Reklama

neděle 12. července 2015

Thomas de Waal :Jednání jak USA a EU, tak i Ukrajiny vůči Krymu je skutečnou blokádou...

12. 7. 2015   Sputník
Poloostrov Krym, který se vrátil do složení Ruska, zažil ve svých dějinách dvě dlouhé a kruté blokády – za Krymské války a za Druhé světové války. A nyní uskutečňují Západ a Kyjev další podobnou blokádu.Jednání jak USA a EU, tak i Ukrajiny vůči Krymu je skutečnou blokádou, tvrdí britský novinář Thomas de Waal v The National Interest.

Podle jeho názoru, poté, co se stal Krym součástí Ruska, byl vystaven poloostrov „jednomu z nejtvrdších embarg ve světě". Proti Krymu byly zavedeny dokonce tvrdší sankce, než proti celému Rusku, podotýká novinář.

De Waal je přirovnává k sankcím zavedeným proti Kubě a Íránu, a podotýká přitom bezprecedentnost tohoto případu, protože omezující opatření se týkají nikoli celé země, ale jednoho jejího území.

„Režim sankcí je tak přísný, že američtí advokáti svým klientům doporučují, aby s Krymem neměli co dělat", píše de Waal.

RF: Část sankcí Západu může přetrvat navždy


Avšak jestliže sankce ze strany USA a EU prostě působí místním obyvatelům jisté nepříjemnosti, pak opatření, která podniká Ukrajina, mají mnohem radikálnější ráz, což má zhoubný vliv na každodenní život obyvatel Krymu, soudí de Waal. Zmiňuje se mj. o novém návrhu zákona Nejvyšší rady, který předpokládá úplnou blokádu Krymu. Podle názoru novináře, Kyjev se tak snaží „Moskvu donutit, aby zaplatila velkou cenu" za neoprávněné připojení poloostrova.Britský novinář je toho názoru, že kvůli podobným opatřením ze strany Západu budou místní obyvatelé mít nepřátelský vztah k Ukrajině a loajálnější k Rusku. Připomíná, že v době konfliktu mezi Gruzií a Jižní Osetií v r. 2008 označil tehdejší gruzínský prezident Michail Saakašvili oddělená území za „okupovaná". Není divu, že situaci s Krymem dnes popisují na Ukrajině stejnými termíny, avšak v případě Gruzie tato taktika zkrachovala a měla za následek jenom sblížení Jižní Osetie a Abcházie s Ruskem.

Z hlediska de Waala, v situaci s Krymem se všechno rozhodne v průběhu nejbližších několika let: bude-li postaven most přes Kerčský průliv, který spojí Krymský poloostrov s kontinentální části RF, nebudou mít ekonomická omezení ze strany Kyjeva žádný význam, a podle slov britského novináře, „bude anexe poloostrova ve značné míře skutečností".

Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20150712/683125.html#ixzz3fgLV5FBK

6 komentářů :

 1. Njn, v Rusku nemaj čas aby všechno trvalo 10 let. Za chvíli budou naši demokratičtí soudruzi v prdeli. Konec konců všichni vidíme jak stoupá popularita Putina i když podle naši západních demagogů by to mělo být právě naopak. To pak potěš koště, když taková partička imbecilů má dojem, že může řídit svět.

  OdpovědětSmazat
 2. kdyby Putin vlítl na ukry a udělal tam pořádek včetně připojení k RF tak usáci stáhnou ocasy a budou se odtam klidit nemají tam co pohledávat !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně , tohle měl udělat dávno . Jde o bezpečnost Ruska . Usa by na jejich místě dávno bránila svoje zájmi .

   Smazat
 3. Putin má opravdu nervy ze železa to co si zmrdi z EU a USA dovolují to už přesahuje všechny meze měl by tu verbež vyhnat z černého moře tam nemají co pohledávat a ještě si stěžují že je otravuje nějaká stíhačka RF

  OdpovědětSmazat
 4. Ano, blokáda Krymu se fakticky děje. USA a jejich sateliti v EU se nevyhýbají i opovrženíhodným praktikám.

  OdpovědětSmazat
 5. Vůbec netuším, jestli za carského Ruska, když část později ustavené svazové Ukrajinské republiky náležela k Rakousko-Uherské monarchii, byl nějakým způsoben někým ztížen přístup na Krym. Jestli za zásluhy v první světové byla na tomto území zřízena bratrská svazová republika, nemají sionisté, dosazení do vedení státu fašisticko-mediálním převratem, právo takto vládnout na celém tomto území a při tom žádat o přijetí do EU, když si zaslouží jen odmítnutí a vyhlášení sankcí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.