nemyslite, ze budou umirat oni? Uz jsem se k myslence atlantismu nekolikrat vyjadroval. Jedna se o uslechtile spolecenstvi, ktere ma pravo disponovat planetou dle sveho uvazeni. Vzdy jsem byl toho nazoru a vzdy se nasel nejaky kverulant, ktery nesouhlasil. Ted je to verejne naprosto akceptovatelna myslenka, kterou hlasaji vynikajici duchove dnesni doby, jako president B.Obama, sef Platformu Friedmann, W.Schrauble apod. s niz se ztotoznuji vsichni uspesni.

  OdpovědětSmazat
 6. Vážený jak tu čtu, tak vám žluč odkapává nejen z huby ale i z mozku. K lékaři s tím nechoďte, ten vám nepomůže a vzhledem k tomu, že jste asociální psychopat, nepomůže vám ani psychiatr. Naučte se s tím žít tak, aby jste neobtěžoval okolí.

  OdpovědětSmazat
 7. vlast tě (6:53) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.