Reklama

čtvrtek 9. července 2015

Tymošenková prý vyvedla miliardu pod záminkou plateb Gazpromu


9.7.2015  zdroj
 

Bývalý zástupce úřadu ukrajinského generálního prokurátora promluvil o obrovských penězích, které prý zbytečně vpluly na offshore účty bývalé premiérky Julije Tymošenkové v 90. letech.


O skandálním prohlášení bývalého náměstka ukrajinské generální prokuratury informovala na svých internetových stránkách Komsomolskaja pravda.

„Podle odhadů ukrajinské prokuratury pouze v letech 1996-1997, pod rouškou platby za ruský zemní plyn korporace EESU směřovalo „namísto přímých plateb Gazpromu" na účty United Energy International Limited 553 milionů dolarů, 57 milionů liber, 11 milionů německých marek a 220 milionů francouzských franků. EESU rovněž vyvedla do zahraničí údajně za ruský zemní plyn 348 milionů dolarů, 44 milionů britských liber, 8 milionů marek. Peníze se ocitly na účtech Corlan Enterprises Limited,“ sdělil novinářům bývalý náměstek ukrajinského generálního prokurátora Mykola Obechev. Všechny tyto firmy měla přes offshovoré účty pod kontrolou Tymošenková.

Jak noviny poznamenaly, tedy celkově měla „plynová princezna" vyvést do zahraničí více než miliardu dolarů. Ovšem celá kauza byla uzavřena v roce 2005 tehdejším generálním prokurátorem po tzv. oranžové revoluci, kdy se stala premiérkou za prezidenta Juščenka.

Podle Komsomolské pravdy jde očividně o další z kompromitujících materiálů v politickém boji na Ukrajině před místními volbami. Tymošenková se nyní stylizuje do role bojovnice práv pracujícího člověka, velice ostře kritizuje katastrofání politiku současné vládní garnitury a má apetit pomsty. Přesto list poznamenal, že ale není důvod Obechevovi nevěřit.

„Zveřejnění informací o ukradených miliard je v této situaci - jasnou ranou Tymošenkové do žaludku,“ uvedla Komsomolskaja pravda. Nicméně noviny připustily, že Julia Tymošenková již dlouho prokazuje, že je politickým bojovníkem se železnými nervy.

Julia Tymošenková byla zatčena 5. srpna 2011, ale za jiné obvinění. Generální prokuratura oznámila, že podepsala nevýhodné smlouvy při nákupu plynu s Ruskem v roce 2009, aby si prý zdánlivě zlepšila svůj obraz před prezidentskými volbami v roce 2010. Volby však prohrála. 11. října 2011 Okresní soud v Kyjevě uznal Tymošenkovou vinnou ze zneužití pravomoci při podpisu smluv o plynu s Ruskem a byla odsouzena na 7 let do vězení. Julia Tymošenková vyšla na svobodu z 22.února 2014 poté, co vyhrál euromajdan. Generální prokuratura Ukrajiny vydala trestní oznámení na soudce, který Tymošenkovou odsoudil. Následně prokuratura oznámila, že materiály o případu Tymošenkové zmizely. Nyní je Tymošenková poslankyní za svoji stranu Vlast.


(kou, prvnizpravy.cz, msk.kp.ru, foto: arch.)

Související článek:
Na Ukrajině začíná válka kompromateriálů mezi elitou! 

6 komentářů :

 1. sikovna holka- kde se hrabou nase devcata-i Nagyova-Necasova ma co zavidet

  OdpovědětSmazat
 2. Je zajímavé, že se vždy po takovém puči, jaký byl v 89 i u nás ztratí veškerý archív i s důkazy na hlavní aktéry a hlavně na novou elitu, která pak ovládá daný stát. Lidská lenost nás dožene do atomové války, až tam musíme dojít, jelikož se každý stará jen o sebe a na svůj národi jeho zájmy kašle. Ten odvrácený zrak všichni samozřejmě využívají. Škoda, že si nikdo neuvědomuje, že to hromadění jim ve finále nepomůže, když se zhroutí daný stát. Vše i majetek každého z nás máme jen díky státu. V případě pouhé války můžete o vše přijít jako mávnutím kouzelného proutku

  OdpovědětSmazat
 3. Tehdy po jejím uvěznění došlo k nějakému úniku informací, že rodina Tymošenkové má na kontech v zahraničí (na Západě) "jen" 500 mil. U.S.D. a tehdy se ještě asi nevědělo jak s tou rodinou dále. Je tedy možné, že to mohlo být i mnohem více.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako pokaždé,sama Tymošenková by to neprovedla,někdo ji pomohl,tak se musela dělit.Jen ať to rozmáznou,třeba se přijde na to kdo jí pomohl.Jedno je jisté,Tymošenková pracovala už tenkrát ve spolupráci určitých osob,zajímajících se o Ukrajinu,Podobně je na tom,třeba Kalousek,Schwarzenberg,že jsou řízeny ze zahraničí.
   zemedelec.

   Smazat
 4. Její manžel dostal od Kalouska a knížete české občanství,bez čekání jako politicky pronásledovany.Tuneláři český pomohli tunelářum ukrajinským.

  OdpovědětSmazat
 5. Pak že se zázraky nedějí .Po Majdanu Tymošenkovou pustili z vězení a zázračně se ihned uzdravila . Dnes opět vystrkuje růžky a touží po moci .Zloděj zůstane zlodějem , ale je možné že ji opět Ukrajinci zvolí a stane se prezidentkou .Vždyť ten cop jí tak sluší !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.