Reklama

neděle 5. července 2015

Senát USA diktuje kádrové změny v ukrajinské vládě v zájmu posílení spolupráce s USA


5. 7. 2015       zdroj
Bývalý ministr zahraničí Ukrajiny Leonid Kožara zveřejnil dopis, který americký senátor Richard J. Durbin zaslal 25.června předsedovi vlády Ukrajiny Arseniji Jaceňukovi. Americký politik v něm jménem senátorů vyjádřil nespokojenost s kádrovými změnami v kabinetu ministrů Ukrajiny. Oskenovaný podepsaný dokument byl vystaven 4. července na stránce Kožary v sociální síti Facebook.


V dopise je zejména uvedeno, že senát USA si je jistý Jaceňukem a sdílí jeho obavy nad pokračujícím odvoláváním klíčových postav v ukrajinské vládě, které "se plně věnují prosazování demokracie" na Ukrajině, prezidentem Petrem Porošenkem.

Durbin řekl, že "souhlasí s nutností vynaložit veškeré úsilí, aby Alexej Pavlenko" zůstal na ministerstvu řízení zemědělství a potravin. "Jeho odvolání vytvoří další překážky pro rozšíření spolupráce mezi zemědělskými společnostmi USA a Ukrajiny", je v dopise zdůrazněno. Durbin také poznamenal, že považuje za nezbytné, aby Jurij Nědaškovskij zůstal hlavou společnosti "Energoatom", protože "do značné míry díky jeho efektivní práci má Ukrajina možnost posílit spolupráci se zahraničními partnery v oblasti produkce jaderné energie." V dopise je také uvedeno, že senát USA na neveřejném zasedání o Ukrajině posoudil "Návrhy Jaceňuka v souvislosti s ministrem vnitra Arsenem Avakovem, ministrem energetiky a uhelného průmyslu Vladimírem Děmčišinem a hlavou společnosti "Ukrgazdobyča" Sergejem Kosťukem." "Většina senátorů se shodla, že ani Demčišin ani Kosťuk nesplňují funkční požadavky. Zatím není jasné rozhodnutí ohledně Avakova. Senátoři se v názorech rozcházejí. Myslím, že bychom měli na nějakou dobu tento problém odložit," napsal Durbin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. A čí senát diktuje kádrové změny v naší vládě, v celé politice, ba i v trafikách napříč celým manažerským státním spektrem a to už od dobře profinancovaného, stranického převratu v roce 1989? To by bylo zajímavé se dozvědět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebude až tak od věci dát si to do souvislostí s daným článkem a s kampaní jak kníže má k lidu blíže.

   Smazat
  2. Samozřejmě že ústy svého velvyslance v Praze Senát USA. A trafiky ty ponechává již na obsazení opor (nebo lépe podpor) těch svých koníků. Takže ty si rozděluje už Bohuš Sobotka po poradě s občanem USA panem Diensbierem ml. Kdo víc kývá, má jistější a lukrativnější post. Foldyna má vystaráno, ten bude vždycky bez portefei.

   Smazat
 2. Nic nového i když to cvrlikali vrabci na střeše,už před Majdanem.
  Horší je,že není ani náznak k zastavení válčení.Co ani nevím,kdo to může zastavit,když si to USA nepřeje,jenom ještě víc hrotit
  Nevím nějak se mě ztratil Kerry.
  zemedelec..

  OdpovědětSmazat
 3. Kerry dostal nakládačku tak si líže rány aby zase byl fit .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To musel dostat pořádnou nakládačku,snad jsem o něm neslyšel měsíc.Jinak díky za odpověď.
   To vedro nedělá dobře nikomu,hlavně aby nedostal úpal Jaceňuk.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Koňská hlava Kerry jel na kole a spadl. To je ofiko news. Už se mlčí o tom, že dostal několik uštknutí "včeličkou" ráže .45 a spadnul až na zem na jednání s hlavou ISIL.

   Smazat
  3. Proč mají všichni tihle tvorové velké hlavy? Nejsou nějak příbuzní? Omlouvám se za výraz tvor, ale kdo podporuje vraždění je u mně tvor, s člověkem to nemá ... však víte.

   Smazat
 4. Taková perspektiva se nám rýsuje, pokud nepadnou USA:
  "Válka, válka a znovu válka. To je vize budoucnosti ze strany Pentagonu," Tato vize se liší od ruských a čínských vizí - obě země plánují zónu volného obchodu, která zvýší míru zaměstnanosti, zlepší infrastrukturu a zvýší životní úroveň, zatímco USA plánují pouze smrt a zkázu. Podle Whitneye nemá Washington žádnou strategii pro budoucnost, žádnou vizi lepšího světa – pouze a jen válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amíkum v Njujorku spadly dva baráky a doteď jsou z toho na větvi,proto chtějí válčit a bořit hlavně daleko od Jůesej ---ale potřebovali by jednou poznat jak válka chutná.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.