Reklama

čtvrtek 23. července 2015

Tsiprasova kapitulace, řetězová reakce


Emanuel E. Garcia
23.7. 2015  Střípky ze světa

Čím hrozí degradace Řecka na nemovitost v cizích rukou
Z tragické kapitulace Řecka je fait accompli. Tsiprasova vláda vzdala právě to, čím vyhrála volby, píše Emanuel E. Garcia, lékař původem z Filadelfie, žijící na Novém Zélandu.Hodokvas masochismu, jímž celý ten festival sladkých snů a ztracených iluzí končí, vnímá jako zlom s nepoměrně dalekosáhlejšími následky:„Řecko už nebude zemí, ale nemovitým statkem spolku největších banksterů EU, kteří už drtivou většinu jeho aktiv ve veřejném vlastnictví zprivatizovali a zprivatizují jich ještě víc…Bývalý řecký ministr financí Varoufakis tu ´dohodu´ označil za debakl, k němuž to spělo od samého počátku.“

Tím víc si, kdokoli nepostrádá přiměřenou inteligenci, musí klást dvě otázky: „Co to znamená pro nás ostatní“ - a „Kdo bude naopak ze vzniklé situace profitovat“.

Americký lékař to vidí jednoznačně i z Nového Zélandu:

„Řecko, zbavené svébytnosti a uvržené do dluhového područí, poslouží jako mustr pro další země v podobném stavu: Španělsko, Portugalsko, Irsko a Itálii, mám-li uvést jen příklady nejvíc na ráně.“ „Enormní mírou nezaměstnanosti“ trpí už teď. Na úkor svojí „talentované a inteligentní mládeže pouští i žilou své budoucnosti“. K čemu jim potom bude „celá ta kalvárie v EU“? Než k „ještě extrémnější ekonomické okupaci, takže se stanou vykuchaným rezervoárem aktiv pro elity a zdrojem laciné pracovní síly pro okolní Evropu, tak jak to potkalo už bývalou Jugoslávii“?

„Coby silný blok ostatně přežije jen sotva i sama EU, s celou svou hierarchií rozhádaných elit. A právě tady to začíná být zajímavé. Kdo je tím, co má z rozdělené Evropy prospěch? Z rozdělené Evropy, co se nezmůže na jediný krok, nezávislý na Spojených státech, čistě pro ilustraci? Právě Spojené státy, kdo jiný.“

„Velká partie, jež se teď rozehrává, staví Východ proti Západu: čínsko-sovětskou alianci a přidružené partnery (BRICS) versus Spojené státy a jejich vazalské dominium v Evropě.“

Evropě se – po „staletích bratrovražedných válek, dovádějících umění brutální destrukce na sám práh dokonalosti“ – dnes nabízí především šance „profitovat z přátelských vztahů se sovětskými sousedy a, vezme-li se to z ještě větší šíře, z nově navržené Hedvábné cesty.“

„Jenže slabá a poddajná EU, nabízející své území exhibicím geopolitické muskulatury NATO, bude Spojeným státům, řízeným korporatokracií a lačným unipolární globální nadvlády, leda pro smích.“

„Kapitulace Řecka je znamením, že Evropa sjednocující se doopravdy končí a nastupuje éra bezmezně flexibilní poddajnosti vůči evropské ekonomické oligarchii – nikoli vůči občanům zemí, z nichž EU sestává, nýbrž vůči imperiálním ambicím.“

„Dát si to dohromady až tak těžké není, zato žaludek to snáší těžce, zvlášť žije-li člověk právě tam.“

15 komentářů :

 1. Velmi skličující a bohužel zřejmě pravdivé. Bojím se o ČR.

  OdpovědětSmazat
 2. Globální elity to mají všechno dobře promyšlené a naplánované . Pokud se Evropané nesjednotí a nebudou bojovat o holou exisenci tak jako kdysi jejich předkové tak budou zničeni . A jako bonus k tomu Evropa zčerná .

  OdpovědětSmazat
 3. o cr zadne obavy, ta uz je ztracena.

  OdpovědětSmazat
 4. Dnes rozumí "Řecku" kdekdo, a nejvíce jistě Emerüčan od protinožců. Pane Davide, zamyslel jste se někdy nad celkovým obsahem, zaměřením Nové republiky? Pár solidních příspěvků /vesměs "skorokmenových"/ autorů NR nespasí, urputně se blížíte zahnívajícímu "střednímu proudu". NN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já článek Emanuela E. Garcia, který Vystavil Ivan David, vítám. Je nutné mít informace od více zdrojů. A vy, kritiku, že byste přispěl také něčím hodnotnějším, než jen někoho shazovat?

   Smazat
  2. NN si tu povzdechl,ale velmi nespravedlivě. Nová rpeublika není v žádném případě nějaký mainstream!!! Díky za práci, milá redakce, a osobně pane davide!!!

   Smazat
 5. Anonymovi v 16.18 : O ČR se už bát aktuálně nemusíte, je zprivatizovaná tak dlouho, že jste si mohl zvyknout...Ostblock byl takto vyssát v 90.letech. Bez války přišel Západ k hosp. oživení.
  Ale co teď? Ostblock vyssát.-Geniální plán na půjčky horem dolem Řecku, obyvatelé rádi přešli, pochopitelně, na lepší život a vlády se zadlužovaly jako po másle.Celé to byla intrika, jak se dostat k řecké půdě. Nyní banksteři účtují, o papírové peníze nestojí,samozřejmě, ale jako správní exekutoři chtějí půdu, vodu, infrastrukturu, nemovitosti...Co by dělali s papírovými penězi?S vagony bankocetlí? Nás zprivatizovali potichoučku díky naší nepřipravenosti a ovčí hlouposti, vedeni "disidenty" jsme odkývali vše.--- Řekové by si takovou loupež pochopitelně líbit nedali. Proto byla vytvořena Syriza jako doutnák a vyhrocovač situace, není-liž pravda? Proč otázka referenda nezněla "Jste pro odchod z EU a návrat k drachmě?" --Po řecké exekuci přijde na řadu tipuji Itálie, Španělsko. Pokaždé maličko jiný přístup, trochu jinačí majdánek.A pak exekutoři.
  ČR je s tichým souhlasem"obyvatel", dle "roskasu" protektorátem Německa. Německo se stává rychle absolutním vládcem Evropy, "Nové Evropy".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s tím, co jste napsal. Ale Německo, jako lídr EU je podřízeno diktátu USA, a to zase hájí zájmy jen několika stovek nejbohatších rodin planety. Několik miliard ostatních lidí nedokáže těmto rodinám, které sní o "zlaté miliardě" otroků, zabránit v destrukční činnosti těmto několika stovkám lidí bez svědomí. Přesto si myslím, že vystoupení z EU + z NATO + přihlášení ČR k BRICS by mohlo aspoň něco zachránit.

   Smazat
 6. Dík za souhlas, myslím, že situaci ČR prospělo vytvoření stínové vlády, která by se konstituovala z řad odborníků z opozice, formulování programu a skutečně, a už konečně, vznik hnutí.

  OdpovědětSmazat
 7. Oprava: situaci v ČR BY prospělo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to zní rozumně, ale nevěřím, že by se do stínové vlády opět nedostali psychopati. A slušní politici, kterým nejde jen o osobní prospěch, ve vládě nikdy dlouho nevydrží.
   Z jiného soudku - Četl jste?: http://outsidermedia.cz/jaromir-stetina-vcera-v-mariupolu-podporil-prapor-azov/
   Azov - to je přece krystalicky čistý fašismus. Jak to, že podpora fašismu u nás není trestná?

   Smazat
 8. Ano,zrovna teď.- Štětina je podobnými svými projevy v podstatě odpískaný..Banderismus u nás nebyl ani přiznán, natož definován jako fašismus, takže podpora Azova je beztrestná. Štětina může říct, že je to jeho"svobodná voba", koho podporuje. Mravní relativismus je využíván lidmi jako on zcela. Navíc jej nikdo neobviní..Ale je tím odpískaný, každá akce veřejně činné osoby má své dopady, i když se projevují později.
  Nějaké opoziční, sjednocující hnutí by mělo vzniknout, připadá mi, že opozice /weby/ je taky atomizovaná, ale třeba se mýlím. Hnutí by mělo začít analýzou české identity současnosti - jednoduše řečeno, zda lidé u nás mají vůbec touhu po změně a jestli ano, po jaké. Pokud není této touhy, nemá smysl formovat žádné hnutí a národ se vydal ke svému rozplynutí. I to se v dějinách stává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že u AZOVa nejde jen o banderismus, když používají fašistické metody a symboly, jak je dokumentováno např. na různých videích na youtube.
   Věřím, že v části naší společnosti existuje dost silná touha po změně. Velká část lidí však dosud sleduje a věří mainstreamovým výpotkům. Asi ještě není dost zle na to, aby se více zajímala o budoucnost vlastní, i svého potomstva. Sám se snažím otevřít oči příbuzným tím, že jim předkládám, podle svého soudu, dost ověřitelné zprávy, ale oni stejně nakonec skončí u ČT24 :-(

   Smazat
 9. Jojo, mám stejnou zkušenost. Jen asi 10% lidí čte nezávislé weby.
  Ostatní papouškují a o budoucnost se nestarají. Mladí budou nenávidět starší.

  OdpovědětSmazat
 10. Češi mají nejlepší životní úroveň za celou dobu své existence. Tolik psů, automobilů a jídla neměli nikdy. Že nejsou díky půjčkám svobodní je nemusí zajímat, hlavně že psi poslouchají na slovo! Dokud je komu brát, nic se nezmění. Pravidla hry jsou známy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.